Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: PanFantomas »

Overboss is an all-new game featuring the retro villains of Boss Monster! Emerge from your dungeon to conquer the overworld in this game of tile drafting, map building, and set collection. Up to five players compete to build the map with the greatest Power. You can fill your world with spreading swamps, spooky graveyards, dense forests, dark caves, and orc encampments.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:27 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 3 razy.
Filut
Posty: 124
Rejestracja: 27 sty 2020, 12:18
Has thanked: 61 times
Been thanked: 115 times

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: Filut »

Szok i niedowierzanie, że o tej grze jest tak cicho. I to w kraju gdzie całe pokolenia graczy wyrosły nie na 500+ a na Amidze 500+ w przerwach snując marzenia jeśli nie o koleżance z klasy (bo nosiła kuse spódniczki przywodzące na myśl Czarodziejkę z Księżyca, a ta mocą asocjacji mogła przywodzić obrazy mang z kategorii Hentai (jap. 変態), to marząc o budowaniu pikselowych map tudzież tworzeniu gier komputerowych (w czasach gdy Minecraft był przyszłością jeszcze bardziej odległą niż telefony z kolorowym ekranem), ale nie tylko to - część ówczesnych pokoleń załapała się jeszcze nawet na masową hodowlę Tamagotchi, bowiem w tamtych czasach (minimalnej pensji brutto - 700 zł w 2000 r.) oszczędni rodzice wiedzieli dobrze, że to zwierzęta tańsze w utrzymaniu od chomika lub świnki morskiej, a równie skutecznie rozwijające u dzieci opiekuńczość, moralność, odpowiedzialność, a także - w szerokim sensie - intelekt.

Ale wracając do sedna, Overboss pomimo solidnej wypraski, której może pozazdrościć 70% innych tytułów - nie jest grą tak bezkonkurencyjną w glorii swej doskonałości niczym na przykład instytucja małżeństwa dla konserwatystów z Ordo Uris. Innymi słowy, mamy do czynienia z rzeczą, która może się ludziom sprzykrzyć, zwłaszcza w obliczu powiewu świeżości roztaczanego przez pierwszą z brzegu kolejną, co jest naturalne w epoce szybko rotujących nowości. A jednak - dla przykładu - sam nie zamierzam się z tą grą rozstawać, nie wiedząc czy to przez jej paradoksalnie wciągającą prostotę czy przez przepiękną pikselową estetykę. Podsumowując, jeśli rozglądasz się za:
- lekką grą o układaniu elementów / kafelków (cięższą niż nudnawy Azul, ale lżejszą niż urocza Wyspa Skye)
- do piwa
- familijną
- na dynamiczną przystawkę przed/po daniu głównym

to się nie wahaj i zrezygnuj z zakupu. Są w życiu pożyteczniejsze rzeczy niż jakieś tam planszówki. Nie polecam.
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: dawciu »

ktoś sie przymierza do wydania tego po polsku? Trefl? Bo tak sie waham z zakupem angielskiej

Edit: teraz doczytałem że Moduko poprostu autoryzowało polskie tłumaczenie w pdf na bgg - czyli to tyle jezeli chodzi o polską wersję.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2022, 15:52 przez dawciu, łącznie zmieniany 1 raz.
khuba
Posty: 978
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: khuba »

dawciu pisze: 23 sie 2022, 15:50 ktoś sie przymierza do wydania tego po polsku? Trefl? Bo tak sie waham z zakupem angielskiej
Tak, muduko zapowiedziało ale ostatnio coś cisza. Też czekam...
Oryginalna zapowiedź wskazywała na wrzesień.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: dawciu »

khuba pisze: 23 sie 2022, 15:51
dawciu pisze: 23 sie 2022, 15:50 ktoś sie przymierza do wydania tego po polsku? Trefl? Bo tak sie waham z zakupem angielskiej
Tak, muduko zapowiedziało ale ostatnio coś cisza. Też czekam...
Oryginalna zapowiedź wskazywała na wrzesień.
no ale tak szczerze to tekstu jest tyle co kot napłakał na kartach postaci, reszta to ikonografia więc chyba nie ma sensu czekać w nieskończoność
khuba
Posty: 978
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: khuba »

