Taktyka i Strategia

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Zulu Frh. von Auffenberg

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: Zulu Frh. von Auffenberg »

bartek_b pisze:Jest całkiem prawdopodobne że w niedalekiej przyszłości pojawi się północna część do Budziszyna. A co do instrukcji do WB-95 to prace nad jej drugą edycją są poważnie zaawansowane.
Mówisz Bartku rzecz jasna o 22 wersji, tylko Ci 20-tkę wcięło ;-)

Dobrze byłoby zrobić jedną, porządną wersję. I jak w GMT osobne - dodatkowe zasady co do scenariuszy. Inaczej w instrukcjach do frontu zachodneigo pałętają się jakieś sowieckie tankowyje korpusa.

Jeśli chodzi o rozgrywkę w Budziszyn to jak powiedziałem polecam - jest klimatycznie, jak się walczy o Nieski czy inną Białą Wodę.
Archanioł
Posty: 72
Rejestracja: 24 kwie 2008, 18:56
Lokalizacja: Płock

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: Archanioł »

Bartku, koniecznie skorzystajcie przed publikacją z korekty doświadczonych graczy jak clown, profes czy Piotrek.
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: bartek_b »

Zulu Frh. von Auffenberg pisze: Mówisz Bartku rzecz jasna o 22 wersji, tylko Ci 20-tkę wcięło ;-)

Mówię o 1 wersji II edycji :D Poprzednie 22 wersje I edycji pozostawiam za sobą. A o testerach nie zapomnę.
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: profes79 »

Nie czuje sie doświadczony jesli chodzi o gry TiS drugowojenne - ale faktem jest że potrafie byc upierdliwy :P
Archanioł
Posty: 72
Rejestracja: 24 kwie 2008, 18:56
Lokalizacja: Płock

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: Archanioł »

Jesteś na miejscu? To nie marudź :P
BEF Hero
Posty: 58
Rejestracja: 04 cze 2004, 12:14
Lokalizacja: Piotrkow Trybunalski
Has thanked: 2 times

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: BEF Hero »

[ ostrzezenie - Nataniel ]
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: ozy »

[ ostrzezenie - Nataniel ]

Co do gier TiS. Szkoda, że wydawnictwo nie robi tego co postulowano już wielokrotnie, także w tym wątku:
- zamieszcza na sieci wersje ogólne zasad do swoich systemów, rozwija je w publicznej dyskusji, poddaje szczegółowej korekcie - tak jak to z sukcesem czyni GMT.
- wersje szczególne zasad (zasady specjalne do danych bitew, scenariusze, tabele sił itp.) publikuje tylko w pudełkach gier, gazecie TiS, wraz z żetonami i mapami, których zasady owe dotyczą.

Wtedy zasady gier mogły by ewoluować i się doskonalić, a by grać i tak trzeba by nabyć dany produkt wydawnictwa. Ja bym kupił TiSa z Gettysburgiem, po pozytywnych wypowiedziach Archanioła, ale go nie kupię, bo nie mam skąd wziąć zasad, a te i tak są niskiej jakości. WZ odparł na to - w Borodino 1812 będą kompletne i poprawione zasady, no ale co mi z takiej odpowiedzi?
Gdyby zasady ogólne Systemu Napoleon leżały na necie, a wszelkie nakładki secesyjne były w TiS z Gettysburgiem, wtedy byśmy mieli pozytywny przełom. Gracze by mogli je naprawić, skorygować, unowocześnić. Systemy ewoluowały by dużo szybciej, a ludzie, po zakupie gazety za ...naście zł, mogli by zagrać i się "zaciągnąć".
A tak to produkty TiS dalej są na marginesie polskiego rynku wydawniczego...
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Zulu Frh. von Auffenberg

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: Zulu Frh. von Auffenberg »

Co do umieszczania instrukcji w sieci się zgadzam.

Zwłaszcza dotyczy to errat i tekstów jednolitych.
W ten sposób - mając żetony i mapy mogę mieć aktualną wersję przepisów, bez konieczności dokupywania.W końcu raz za grę juz zapłaciłem, a skoro poprawia się to, co mi sprzedano, to wypadałoby, bym nie musiał do poprawek dopłacać.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: Mały brzydki pędrak »

[ ostrzezenie - Nataniel ]
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: bartek_b »

[ ostrzezenie - Nataniel ]

Zamieszczanie instrukcji w sieci jest tematem do przemyślenia.
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: profes79 »

Zamieszczanie instrukcji w sieci jest tematem do przemyślenia.
Ostatnio słyszałem, że absolutnie nie, ale jak ma byc to temat do przemyslenia to podwoje swoje marudzenie :)
Archanioł
Posty: 72
Rejestracja: 24 kwie 2008, 18:56
Lokalizacja: Płock

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: Archanioł »

[ ostrzezenie - Nataniel ]

Z instrukcjami, oczywiście macie rację.

