Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: tomb »

W Rebelu pojawiła się przedsprzedaż hexogłówek do Iron Gang. Jeśli cena (49 zł, w przedsprzedaży 45zł) nie jest błędem jak dla mnie przesada.
A w ogóle to co myślicie o pomyśle dodatkowych żetonów do armii? Może ktoś miał już kontakt z nimi?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Uranopolis
Posty: 49
Rejestracja: 18 gru 2017, 18:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 14 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Uranopolis »

Czyli spokojnie będzie do kupienia za ok.35 zł. Rebel to Rebel.
Co do dodatkowych żetonów, jak i wszelkich Madbomberów itp. to jak dla mnie nieporozumienie, burzy to całą taktykę, Neuroshima jest najlepsza w wersji turniejowej.
Uranopolis
Posty: 49
Rejestracja: 18 gru 2017, 18:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 14 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Uranopolis »

Był ktoś na Portalkonie? Żadnych informacji z mistrzostw NHEX nie mogę znaleźć.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: maciejo »

tomb pisze:W Rebelu pojawiła się przedsprzedaż hexogłówek do Iron Gang. Jeśli cena (49 zł, w przedsprzedaży 45zł) nie jest błędem jak dla mnie przesada.
A w ogóle to co myślicie o pomyśle dodatkowych żetonów do armii? Może ktoś miał już kontakt z nimi?
A to nie są te hexodgłówki co były dodawane do NH 3.0,
czy to całkiem coś nowego jest ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: dicer »

Uranopolis pisze:Był ktoś na Portalkonie? Żadnych informacji z mistrzostw NHEX nie mogę znaleźć.
W mistrzostwach udział wzięło 35 graczy.

Podium:

1. Łódź
2. Łódź
3. Warszawa

Gracze z Warszawy zajęli odpowiednio 3, 9, 10, 15 i 24 miejsce.
Po raz kolejny (tak jak w zeszłym roku) o wejściu do TOP8 zadecydował rzut kostką (po "szwajcarze" trzech graczy było na ósmym miejscu ex aequo) .

W półfinale doszło do bezprecedensowej sytuacji. Grał Mephisto przeciwko Missisipi. Pod koniec gry Mephisto prowadził chyba 14:3 i w ostatnim dociągu, gdy zapełniono planszę, okazało się, że po bitwie nie spada żaden żeton, a Cień Missisipi walił w Sztab Mephisto.
Ponieważ z planszy nie spadał żaden żeton, bitwy były powtarzane aż do całkowitego wyzerowania Sztabu Mephista!

Mistrzostwa Polski 2018 mają ruszyć w marcu. Będzie kilka zmian w regulaminie, ale na ten temat oficjalnie wypowie się wkrótce organizator.

Generalnie świetna organizacja mistrzostw i wspaniała atmosfera. No i oczywiście możliwość pogadania z autorem tej genialnej gry. 8)
Uranopolis
Posty: 49
Rejestracja: 18 gru 2017, 18:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 14 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Uranopolis »

Dzięki! Wiesz może jakie armie walczyły w finale?
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: dicer »

Trochę mi głupio, ale nie pamiętam. :oops:

Po emocjach obserwacji pojedynku półfinałowego Mephisto-Missisipi i jego niespodziewanym zakończeniu mecz finałowy zszedł trochę na drugi plan. Zdaje się że Nowy Jork v. Hegemonia, ale na 100% pewny nie jestem.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: tomb »

maciejo pisze:
tomb pisze:W Rebelu pojawiła się przedsprzedaż hexogłówek do Iron Gang. Jeśli cena (49 zł, w przedsprzedaży 45zł) nie jest błędem jak dla mnie przesada.
A w ogóle to co myślicie o pomyśle dodatkowych żetonów do armii? Może ktoś miał już kontakt z nimi?
A to nie są te hexodgłówki co były dodawane do NH 3.0,
czy to całkiem coś nowego jest ?
Do każdej armii ma wyjść zupełnie nowy zestaw heksogłówek i ten do IronGang jest pierwszym takim produktem. Każdy zestaw, prócz 50 zagadek, będzie zawierał 1 dodatkowy żeton dla armii, której dotyczą dane heksogłówki. Żeton ten będzie można włączyć do armii, usuwając w zamian inny heks wybrany przez gracza. Zdaje się, że bonusowe żetony nie będą używane w turniejach, ale tego nie jestem pewien. Na razie zapowiedziano pierwszy blister, więc przed nami długa droga.

