Memoir '44 (Richard Borg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Memoir'44

Post autor: wirusman »

aliennowicz pisze:A może ktoś ma informacje czy jest planowany dodruk podstawki? Chętnie bym zakupił ale jest b. duży problem.
Co jakiś, czas ktoś chce sprzedać podstawkę, poszukaj w odpowiednim dziale lub na fb, jest grupa sprzedająca planszówki. Ja jedynie doradze kupno podstawki+jakiś dodatek. Wtedy odrazu przyjemniej się gra.
Jolly_Roger
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2012, 20:59

Re: Memoir'44

Post autor: Jolly_Roger »

wirusman pisze:
aliennowicz pisze:A może ktoś ma informacje czy jest planowany dodruk podstawki? Chętnie bym zakupił ale jest b. duży problem.
Co jakiś, czas ktoś chce sprzedać podstawkę, poszukaj w odpowiednim dziale lub na fb, jest grupa sprzedająca planszówki. Ja jedynie doradze kupno podstawki+jakiś dodatek. Wtedy odrazu przyjemniej się gra.
Najłatwiej podstawkę i Pacific Theater, bo nie trzeba kupować dodatkowej mapy, gra się na tej z podstawki.
Pozdr.
Jolly_Roger
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Memoir'44

Post autor: Dejw87 »

Wiadomo coś o dodruku podstawki i ewentualnie dodatków, czy Days of Wonder porzuciło już ten tytuł?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Memoir'44

Post autor: rastula »

Dejw87 pisze: 17 kwie 2018, 14:23 Wiadomo coś o dodruku podstawki i ewentualnie dodatków, czy Days of Wonder porzuciło już ten tytuł?
w kwietniu maił być nowy dodatek


https://boardgamegeek.com/blogpost/7249 ... -april-201


ponoć również nowy druk mapy winter / desert i dodatku mediterian

tak więc nie porzucają , ale faktycznie dostępność jest kiepska
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Memoir'44

Post autor: mauserem »

Dejw87 pisze: 17 kwie 2018, 14:23 Wiadomo coś o dodruku podstawki i ewentualnie dodatków, czy Days of Wonder porzuciło już ten tytuł?
Myślę, że nie. Też chciałbym mieć pewność, że jest to mimo wszystko dojna krowa dla Days of Wonder.
Wchodzi nowa mapa Through the Jungle and Desert wraz zestawem scenariuszy.
Ale obserwuję z niepokojem, że większość aktywności związanej z Memoir '44 przechodzi w sferę digital
Jak widać pod zarządem Asmodee priorytety zostały ustawione inaczej.
Zero informacji o reedycjach i reprintach dotychczasowych elementów systemu.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Memoir'44

Post autor: wirusman »

Witam, może ktoś mi zeskanować scenariusze i książke do Breakthrough ? Nie ma opcji żeby to zakupić w normalny sposób. Jak sobie inaczej poradzić grająć w ten dodatek bez originalnej planszy? wydrukować na macie?
wrogreg
Posty: 45
Rejestracja: 17 sie 2016, 02:05
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Memoir'44

Post autor: wrogreg »

No warto kupić te mapy, rozrywka z nimi jest przekozacka. Mi się udało normalnie na mepel.pl. Co do skanów mógłbym pomyśleć ale dopiero gdzieś w połowie listopada, więc jak bedzies, jeszcze zainteresowany to się przypomnij. PS a patrzyłem czy są na Amazon.de?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Memoir'44

Post autor: wirusman »

Jedynie znalazłem gdzieś w stanach ale wysyłka jest koszmarna.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Memoir'44

Post autor: wirusman »

wrogreg pisze: 06 paź 2018, 23:35 No warto kupić te mapy, rozrywka z nimi jest przekozacka. Mi się udało normalnie na mepel.pl. Co do skanów mógłbym pomyśleć ale dopiero gdzieś w połowie listopada, więc jak bedzies, jeszcze zainteresowany to się przypomnij. PS a patrzyłem czy są na Amazon.de?
A tam sa tylko mapy, scenariusze i zasady?
wrogreg
Posty: 45
Rejestracja: 17 sie 2016, 02:05
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Memoir'44

Post autor: wrogreg »

Nawet nie wiem czy tam są jakieś zasady, scenariusze i mapy. Karty do rozgrywki w formacie breakthrough są w dodatku Winter Wars. Odkąd mam ten dodatek gramy tylko w tym formacie. Co prawda nie próbowałem jeszcze overlord.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Memoir'44

Post autor: wirusman »

Udało mi się ściągnąć dodatek. I teraz mam jedbo pytanie o zimowe Karty. Mam rozumieć że do każdej zimowej rozgrywki dopieram 2 karty i mogę je zagrać podczas gry.
pawello.t
Posty: 8
Rejestracja: 29 mar 2014, 10:32

Re: Memoir'44

Post autor: pawello.t »

Od dwóch tygodni tłukę w Memoir'a - super zabawa.
Ale mam dwa pytania o atak pancerny:

1. Czy po wycofaniu/zniszczeniu przeciwnika czołgami muszę wykonać pościg aby móc skorzystać z dodatkowego ataku? Czy mogę zostać w miejscu i strzelać?
2. Czy, jeśli po wycofaniu/zniszczeniu przeciwnika czołgami, wykonując pościg wejdę w teren po wejściu na który nie mogę atakować (miasto, las) to już nie mogę atakować?
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 34 times

Re: Memoir'44

Post autor: doczek »

1. Po wyrzuceniu flagi i wycofaniu przeciwnika zajmujesz jego hex i atakujesz.
2. jw. i nie rozumiem czemu nie możesz. Z miasta, lasu atakujesz ale na -2 kostki czyli z jednej.
Pamiętaj, że atak pancerny jest tylko dostępny jeśli byłeś na przylegającym hex-ie.
pawello.t
Posty: 8
Rejestracja: 29 mar 2014, 10:32