@Ozy@
Gettysburg ma braki, ale naprawdę dobrze się w nią gra. Mam porównanie do TDoG GMT. Brrr...
Zulu Frh. von Auffenberg

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: Zulu Frh. von Auffenberg »

Archanioł pisze: Z instrukcjami, oczywiście macie rację.

@Ozy@
Gettysburg ma braki, ale naprawdę dobrze się w nią gra. Mam porównanie do TDoG GMT. Brrr...
To wynika z różnicy skali. Choć nawet gdyby TiS zrobił Gettysburg w takiej skali, jak Ostrołękę, to i tak ta gra byłaby o niebo prostsza od Three Days.
Teraz już Gabryś wiesz, dlaczego u mnie współczynniki za dystans do ostrzału są na żetonach :P
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: ozy »

A jaka jest skala w Gettysburgu? Brygadowa? Bo Ostrołęka jest w pułkowej?

Gdybym chciał zagrać w grę to mam dwie opcje:
1. Kupić gazetę (17) i Ostrołękę (55). Niestety mimo kupna "orginałów" mam niepełne reguły, bo w międzyczasie wychodziły kolejne erraty w TiS. Koszt - 72 zł.
2. Poprosić o skan/ksero instrukcji znajomych, samemu dorobić (lub znaleźć) znaczniki i kupić gazetę (17) - dalej mam niepełne reguły, ale koszt to tylko 17 zł i troszkę pracy.

Wynik: nie kupię, nie zagram, nikomu nie pokażę, nikomu nie polecę, choć to może i dobra gra.

Gdyby na necie były stale aktualizowane zasady, to nie dość, że bym kupił TiS z Gettysburgiem, to pewnie każdego kolejnego ze średniowieczną bitwą z Polakami też bym kupował, z sentymentu, żeby kiedyś z synem pograć, tak jak mój tata grał ze mną w Grunwald Dragona.

Ilość ludzi, która by chciała pomóc przy zasadach, korekcie, unowocześnieniu (aktywacje itp.) jest pewnie znaczna. Mnie poraził przykład Kraśnika, gdy z ambitnej gry wydawnictwo wyrywa najsmaczniejsze kąski. Szkoda, że TiS NIE CHCE (bo na pewno może) stać się polskim GMT.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: profes79 »

Gettysburg jest w skali brygadowej co powoduje ze mimo pewnych mankamentow jest gra grywalna - i mozliwa do rozegrania w jeden dzien :) ( w przeciwienstwie do regimentowego TDG gdzie rozgrywka trwa dluzej niz sama bitwa...)
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: bartek_b »

ozy pisze:Ilość ludzi, która by chciała pomóc przy zasadach, korekcie, unowocześnieniu (aktywacje itp.) jest pewnie znaczna. Mnie poraził przykład Kraśnika, gdy z ambitnej gry wydawnictwo wyrywa najsmaczniejsze kąski. Szkoda, że TiS NIE CHCE (bo na pewno może) stać się polskim GMT.

Odróżnij podejście hobbystyczne od marketingowego. Nie jest sztuką wydać ambitną grę dla 50 nabywców. Sztuką jest wydanie takiego produktu, który pokryje koszty (mówimy o nakładzie rzędu 500 egzemplarzy), o zysku trudno tu mówić. No chyba że masz sponsora..

Co do umieszczenia instrukcji w sieci - powtarzam: będę czynił starania w tym kierunku.
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: bartek_b »

profes79 pisze:Gettysburg jest w skali brygadowej co powoduje ze mimo pewnych mankamentow jest gra grywalna - i mozliwa do rozegrania w jeden dzien :) ( w przeciwienstwie do regimentowego TDG gdzie rozgrywka trwa dluzej niz sama bitwa...)

.. i dlatego też zamiast monstrualnego Września w postaci grubego pliku map i worka żetonów (W-39) przygotowujemy grę kampanijną w skali brygadowej/dywizyjnej - cała Polska na jednej mapie strefowej.
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: Witold Janik »

ozy pisze:Gdybym chciał zagrać w grę to mam dwie opcje:
1. Kupić gazetę (17) i Ostrołękę (55). Niestety mimo kupna "orginałów" mam niepełne reguły, bo w międzyczasie wychodziły kolejne erraty w TiS. Koszt - 72 zł.
2. Poprosić o skan/ksero instrukcji znajomych, samemu dorobić (lub znaleźć) znaczniki i kupić gazetę (17) - dalej mam niepełne reguły, ale koszt to tylko 17 zł i troszkę pracy.

Wynik: nie kupię, nie zagram, nikomu nie pokażę, nikomu nie polecę, choć to może i dobra gra.

