Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: RaYell »

No i stało się. Również mi zdarzyła się kopia gry z brakami. Via Nebula zamówiona z Muve ma za mało meepli zasobów, brakuje aż 8 cegiełek i 1 kamienia. Folia na opakowaniu była nienaruszona więc chyba coś źle poszło podczas jej pakowania. Napisałem reklamację do Rebela, zobaczymy jak załatwią sprawę.
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: RaYell »

RaYell pisze: 03 gru 2018, 22:42 No i stało się. Również mi zdarzyła się kopia gry z brakami. Via Nebula zamówiona z Muve ma za mało meepli zasobów, brakuje aż 8 cegiełek i 1 kamienia. Folia na opakowaniu była nienaruszona więc chyba coś źle poszło podczas jej pakowania. Napisałem reklamację do Rebela, zobaczymy jak załatwią sprawę.
Muszę pochwalić Rebela. Brakujące elementy dosłane w 3 dni.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1095
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 645 times
Been thanked: 521 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Harun »

Hej

W grze The island aka Survive Escape from Atlantis zagubił się nam kafelek wyspy - góry z rekinem na rewersie (wstaw pion rekina na planszę). Nie dostanę zamiennika od żadnego wydawnictwa. Chodzi o kafel jak szary kafel na tym zdjęciu
https://boardgamegeek.com/image/2508068 ... e-atlantis

Szukam dobrej duszy, która (odpłatnie) miałaby możliwości i umiejętności dorobienia tego specyficznego kafelka lub całego zestawu kafelków gór, żeby się nie różniły, względnie ma taki kafelek na sprzedaż (może być nawet z innym rewersem).

pozdrawiam

Drogi Adminie, z uwagi na uniwersalność pytania, pozwoliłem sobie je powtórzyć w 2 innych wątkach
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: awawa »

Galakta w swoim stylu, support nie do pobicia jeśli wystąpiły problemy ze świeżo zakupioną grą: zorganizowanie brakującego komponentu do Imperium Atakuje wraz z wysyłką zajęło tylko 6 dni i to wszystko w okresie przedświątecznym :)
Granie na Bemowie
Satanski

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Satanski »

Mi brakuje trzech kart w Fallout Wasteland Warfare. Pisałem w tej sprawie 22.12.2018 oraz 04.01.2019 do planszomania.pl, gdzie kupiłem grę, ale jak dotąd brak odzewu. W poniedziałek zadzwonię i zobaczymy, czy mają jaja :-)
Awatar użytkownika
merrin
Posty: 65
Rejestracja: 23 sty 2013, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: merrin »

To ja dorzucę dobre słowo o wydawnictwie G3. Dość nietypowy problem przytrafił mi się z nowiutkim egzemplarzem "Szarlatanów z Pasikurowic". Wśród wyprasek z żetonami jedna się zdublowała, a zabrakło innej, która powinna znaleźć się w tym miejscu. Błąd musiał nastąpić gdzieś na etapie postprodukcji - zdarza się. Wydawnictwo na mojego maila zareagowało błyskawicznie, bez żadnych pytań już po kilku godzinach przesyłka z brakującą wypraską była w rękach kuriera. Niczego więcej wymagać nie można. Zatem wpisuję G3 na listę wydawnictw z profesjonalnym podejściem do klienta.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Gromb »

REBEL.PL
W wyścigu tytanów brakowało dwóch figurek! Kilka maili do wydawnictwa i parę dni później otrzymałem pocztą brakujące elementy gry. Rebel jak zawsze udowodnił, że jak może to pomoże. Bardzo dziękuje.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: trance-atlantic »

Ode mnie również głęboki ukłon w stronę Rebela za dostarczenie mi brakującego elementu do jednej z gier ze swojej "stajni" (którą to grę kupiłem już jakiś czas temu w innym sklepie). :)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: alpha »

To jak to jest, wszystko przechodzi przez Rebela? Każdy sklep w Polsce kupuje u nich?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: trance-atlantic »

Ja miałem na myśli Rebel - wydawnictwo, bo to była akurat gra wypuszczona przez nich na polski rynek. Przy okazji zakupu w ich sklepie zapytałem o brakujący element i jest mi niezmiernie miło, że dołączono go do mojego zamówienia.
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
assicka
Posty: 12
Rejestracja: 28 sty 2019, 11:28
Has thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: assicka »

Mój synek dostał w spadku grę Pędzące ślimaki (gra używana, nie nowa) - brakowało jednej kostki i jednego żetonu - widocznie zagubiły się w akcji:) Egmont wysłał w tempie expresowym, zupełnie za darmo :)
blyskotliwiedobra
Posty: 21
Rejestracja: 15 sty 2014, 19:40
Lokalizacja: Końskie
Has thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: blyskotliwiedobra »

W zeszłym tygodniu pierwszy raz w życiu reklamowałam gry. W "Ghost Stories" zamówionych w sklepie REBEL brakowało kostek - dwa maile i wydawnictwo dosłało brakujące elementy. Podobnie PORTAL - "Teotihuacan" zawierał dwie uszkodzone płytki. Wystarczył mail z załączonym zdjęciem i już posiadam wymienione płytki. Bardzo dziękuje obu wydawnictwom za błyskawiczną pomoc :)
Czasem jedno ziarnko może zepsuć symetrię kawowej górki.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1526
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 197 times

Re: Res Arcana (Thomas Lehmann)

Post autor: Furan »

Po obejrzeniu rozgrywki u Rahdo... wow! :) Wygląda to to serio na względnie ciężką karciankę z mieleniem surowców, przyjemną losowością i generowaniem kombosów. Pierwsze skojarzenie jakie mi się pojawiło to Innowacje, ze względu na losowość podzieloną na małe talie, oraz Blue Moon (bo smoki :D i dziwny niuejdżowy klimat). :)

