Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: REBEL.pl »

Łąka

Obrazek

BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/314491/meadow

Łąka to nowa gra Klemensa Kalickiego, autora popularnej gry familijnej Domek!

Doświadczeni obserwatorzy przyrody dzielnie przemierzają okolice w poszukiwaniu roślin, zwierząt i rozmaitych ciekawostek. Chętnie wykorzystują swoją wiedzę - na łąkach, wśród traw są w stanie wypatrzeć małe gryzonie, a skoro tu są, być może za chwilę pojawi się myszołów, lis albo nawet żmija!

ObrazekObrazek

Łąka to gra planszowa, w której wcielamy się w wędrowców obserwujących naturę. Wyposażeni w mapę, spacerujemy po malowniczej okolicy, szukając inspiracji i uwieczniając zapierające dech w piersiach widoki. Kierujemy się pasją i ciekawością świata, ale też rywalizacją o tytuł najwprawniejszego obserwatora przyrody! Przypadnie on temu, kto zdobędzie najwięcej punktów z zaobserwowanych gatunków zwierząt i roślin, krajobrazów oraz pamiątek zebranych z wędrówki. Zmagania toczą się także przy ognisku, gdzie gracze prześcigają się w realizowaniu celów swoich wypraw.

Podczas rozgrywki uczestnicy na zmianę umieszczają żetony szlaku na jednej z dwóch plansz. Skorzystanie z planszy głównej pozwala na zdobywanie kart, jednak ich zagrywanie wymaga spełnienia określonych warunków. Z kolei wykorzystanie planszy ogniska aktywuje specjalne akcje, które pomagają w realizowaniu indywidualnych strategii i daje możliwość realizowania celów, za które otrzymamy dodatkowe punkty zwycięstwa.

W trakcie zabawy gracze zbierają na swojej łące i okolicy karty podłoży (siedliska życia zwierząt), karty obserwacji (konkretne gatunki zaobserwowane podczas wędrówki), oraz karty krajobrazów i znalezisk (widoki i interesujące pamiątki z wypraw). Zwycięży ten, który zdobędzie najwięcej punktów w zdobytych zestawach kart oraz na planszy ogniska.

Ciekawie prezentuje to film przedstawiający grę: https://www.youtube.com/watch?v=2pMy8l9 ... szystkogra

Data premiery: kwiecień 2021 r.
Sugerowana cena detaliczna: 199,95 zł
Instrukcja: https://files.rebel.pl/files/instrukcje ... a_Laka.pdf


ObrazekObrazekObrazekObrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 794
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 375 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: kurdzio »

Zainteresowałem się tą grą na tyle że przeczytałem instrukcję i prawdopodobnie trafi do kolekcji. Wydaje się że powinna dobrze działać na 2 osoby, a to dla mnie bardzo ważne. Poziom interakcji oceniam na umiarkowany ale jednak podebrać sobie karty bądź cele ciągle można. Zastanawiałem się też czy gdyby gra była pozbawiona tej pięknej zwierzęco-naturalnej otoczki to bym się nią zainteresował - i szczerze odpowiedziałem sobie że pewnie nie. W mojej ocenie wyglada pięknie i samo obcowanie z takimi kartami sprawi dużo przyjemności. Trzymam kciuki z tytuł.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 117
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Archaniol101 »

Patrząc na grafiki, ogólną estetykę i temat zaprezentowanej gry, miałem natychmiastowe skojarzenie z Na skrzydłach. Boję się jednak, że gra będzie nieporównywalnie słabsza jeśli chodzi o mechanikę i stopień zaawansowania. Zakup zapewne uzależnie od ceny z jaką się ukaże. Sugerowane 200 PLN jest na zdecydowanie zbyt wysokie.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Archaniol101 pisze: 07 lut 2021, 09:51 Patrząc na grafiki, ogólną estetykę i temat zaprezentowanej gry, miałem natychmiastowe skojarzenie z Na skrzydłach. Boję się jednak, że gra będzie nieporównywalnie słabsza jeśli chodzi o mechanikę i stopień zaawansowania. Zakup zapewne uzależnie od ceny z jaką się ukaże. Sugerowane 200 PLN jest na zdecydowanie zbyt wysokie.
Tytuł z kategorii gier familijnych, który zwraca uwagę, no ale właśnie ta cena... Czy to jest kwestia korzystania z hype'u 'Na skrzydłach' czy też jest podyktowana np. tym, że gra będzie produkowana w Polsce, a nie w Chinach? Trochę brakuje póki co argumentów.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: mikeyoski »