Re: Memoir'44

Post autor: pawello.t »

Ad 1. Ale czy muszę to robić? Może być tak, że nie chcę wejść czołgami w miasto, żeby nie tracić tych dwóch kości.
Ad. 2. Dlatego, że po wejściu do miasta nie można atakować w tej samej turze.
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 34 times

Re: Memoir'44

Post autor: doczek »

Z instrukcji PL od Rebela . "Po pomyślnym zakończeniu walki w zwarciu, jednostka opancerzona może przemieścić się na zwolniony hex i zaatakować ponownie. Jeśli pole, na którym się znajdziesz sąsiaduje z wrogą jednostką, po raz kolejny należy rozegrać walkę w zwarciu. W przeciwnym wypadku oddać możesz strzał z odległości."
wrogreg
Posty: 45
Rejestracja: 17 sie 2016, 02:05
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Memoir'44

Post autor: wrogreg »

Atak pancerny. Jeżeli zniszczysz wroga lub się wycofa, możesz zająć hex i wykonać atak pancerny. Jeżeli nie zajmiesz hexa nie możesz wykonać ataku pancernego. Jeżeli wchodzisz na teren lasu, miasta etc natychmiast Twój ruch się kończy i nie możesz wykonać ataku zgodnie z ograniczeniami heksa. Jednostka która wchodzi na pole miasta lasu itp natychmiast kończy ruch. Ciekawostka, że po wykonaniu ataku pancernego jeżeli jednostka się np wycofa możesz ponownie zająć teren.
pawello.t
Posty: 8
Rejestracja: 29 mar 2014, 10:32

Re: Memoir'44

Post autor: pawello.t »

Wielkie dzięki za odpowiedź. Sprawdzałem też oficjalny faq i sprawa jest już dla mnie jasna.
Nie widział gdzieś ktoś na półkach sklepowych lub własnych dodatku śródziemnomorskiego?
wrogreg
Posty: 45
Rejestracja: 17 sie 2016, 02:05
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Memoir'44

Post autor: wrogreg »

Na mepel.pl teraz znajdziesz, mają też eastern front i wiele innych. Jak Cię gra wciągnie to będziesz chciał wszystkie dodatki hehe😉
pawello.t
Posty: 8
Rejestracja: 29 mar 2014, 10:32

Re: Memoir'44

Post autor: pawello.t »

Czy wiadomo dlaczego nie ma opublikowanych kart walki w dżungli i na pustyni? Bo "miejskie" i "zimowe" są dostępne. Szukam pustynnych. Ma może ktoś?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Memoir'44

Post autor: wirusman »

Możesz linka podesłać:)
pawello.t
Posty: 8
Rejestracja: 29 mar 2014, 10:32

Re: Memoir'44

Post autor: pawello.t »

wrogreg
Posty: 45
Rejestracja: 17 sie 2016, 02:05
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Memoir'44

Post autor: wrogreg »

Karty walki pustynnnej i w dżungli są w dodaku Battle Map Through the desert and jungle. Jako, że też jesteś z Wrocławia mogę Ci dać za friko kopie, ale po Francuzku, zawsze można karty w koszulki wsadzić i karteczke z tesktem dorzucić :D W dodatku są dwie wersje językowe.
wrogreg
Posty: 45
Rejestracja: 17 sie 2016, 02:05
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Memoir'44

Post autor: wrogreg »

wirusman pisze: 06 paź 2018, 12:07 Witam, może ktoś mi zeskanować scenariusze i książke do Breakthrough ? Nie ma opcji żeby to zakupić w normalny sposób. Jak sobie inaczej poradzić grająć w ten dodatek bez originalnej planszy? wydrukować na macie?
Podsyłam co znalazłem :D Chyba jedyna szansa żeby to nabyć w Europie, ostrzegam nie mam pojęcia co to za sklep i nie odpowiadam za jego uczciwość ;)
http://hobbyshop.lt/en/board-games/memo ... hrough-kit
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Memoir'44

Post autor: wirusman »

wrogreg pisze: 31 paź 2018, 04:27
wirusman pisze: 06 paź 2018, 12:07 Witam, może ktoś mi zeskanować scenariusze i książke do Breakthrough ? Nie ma opcji żeby to zakupić w normalny sposób. Jak sobie inaczej poradzić grająć w ten dodatek bez originalnej planszy? wydrukować na macie?
Podsyłam co znalazłem :D Chyba jedyna szansa żeby to nabyć w Europie, ostrzegam nie mam pojęcia co to za sklep i nie odpowiadam za jego uczciwość ;)
http://hobbyshop.lt/en/board-games/memo ... hrough-kit
dzięki za pomoc. Dokładnie z tego sklepu zamówiłem ten dodatek 2 tygodnie temu. :)
Już przyszedł i czega na rozegranie.
pawello.t
Posty: 8
Rejestracja: 29 mar 2014, 10:32

Re: Memoir'44

Post autor: pawello.t »

@ wrogreg jak widzicie to nie zwykły człowiek - to POMOCNA DŁOŃ i Mecenas MEMOIRA :) Dziękuję.
Pozwolę sobie jednak wrócić do mojego pytania: Dlaczego udostępnione są tylko miejskie i zimowe karty a nie pustynia i dżungla? Zresztą chyba strona już dawno nie była uzupełniania. Mam np problem z zarejestrowaniem swojej gry. Czyżby krowa została już wydojona wg wydawcy i nie opłaca się już w nią inwestować?
ODPOWIEDZ