I co najważniejsze - efekty na kartach, mimo że względnie podstawowe, są ciekawe! Jest też interakcja - bezpośrednia, przez dowalanie smokami i pośrednia, przez wcześniejsze pasowanie, podbieranie itd.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4123
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 340 times

Re: Res Arcana (Thomas Lehmann)

Post autor: tomb »

Mnie też filmik Rahdo kupił. Trochę mnie zastanawia, jak będzie wyglądać rozgrywka, skoro losowe czynniki mamy tylko dwa - początkowy dobór kart, a w trakcie partii plany popsuć mogą nieznane nam wcześniej ruchy przeciwnika. Czy planowanie kolejności kart na stosie nie będzie trwało zbyt długo.

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć żadnych konkretów - ile jest kart w pudełku, instrukcji też chyba nie ma w sieci.
Gra ponoć w weekend miała premierę na targach we Francji. U nas Rebel na razie zapowiada na 2019 rok.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1526
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 197 times

Re: Res Arcana (Thomas Lehmann)

Post autor: Furan »

Eeee... jak to kolejność na stosie? Przecież losujemy te 3 z tych 8 wylosowanych na początku, które przeglądamy... a kart dużo nie jest - Rahdo wspomina że kart artefaktów jest łącznie 40.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4123
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 340 times

Re: Res Arcana (Thomas Lehmann)

Post autor: tomb »

Faktycznie, a mi się ubzdurało, że sposród tych ośmiu wybieramy 3, a resztę odkładamy w wybranej kolejności. No, to nie jest tak źle.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Res Arcana (Thomas Lehmann)

Post autor: REBEL.pl »

Na BGG pojawił się Designers Preview napisany przez autora:

https://boardgamegeek.com/blogpost/8670 ... res-arcana

A Watch it played pokazuje jak się w nią gra:

https://youtu.be/3E4t4rJjlwE
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
spaulina
Posty: 25
Rejestracja: 01 wrz 2018, 14:56
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: spaulina »

Wielki plus dla wydawnictwa Egmont.
W moim egzemplarzu gry Zombie 15' jedna z figurek bohaterów była zdeformowana (przedstawiała połowę innego bohatera... :) ).
Bardzo szybko otrzymałam poprawną figurkę.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: kastration »

Pewnie niewielu będzie w tej samej potrzebie, co ja, ale wydawnictwo Lacerta przesłało mi kurierem poprawnie wydrukowane kafelki do Suburbii w miejsce wcześniejszych błędnych od Planszóweczki i jeszcze dołożyli kafelek Hala Stulecia. Wszystko po miłej konwersacji. Obsługa na poziomie.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2019, 14:30 przez kastration, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: alpha »

kastration pisze: 13 mar 2019, 11:57 Pewnie niewielu będzie w tej samej potrzebie, co ja, ale wydawnictwo Lacerta przesłało mi kurierem błędnie wydrukowane kafelki do Suburbii i jeszcze dołożyli kafelek Hala Stulecia. Wszystko po miłej konwersacji. Obsługa na poziomie.
Jeżeli wysłało błędnie wydrukowane kafelki po miłej konwersacji, to.... dobrze czy źle? :)
Chyba, że to sarkazm :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: kastration »

alpha pisze: 13 mar 2019, 12:23
kastration pisze: 13 mar 2019, 11:57 Pewnie niewielu będzie w tej samej potrzebie, co ja, ale wydawnictwo Lacerta przesłało mi kurierem błędnie wydrukowane kafelki do Suburbii i jeszcze dołożyli kafelek Hala Stulecia. Wszystko po miłej konwersacji. Obsługa na poziomie.
Jeżeli wysłało błędnie wydrukowane kafelki po miłej konwersacji, to.... dobrze czy źle? :)
Chyba, że to sarkazm :)
Gra jest stara, nie musieli mieć. To nie był sarkazm. Wydawnictwo polecam. Bardzo szybkie odpowiedzi i potrzeba wygrzebania tych materiałów z najdalszych odmętów magazynu (przynajmniej tak wyjaśniono) okazała się zaspokojona.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: alpha »

Niekoniecznie zrozumiałeś mój przekaz.
Czy naprawdę przesłali ci błędnie wydrukowane kafelki? :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: kastration »

alpha pisze: 13 mar 2019, 13:39 Niekoniecznie zrozumiałeś mój przekaz.
Czy naprawdę przesłali ci błędnie wydrukowane kafelki? :)
Ach, tak. Rzeczywiście, teraz wszystko jasne. To sobie podywagowaliśmy, a ja niechcący "oczerniłem" ich ha ha. Oczywiście, wysłali mi poprawnie wydrukowane! Już poprawiam, dzięki za zwrócenie uwagi.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Migello84
Posty: 40
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Res Arcana (Thomas Lehmann)

Post autor: Migello84 »

Przypadkiem wpadłem na zapowiedz tej gry i po obejrzeniu pierwszych rozgrywek i oponii jestem kupiony :) tym bardziej miłe zaskoczenie, że jest to gra twórcy Race for the Galaxy + piękne grafiki - 100% mój klimat:) Preorder zamówiony.


Tom Vasel też dorzucił swojà opinię na temat tej gry:
https://m.youtube.com/watch?v=y-pZM8NSRDw
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Rafal_Kruczek »

Co zrobić gdy w grze karcianej z ponad 200 kart. wszystkie karty są wygięte w luk?
ODPOWIEDZ