A może tak wcześniej przeczytać chociaż instrukcję? Krytykować grę po grafikach i cenie bez spojrzenia na mechanikę? Hmmm
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

mikeyoski pisze: 07 lut 2021, 14:12 A może tak wcześniej przeczytać chociaż instrukcję? Krytykować grę po grafikach i cenie bez spojrzenia na mechanikę? Hmmm
Spokojnie, przecież porównywanie do 'Na skrzydeł' to raczej pochwała projektu niż krytyka (grafiki w ogóle mocno na plus) . Cena też być może jest uzasadniona, natomiast jak na ten segment nie wydaje się niska stąd mogą pojawiać się pytania.
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 117
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Archaniol101 »

Spoiler:
mikeyoski pisze: 07 lut 2021, 14:12 A może tak wcześniej przeczytać chociaż instrukcję? Krytykować grę po grafikach i cenie bez spojrzenia na mechanikę? Hmmm
Na pewno ją wnikliwie przeanalizuję przed zakupem :D
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Asia w Premierach (https://youtu.be/jx-iTEvgQpQ) dokładnie omówiła samą grę i powiem, że ta cena nie wygląda tak źle. To znaczy gra wybija się fajną oprawą, a jest tam całkiem sporo kart i mechanicznie zapewnia chyba wszystko to co takie gry familijne powinny oferować. Czekam na więcej materiałów, ale zapowiada się udany tytuł.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 192 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: MaciekK5454 »

Ja mam wrażenie że gra nie podeszła prowadzącej: bardzo prosta, fillerek, pasjans i tak trochę pokazane zostały zasady. Padło też zdanie że ktoś tam uważa że zbyt kolorowa. Mnie osobiście, po przeczytaniu instrukcji, mechanika kojarzy się trochę z Feldem (nie wiem czy słusznie). Co do trudności - raczej nie będzie to oczywiście coś mega ciężkiego, ale wszystko zależeć jak będą zbalansowane ze sobą karty i ich symbole. Moją uwagę zwróciło też to, że gra jest określona wiekowo jako 10+ czyli teoretycznie trudniej niż Domek.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

MaciekK5454 pisze: 19 lut 2021, 23:21 Ja mam wrażenie że gra nie podeszła prowadzącej: bardzo prosta, fillerek, pasjans i tak trochę pokazane zostały zasady.
Tylko ten materiał Premier jest bardziej nastawiony na takie ogólne spojrzenie niż recenzowanie. Trzeba też wziąć pod uwagę do kogo adresowana jest gra, a jakie doświadczenie ma taki gracz jak Asia. Krótko mówiąc jeśli ona nazywa grę 'filerkiem' to akurat nie oznacza nic negatywnego ;)
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 192 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: MaciekK5454 »

No właśnie, trochę mnie zastanawia, w jakim kontekście padło określenie filerek, skoro wydawca czas rozgrywki oznaczył na 60-90min, czyli w sumie dłużej niż Everdell (40'-80'), Na Skrzydłach (40'-70), Brzdęk (30'-60') czy np. Agricola Rodzinna (45'). Może to jest kwestia definicji ale mimo rodzinnego charakteru, te gry raczej nie opisuje sie określeniami "filerek". Domek tego samego autora jest oznaczony 30min.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: polwac »

