Arkham Horror / Horror w Arkham (Richard Launius, Kevin Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Arkham Horror 2ed

Post autor: awawa »

Wykopię gdyż choć gra zakończyła swój cykl wydawniczy i jest tam jakiś jej następca to na rynku pojawiła nowa pozycja z akcesoriów: Skrzynia Strachu. Edycja 2018 jest większa od poprzedniej i pomieści podstawkę oraz wszystkie dodatki. Pasuje również do Eldritcha.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Plusy:
- faktycznie mieści wszystko, nawet karty w koszulkach Blackfire :)
- nie znoszę sztuki dla sztuki, są na rynku niektóre inserty które fakt: pozwalają grę spakować z powrotem do pudełka ale nie przyśpieszają wcale setupu. Tutaj jest inaczej, znakomicie upraszcza wszystko. Duże karty zostają w pudle i są dociągane przy spotkaniach i zmiejsca wkładane z powrotem na koniec. Zasobniki z małymi kartami są wyciągane na stół i tam grane.

Pluso/minusy czyli co musiałem rozwiązać sam i ostatecznie jestem zadowolony:
- pojemnik na karty postaci i przedwiecznych jest na nie za mały, ale zagospodarowałem miejsce przeznaczone na żetony potworów
- po co za każdym razem układać ~150 żetonów potworów do pudełka skoro mogą leżeć luźno w worku nad planszami gdzie jest dużo miejsca?
- miejsca oryginalnie przeznaczonego na żetony jest okrutnie mało. Na szczęście nad mapami znajdzie się też przestrzeń na standardową tackę GMT, która znakomicie rozwiąże ten problem
- postacie przechowuje włożone w podstawki czego tutaj nie przewidziano. Również można to obejść wykorzystując rezerwy miejsca.

Minusy:
- w zasadzie brak choć trochę mnie martwi "cienizna" denka, czy wytrzyma w przyszłości.

Ciekawy produkt i w zasadzie pozycja obowiązkowa dla graczy którzy mają komplet wydania. To że wyszedł dopiero gdy obie dedykowane gry zakończyły cykl wydawniczy bardzo dziwi...ale dzięki temu można ją jeszcze dostać w promocji choć przypuszczam iż niedługo podąży w ślady tych gier.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror

Post autor: Lost Death »

nieźle! :) jaka cena? i tak z ciekawości zapytam.. Co zrobiłeś z pudełkami po dodatkach ? kosz czy strych?
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Arkham Horror

Post autor: awawa »

Porównywalna do ceny dużego dodatku do Arkham'u i tak ją traktuję ;) Pudła na razie się kurzą.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror

Post autor: najata »

Lost Death pisze: 20 lut 2019, 23:29 nieźle! :) jaka cena?
SCD wg strony geekmod (bo oni ją robili) to 210pln, natomiast na mepel.pl mają chyba za 184. A przynajmniej to mi wyskoczyło przy pobieżnym wygooglaniu, nie szukałam dalej.
awawa pisze: 21 lut 2019, 12:37 Porównywalna do ceny dużego dodatku do Arkham'u
Mi ta odpowiedź nic nie dała, bo ostatni dodatek do AH kupowaliśmy -liard lat temu (gdy wyszedł angielski) i nawet nie pamiętam, kiedy to było, nie mówiąc o cenie :P
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: awawa »

najata pisze: 21 lut 2019, 16:28
awawa pisze: 21 lut 2019, 12:37 Porównywalna do ceny dużego dodatku do Arkham'u
Mi ta odpowiedź nic nie dała, bo ostatni dodatek do AH kupowaliśmy -liard lat temu (gdy wyszedł angielski) i nawet nie pamiętam, kiedy to było, nie mówiąc o cenie :P
Rozumiem :) Ja kolekcje uzupełniłem niedawno, gdy zobaczyłem co zrobili z AH 3ed. W aleplanszowki skrzynia jest za ~178zl plus powracająca zniżka weekendowa 3%. Koszulki blackfire sa za ~3.5zl + znizki *25, porównywalne jakościowo do Mayday, nie wiem z czego to wynika u nas iż są dostępne tylko w jednym sklepie internetowym (3trolle).
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: najata »

