Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Yavi »

Stefanooo pisze:Zawsze taką grę można zwrócić w sklepie i jest to chyba odpowiedniejsza forma reklamacji niż pisanie do wydawcy
Mowa o koszulkach ;) A w przypadku planszówek najlepszym wyjściem jest jednak pisanie od razu do wydawcy, szczególnie jeśli coś jest nie tak z zawartością, a nie opakowaniem.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: RunMan »

Nie wiem czy to dobre miejsce, ale bardzo, bardzo chciałbym pochwalić Rebel. Podczas ogrywania Sushi Go na spotkaniu planszówkowym zalaniu uległy dwie karty, sympatyczna rozmowa mailowa + para zdjęć i już niedługo będę mógł na nowo cieszyć się "nietkniętą" grą :) Zestaw naprawczy do TM, linia koszulek, tłumaczenie fanowskich scenariuszy do TS - wytyczacie standardy. Dziękuję!
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Quetzalcoatl »

Przy okazji MatHandlu wyszło, że mam zgubione po jednym żetonie w dwóch grach. Wydanych u nas przez dwa różne wydawnictwa, do których napisałem prośbę o przesłanie mi owych brakujących żetonów.

I tak: plus dla Galakty - szybka odpowiedz i po jakimś czasie otrzymałem przesyłkę

Natomiast rozczarował mnie Egmont - dwa mejle wysłane w odstępstwie około tygodnia. Żadnej odpowiedzi, żadnej przesyłki.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Yavi »

Odezwałem się w sprawie tych koszulek tydzień temu do sklepu - do dzisiaj cisza.
Napisałem o tym do supportu i... wyślą mi nowe koszulki. Jestem pod dużym wrażeniem sposobu załatwienia sprawy, jak i szybkości odpowiedzi!
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: hipcio_stg »

Yavi jaki rozmiar i skąd zamawiałeś? Ja kupiłem teraz 250szt do terraformacji i dwie paczki nie trzymają (lub 3). Nie potrafię określić, które są poprawne.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: kali »

Z tymi koszulkami to czasami ta różnica wielkości jest na plus. Na przykład aby obłożyć Kryptosa (1 edycja) trzeba kupić paczkę zwykłych Mayday standard usa i wkładać w szersze koszulki. Średnio z paczki 100 sztuk pasuje 50 sztuk koszulek. W innych koszulkach gra nie mieści się do pudełka.
Ale (z racji, że Kryptosa już obłożyłem) zaczynam rozważać reklamowanie źle wykonanych koszulek. Rekordowa różnica to 3 mm na długości pomiędzy dwoma koszulkami w ramach jednej paczuchy.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: hipcio_stg »

Tylko, że ja kupowałem koszulki premium i spodziewałem się premiuma...
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Yavi »

kali pisze:Z tymi koszulkami to czasami ta różnica wielkości jest na plus. Na przykład aby obłożyć Kryptosa (1 edycja) trzeba kupić paczkę zwykłych Mayday standard usa i wkładać w szersze koszulki. Średnio z paczki 100 sztuk pasuje 50 sztuk koszulek. W innych koszulkach gra nie mieści się do pudełka.
Ale (z racji, że Kryptosa już obłożyłem) zaczynam rozważać reklamowanie źle wykonanych koszulek. Rekordowa różnica to 3 mm na długości pomiędzy dwoma koszulkami w ramach jednej paczuchy.
Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie różnice występowały między paczkami, nie w przypadku tej samej paczki. Równiutko 399 koszulek miałem o 2-3 mm większych od reszty (jedna coś wyraźnie zeszła i była o centymetr za szeroka). Gdyby chodziło o wysokość, to pewnie bym olał temat, ale szerokość przy tasowaniu jest wyraźnie wyczuwalna.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: hipcio_stg »

Uwierz, że wysokość jest równie irytująca.
earthshaker93
Posty: 18
Rejestracja: 27 gru 2016, 10:52

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: earthshaker93 »