MaciekK5454 pisze: 20 lut 2021, 19:05 No właśnie, trochę mnie zastanawia, w jakim kontekście padło określenie filerek, skoro wydawca czas rozgrywki oznaczył na 60-90min, czyli w sumie dłużej niż Everdell (40'-80'), Na Skrzydłach (40'-70), Brzdęk (30'-60') czy np. Agricola Rodzinna (45'). Może to jest kwestia definicji ale mimo rodzinnego charakteru, te gry raczej nie opisuje sie określeniami "filerek". Domek tego samego autora jest oznaczony 30min.
Ja zrozumiełem "fillerek" bardziej jako określenie ciężkości gry niż czas rozgrywki.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Brakuje mi takiej właśnie 'family +' gry w kolekcji, dodatkowo okazało się, że gra niejako wychodzi od razu z mini dodatkami więc finalnie zamówiłem już w przedsprzedaży cały komplet (w tym ten z koszulkami, wszak sporo kart w grze ;) Dodatkowo, ważne jest dla mnie to, że za tym tytułem stoją polscy autorzy (polecam znalezienie odcinka Trelebele gdzie był wywiad z osobami, które pracowały nad grą) i mocno wierzę w to, że gra się po prostu świetnie przyjmie na rynku.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: mikeyoski »

Filerek to dla mnie coś szybkiego i lekkiego. Taka przystawka. Gra na 60-90 minut w moich oczach filerkiem zdecydowanie nie jest ;-) Temu zdecydowanie bliżej do dania głównego.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

mikeyoski pisze: 20 lut 2021, 23:32 Filerek to dla mnie coś szybkiego i lekkiego. Taka przystawka. Gra na 60-90 minut w moich oczach filerkiem zdecydowanie nie jest ;-) Temu zdecydowanie bliżej do dania głównego.
Też się z tym zgadzam, natomiast jak ktoś częściej grywa w takie cięższe tytuły (i to jeszcze powyżej 3h gry) to lżejsze gatunkowo tytuły grane od czasu do czasu wydają się takim 'filerkiem'. Natomiast jak patrzę na instrukcję i liczbę komponentów to Łąka jak najbardziej wygląda raczej na 'danie główne' :) Powiem szczerze, że im więcej informacji o tej grze, tym bardziej zyskuje w moich oczach. Wydaję mi się też, że to może być taki tytuł, który będzie się dobrze nadawał do zarażania swoim hobby 'niegraczy'.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Podrzucam link do jednej z pierwszych recenzji: https://www.gamesfanatic.pl/2021/02/24/ ... ie-natury/
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: REBEL.pl »

W tej chwili więcej o grze można się dowiedzieć albo obejrzeć na przykład w tych miejscach:

☘️ PL

Game Troll TV - wszystko o grach planszowych. ➡ https://www.youtube.com/watch?v=50eZOYktkvE

Gry planszowe u Wookiego ➡ https://www.youtube.com/watch?v=sc87Xn2lbBw

On Table Gry Planszowe ➡ https://www.youtube.com/watch?v=jx-iTEvgQpQ

GamesFanatic ➡ https://www.gamesfanatic.pl/2021/02/24/ ... ie-natury/

☘️ EN

Cardboard Rhino ➡ https://www.youtube.com/watch?v=s6V5g9dH18Y

Family of Board Games ➡ https://www.instagram.com/p/CLSkdhyhfrh

Weekly Game Night ➡ https://www.instagram.com/p/CLebxEMBiJs

☘️ EN/NL

Dice Daniel ➡ https://www.instagram.com/p/CLi9br0B-eZ

☘️ EN/ES

BoardGame4Fun ➡ https://www.instagram.com/p/CLSb5xuhjrQ

☘️ DE

Brettspielgeeks ➡ https://www.youtube.com/watch?v=dagPqX6si84
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Premiera ponoć 16 kwietnia, a Rahdo gra się na tyle spodobała, że umieścił ją na wysokim miejscu swojego podsumowania miesiąca.

https://youtu.be/Hm4UDzJYrj4
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: mementomoris »