Ponoć cena widoczna w Rebelu jest niewłaściwa - takie pudełko ma kosztować 25 zł (czyli w sklepach pewnie poniżej 20 zł), co już jest znacznie lepszą ceną, bo wołać za 1 żeton (kogo obchodzą heksogłówki), więcej, niż za całą armię to byłaby, w mojej opinii, przesada.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Kapelatejesy
Posty: 88
Rejestracja: 21 wrz 2014, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Kapelatejesy »

W opisie produktu w planach wydawniczych Portalu piszą, że żeton można wymienić w "grze wieloosobowej" - czyli na turniejach na bank odpada.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: maciejo »

tomb pisze:
maciejo pisze:
tomb pisze:W Rebelu pojawiła się przedsprzedaż hexogłówek do Iron Gang. Jeśli cena (49 zł, w przedsprzedaży 45zł) nie jest błędem jak dla mnie przesada.
A w ogóle to co myślicie o pomyśle dodatkowych żetonów do armii? Może ktoś miał już kontakt z nimi?
A to nie są te hexodgłówki co były dodawane do NH 3.0,
czy to całkiem coś nowego jest ?
Do każdej armii ma wyjść zupełnie nowy zestaw heksogłówek i ten do IronGang jest pierwszym takim produktem. Każdy zestaw, prócz 50 zagadek, będzie zawierał 1 dodatkowy żeton dla armii, której dotyczą dane heksogłówki. Żeton ten będzie można włączyć do armii, usuwając w zamian inny heks wybrany przez gracza. Zdaje się, że bonusowe żetony nie będą używane w turniejach, ale tego nie jestem pewien. Na razie zapowiedziano pierwszy blister, więc przed nami długa droga.

Ponoć cena widoczna w Rebelu jest niewłaściwa - takie pudełko ma kosztować 25 zł (czyli w sklepach pewnie poniżej 20 zł), co już jest znacznie lepszą ceną, bo wołać za 1 żeton (kogo obchodzą heksogłówki), więcej, niż za całą armię to byłaby, w mojej opinii, przesada.
Dzięki za wyjaśnienie ,za 20 złoty można ewentualnie sią skusić.Mam nadzieję,że hexogłówki będę nakierowane na pomoc w nauce gry daną armią.Chyba tylko wtedy ma to sens.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: GrzeL »

Uranopolis pisze:Dzięki! Wiesz może jakie armie walczyły w finale?
Mephisto-Missisipi
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: GrzeL »

tomb pisze:
maciejo pisze:
tomb pisze:A w ogóle to co myślicie o pomyśle dodatkowych żetonów do armii? Może ktoś miał już kontakt z nimi?
A to nie są te hexodgłówki co były dodawane do NH 3.0,
czy to całkiem coś nowego jest ?
Do każdej armii ma wyjść zupełnie nowy zestaw heksogłówek i ten do IronGang jest pierwszym takim produktem. Każdy zestaw, prócz 50 zagadek, będzie zawierał 1 dodatkowy żeton dla armii, której dotyczą dane heksogłówki. Żeton ten będzie można włączyć do armii, usuwając w zamian inny heks wybrany przez gracza. Zdaje się, że bonusowe żetony nie będą używane w turniejach, ale tego nie jestem pewien.
Kapelatejesy pisze:W opisie produktu w planach wydawniczych Portalu piszą, że żeton można wymienić w "grze wieloosobowej" - czyli na turniejach na bank odpada.
Słowo „wieloosobowej” zostało użyte w odróżnieniu od rozgrywki jednoosobowej, dla której jest ten dodatek, żetonu można używać w grach dwuosobowych.
Do turniejów z cyklu MP, nie będzie dopuszczony, a przynajmniej takie są wstępne ustalenia.
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: dicer »

GrzeL pisze:
Uranopolis pisze:Dzięki! Wiesz może jakie armie walczyły w finale?
Mephisto-Missisipi
Ano racja!
Nowy Jork-Hegemonia to był drugi mecz półfinałowy.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Pixa »

Całe szczęście, że dodatkowy żeton nie zostanie dopuszczony do gier turniejowych. Nawet jakby został, to wolałbym użyć blanka niż wydać 20 zł na jeden żeton (karty są mi zbędne).
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Uranopolis
Posty: 49
Rejestracja: 18 gru 2017, 18:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 14 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Uranopolis »

Oby w zasadach turniejowych nikt nie mącił, nic lepszego nie wymyśli się.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Błysk »

GrzeL pisze: Mephisto-Missisipi
Głupie pytanie, ale co wygrało? Chyba 2 moje ulubione armie <3
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: dicer »

Tym razem Mephisto.