Dzięki za podpowiedzi! :)
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Pastorkris »

Czy któryś z forumowiczów byłby uprzejmy i opisał co wnoszą konkretne dodatki, ograniczając się do tych obecnie dostępnych? Może to być połączone z subiektywnymi ocenami poszczególnych :) będzie to bardzo wskazane.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: awawa »

Dla pasjonatów są znowu dostępne kości w pełnej gamie:
https://store.us.asmodee.com/search/?q= ... s=0&f=e30=
błyskawiczna wysyłka poniżej $15. Nic nie zapowiada aby Galakta ani nawet ktoś poza FFG zamierzał je dystrybuować.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Lost Death »

Przez źle przemyślane podstawki poniszczyłem sobie kilka żetonów potworów i badaczy z podstawki. Ktoś miał już taki problem? proponujecie jakieś rozwiązanie? bo na kupno tych żetonów to już raczej nie mam co liczyć.
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Arius
Posty: 1411
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Arius »

Lost Death pisze: 20 sty 2020, 11:18 Przez źle przemyślane podstawki poniszczyłem sobie kilka żetonów potworów i badaczy z podstawki. Ktoś miał już taki problem? proponujecie jakieś rozwiązanie? bo na kupno tych żetonów to już raczej nie mam co liczyć.

Napisz do wydawcy, może Ci będą mieli zapas i Ci wyślę. Mi kiedyś zginęła jedna figurka i sprawnie podesłano mi nową.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 97 times
Been thanked: 39 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Sarna »

W Koszmarze z Dunwich jest 7 dodatkowych kart z podstawki, połączyliśmy z kumplem ostatnio nasze gry i rozegraliśmy epickie siedmiogodzinne starcie z Przedwiecznymi. No i problem jest taki, że nie wiem które 7 kart z podstawki powinno do mnie wrócić. Ktoś jest w posiadaniu spisu kart z Koszmaru z Dunwich?
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 107
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 248 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Domeru »

Sarna pisze: 31 sty 2020, 13:55 W Koszmarze z Dunwich jest 7 dodatkowych kart z podstawki, połączyliśmy z kumplem ostatnio nasze gry i rozegraliśmy epickie siedmiogodzinne starcie z Przedwiecznymi. No i problem jest taki, że nie wiem które 7 kart z podstawki powinno do mnie wrócić. Ktoś jest w posiadaniu spisu kart z Koszmaru z Dunwich?
4 x Ochrona ciała (zaklęcie)
1 x Leczniczy kamień (przedmiot unikatowy)
2 x Latarnia (przedmiot powszechny)

O ile chodzi o te zapasowe, które w angielskiej wersji miały błędy (instrukcja od Dunwich, str.2, środkowa kolumna na dole).
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 386 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Gribbler »

awawa pisze: 17 sty 2020, 16:33 Dla pasjonatów są znowu dostępne kości w pełnej gamie:
https://store.us.asmodee.com/search/?q= ... s=0&f=e30=
błyskawiczna wysyłka poniżej $15. Nic nie zapowiada aby Galakta ani nawet ktoś poza FFG zamierzał je dystrybuować.
Żaden sklep w Polsce nie sprzedaje tych kostek, skoro są już dostępne w FFG?
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 97 times
Been thanked: 39 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Sarna »

O ile chodzi o te zapasowe, które w angielskiej wersji miały błędy (instrukcja od Dunwich, str.2, środkowa kolumna na dole).
Ok czyli mam to w instrukcji :), dziękuję za pomoc.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: litk »

Czy w tym roku pojawi się jakiś nowy cykl mitów?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Yuri »

