Memoir '44 (Richard Borg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Memoir'44

Post autor: mauserem »

adamsb81 pisze:problem np w RECON mam ruszyć pewną ilością jednostek w określonej części planszy, a co w związku z tym opisem na dole karty??? Translator jakieś głupoty tłumaczy.
To jest karta rozkazu RECON (rozpoznanie/zwiad)

ma tylko jedna ekstra zasadę - kiedy dociągasz nową kartę dowodzenia - ciągniesz dwie, z nich wybierasz jedną do ręki, drugą odrzucasz na stos kart zagranych.... i tyle. :mrgreen:
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Memoir'44

Post autor: TTR_1983 »

Jak widać po tym temacie, ciągle ktoś pyta o tłumaczenie czyli zapotrzebowanie na polską edycję jest.
Może jakieś wspieram.to? Najwyżej się nie ufunduje.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Memoir'44

Post autor: mauserem »

TTR_1983 pisze:Jak widać po tym temacie, ciągle ktoś pyta o tłumaczenie czyli zapotrzebowanie na polską edycję jest.
Może jakieś wspieram.to? Najwyżej się nie ufunduje.
chyba korepetycje z angielskiego ;)

może już prędzej jakiś planszówkowy translator opracować - zestaw niezbędnych zwrotów i sformułowań jakie zawsze wsytępują w instrukcjach

DRAW
TAKE
MARK
CHOOSE
DISCARD
DECK
ACTION
MOVE
REMAINING
ENGAGE

coś jak podręczne rozmówki... :)
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Memoir'44

Post autor: TTR_1983 »

Tu (w innych grach również) nie zawsze chodzi o to, że się nie zna języka. Jakoś inaczej mi się gra jeśli mam polską edycję gry. Mimo, że mam przez sobą np. angielską kartę którą rozumiem to jakoś drażni mnie, że nie jest w moim ojczystym języku. Wiem, dla większości pewnie to dziwne jest.
adamsb81
Posty: 46
Rejestracja: 06 paź 2013, 10:12

Re: Memoir'44

Post autor: adamsb81 »

wracając do tematu. ktoś jest w stanie mi pomóc? p oprostu wyjaśnić co robi która karta (atak, czy ruch ) najlepiej pw
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Memoir'44

Post autor: mauserem »

adamsb81 pisze:wracając do tematu. ktoś jest w stanie mi pomóc? p oprostu wyjaśnić co robi która karta (atak, czy ruch ) najlepiej pw
czerty posty wyżej dwie osoby ODPOWIEDZIAŁY Ci bardzo dokładnie na Twoje pytanie :mrgreen:
więc wrzuć na luz - masz wyjaśnione dość dokładnie.

Po tym co tu piszesz nabieram przekonania, że nie do końca rozumiesz zasady.
nie ma kart odpowiedzialnych osobno za ruch i za atak.

Każda karta dowodzenia pozwala na ruch - określając sektor mapy, którego dotyczy i liczbę jednostek, którymi możesz poruszyć - w wyniku ruchu będziesz mógł zaatakować.

Twoje działanie wygląda następująco:

1. wybierasz kartę dowodzenia z ręki
na niej jest określone (NARYSOWANE), którego sektora dotyczy (lewo - środek - prawo) i ilu jednostek w tym sektorze (jednej, dwóch, trzech, wszystkich)
2. następnie poruszasz wybranymi jednostkami w tym sektorze zgodnie z zasadami ruchu
3. jeśli dochodzi do walki - rozpatrujesz walkę (całe to zamieszanie z kościami)
4. po zakończeniu działań dociągasz nową kartę dowodzenia na rękę
(UWAGA! - W TYM MOMENCIE KORZYSTASZ Z DODATKOWEJ ZASADY KARTY RECON - dociągasz dwie karty i wybierasz jedną z nich na rękę, drugą odrzucasz na stos kart odrzuconych)
mniej więcej w ten sposób opisane jest to w polskiej instrukcji, tylko bardziej dokładnie.
adamsb81
Posty: 46
Rejestracja: 06 paź 2013, 10:12

Re: Memoir'44

Post autor: adamsb81 »

