Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: adikom5777 »

Napisz do Pegasusa, to Ci doślą poprawiony kafelek. Do mnie doszły kafelki w tym tygodniu
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Lothrain »

Wielkie podziękowania dla Lacerty, która dosłała nadpalony w afrykańskiej rebelii domek do Mombasy i drugie podziękowania dla Czacha Games, a pośrednio dla Rebela, który wysyłał przesyłkę za dosłanie zwierzaków do Farmerów z Keyflowera, jako że jedna owieczka miała urwany łeb. Nie dość, że przyjechała nowa cała i zdrowa, to żeby jej smutno nie było zabrała w podróż prosiaka i kunia. Serdeczne dzięki dla wszystkich wymienionych. A teraz piszę do Pegasusa, bo mam w GWT ten sam problem.
EdekDemolka
Posty: 86
Rejestracja: 21 wrz 2015, 19:56

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: EdekDemolka »

Gram z dziećmi i wiadomo czasami pewne rzeczy się zgubią/zniszczą. Tak miałem z grą Colt Express na wakacjach - gdzie dziecko zniszczyło jedną z kart, napisałem mail do Rebela. Odpisali, że uzupełnią brak jeśli zrobię zamówienie u nich do którego dołączą zniszczoną kartę ? W czasie Świąt zgubiła się jedna płytka do Qwirkla, napisałem do G3, i tak samo uzupełnimy braki pod warunkiem zamówienia. Czy to jakiś nowy schemat podejścia do klienta ? Wiadomo, że sklepy firmowe wydawnictw mają ceny zbliżone do cen sugerowanych. Już wolałbym zapłacić tylko za brakujący element niż być zmuszanym do zakupu w konkretnym sklepie bo nie dostanę zniszczonego/zgubionego elementu.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Grzdyll »

Taka historia...

Myślałem że te braki w grach są zupełnie sporadyczne a tu albo nie albo ja mam takie szczęście bo to już któryś raz u mnie...
Dzieciaki pod choinką znajdują Statki Łupy Kościotrupy od Portalu i okazuje się że brakuje jednej z bardzo klimatycznych rzeczy czyli metalowych pieniążków :( No nic, zastąpiliśmy tymczasowo tymi z Puerto Rico, a ja piszę maila do wydawnictwa. Po Świętach przychodzi odpowiedź że w polskim wydaniu pieniążki są tekturowe i link do sklepu portalu gdzie można dokupić te metalowe. Dziwne, bo znajomy ma metalowe, piszę czy się nie pomylili, odpowiadają że nie i są tekturowe. No trudno, piszę zatem grzecznie pytając czy może dadzą radę mi wysłać te tekturowe? Niestety mimo dwóch maili nie dostaję odpowiedzi. Trudno, myślę sobie, jakoś sobie poradzę z zamiennikami i zapominam o sprawie...

Tydzień później w skrzynce na listy znajduję kopertę z... kompletem metalowych monet :)

Więc ogólnie bardzo, bardzo dziękuję wydawnictwu Portal :)
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: gregos »

Duży plus dla wydawnictwa Albi. W pudełku Lorenzo il Magnifico zastałem uszkodzoną planszę główną, a w dodatku nie było instrukcji po polsku. Po paru dniach od zgłoszenia, braki dostarczone.
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: vigdis »

Brak kart w "Concordii" od Egmonta :( Wysłałam maila kilka dni temu, ale bez odzewu - czarno to widzę, bo nie mam paragonu (grę dostałam w prezencie). :(
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: bartekb8 »

Z tego co piszecie często zdarzają się podobne wpadki. Zawsze tak było czy ostatnio zdarza się to częściej, zaobserwował ktoś?
Ja też ostatnio miałem przygodę i od dłuższego czasu czekam na kartę z dodatku do Lorenzo której zabrakło. Niestety poczekam sobie bo odpisano mi że czekają na uzupełnienie magazynów. Dobrze chociaż że jest jakiś kontakt (CMON).
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: FortArt »

