Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Galadin
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:13

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Galadin »

Właśnie dzisiaj dostałem Szoguna - polską edycję. Zamawiałem z Łódzkiego sklepu Strategia Centrum Gier. Wszystko super. Już się cieszyłem, ale po sprawdzeniu okazało się, że nie mam dokładnie wszystkich 20 zielonych sześcianów "Wojsk chłopskich". Rozpacz. Napisałem już maila do tego sklepu, zobaczymy jaka będzie odpowiedź i jak to się skończy. :(
Kris12345
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2009, 08:47
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Kris12345 »

Galadin pisze:Właśnie dzisiaj dostałem Szoguna - polską edycję. Zamawiałem z Łódzkiego sklepu Strategia Centrum Gier. Wszystko super. Już się cieszyłem, ale po sprawdzeniu okazało się, że nie mam dokładnie wszystkich 20 zielonych sześcianów "Wojsk chłopskich". Rozpacz. Napisałem już maila do tego sklepu, zobaczymy jaka będzie odpowiedź i jak to się skończy. :(
Mnóstwo! :shock: Dzięki za rady. :D
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: WRS »

A ja jeszcze dodam, że Rebel takie sprawy załatwia bezboleśnie i solidnie.
Dostałem Pandemica bez jednej cholery (tzn. czarnej kosteczki) i dosłali!
Przez pustynię miało pogięta planszę i dosłali nową!
Pylos miał pocięty woreczek (nie mam pojęcia czym, ale jednak!) i dosłali!
Skybridge miało źle wydrukowaną instrukcję i dosłali!

W Rebelu zakupy robię ze spokojem.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Megamaniac
Posty: 123
Rejestracja: 10 lis 2009, 22:39
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 2 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Megamaniac »

Kupiłem Carcassone the City w Rebelu. Miałem połamanego żółtego meepla. Nie napisałem. Nie zareklamowałem. Skleiłem klejem i nie dosłali, a mogli dosłać... ale nie dosłali... a niech to... na prawdę nie dosłali i to w Rebelu!
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: WRS »

No to teraz masz traumę :twisted:
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Galadin
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:13

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Galadin »

Kris12345 pisze:Mnóstwo! :shock: Dzięki za rady. :D
Po trzech dniach, czyli dziś, doszły do mnie wszystkie brakujące zielone sześcianiki.
Mogę tylko polecić ten łódzki sklep. :)
Awatar użytkownika
Megamaniac
Posty: 123
Rejestracja: 10 lis 2009, 22:39
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 2 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Megamaniac »

Serwis klienta Flying Frog Productions (A Touch Of Evil, Last Night On Earth) działa perfekcyjnie - po szybkim kontakcie mailowym, w ciągu tygodnia dosłali 12 kart do ATOE (te w zakupionym egzemplarzu gry były uszkodzone).
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Gabriel »

WRS pisze:A ja jeszcze dodam, że Rebel takie sprawy załatwia bezboleśnie i solidnie.
Dostałem Pandemica bez jednej cholery (tzn. czarnej kosteczki) i dosłali!
Przez pustynię miało pogięta planszę i dosłali nową!
Pylos miał pocięty woreczek (nie mam pojęcia czym, ale jednak!) i dosłali!
Skybridge miało źle wydrukowaną instrukcję i dosłali!

W Rebelu zakupy robię ze spokojem.
Przez Pustynię - krzywa/pogięŧa plansza to chyba problem całej serii? Tzn. że faktycznie nie jest możliwe położenie jej płasko na stole, a któraś część zawsze będzie odstawać. Ja swoją trochę wymęczyłem, bo nie pomogły nawet encyklopedie, żeby ją sprasować. Wydaje mi się, że błąd jest konstrukcyjny, gdzieś na zgięciach, tzn. gdyby może spiłować karton tam gdzie po złożeniu się on styka...

Swoją drogą, w takim sklepie chyba mają dostarczony przez wydawcę karton części zapasowych? No bo nie otwierali by nowego pudełka tylko po to, żeby dosłać tobie planszę?
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: garg »

Ja byłem mile zaskoczony szybkością reakcji Phalanx Games Niemcy (a właściwie Holandia, bo gry kupione w Niemczech obsługuje - diabli wiedzą czemu - oddział holenderski).