Ha i wyjaśniłeś wszystko. Myślałem,że Jedne karty odpowiadają za ruch a inne za atak. Wnioskowałem z tłumaczenia nagłówków na karcie "RECON" (tłumaczenie zwiad) jako pobiegłem zobaczyłem a "ATTACK" jako atak bez ruchu. Dzięki.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Memoir'44

Post autor: wirusman »

Ostatnio zmieniony 23 mar 2016, 13:46 przez wirusman, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Nasibu
Posty: 61
Rejestracja: 19 wrz 2009, 17:03

Re: Memoir'44

Post autor: Nasibu »

wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Memoir'44

Post autor: wirusman »

Znalazłem, Campaign Book vol.1 w jakości zacnej. Z chęcią się podziele, może ktoś ma vol.2?
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: Memoir'44

Post autor: artur407 »

"Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko :)"

w związku z poniższym komentarzem usunąłem poprzednią treść postu...
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2016, 17:13 przez artur407, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Memoir'44

Post autor: Tomzaq »

Ja mam coś :evil: przeciwko.
Jak na to pozwolimy to za kilka dni w każdym wątku będą podobne niepotrzebne informacje.
Jest na forum odpowiednie miejsce na zamieszczanie ofert kupna.
Who is John Galt?
Posiadam
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Memoir'44

Post autor: wirusman »

Może ktoś się podzielić gotowymi żetonami z camping book vol.1??
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Memoir'44

Post autor: Migdał »

Czy ktoś się orientuje jak jest z dodrukami dodatków do Memoir'a? To jakaś rosyjska ruletka czy Days of Wonder działa według jakiegoś schematu?
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
Nasibu
Posty: 61
Rejestracja: 19 wrz 2009, 17:03

Re: Memoir'44

Post autor: Nasibu »

Dobre pytanie ale odpowiedzi nie znam. Jak wyszły dodatki w postaci dużych map ( rozumiem, że o nie pytasz ), kupiłem tylko Stalingrad. Teraz żałuję, bo pozostałych już nie ma w sprzedaży, a na zachodnich aukcjach są za sporą kasę. Nie wiem jaka jest polityka producenta ale faktem jest, że z jednej strony wypuszczają nowinkę w postaci D-Day, a z drugiej zaprzestają sprzedaży pozostałych dodatków.
Awatar użytkownika
Zimnywojak :-)
Posty: 41
Rejestracja: 12 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Memoir'44

Post autor: Zimnywojak :-) »

Migdał pisze:Czy ktoś się orientuje jak jest z dodrukami dodatków do Memoir'a? To jakaś rosyjska ruletka czy Days of Wonder działa według jakiegoś schematu?
Z tego co się orientuję niektóre dodrukowują, a z innych całkowicie rezygnują. W tym drugim przypadku najlepszym przykładem jest Air Pack. Ponadto nie zanosi się na ponowne wydanie Campaign Book vol. I. Natomiast raczej nie ma problemów z pierwszym dodatkiem, czyli Terrain Packiem oraz wprowadzającymi nowe teatry działań wojennych, czyli Eastern Front, Mediterranean Theatre, czy Pacific Theatre. W przypadku Breakthrough Kit raczej też można liczyć na dodruki.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Memoir'44

Post autor: Migdał »

A znasz jakieś sklepy gdzie dostanę Eastern Front, Mediterranean Theatre, czy Pacific Theatre? Bo ja nic znaleźć nie mogę a interesują mnie w sumie tylko te trzy dodatki.
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Memoir'44

Post autor: wirusman »

Zimnywojak :-) pisze:
Migdał pisze:Czy ktoś się orientuje jak jest z dodrukami dodatków do Memoir'a? To jakaś rosyjska ruletka czy Days of Wonder działa według jakiegoś schematu?
Z tego co się orientuję niektóre dodrukowują, a z innych całkowicie rezygnują. W tym drugim przypadku najlepszym przykładem jest Air Pack. Ponadto nie zanosi się na ponowne wydanie Campaign Book vol. I. Natomiast raczej nie ma problemów z pierwszym dodatkiem, czyli Terrain Packiem oraz wprowadzającymi nowe teatry działań wojennych, czyli Eastern Front, Mediterranean Theatre, czy Pacific Theatre. W przypadku Breakthrough Kit raczej też można liczyć na dodruki.