Kupiłem ostatnio Cry Havoc i okazało się, że mam 2 razy figurki do armii ludzi, a nie mam w ogóle figurek do maszyn :P. Taka przykra niespodzianka. Może jest ktoś kto ma 2 razy armię maszyn, a w ogóle nie ma ludzi ? :D Wtedy nasze wersje uzupełniałyby się nawzajem :D
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Bary »

earthshaker93 pisze:Kupiłem ostatnio Cry Havoc i okazało się, że mam 2 razy figurki do armii ludzi, a nie mam w ogóle figurek do maszyn :P. Taka przykra niespodzianka. Może jest ktoś kto ma 2 razy armię maszyn, a w ogóle nie ma ludzi ? :D Wtedy nasze wersje uzupełniałyby się nawzajem :D
Pisz do Portalu, wymienią.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Yavi »

Bary pisze:
earthshaker93 pisze:Kupiłem ostatnio Cry Havoc i okazało się, że mam 2 razy figurki do armii ludzi, a nie mam w ogóle figurek do maszyn :P. Taka przykra niespodzianka. Może jest ktoś kto ma 2 razy armię maszyn, a w ogóle nie ma ludzi ? :D Wtedy nasze wersje uzupełniałyby się nawzajem :D
Pisz do Portalu, wymienią.
O ile odpiszą :P Wyżej ktoś się żalił, że wysłał maila i nie dostał odpowiedzi (skąd ja to znam ;) ).
Możesz też próbować ogarnąć to przez sklep, może im sprawniej pójdzie.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: ariser »

Jeżeli chodzi o kontakt z Portalem to też miałem lekkie przejścia z brakującymi kartami do BR. Co do kontaktu nie mogę się przyczepić, odpisali dość szybko (dzień - dwa) i obiecali dołożyć braki do mojego zamówienia z ich sklepiku. No niestety się im "zapomniało". :P Po nieco bardziej stanowczym mailu (wcześniej rozmowa była utrzymywana w koleżeńskim tonie) wysłali braki po kilku dniach. :) Także trochę cierpliwości, ale powinno się udać! ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Arek B
Posty: 68
Rejestracja: 12 kwie 2016, 13:56
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Arek B »

Witam
Jakie macie doświadczenia z wydawnictwem G3?
Napisałem do nich o braku kafelka w grze Kakao, stwierdzili że gra nie była kupiona u nich (kupowałem, a raczej dziewczyna, bo gra była prezentem, uWookiego), ale "w drodze wyjątku" prześlą brakujący kafelek.
Fajnie że go wyślą ale to w drodze wyjątku trochę mnie zdziwiło. W ogóle nie rozumiem jak miałbym grę kupić u nich, G3 ma swój jakiś własny sklep? nic na necie nie znalazłem
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Kisun »

Faktycznie "w drodze wyjątku" nie brzmi zbyt profesjonalnie. gryplanszowe.pl to ich sklep.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Lothrain »

Podziękowania dla Fullcap Games - brakowało jednego statku w Wyroczni Delfickiej, którą kupiłem z drugiej ręki i ponoć nie było jej od nowości. Stateczek dosłany w trybie ekspresowym. Dziękować.
nawia7
Posty: 4
Rejestracja: 05 mar 2017, 15:28

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: nawia7 »

Ode mnie ciepłe słowa w kierunku Baldara - dwa drewniane elementy ze wspieranego Orleans były uszkodzone. Wydawca bardzo szybko odpisał na maila i przesłał całe elementy pancernie zapakowane.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Bary »