Gdyby na necie były stale aktualizowane zasady, to [...] bym kupił TiS z Gettysburgiem
I ja się pod tym podpisze, chociaż nie grałem z ojcem tylko z bratem :D.
bartek_b pisze:Odróżnij podejście hobbystyczne od marketingowego.
Nie wiem gdzie Wy żeście się chłopaki tego marketingu uczyli :lol: skoro od paru lat Wam wszyscy mówią wokoło, że jakbyście mieli lepszą korektę i umieszczali zasady w internecie, to byście mieli lepszą sprzedaż - i pisma i gier. To WY macie właśnie podejście hobbystyczne. Wreszcie po paru latach zastępca Red.Nacz-a. obwieszcza (powtarza wręcz!) "będę czynił starania w tym kierunku", co oznacza że Wydawca NIE ROZUMIE nowoczesnego marketingu i trendów w społeczeństwie informatycznym (które tylko się będą nasilać). Bartku - serdeczne współczucia (to akurat nie jest żart, tylko gorzka refleksja). Będzie jak było, po staremu, bo wiemy kto ma słowo ostateczne w "Taktyce i Strategii" (chyba, że się mylę :?: ). Tylko skąd potem wątki pt. "Upadłość mniejszych, polskich wydawnictw planszówkowych"...

Hasło "maszeruj albo giń" jest wciąż aktualne, zwłaszcza w marketingu. Taktyka i Strategia stoi w miejscu. Dobrze się nad tym zastanówcie z Panem Wojtkiem dopóki macie jeszcze czas.

Pozdrawiam!
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Archanioł
Posty: 72
Rejestracja: 24 kwie 2008, 18:56
Lokalizacja: Płock

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: Archanioł »

Gdybym chciał zagrać w grę to mam dwie opcje:
1. Kupić gazetę (17) i Ostrołękę (55). Niestety mimo kupna "orginałów" mam niepełne reguły, bo w międzyczasie wychodziły kolejne erraty w TiS. Koszt - 72 zł.
2. Poprosić o skan/ksero instrukcji znajomych, samemu dorobić (lub znaleźć) znaczniki i kupić gazetę (17) - dalej mam niepełne reguły, ale koszt to tylko 17 zł i troszkę pracy.

Wynik: nie kupię, nie zagram, nikomu nie pokażę, nikomu nie polecę, choć to może i dobra gra.
Skany ksero a żetonów pomocniczych tj. szarży i rozbicia możesz użyć np. z GBoH albo ze starego Waterloo Dragona.
Gdyby na necie były stale aktualizowane zasady, to nie dość, że bym kupił TiS z Gettysburgiem, to pewnie każdego kolejnego ze średniowieczną bitwą z Polakami też bym kupował, z sentymentu, żeby kiedyś z synem pograć, tak jak mój tata grał ze mną w Grunwald Dragona.
Gdyby na necie były stale aktualne zasady, to lepiej też sprzedawałyby się starsze tytułu, gdzie te zasady można by stosować. Ludzie kupują np. Ardeny i okazuje się potem, że źle grają bo coś tam się zmieniło, a ich bitwa pod Budziszynem np. nie interesuje. W zasadzie to jest brak poszanowania dla klienta.
Ilość ludzi, która by chciała pomóc przy zasadach, korekcie, unowocześnieniu (aktywacje itp.) jest pewnie znaczna.
I gross z tej znacznej grupy zrobiłoby to zupełnie za free i z dużą przyjemnością.
Mnie poraził przykład Kraśnika, gdy z ambitnej gry wydawnictwo wyrywa najsmaczniejsze kąski. Szkoda, że TiS NIE CHCE (bo na pewno może) stać się polskim GMT.
Nie wiem jak to nazwać, ale mam wrażenie, że to znowu wygląda tak, iż wydawcy zależy tylko na grach bardzo prostych. Chodzi o balans, zasady itp., wszelkie problemy są rozwiązywane, w mojej ocenie "po najprostrzej linii oporu" - w oderwaniu od ducha epoki i częto realizmu. Szkoda, że Wojtek mimo deklaracji otwartości na nowe pomysły, kolejno je odrzuca.
i dlatego też zamiast monstrualnego Września w postaci grubego pliku map i worka żetonów (W-39) przygotowujemy grę kampanijną w skali brygadowej/dywizyjnej - cała Polska na jednej mapie strefowej.
Brawo za pomysł i generalnie nowe. Ale dołożę Bartku łyżkę dziegciu - dlaczego znowu tak trywialnie siła będzie określona? 1 PS = 1 baon/1 dyon. Tym prostym sposobem, polska dywizja liniowa będzie miała taką samą siłę jak niemiecka dywizja I fali, choć niemiecka dywizja miała siłę ognia blisko o 40 procent większą niż nasza. Nasza rezrwowa dywizja bedzie miała 1 punkt mniej od niemieckiej mimo, że I fala miała prawie 2 razy większą siłę ognia. Dlaczego znowu zabawa w odkreślanie albo podkładanie siły? Proponowałem klocki (ok. 150 by ich wyszło na grę) i obniżanie poziomów, zrobiłem kalkulację dla 500 i 1000 egzemplarzy. Prosto, nowocześnie i jaka mgła wojny :) Brak zainteresowania.
Nie wiem gdzie Wy żeście się chłopaki tego marketingu uczyli skoro od paru lat Wam wszyscy mówią wokoło, że jakbyście mieli lepszą korektę i umieszczali zasady w internecie, to byście mieli lepszą sprzedaż - i pisma i gier.
Dokładnie. Nim kupiłem UKC druknąłem sobię instrukcję, przejrzałem i zdecydowałem się na kupno gry.