Hobbity - bardzo szybka wysyłka brakujacych pionków do Vasco da Gama. Bez żadnych pytań o paragon itp. Brakowalo to wysłali i tyle. Wyrazy uznania!
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Gromb »

TMTOYS- many many thanks za dosłanie błędnie wydrukowanych kart do gry BROOM SERVICE. Korespondencja trwała prawie 3 tygodnie bez rezultatu. Po czym po rozmowie z ogarnięta i kompetentną osobą (Pani Lucyna :-)), karty zostały wysłane i doszły na drugi dzień.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Damis
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2018, 15:56

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Damis »

mail do wydawnictwa - powinni dosłać, możesz też reklamować produkt u sprzedawcy
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: DarkSide »

Ogrooooomny plus i wieeeeelkie podziękowania dla GALAKTY.
Zakupiłem na rynku wtórnym "Listy z Whitechapel" i okazało się, że brakuje jednego znacznika. Po bezskutecznych poszukiwaniach u sprzedającego, Galakta poratowała przesyłając małe walcowate drewienko w kolorze czerwonym. :D
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Żubr
Posty: 172
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:52
Has thanked: 48 times
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Żubr »

Właśnie dostałem Lorenzo il Magnifico i brakuje mi jednego znacznika ekskomuniki (czytaj: małej żółtej kosteczki).
Gdzie można podobne nabyć, bo zawracanie głowy wydawcy z powodu takiego drobiazgu, który nie jest charakterystyczny dla tej konkretnie gry wydaje mi się lekką przesadą, chociaż może macie inne zdanie?
grybezpradu.eu 5% - Wspólne zakupy z odbiorem w Białymstoku.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: ariser »

"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Żubr
Posty: 172
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:52
Has thanked: 48 times
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Żubr »

Tak, jak nie ten mniejszy. Dzięki, dokupię sobie zapas różnych na wszelki wypadek :D
grybezpradu.eu 5% - Wspólne zakupy z odbiorem w Białymstoku.
Ziomalek78
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2016, 08:53

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Ziomalek78 »

Chciałem pochwalić Phalanx za obsługę klienta - w moim egzemplarzu Hannibala dwóch generałów źle zniosło trudy podróży i dotarli do mnie uszkodzeni (ułamane detale). Sprawnie i bez zbędnych formalności przesłano mi nowe figurki. Dzięki Phalanx!
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 421
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 166 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Asia - On Table »

Twórcy gry zrobili ukłon w stronę graczy i zostawili puste pole. Teraz każdy właściciel Wikings Gone Wild sam może wykazać się własna pomysłowością :) [ +10 ? ]

Wikings Gone Wild

Obrazek
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Śliwka
Posty: 59
Rejestracja: 31 gru 2012, 16:52
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Śliwka »

Czasami zdarza się, że do Fundacji trafiają używane gry, w których brakuje elementów.
Z reguły można liczyć na pomoc Wydawnictw, wyjątkiem w tym względzie jest Alexander :(
Pomogli nam:
Trefl - uzupełnienia braków w: Basen, Kierowcy, Tworzymy słowa i Wielka góra mądrości.
Granna - uzupełnienia braków w: Santy anno i Tęcza
Mattel - uzupełnienia braków w: Hop hop żabki i Spadające małpki
Egmont - uzupełnienia braków w: Podaj cegłę
Bard - uzupełnienia braków w: Carcassonne.
Dziękujemy :)
Fundacja Kraina Nadziei - Projekty "Przygoda z grami" i "Gry plenerowe na Ratajach"
https://www.facebook.com/fundacjakrainanadziei
https://www.facebook.com/groups/gryplenerowenaratajach
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 421
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 166 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Asia - On Table »

kaltia ja z bazaru nie kupowałam :) Ten problem jest znany w wypadku tej gry :)
Śliwka wydaje mi się ,że w świecie gier planszowych zdecydowanie panuje uprzejmość i chęć pomocy :) Ja miałam nie raz do czynienia z pozaginanymi kartami, uszkodzonymi planszami itp. i często, gęsto otrzymywałam nowe elementy.
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 197
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 201 times
Been thanked: 89 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Elo »