Kupiłem Heart of Africa i po otwarciu okazało się, że brakuje wszystkich pionków graczy i wszystkich kostek neutralnych kupców (w sumie kilkadziesiąt drewienek). Napisałem maila w czwartek, tego samego dostałem odpowiedź, że doślą, a w poniedziałek znalazłem w skrzynce przesyłkę kurierską ze wszystkimi brakującymi elementami. Krótka piłka :D
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: folko »

Ja pochwalę Phalanx Games. Zgubił mi się żeton z Mezopotamii, napisałem do Phalanxa, odpisała miła pani, a dzisiaj w skrzynce był list z żetonem :)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Matio.K »

Myślałem, że nigdy mnie to nie spotka, ale dziś, odbierając paczkę z Battlestar Galactic, oraz dokonawszy procesu polegającego na obmacaniu kolejno każdego elementu, wyszły na jaw braki i to nie byle jakie. Otóż zaginęło dokładnie 47 [słownie : czterdzieści siedem] elementów, w tym 32 plastikowe stateczki, kostka itd. Szczęsliwie rebel szybciutko skontaktował się telefonicznie na dwie godziny po wysłaniu stosownego maila i obiecał dosłaś je nazajutrz kurierem. Jako, że to dla mnie pierwsza taka sytuacja, jestem oszołomiony podejściem do klienta. Co prawda tak czy siak za nie zapłaciłem [braki], ale cała procedura - pełen profesjonalizm.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Kelshar
Posty: 46
Rejestracja: 12 mar 2010, 09:29

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Kelshar »

No to i ja pochwalę jakiś sklep. A co mi tam... Niech będzie Bard. Przysłali mi Dominion bez dodatków, szybka reklamacja i dodatki dostałem po trzech dniach.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: pan_satyros »

Ja miałem nieco podniszczoną planszę w Arkham Horror i brak 1 karty ;/ napisałem do Galakty, a przysłali mi drugą planszę + brakującą kartę.
Duży plus dla Galakty :)
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6528
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 27 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: abadura »

To ja pochwalę Zoch GmbH.

Kupiłem (poprzez Planszóweczka.pl) ich Bausacka ale jeden z czerwonych klocków byl nierówny, a woreczek z kryształkami bardzo wytarty i dziurawy.

Napisałem do nich emaila załączając zdjęcia uszkodzonych fragmentów. Następnego dnia dostałem odpowiedź, że podeślą nowe części jak szybko będzie do możliwe. Tydzień później dostałem list z Niemiec z zastępczymi elementami. W worku były nawet nowe kryształki, więc teraz mam dwa komplety... :)
Awatar użytkownika
Deepdelver
Posty: 25
Rejestracja: 16 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Tychy

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Deepdelver »

Polecam nasze rodzime Raku Games - zadali sobie wiele trudu, żeby ustalić której dokładnie karty brakuje i "zgubę" dosłali bardzo szybko.
Postawa godna pochwały.
don333
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2010, 13:44

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: don333 »

Wielkie słowa uznania ode mnie dla Granna Sp. z o.o.

Mam od jakiegoś czasu Blokusa, który z racji zasłużonej popularności często bywał wypożyczany. Pewnego dnia zauważyłem, że z kolejnego wypożyczenia wrócił bez jednej kostki 1x1. Zaryzykowałem :wink: kontakt z Granną i uczciwe postawienie sprawy (w końcu nie chodziło o brak w nowo otwartym opakowaniu). Bardzo szybko dostałem odpowiedź i kilka dni później przesyłką poleconą zgubiony klocek. Naprawdę trudno sobie wyobrazić radość moją, żony i sąsiadów :D
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: WRS »

Granna jest wspaniała! Też miałem kilka próśb do nich i zawsze życzliwie zrealizowanych!
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Rathi »

Matio.K pisze:Myślałem, że nigdy mnie to nie spotka, ale dziś, odbierając paczkę z Battlestar Galactic, oraz dokonawszy procesu polegającego na obmacaniu kolejno każdego elementu, wyszły na jaw braki i to nie byle jakie. Otóż zaginęło dokładnie 47 [słownie : czterdzieści siedem] elementów, w tym 32 plastikowe stateczki, kostka itd.
Tak się tylko zapytam, zaglądałeś pod wypraskę?
Kilkanaście dni temu Klient otwierał przy mnie BSG. I właśnie statków brakowało (i paru innych rzeczy, ale nie pamiętam dokładnie czego). Już miałem pisać do Galakty, ale zajrzałem pod wypraskę i "zaginione" statki się "odnalazły" : )
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6443
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 569 times
Been thanked: 931 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Odi »

Dan Verssen Games (DVG) przesłało mi za free nową kartę z gry Frontline:D-Day, gdyż oryginalna karta z pudełka okazała się być czymś porysowana i pogięta.

Nie od razu odpowiedzieli na maila (chyba z tydzień czasu im to zajęło), ale jak juz odpowiedzieli, to list zza oceanu z kartą dotarł całkiem szybko
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Furan »

To ja pochwalę Columbia Games. W Ryszardzie III brakowało jednego bloczka, wysłałem e-mail - wysłali następnego dnia. Bloczek przytuptał z Kanady w 10 dni.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Vernix
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:29
Lokalizacja: Białystok/Czarna Biał.