Campaign Book vol. I, już chyba ponoć z rok lub dwa jest tylko do kupienia w pdf od strony producenta.

Powiedz mi gdzie mogę kupić Campaign Book vol. II ?
Awatar użytkownika
Zimnywojak :-)
Posty: 41
Rejestracja: 12 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Memoir'44

Post autor: Zimnywojak :-) »

Faktycznie sytuacja wygląda słabo :( Sam jestem zdziwiony, gdyż kilka miesięcy temu wszystko, czego szukacie było dostępne od ręki. Na ten moment widzę, że można jeszcze dostać Eastern Front. Znalazłem go na Allegro oraz w sklepie Trzy Trolle i FortGier. Zakładam jednak, że Pac i Med jeszcze zostaną dodrukowane. Gorzej może być z Campaign Book vol II :(
Awatar użytkownika
Nasibu
Posty: 61
Rejestracja: 19 wrz 2009, 17:03

Re: Memoir'44

Post autor: Nasibu »

Ja swego czasu przespałem planszę "Disaster at Dieppe" i teraz bardzo żałuję, bo praktycznie przestała być dostępna. Dodatki armijne kupowałem sukcesywnie wszystkie więc w tym przypadku mogę odetchnąć z ulgą. Jednakże polityka Days of Wonder jest bardzo dziwna. Może będą się wycofywali z tego tytułu i stworzą coś nowego...
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Memoir'44

Post autor: wirusman »

Nasibu pisze:Ja swego czasu przespałem planszę "Disaster at Dieppe" i teraz bardzo żałuję, bo praktycznie przestała być dostępna. Dodatki armijne kupowałem sukcesywnie wszystkie więc w tym przypadku mogę odetchnąć z ulgą. Jednakże polityka Days of Wonder jest bardzo dziwna. Może będą się wycofywali z tego tytułu i stworzą coś nowego...
Przecież zapowiedzieli nowy dodatek.
Awatar użytkownika
Nasibu
Posty: 61
Rejestracja: 19 wrz 2009, 17:03

Re: Memoir'44

Post autor: Nasibu »

Aj, to coś mnie ominęło :? Mam newslettera ale dostaję tylko info o dodatkach 'Ticked to Ride'... - a możesz przybliżyć co to ma być za nowinka?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Memoir'44

Post autor: wirusman »

Nasibu pisze:Aj, to coś mnie ominęło :? Mam newslettera ale dostaję tylko info o dodatkach 'Ticked to Ride'... - a możesz przybliżyć co to ma być za nowinka?
Na dzień dzisiejszy prawie nic nie wiadomo.
https://boardgamegeek.com/thread/163921 ... ing/page/3
https://boardgamegeek.com/thread/164126 ... nsion-poll

Jeszcze, gdzies na forum DoW, autor pisał że nie zamyka tego projektu(chodzi o serie Memoir).
Awatar użytkownika
Nasibu
Posty: 61
Rejestracja: 19 wrz 2009, 17:03

Re: Memoir'44

Post autor: Nasibu »

wirusman pisze:
Nasibu pisze:Aj, to coś mnie ominęło :? Mam newslettera ale dostaję tylko info o dodatkach 'Ticked to Ride'... - a możesz przybliżyć co to ma być za nowinka?
Na dzień dzisiejszy prawie nic nie wiadomo.
https://boardgamegeek.com/thread/163921 ... ing/page/3
https://boardgamegeek.com/thread/164126 ... nsion-poll

Jeszcze, gdzies na forum DoW, autor pisał że nie zamyka tego projektu(chodzi o serie Memoir).
Dzięki Wirusman.
To jest bardzo dobra wiadomość. Pozostaje z niecierpliwością czekać.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Memoir'44

Post autor: Migdał »

Nie zamyka...ok, ale polityka dodrukow w DoW to chyba zależy od kaprysow kogoś w zarządzie. Jest popyt na dodatki a podaż kuleje wręcz pełźnie. Na zachodzie można kupić dodatki tylko na ebayu w sumie, pisze tu np o armii brytyjskiej, japońcach czy ekwipunku i kampaniach. Rosjanie i D Day są w miarę dostępne.
Ponownie zachodze w głowę o co kaman? Przecież popyt=kasa bo te dodatki o których pisałem rozchodzą się w moment.
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
ODPOWIEDZ