Chyba sklep, w którym zamówiłem jest ciut nadgorliwy, bo Łąka już doszła. :D Gra jest piękna. Jeśli chodzi o oprawę bije na głowę wszelkie KSówki wypchane toną plastiku. Za to pudełko mogłoby być spokojnie o co najmniej 1/3 węższe. W wyprasce jest sporo zbędnego miejsca.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 794
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 375 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: kurdzio »

mementomoris pisze: 15 kwie 2021, 12:24 Chyba sklep, w którym zamówiłem jest ciut nadgorliwy, bo Łąka już doszła. :D Gra jest piękna. Jeśli chodzi o oprawę bije na głowę wszelkie KSówki wypchane toną plastiku. Za to pudełko mogłoby być spokojnie o co najmniej 1/3 węższe. W wyprasce jest sporo zbędnego miejsca.
Spokojnie, jak gra "chwyci" to będzie miejsce na dodatkowe piękne karty :D Ja czekam na swoją kopię i w weekend ogrywanie :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

Preordery mają być na weekend. Co do pudełka i dodatków, jeden dodatek z koszulkami i dodatkowymi kartami już jest do kupienia także to pudło z podstawki słusznie może mieć zapas ;)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: REBEL.pl »

pcyzm pisze: 15 kwie 2021, 14:37 Preordery mają być na weekend. Co do pudełka i dodatków, jeden dodatek z koszulkami i dodatkowymi kartami już jest do kupienia także to pudło z podstawki słusznie może mieć zapas ;)
Jedna promka będzie także dostępna na BGG, a w przyszłości może dodatek jak gra chwyci? :)


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wideoinstrukcji jak grać w Łąkę (17 minut 48 sekund):
https://youtu.be/sMya5G_iKqs
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: pcyzm »

REBEL.pl pisze: 16 kwie 2021, 08:36 Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wideoinstrukcji jak grać w Łąkę (17 minut 48 sekund):
https://youtu.be/sMya5G_iKqs

I tak właśnie powinny wyglądać premiery :) Ja wiem, że gra może nie jest skomplikowana, ale takie oficjalne wideoinstrukcje to jednak przydatna rzecz. Fajnie są też te materiały dodatkowe z ilustratorką gry czyli Karoliną Kijak, dla mnie to takie pokazanie, że tytuł ma swoją duszę.

Edit: już po pierwszej grze... rozgrywka wciągnęła na maksa! Niby proste zasady, ale jest nad czymś pomyśleć jeśli chodzi o obranie najlepszej ścieżki i dobór odpowiedniej reakcji na to jakie karty się ciągle pojawiają na stole. Gra jest przede wszystkim miodna, ciekawi mnie jak wychodzi rozgrywka w więcej osób bo na 2 idzie to całkiem sprawnie. W najbliższym czasie będę próbował pokazać grę 'niegraczom' i zobaczyć na ile ten tytuł może być takim gateway'em :)
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 794
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 375 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: kurdzio »

Wrażenia na gorąco po 3 partiach dwuosobowych.

Byłem bardzo ciekawy rozgrywki, bo po lekturze instrukcji spodziewałem się dokładnie lekkiej gry z możliwością przyjemnego pokombinowania, takiej gdzie po rozgrywce będzie jeszcze siła na inną, może i trudniejszą grę. Te oczekiwania zostały spełnione ;)

Wykonanie Łąki jest świetne - gruby karton dla żetonów i plansz, fajne plecaki/podajniki na karty do samodzielnego złożenia (całe szczęście że nie trzeba ich rozkładać po każdej rozgrywce), karty ze śliskiego papieru - tu wolałbym jednak może jakieś fakturowane ale i tak wrzuciłem je w koszulki premium więc dla mnie nie ma to większego znaczenia, no i wypraska gdzie wszystkie elementy pasują a miejsca jest aż nadto (pewnie na dodatkowe karty).