Arek B pisze:Witam
Jakie macie doświadczenia z wydawnictwem G3?
Napisałem do nich o braku kafelka w grze Kakao, stwierdzili że gra nie była kupiona u nich (kupowałem, a raczej dziewczyna, bo gra była prezentem, uWookiego), ale "w drodze wyjątku" prześlą brakujący kafelek.
Fajnie że go wyślą ale to w drodze wyjątku trochę mnie zdziwiło. W ogóle nie rozumiem jak miałbym grę kupić u nich, G3 ma swój jakiś własny sklep? nic na necie nie znalazłem
No tak, teoretycznie powinieneś reklamować towar w sklepie, a nie u wydawcy. Ale wiadomo, koniec końców sklep i tak uderzy do wydawcy. Dziwny tekst z tym wyjątkiem, niektóre firmy niestety dalej nie potrafią rozmawiać z klientem.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ronczi
Posty: 332
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: ronczi »

Ja miałem problem z brakującym elementem do Terry od Barda, też najpierw kontaktowałem się ze sklepem (sądząc jak w przypadku G3 że tam gdzie kupiłem powinienem reklamować) ale po poniższym cytowanym mailu zwątpiłem i bezpośrednio przez Barda załatwiłem sprawę - szybko i bezproblemowo, tzn bez odsyłania gry do naprawy :). Pełen profesjonalizm i poszanowanie klienta ze strony tego wydawnictwa.
Spoiler:
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: ariser »

ronczi pisze:Ja miałem problem z brakującym elementem do Terry od Barda, też najpierw kontaktowałem się ze sklepem (sądząc jak w przypadku G3 że tam gdzie kupiłem powinienem reklamować) ale po poniższym cytowanym mailu zwątpiłem i bezpośrednio przez Barda załatwiłem sprawę - szybko i bezproblemowo, tzn bez odsyłania gry do naprawy :). Pełen profesjonalizm i poszanowanie klienta ze strony tego wydawnictwa.
Spoiler:
Który to taki przemiły sklep?
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Yavi »

Brzmi jak jakiś moloch internetowy, ale też chętnie poznam nazwę...
ronczi
Posty: 332
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: ronczi »

Specjalnie nie podałem nazwy - sklep nie zajmuje się tylko i wyłącznie grami, ma w swojej ofercie także sprzęt rtv i agd.
Nic do samego sklepu nie mam - takie procedury, może trochę bezkrytycznie podeszli do tematu (jest jednak różnica między reklamacją lodówki a książki czy gry :). Chciałem zwrócić bardziej uwagę na moje pozytywne doświadczenie z wydawnictwem Bard.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Bary »

ronczi pisze:Specjalnie nie podałem nazwy - sklep nie zajmuje się tylko i wyłącznie grami, ma w swojej ofercie także sprzęt rtv i agd.
Trzeba było podać, warto znać podejście różnych firm do tematu. Ze swojej strony dodam też, że w przypadku uznania reklamacji sprzedawca zobowiązany jest zwrócić nam wszelkie koszta związane z przesyłką wadliwego towaru.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ronczi
Posty: 332
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: ronczi »

Nie mogę ocenić podejścia tej firmy, bo po cytowanym mailu zwróciłem się bezpośrednio do Brada - szybko odpowiedzieli, więc proces reklamacyjny w sklepie odwołałem. Podałem mój przykład w kontekście podejścia tzn. wyjątku G3 u Arka.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Post autor: Bary »

Ależ nikt nie prosi o ocenę. Owy, zacytowany fragment pozwala już samemu wyciągnąć pewnie wnioski- mianowicie narusza on interesy klientów. Tego typu dokumenty mają za zadanie wzbudzić w konsumencie obawę przed poniesieniem dodatkowych kosztów i w konsekwencji zniechęcić do wykorzystania swoich praw. Tymczasem, już jakiś czas temu zostało przyjęte przez UOKiK (decyzja RWR 15/2011), że to przedsiębiorca ponosi ryzyko gospodarcze związane z działalnością, którą prowadzi, w tym koszty związane ze składanymi reklamacjami (zasadnymi lub nie). Zapadły już w tej sprawie konkretne wyroki. Obarczanie konsumentów kosztami nieuzasadnionej reklamacji jest praktyką naruszającą zbiorowe interesy konsumentów. Ową klauzulę można odnaleźć także w rejestrze klauzul niedozwolonych- pozycja 916.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