dawciu pisze: 23 sie 2022, 15:54 no ale tak szczerze to tekstu jest tyle co kot napłakał na kartach postaci, reszta to ikonografia więc chyba nie ma sensu czekać w nieskończoność
Liczę na to że pozytywnie zaskoczą ceną (raczej nie wydają drogich gier).
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
khuba
Posty: 978
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: khuba »

khuba pisze: 23 sie 2022, 16:00 Liczę na to że pozytywnie zaskoczą ceną (raczej nie wydają drogich gier).
Nie ma pozytywnego zaskoczenia:D
Przedsprzedaż się zaczęła :215zł (z bonusową matą rynku)
https://sklep.muduko.com/pl/p/Overboss. ... nstera/308
Jestem ciekawy ile goła gra będzie kosztowała w normalnych sklepach.


edit : jest rabat dla nowo zarejestrowanych + darmowa wysyłka - wychodzi za całość 193,50zł
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: dawciu »

khuba pisze: 09 wrz 2022, 10:40
khuba pisze: 23 sie 2022, 16:00 Liczę na to że pozytywnie zaskoczą ceną (raczej nie wydają drogich gier).
Nie ma pozytywnego zaskoczenia:D
Przedsprzedaż się zaczęła :215zł (z bonusową matą rynku)
https://sklep.muduko.com/pl/p/Overboss. ... nstera/308
Jestem ciekawy ile goła gra będzie kosztowała w normalnych sklepach.


edit : jest rabat dla nowo zarejestrowanych + darmowa wysyłka - wychodzi za całość 193,50zł
zakupiłem tydzień temu angielską za 120pln i nie żałuje - siadło tak że żonka sama proponuje overbossa w wolnej chwili
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1611
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 358 times
Kontakt:

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: nidhog »

Jakby ktoś chciał kupić gre a mata mu niepotrzebna - jestem gotów partycypować w kosztach
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1482
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: Tringa »

khuba pisze: 09 wrz 2022, 10:40
Spoiler:

edit : jest rabat dla nowo zarejestrowanych + darmowa wysyłka - wychodzi za całość 193,50zł
Założyłam konto, ale rabatu dla nowo zarejestrowanych nie mam :( jak go zdobyć?

Edit: jest, nalicza w koszyku.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Alextasha
Posty: 264
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: Alextasha »

Jakby komuś mata była zbędna, to chętnie odkupię :D
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: karawanken »

Myślę czy by nie kupić do grania z dziećmi (dzieci ograne ) ta pixelowa grafika bardzo mi się podoba (zresztą dziecia też). Chociaż cena trochę wysoka - myślałem że będzie kosztować max 150 ech chyba trzeba powoli się przyzwyczajać że gier poniżej 200 będzie coraz mniej. Dlatego więc prosił bym o więcej opinii osoby które grały.
Alextasha
Posty: 264
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: Alextasha »

Będzie może ktoś zamawiał oryginalnego wystawcy planszetkę marketu? Mają ją normalnie dostępną (tekturka) ale no niestety USA więc dla jednej planszetki się średnio opłaca
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1482
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: Tringa »

Alextasha pisze: 13 wrz 2022, 14:03 Będzie może ktoś zamawiał oryginalnego wystawcy planszetkę marketu? Mają ją normalnie dostępną (tekturka) ale no niestety USA więc dla jednej planszetki się średnio opłaca
Ale po co? Teraz w przedsprzedaży masz ją za free :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Alextasha
Posty: 264
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: Alextasha »

Tringa pisze: 13 wrz 2022, 14:35
Alextasha pisze: 13 wrz 2022, 14:03 Będzie może ktoś zamawiał oryginalnego wystawcy planszetkę marketu? Mają ją normalnie dostępną (tekturka) ale no niestety USA więc dla jednej planszetki się średnio opłaca
Ale po co? Teraz w przedsprzedaży masz ją za free :)
Bo mam już ang wersję :p
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1482
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: Tringa »

Alextasha pisze: 13 wrz 2022, 15:16
Tringa pisze: 13 wrz 2022, 14:35
Alextasha pisze: 13 wrz 2022, 14:03 Będzie może ktoś zamawiał oryginalnego wystawcy planszetkę marketu? Mają ją normalnie dostępną (tekturka) ale no niestety USA więc dla jednej planszetki się średnio opłaca
Ale po co? Teraz w przedsprzedaży masz ją za free :)
Bo mam już ang wersję :p
Aa... to jakby nie było chętnych to polecam rozważyć opcję kupna pl wersji z matą i odsprzedania pl wersji bez maty za niewiele mniej :) Taki manerw może wyjść sporo taniej niż zamówienie z USA. :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:41 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: lukkk »