@Natanielu@

Jesteś tu gospodarzem, zdanie na temat tej przykrej wzajemnej połajanki wyraziłeś jasno. Proszę nie przesadzaj z cenzurą. Michała, Krzyśka i Norberta szanuję (a nawet lubię :twisted: ), nie będzie żadnych ekscesów więcej. Nawet wtedy, jak ta złośliwa bestia, zwana Pędrakiem, będzie tu coś na temat gospodarki czasem pracy pisała 8). A cenzurujesz tu tak, jakby każdy delibrował w gorączce ibraku wzajemnego poszanowania. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: bartek_b »

A skąd wiesz Gabrielu, jak będzie skalkulowana siła jednostek?
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
Archanioł
Posty: 72
Rejestracja: 24 kwie 2008, 18:56
Lokalizacja: Płock

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: Archanioł »

Wojtek podał to w temacie o grze.
WZ
Generał (wydawca)



Dołączył: 16 Mar 2004
Posty: 7838

Ostrzeżenia: 0/4 Wysłany: Czw 27 Lis 2008 16:16 Temat postu:

Dywizje, Brygady - jako jednostki podstawowe
Obrona Narodowa - brygady
Samodzielne jednostki typu 135 pp w Osowcu - samodzielny żeton
Samodzielne jednostki typu „Modlin”, „Różan” itp

Możliwość wcielania jednostek w większe związki, właśnie takich jak 135. pp do macierzystej dywizji itp.
Dywizja to ok. 13 PS (1 PS - 1 batalion lub 1 dywizjon artylerii)
Ale taka już 20. DP to 15 PS
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: Nataniel »

Archanioł pisze:@Natanielu@
Jesteś tu gospodarzem, zdanie na temat tej przykrej wzajemnej połajanki wyraziłeś jasno. Proszę nie przesadzaj z cenzurą. Michała, Krzyśka i Norberta szanuję (a nawet lubię :twisted: ), nie będzie żadnych ekscesów więcej. Nawet wtedy, jak ta złośliwa bestia, zwana Pędrakiem, będzie tu coś na temat gospodarki czasem pracy pisała 8). A cenzurujesz tu tak, jakby każdy delibrował w gorączce ibraku wzajemnego poszanowania. Z góry dziękuję.
Przykro mi, nie moja w tym rola, aby teraz, gdy juz kamienie zostaly rzucone, rozstrzygac, ktory kamien jest duzy (zaboli) a ktory to tylko niewinny zarcik. Wyrazilem sie jasno, ze niemerytoryczne teksty bede cial i tne - po rowno. Wiec po prostu sie powstrzymajcie od wzajemnych "uszczypliwosci", ktore przez druga strone moga byc odczytane roznie.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Archanioł
Posty: 72
Rejestracja: 24 kwie 2008, 18:56
Lokalizacja: Płock

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: Archanioł »

Nie sądzę aby jeszcze był jakiś "dym" w temacie, ale rozumiem i dostosuję się.
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: bartek_b »

Archanioł pisze:Wojtek podał to w temacie o grze.
Oj Gabryś, nie doczytałeś :D Wojtek wyraźnie napisał "OKOŁO". Czylo Polskie dywizje będą zróżnicowane w zakresie 13-15 PS (przynajmniej, bo rezerwowe będą na pewno słabsze). Natomiast nie ma ani słowa o niemieckich :D

To w W-39 jest problem z batalionami - mają 1, 2 albo 3PS i szlus. A w systemie dywizyjnym można elastycznie odzwierciedlić siłę dywizji - od powiedzmy 10PS do nawet 20PS.
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
Archanioł
Posty: 72
Rejestracja: 24 kwie 2008, 18:56
Lokalizacja: Płock

Re: Taktyka i Strategia

Post autor: Archanioł »

Jest mowa ogólnie o dywizjach i brygadach :) Nie ma podziału na polskie i niemieckie :) Zresztą nie ja jeden tak to zrozumiałem :)

Ale cieszy, że będzie dywersyfikacja jednostek.
ODPOWIEDZ