Blitz und Donner

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
profes79
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 133 times

Blitz und Donner

Post autor: profes79 »

Wpadla mi w rece gra wygladajaca na prosta, pojedynkowa karcianke dla dwoch osob.
Niestety zasady sa tylko i wylacznie w jezyku niemieckim.
Czy ktos moze ma albo wie gdzie znalezc zasady w jezyku bardziej przystepnym? (moze byc angielski, przy polskim sie nie upieram).
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Blitz und Donner

Post autor: WRS »

Jak mawia wszechwiedzące BGG tutaj, a zwłaszcza w dziale Files coś na rzeczy powinno być.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
profes79
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 133 times

Re: Blitz und Donner

Post autor: profes79 »

Dzieki :)
Teraz tylko musze zrozumiec zasady ;) i zlapac losia do gry :P
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blitz und Donner

Post autor: steady »

Mam ponad czterdzieści rozgrywek na koncie w tę grę. W tej chwili zgraliśmy ją już tak mocno, że nie bardzo chcemy do niej wracać, ale większość partii wspominam bardzo miło. Gra jest karcianą wariacją na temat Stratego i sprawdza się fajnie do szybkich rozgrywek, jednak element losowy w grze jest bardzo duży.
ODPOWIEDZ