Chciałbym tutaj, poprzez forum podziękować wydawnictwu Rebel, które dosłało mi brakujące elementy do Troyes, które niestety podczas świątecznego grania się zagubiły. Super sprawa :)
I przy okazji wydawnictwu Albi za bezproblemowe dosłanie uszkodzonego ludzika :)
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: kastration »

Ostatnio zorientowałem się, że przy grze w starą wersję Puerto Rico nie mam 1 kamieniołomu. Napisałem do Lacerty, podałem nawet kod pudełka, ale niestety nie mają już elementów. Skierowali mnie za to na... kurs plastyczny, że to jedyna szansa, by zdobyć ten kamieniołom. Rebel kiedyś mi dosłał do Terraformacji drobiazg, Bard mi dosłał do Zimnej Wojny. Ale Lacerta nie trzyma takich staroci, ach. A grafiki w nowym podobno w całości zmienione i tak w grze wieloosobowej pewnie jeden z oponentów będzie biedniejszy o kamieniołom. Taka refleksja ogólna, nie żebym się żalił.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Yavi »

kastration pisze: 05 cze 2018, 18:31 Ostatnio zorientowałem się, że przy grze w starą wersję Puerto Rico nie mam 1 kamieniołomu. Napisałem do Lacerty, podałem nawet kod pudełka, ale niestety nie mają już elementów. Skierowali mnie za to na... kurs plastyczny, że to jedyna szansa, by zdobyć ten kamieniołom. Rebel kiedyś mi dosłał do Terraformacji drobiazg, Bard mi dosłał do Zimnej Wojny. Ale Lacerta nie trzyma takich staroci, ach. A grafiki w nowym podobno w całości zmienione i tak w grze wieloosobowej pewnie jeden z oponentów będzie biedniejszy o kamieniołom. Taka refleksja ogólna, nie żebym się żalił.
Wątpię, by Lacerta drukowała nowe Puerto Rico, gdyby miała jeszcze na stanie stare. Niedawno kupiłem Kawernę i miałem tam kilka uszkodzonych elementów - dosłali bez problemu.

I też pochwalę Rebela, dostałem niedawno kafelek do Dodatkowej przyczepy, który był uszkodzony :).
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: DarkSide »

Wielki plus dla Egmontu. Ze 2 lata temu kupiłem ich wydanie "Tikala" i tak sobie pudło stało w folii na półce :oops: Wreszcie postanowiłem wziąć się za ten tytuł tego lata. Po przeliczeniu komponentów okazało się, że brakowało jednego kafla terenu. Szybki mail, szybka odpowiedz i bez problemu dosłali go z miłym dopiskiem w załączonym liście. :D
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Helga »

Ja za to chciałabym pochwalić przedstawicieli Ogry Games, w szczególności p. Michała, z którym miałam przyjemność prowadzić korespondencję. Kupiłam Roll Playera, w którym brakowało karty pomocy gracza i jednej z 17 kart charakteru. Miły kontakt, szybka realizacja, a w przesyłce zamiast brakującej karty, cały zestaw kart charakteru. Fajne podejście, także warto pochwalić ;).
Awatar użytkownika
Atheris
Posty: 29
Rejestracja: 29 cze 2018, 15:20
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Atheris »

Ogromny plus dla Portal Games.
W swoim dodatku Ambasadorzy do gry Pośród gwiazd miałam uszkodzoną znaczną część kart - niektóre rogi były naderwane, niektóre w ogóle niedocięte.
Złożyłam reklamację na stronie Portal Games, otrzymałam od nich błyskawiczną odpowiedź, a po około dwóch tygodniach nowy zestaw kart.
Rewelacja :)
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Coin22 »

Bardzo dziękuję wydawnictwu Galakta za pomoc w skompletowaniu brakujących figurek do Star Wars Rebelii !
ODPOWIEDZ