Wspominając o kartach trzeba rzec o rysunkach na nich - mnie one kupują w 100% i jest to pierwszy powód zainteresowania Łąką. Oglądanie ich podczas partii sprawia ogromną radochę i mimo że mam świadomość że z czasem się opatrzą, to jednak (podobnie jak w Everdell) te grafiki bedą cieszyć za każdym razem. Zawodzi trochę fakt że np. karty podłoży tego samego typu to tak naprawdę identyczne tło plus inny akcent na froncie (gdzieś w głębi chciałoby się żeby każda karta była zupełnie inna), ale oglądając piękne i różne rysunki z talii N i S nie traktuję tego jako wadę i doceniam pracę włożoną w projektowanie tych kart. Wspomnieć trzeba tez o symbolice, która jest bardzo czytelna i elegancka, np. aby dołączyć prawdziwka do swojej łąki musimy mieć dwa symbole drzewa, a otrzymujemy - oczywiście symbol grzyba.

Kierując się ku rozgrywce - na starcie dostając 5 kart na rękę i mając dostęp do kolejnych 16 na planszy głównej, tworzy nam się wiele możliwości i kierunków w budowaniu naszej łąki. Przed graniem obawiałem się małej rotacji tych kart, szczególnie w naszych partiach dwuosobowych (znowu na myśl przychodzi Everdell), ale wymiana wszystkich kart w połowie rozgrywki i akcja specjalna gdzie dobieramy 3 karty i zostawiamy 1 na ręce sprawiają, że przez całą grę spokojnie mielimy jakąś połowę z każdej talii. Gra jest płynna - poza pierwszą partią gdzie musieliśmy wyczuć o co biega, nie doświadczyliśmy dłuższych przestojów, zawsze jest poczucie że możesz COŚ zrobić. Akcje specjalne są proste ale fajnie pomyślane, dodatkowo pozwalają realizować cele o które jest walka od początku rozgrywki bo jak to zwykle bywa, nie każdy gracz będzie mógł zrealizować ich taką samą liczbę. Do gry można podejść „na poważnie” i próbować liczyć prawdopodobieństwo wystąpienia danych symboli i szukać najlepszych ruchów, bo różnice punktowe na koniec gry są raczej niewielkie. W pudełku dołączone są koperty z dodatkowymi kartami ale na razie ich nie otwieraliśmy (jedna koperta wprowadza nawet dodatkową zasadę).

Łąka jest śliczna, prosta i przyjemna. Oczywiście można ją nazwać ładnym pasjansem, ale jakże satysfakcjonującym. Bardzo liczę na rozwój serii, może jakieś promocyjne karty a w przyszłości dodatki. Chciałbym się do czegoś przyczepić, ale wymyślać na siłę też nie ma co. Zobaczymy czy moje wrażenia nie zmienią się po kilkunastu partiach. Na ten moment świetna pozycja w swojej kategorii - rodzinnego, lekkiego grania.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 117
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Łąka / Meadow (Klemens Kalicki)

Post autor: Archaniol101 »

Po paru pierwszych rozgrywkach mam na razie dwie krytyczne uwagi.
1. Jak na gre, w ktorej glownym elementem sa karty liczylem, ze beda troche rozmiarowo wieksze (jak np w Na skrzydlach). Mniejszymi troche niewygodnie sie tasuje i trzyma w reku. Z drugiej strony dzieki temu plansza miesci sie na bardzo malym stoliku. Ale chyba wolalbym i tak wieksze karty kosztem wiekszej planszy. Wygodniej byloby wtedy rowniez czytac znaczniki, szczegolnie na talii N, gdzie jest ich sporo.
2. Uwaga rowniez do kart - moim zdaniem wielka szkoda, ze obrazki nie sa na kartach podpisane. Nie mam problemu z rozroznieniem wiekszosci zwierzakow, ale takie myszy/popielice fajnie byloby umiec rozpoznawac po graniu w ten tytul. A tak jest co prawda osobna ksiazeczka z lista kart, ale nie sadze zeby wiele osob do niej siegnelo. Wiec mozliwy walor edukacyjny nie zostal w pelni wykorzystany.
Gra robi jak najlepsze wrazenie i mi sie podoba, ale takie cos rzucilo mi sie w oczy, a chyba nikt jeszcze tego nie poruszal.

Wyniki wychodzily nam dla dwoch rzeczywiscie mocno zblizone (np 56 vs 57). Z checia dokupie jakies dodatkowe karty, jesli sie ukaza.
ODPOWIEDZ