Ponad 200 to cena chyba dość wysoka jak za grę, która jest określana jako filler na 30 minut. Hmmm.
To już chyba wolę wesprzeć Keep The Heroes Out za 230. Wiem, że są to całkowicie inne gry o zbliżonej tematyce ( nawiązania do Dungeon Keeper ) ale jednak poziom wykonania tego drugiego tytułu, bardziej do mnie trafia. A Wy co sądzicie?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1611
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 358 times
Kontakt:

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: nidhog »

lukkk pisze: 23 wrz 2022, 13:41 Ponad 200 to cena chyba dość wysoka jak za grę, która jest określana jako filler na 30 minut. Hmmm.
To już chyba wolę wesprzeć Keep The Heroes Out za 230. Wiem, że są to całkowicie inne gry o zbliżonej tematyce ( nawiązania do Dungeon Keeper ) ale jednak poziom wykonania tego drugiego tytułu, bardziej do mnie trafia. A Wy co sądzicie?
Ja wsparłem na KS i jestem zadowolony tym co mi gra daje. Polskie wydanie widzę jest zbliżone jakościowo. Czy drogo? to kwestia gustu. Ja bym czasu nie cofnął i wciąż bym wsparł.
Nie podchodze do ceny gry z przelicznikiem pln za minutę, tylko fun /pln :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: anitroche »

lukkk pisze: 23 wrz 2022, 13:41 Ponad 200 to cena chyba dość wysoka jak za grę, która jest określana jako filler na 30 minut. Hmmm.
To już chyba wolę wesprzeć Keep The Heroes Out za 230. Wiem, że są to całkowicie inne gry o zbliżonej tematyce ( nawiązania do Dungeon Keeper ) ale jednak poziom wykonania tego drugiego tytułu, bardziej do mnie trafia. A Wy co sądzicie?
Obejrzałam na Tryb Solo recenzję i mnie gra kupiła. Obecnie tylki przedsprzedaż w Muduko i na Aleplanszówki i na Aleplanszówkach jest z moją bieda zniżką 3 proc. plus kolejne 3 proc. zniżki z kodem dało mi cenę 155 zł (ale bez tej małej maty neoprenowej), co jest jak dla mnie spoko ceną za bardziej rozbudowane połączenie gier Calico i Kaskadia ;). A do tego po premierze w poniedziałek pewnie gra trafi do większości sklepów, więc może gdzieś będzie można wyhaczyć nawet taniej.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: tekknoboy »

anitroche pisze: 23 wrz 2022, 14:02 Obejrzałam na Tryb Solo recenzję i mnie gra kupila (...)

bardziej rozbudowane połączenie gier Calico i Kaskadia
U mnie z kolei właśnie spadła z radaru.
Jakoś właśnie wydaje mi się, że mając Kaskadie nie ma powodu by na półkę trafić miała jeszcze ta gra.
Ewentualnie na podmianę, ale z kolei nie planowałem pozbywać się Kaskadii
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Overboss: A Boss Monster Adventure (Aaron Mesburne, Kevin Russ)

Post autor: anitroche »

tekknoboy pisze: 23 wrz 2022, 19:08
anitroche pisze: 23 wrz 2022, 14:02 Obejrzałam na Tryb Solo recenzję i mnie gra kupila (...)

bardziej rozbudowane połączenie gier Calico i Kaskadia
U mnie z kolei właśnie spadła z radaru.
Jakoś właśnie wydaje mi się, że mając Kaskadie nie ma powodu by na półkę trafić miała jeszcze ta gra.
Ewentualnie na podmianę, ale z kolei nie planowałem pozbywać się Kaskadii
U mnie właśnie Kaskadia spadła z radaru już dawno, bo gra wydała mi się za lekka, za to różnorodność w Overboss mi się podoba i myślę, że zostanie na półce obok Calico, które u mnie zostało typowo tylko do solo (bo mąż nie lubi różowych kotków), no ale to czas pokaże jak już sama zagram ;)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
ODPOWIEDZ