Tu krótka wideorelacja z turnieju:

https://www.youtube.com/watch?v=OIfD0c9Y9VM
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: zix »

Pixa pisze:Całe szczęście, że dodatkowy żeton nie zostanie dopuszczony do gier turniejowych. Nawet jakby został, to wolałbym użyć blanka niż wydać 20 zł na jeden żeton (karty są mi zbędne).
Jeżeli się nie mylę to na ostatnim nagraniu I. Trzewiczek potwierdził możliwość używania żetonu podczas turniejów.
Fakt musi być zgłoszony przeciwnikowi przed rozpoczęciem rozgrywki. Pewnie polega to na wymianie, a nie dodaniu do puli.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Pixa »

Cóż, trzeba będzie użyć blanka :-) Ale zaraz Trzewik stwierdzi, że blanki są niedozwolone na turniejach :D
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Błysk »

Pixa pisze:Cóż, trzeba będzie użyć blanka :-) Ale zaraz Trzewik stwierdzi, że blanki są niedozwolone na turniejach :D
No pewnie tak będzie, hajs się musi zgadzać. :) A ten żeton do IronGang to mocny? Może te nowe nie będą takie mocne i nie będzie trzeba bulić.
Awatar użytkownika
antros
Posty: 27
Rejestracja: 29 wrz 2014, 09:03
Lokalizacja: Grudziądz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: antros »

Pixa pisze:Cóż, trzeba będzie użyć blanka :-) Ale zaraz Trzewik stwierdzi, że blanki są niedozwolone na turniejach :D
Błysk pisze:No pewnie tak będzie, hajs się musi zgadzać. :)
Uważacie, że ktoś tworzy grę, testuje ją, wydaje, organizuje turniej, funduje nagrody, a wy sobie przyjdziecie z podróbka części gry i to będzie uczciwe?
Nie jestem ortodoksyjnym legalistą, wręcz przeciwnie, ale nie podszedłbym z piracką płyta po autograf do muzyka czy nie wyobrażam sobie, że poszedłbym na turniej organizowany przez wydawcę z samoróbka jego gry.


Błysk pisze:A ten żeton do IronGang to mocny?
tutaj opis
IMO taki średni i dobrze gdyby był za mocny zachwiałby balansem,
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Błysk »

Nie, uważam że jeśli kupuję armię do gry, to chcę by była kompletna, bo od 2006 tak właśnie było. To, że ktoś teraz wpadł na pomysł monetyzacji, bo interes się kręci nie jest dla mnie usprawiedliwieniem. Kupiłem wszystkie armie poza Uranopolis, mimo że gram może trzema i teraz w sumie też od dzwona. Natomiast wydawanie Hexogłówek do każdej armii z żetonem, który zostanie dopuszczony do turniejów uważam ze właśnie wyciąganie pieniędzy od wiernych fanów, którzy chcą grać kompetetywnie i tak jak ja kupili już praktycznie wszystkie armie, więc teraz zrobi się "powtórkę" z żetonami, gdzie za 1 żeton będziesz płacił mniej więcej tyle co wcześniej za całą armię. Moim zdaniem nie fair, ale ok. I zdolność Haka w sumie jest mocna, więc podejrzewam, że kolejne żetony też będą dosyć mocne.

Dodam tylko, że to przykład "paskudnej" monetyzacji, w słabym wydaniu, tak jak często serwują to gry komputerowe- kup premium to damy Ci lepsze zabawki. :)
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: koczkodan »

Błysk pisze: 24 mar 2018, 18:26 Nie, uważam że jeśli kupuję armię do gry, to chcę by była kompletna, bo od 2006 tak właśnie było. (...)
Dodam tylko, że to przykład "paskudnej" monetyzacji, w słabym wydaniu, tak jak często serwują to gry komputerowe- kup premium to damy Ci lepsze zabawki. :)
skok na kase. nic dodac nic ujac.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Kisun »

Żeby tylko takie skoki były, to biorę wszystkie. Ta gra że wszystkimi możliwymi dodatkami kosztuje ile? 400/500zł max? No bez jaj. Już Dixit jest droższy (a taki np X-wing?). No tak ktoś kto gra w turniejach musi co kwartał kupować nowe zestawy, bo wypadnie z gry, a brak jednego żetonu spowoduje sromotę i ostracyzm społeczności graczy. "Jacy głupi ci Rzymianie" ;)
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Pastorkris »

Zapewne nie, choć nie zmienia to faktu, że śmierdzi to DLC na kilometr...
ODPOWIEDZ