Stronghold (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Stronghold: Undead

Post autor: tomuch »

Zadam pytanie jeszcze tutaj, może jest szansa, że nie umknie uwadze Portalowi, jak w wątku dotyczącym planów wydawniczych na 2019.

Czy i kiedy zostanie wydany zapowiadany upgrade pack do Strongholda dla posiadaczy wcześniejszych edycji?

Wygrzebałem kilka wypowiedzi z forum:
Portalgames, śr, 24 sie 2016, 23:29 pisze:
ramar pisze: Tylko wrzucę: 1,5 roku temu w filmiku Trzewik zarzekał się, że dbają o swoich fanów. A przede wszystkim o tych co już byli klientami Portalu. I tam padała obietnica "upgrade packa" poprawiającego Strongholda do wersji 2.
Całe szczęście, że nie uwierzyłem i sprzedałem swoją kopię, bo czekałbym do dzisiaj, obserwując, jak każde pytanie o to jest ignorowane lub pomijane. :D
Upgrade pack miał być wyprodukowany dużo wcześniej z drukiem międzynarodowym Strongholda. Ten niestety nadal nie dostał dopięty. Jak tylko coś się zmieni - damy znać.
(podkreślenie moje)
ramar, czw, 03 sie 2017, 08:27 pisze:
Portal Games pisze:
kamron6 pisze: Przykładowe pytania:
5) Co z upgrade packiem do Strongholda 1.0 -> 2.0
Ad.5 Dobre pytanie. Upgrade kit ma być drukowany razem z dodrukiem Strongholda. Jak na razie dodruk Strongholda nie jest planowany
Słowni Panowie, to już chyba drugi rok minął od zapowiedzi upgreade`a, a jeszcze przynajmniej 2 zanim nakład Strongholda 2 się skurczy, myślicie, że wtedy ktoś jeszcze będzie zainteresowany tym i ktoś jeszcze będzie wierzył w Wasze zapewnienia? Chyba, że już wyniki pokazują, że Stronghold nie będzie miał dodruku i wyjdzie, tak jak zapewniacie: "chcemy drukować, ale z dodrukiem, a dodruku nie będzie , bo nikt nie chce kupować". Sprytna finta.
To tylko drobna uszczypliwość - nic ponad to.
Pewnie powinienem napisać w wątku Strongholda - podstawki, ale wątpię, żeby tam ktoś z Portalu zajrzał. Tu jest jakaś szansa.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Stronghold (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: koczkodan »

zapomnij. faq tez mialo byc i temat zostal przez nich olany...
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Stronghold (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: krzyss »

To taki nowy model dbania o fanów;)
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Stronghold (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: ramar »

Czyli tak jak w zamierzchłych czasach napisałem - dobrze, że jedynkę sprzedałem. :D
Dodam, że 2ed też posiadałem (dostałem), ale poszła od razu na MH.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Stronghold (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: polwac »

Przykre, że tak wydawało by się porządna i dobrze rozwijająca się firma, tak bardzo olewa swoich wieloletnich fanów/klientów.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Stronghold (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: TOMI »

Stronghold to chyba najdziwniejsze gra w mojej kolekcji: ładnie wydana, klimatyczna, sporo kombinowania, ciekawe zasady, wszystko pasuje ale .... nie wiedzieć czemu, nie mamy akoś serca do niej często siadać.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2019, 13:01 przez TOMI, łącznie zmieniany 1 raz.
Maceqq
Posty: 68
Rejestracja: 08 paź 2013, 19:43

Re: Stronghold (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Maceqq »

Po paru latach bez grania (a raczej z bardzo sporadycznym graniem) wracam do tej pięknej pasji :-)

Chcialbym prosić o info jak potoczyły się losy Strongholda 1 ed... Kiedyś miał powstać upgrade z wersji 1 do 2 tak by zbalansować grę, ale zakładam, że Portal w końcu tego nie zrobił. Czy powstały może jakieś modyfikacje zasad przez fanów lub ewentualnie pdfy do wydrukowania, tak żeby móc samemu sobie naprawić grę?

W sumie super pomysł na gierkę, ta leży gdzieś na dnie szafy, chciałoby się zagrać, ale jak myślę o tym że najeźdźca i tak z góry wie że przegra to jakoś się nie chcę siadać... (grałem z 5-6 razy i zawsze obrońca gładko wygrywał)
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Stronghold (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: shuji »

Maceqq pisze: 13 sty 2024, 18:10 Po paru latach bez grania (a raczej z bardzo sporadycznym graniem) wracam do tej pięknej pasji :-)

Chcialbym prosić o info jak potoczyły się losy Strongholda 1 ed... Kiedyś miał powstać upgrade z wersji 1 do 2 tak by zbalansować grę, ale zakładam, że Portal w końcu tego nie zrobił. Czy powstały może jakieś modyfikacje zasad przez fanów lub ewentualnie pdfy do wydrukowania, tak żeby móc samemu sobie naprawić grę?

W sumie super pomysł na gierkę, ta leży gdzieś na dnie szafy, chciałoby się zagrać, ale jak myślę o tym że najeźdźca i tak z góry wie że przegra to jakoś się nie chcę siadać... (grałem z 5-6 razy i zawsze obrońca gładko wygrywał)
Nie no powstała przecież 2 edycja. Można ją kupić w okolicach stówki jelsi dobrze kojarzę. Wydali też dodatek undead, ale jako niezalezna, alternatywna podstawka
ODPOWIEDZ