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Vernix »

Witam wszystkich serdecznie, to mój debiut na forum(-:
Odnośnie braków w grach, jakiś czas temu w prezencie otrzymałem Ścieżki Chwały (wyd. Gołębiewski), przysiadłem się do wertowania isntrukcji i rozpoczęcia zabawy, niestety, jak się okazuje w moim egzemplarzu brak jest tekturowych tabel walki, bez których ani rusz z rozgrywką, co doprowadza mnie do zupełnej konfuzji..Czy może ktoś mógłby w jakiś sposób pomóc? Byłbym zobowiązany..
Awatar użytkownika
Vernix
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:29
Lokalizacja: Białystok/Czarna Biał.

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Vernix »

Vernix pisze:Witam wszystkich serdecznie, to mój debiut na forum(-:
Odnośnie braków w grach, jakiś czas temu w prezencie otrzymałem Ścieżki Chwały (wyd. Gołębiewski), przysiadłem się do wertowania isntrukcji i rozpoczęcia zabawy, niestety, jak się okazuje w moim egzemplarzu brak jest tekturowych tabel walki, bez których ani rusz z rozgrywką, co doprowadza mnie do zupełnej konfuzji..Czy może ktoś mógłby w jakiś sposób pomóc? Byłbym zobowiązany..

szczególnie, że z firmą Gołębiewski skontaktować się nie sposób..Z tego co wiem, ona nie istnieje.
Może ktoś z Was się orientuje, czy gdzieś w internecie można znaleźć te tabelki(na stronie GMT nie ma) lub mógłby zrobić jakieś zdjęcia tabel i przesłać mailem..? Gardłowa sprawa, bo chce się grać..
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: veljarek »

Vernix pisze:
Vernix pisze:Witam wszystkich serdecznie, to mój debiut na forum(-:
Odnośnie braków w grach, jakiś czas temu w prezencie otrzymałem Ścieżki Chwały (wyd. Gołębiewski), przysiadłem się do wertowania isntrukcji i rozpoczęcia zabawy, niestety, jak się okazuje w moim egzemplarzu brak jest tekturowych tabel walki, bez których ani rusz z rozgrywką, co doprowadza mnie do zupełnej konfuzji..Czy może ktoś mógłby w jakiś sposób pomóc? Byłbym zobowiązany..

szczególnie, że z firmą Gołębiewski skontaktować się nie sposób..Z tego co wiem, ona nie istnieje.
Może ktoś z Was się orientuje, czy gdzieś w internecie można znaleźć te tabelki(na stronie GMT nie ma) lub mógłby zrobić jakieś zdjęcia tabel i przesłać mailem..? Gardłowa sprawa, bo chce się grać..
Spróbuj poszukać w plikach na BGG
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... s-of-glory
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Vernix
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:29
Lokalizacja: Białystok/Czarna Biał.

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Vernix »

veljarek pisze:
Vernix pisze:
Vernix pisze:Witam wszystkich serdecznie, to mój debiut na forum(-:
Odnośnie braków w grach, jakiś czas temu w prezencie otrzymałem Ścieżki Chwały (wyd. Gołębiewski), przysiadłem się do wertowania isntrukcji i rozpoczęcia zabawy, niestety, jak się okazuje w moim egzemplarzu brak jest tekturowych tabel walki, bez których ani rusz z rozgrywką, co doprowadza mnie do zupełnej konfuzji..Czy może ktoś mógłby w jakiś sposób pomóc? Byłbym zobowiązany..

szczególnie, że z firmą Gołębiewski skontaktować się nie sposób..Z tego co wiem, ona nie istnieje.
Może ktoś z Was się orientuje, czy gdzieś w internecie można znaleźć te tabelki(na stronie GMT nie ma) lub mógłby zrobić jakieś zdjęcia tabel i przesłać mailem..? Gardłowa sprawa, bo chce się grać..
Spróbuj poszukać w plikach na BGG

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... s-of-glory
właśnie chyba coś na BGG w zakładce "files" znalazłem, to chyba są te tabele, o które mi chodzi, dzięki Ci za podpowiedź!
pikpok150
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2010, 13:32

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: pikpok150 »

Witam,

jestem nowa na forum, więc nie bardzo wiedziałam, gdzie zamieścić ten post, ten temat wydał mi się najbardziej odpowiedni. Nie wiem też, na ile moja prośba jest wykonalna, ale liczę na to, że ktoś znajdzie chwilę w to niedzielne, deszczowe popołudnie i zrobi mi przysługę ;]

Ad rem

Chodzi o starą, ale jarą grę - Eurobusiness. Mój problem polega na tym, że zaginęła większość kart własności terenu, może znajdzie się ty życzliwa osoba, która mogłaby zrobić zdjęcia, skany i umieścić tutaj, żebym mogła sobie zrobić te karty, byłabym niezmiernie wdzięczna.
Poniżej zamieszczam listę brakujących kart:

Saloniki
Ateny
Elektrownia Atomowa
Londyn
Amsterdam
Sztokholm
Sieć Wodociągów
Bonn
ODPOWIEDZ