Tajemniczy ogród (James A. Wilson, Clarissa A. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Tajemniczy ogród (James A. Wilson, Clarissa A. Wilson)

Post autor: PanFantomas »

Tajemniczy ogród to przepięknie wykonana, urzekająca karcianka, w którą można grać na kilka różnych sposobów. Podczas zabawy uczestnicy będą tworzyć piękne ogrody pełne pachnących kwiatów, wspaniałych drzew, tajemniczych ścieżek i przyciągających wzrok dekoracji. Aby wygrać, należy ostrożnie dobierać karty, obserwując sytuację w swoim ogrodzie oraz to, co dzieje się u przeciwników.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:25 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4472
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1424 times
Been thanked: 1100 times

Re: Tajemniczy ogród (James A. Wilson, Clarissa A. Wilson)

Post autor: garg »

Jakiś czas temu grałem w wersję z KS i co prawda nie pamiętam szczegółów, ale dominujące wspomnienie to poczucie, że gra jest przepiękna i jednocześnie pusta.

Byłem rozczarowany miałkością rozgrywki. Po prostu Tajemniczy Ogród, poza szatą graficzną, nawet przez moment nie wywołał we mnie żadnych emocji. Trochę szkoda, bo wygląda naprawdę unikalnie :( .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Tajemniczy ogród (James A. Wilson, Clarissa A. Wilson)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 17:06 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4472
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1424 times
Been thanked: 1100 times

Re: Tajemniczy ogród (James A. Wilson, Clarissa A. Wilson)

Post autor: garg »

PanFantomas pisze: 23 lis 2021, 11:24 Ja grałem ostatnio z żoną, która mało ma do czynienia z planszówkami i bardzo się jej podobało. Grało się nam całkiem przyjemnie :) Myślę, że to dobra opcja na grę z mniej wprawionym osobami, zwłaszcza że zasady są łatwe, a gra trwa pół godziny maks :)
To może być powód - co prawda lubię lekkie gry, ale znam już ich tyle, że kolejna wtórna nie porusza mnie specjalnie. A dla początkującej osoby, albo kogoś nie znającego zbyt wielu tytułów może to być dobry wybór. :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Tajemniczy ogród (James A. Wilson, Clarissa A. Wilson)

Post autor: dwaduzepe »

Zagralem i wyparlem z pamieci. Gra ewidentnie dla poczatkujacych graczy, ktorzy zaczynaja swoja przygode z grami. Inna sprawa, ze dla takich graczy tez wymyslilbym z 10-15 lepszych tytulow. Gra z serii, ze ktos kupi, bo bedzie ladnie wygladac na polce w sklepie.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Tajemniczy ogród (James A. Wilson, Clarissa A. Wilson)

Post autor: Legun »

Rozumiem Wasze geekowskie malkontenctwo, lecz do jakich gier jest to podobne? Raczej 7 Cudów? Czy jest lżejsze od SuchiGo Party? Taki Domek na Drzewie, tylko ładniejszy?
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4472
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1424 times
Been thanked: 1100 times

Re: Tajemniczy ogród (James A. Wilson, Clarissa A. Wilson)

Post autor: garg »

Legun pisze: 23 lis 2021, 13:36 Rozumiem Wasze geekowskie malkontenctwo, lecz do jakich gier jest to podobne? Raczej 7 Cudów? Czy jest lżejsze od SuchiGo Party? Taki Domek na Drzewie, tylko ładniejszy?
Z tego, co pamiętam (a pamięć w moim wieku płata czasem figle :wink: ), gra była na poziomie komplikacji odrobinę wyższym niż Sushi Go. Szczególnie, jak się dorzuciło moduły dodatkowe z KS - nie wiem, czy są w polskim wydaniu.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Tajemniczy ogród (James A. Wilson, Clarissa A. Wilson)

Post autor: dispe »

Pierwsze wrażenie miałem podobne tzn. "fajne ale raczej bym nie kupił" teraz zagraliśmy trochę więcej i już jestem bardziej na "może bym kupił". Ta gra jest dosyć szybka i przyjemna, rzeczywiście nie odkrywa niczego nowego ale może nie musi? zagraliśmy ten tryb 3 gier pod rząd i sumowania wszystkich punktów i bardzo fajnie się rywalizowało (na 3 os.) oczywiście słabe dobranie kart może czasem popsuć plany ale jest duża szansa się potem odbić. Minusem jest też cena, doceniam ładne wydanie jednak za taki lekki i prosty tytuł wolałbym zapłacić trochę mniej niż 150 zł. Żonie się podoba więc "może".
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Tajemniczy ogród (James A. Wilson, Clarissa A. Wilson)

Post autor: Legun »

Wrażenie po pierwszej partii - gra polega głównie na liczeniu... Jest miło a kombinacje znanych elementów wcale mi nie przeszkadzają. Jedyna obawa jest taka, że ewentualne kombosy ujawniają swoją przewagę na drugim miejscu po przecinku. W pierwszej partii, przy paru nieporozumieniach, wynik był 193:175. Pod tym względem to bardziej przypomina Nawigatora bądź Epokę Kamienia niż 7C czy San Juan. Ciekawe, czy wraz z oswojeniem reguł zacznie się dostrzegać jakieś ogólne strategie i ich wpływ na wygląd planszy oraz sposób grania.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
ODPOWIEDZ