Tobago (Bruce Allen)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY!
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
FortArt
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Tobago

Post autor: FortArt » 24 lut 2019, 16:36

Dawno nie grałem, piszę z pamięci o tym jak gra wygląda. Mogłem się pomylić. Wyjaśnisz mi gdzie?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.

Miszon
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times

Post autor: Miszon » 24 lut 2019, 17:07

Zapomniałeś, że nie tylko możesz zamienić plansze stronami (A i a), ale także zamienić miejscami (A może mieć po prawej B, a po lewej C, albo odwrotnie) - stąd podwojenie liczby ułożeń :-) .
planszomania.pl - 10%

Awatar użytkownika
FortArt
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: FortArt » 24 lut 2019, 17:42

Miszon pisze:
24 lut 2019, 17:07
Zapomniałeś, że nie tylko możesz zamienić plansze stronami (A i a), ale także zamienić miejscami (A może mieć po prawej B, a po lewej C, albo odwrotnie) - stąd podwojenie liczby ułożeń :-) .
Strony dają 2*2*2, to jasne, zamiana miejsc B i C względem A to kolejne *2, razem 16 gdzie jeszcze jedno *2? Jest tam jakieś przesunięcie czy co? Na stadionie jestem, nie mam planszy pod ręką, ale naprawdę nie rozumiem skąd to 32.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.

Awatar użytkownika
Legun
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 20 times

Post autor: Legun » 24 lut 2019, 17:51

Wszystkich 32 układów z pamięci nie odtworzę, lecz one wszystkie są kombinacjami tylko 6 stałych elementów. Po 375 partiach, nawet rozłożonych na 8 lat, to jednak trochę mi się te 6 kawałków opatrzyło... Doceniam pomysłowość pomysłodawcy planszy, niemniej jakieś urozmaicenie na pewno by nie zaszkodziło. Spróbowaliśmy z kafelkami z Taluvy (Sonia sama ułożyła) i da się to naprawdę łatwo zrobić. Skontrolowanie największych gór, rzeki, łąki, plaży, dżungli i jeziora nie jest żadnym problemem. Trzeba tylko odkładać karty wskazówek "obok gór" i "nie obok gór", bo przy wykorzystaniu kafelków z podstawowej Taluvy wszystkie pola poza górami są obok gór... To jednak żadna przeszkoda.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...

Miszon
Użytkownik wspierający

Post autor: Miszon » 24 lut 2019, 18:02

Na pewno są 32, tak jest w instrukcji.

Zgadzam się, że na 2 osoby raczej nie ma co grać - gra jest zbyt statyczna, w dodatku zdarzyć się może partia, że gra się "zawiesi": nikomu nie opłaca się wykonać ruchu po skarb, wszystkie wskazówki są już zagrane i wiadomo gdzie te skarby są, ale nikt nie chce się ruszyć, bo w ten sposób traci dostęp do amuletu i przeciwnik od razu dostaje przewagę, którą przy optymalnej grze i szczęściu przekuje na końcowe zwycięstwo.
planszomania.pl - 10%

Al_Dente
Użytkownik wspierający

Post autor: Al_Dente » 24 lut 2019, 18:23

Jest przesunięcie między elementami planszy, to jest dodatkowe *2.

https://cf.geekdo-images.com/original/i ... 564923.jpg

Miszon
Użytkownik wspierający

Post autor: Miszon » 24 lut 2019, 19:18

Ano właśnie, czyli dobrze pisałem
planszomania.pl - 10%

Awatar użytkownika
FortArt
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: FortArt » 24 lut 2019, 23:44

Tak, macie rację jest możliwe przesunięcie o 1 heks i to jest to *2 dające 32 możliwe plansze. Dzięki za wyjaśnienie.

ODPOWIEDZ