Pomylilo Ci sie AH z AH LCG :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: awawa »

Gribbler pisze: 31 sty 2020, 15:27 Żaden sklep w Polsce nie sprzedaje tych kostek, skoro są już dostępne w FFG?
Niestety, nikt się tego nie podjął a sam się wstrzymywałem od miesiąca zanim złożyłem zamówienie. Co gorsza chyba nikt w europie tego nie sprowadza. AH II zakończył swój cykl wydawniczy. AH III jest jaki jest i zapewne podobnie się sprzedaje więc można by spuścić na niego zasłonę milczenia. Ale też dzięki niemu zawdzięczamy chyba uzupełnianie zapasów przez FFG choć lepiej brać je póki są, gdyż kolejnej szansy może już nie być. Asmodee wysyła je lekkim global expresem i na 99% będzie bez VAT'u, chyba że ktoś ma pecha i podpada pod jakiś kosmiczny WER o jedynie słusznych podglądach.
litk pisze: 31 sty 2020, 17:37 Czy w tym roku pojawi się jakiś nowy cykl mitów?
to chyba nie ta bajka/arkham ;)
Granie na Bemowie
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: ma_rio »

Cześć,
Pytanie do posiadaczy dodatku "koszmar z Dunwich".
Gdzieś kiedyś przeczytałem, że w dodatku było kilka błędów na kartach. Była nawet ponoć jakaś errata, ale teraz nigdzie nie mogę tego znaleźć, a mam ochotę zagrać. Czy ktoś z Was wie może co to były za błędy?
Faello
Posty: 202
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 27 times
Been thanked: 45 times

Re: Arkham Horror / Horror w Arkham (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: Faello »

ma_rio pisze: 17 lut 2023, 19:46 Cześć,
Pytanie do posiadaczy dodatku "koszmar z Dunwich".
Gdzieś kiedyś przeczytałem, że w dodatku było kilka błędów na kartach. Była nawet ponoć jakaś errata, ale teraz nigdzie nie mogę tego znaleźć, a mam ochotę zagrać. Czy ktoś z Was wie może co to były za błędy?
To zależy od tego, czy masz pierwszy druk, czy dodruk PL. Poniższe dot. wersji PL (wersja ENG ma podobne, ale nieco inne błędy).

Pierwszy druk:
1) Błąd na karcie postaci Leo Anderson - Treść karty postaci Leo Anderson powinna brzmieć: "Dowolna faza: Raz na turę...";
2) Błąd na karcie Kamień Leczniczy (karta dodana jako zamiennik do podstawki) - powinien kosztować $8 (jeżeli kosztuje $5, cena jest nieprawidłowa, mimo, że ta karta miała być poprawką do rzekomo nieprawidłowej ceny Kamienia Leczniczego z podstawki, która akurat w polskim wydaniu jest podobno poprawiona na prawidłową cenę $8 (sic!);
3) Brak części opisu spotkania na jednej z kart spotkań w Arkham - spotkanie w Nienazwane.
"Wpadasz na Erica Colta. Opowiada straszliwą historię rodem z Mitów, aby przekonać się o sile twoich nerwów. Jesli sie przysłuchujesz tracisz 2 punkty Poczytalności. Jeśli nie wpadniesz w obłęd weź jego kartę Sprzymierzeńca. Jeśli nie" - tu jest opuszczona linijka, w kolejnej jest - "kilka cennych informacji. Otrzymujesz 3 żetony Wskazówek"
4) Błędny opis na jednym z żetonów potworów "Sługa Glaaki" - w polskiej wersji jest 2x sługa, który odbiera przedmiot powszechny, podczas gdy jeden z nich powinien odbierać przedmiot powszechny, a drugi - przedmiot unikatowy
+ewentualne poprawki wspólne z erraty/FAQ anglojęzycznego, które mogą zmieniać coś w zasadach/opisie na kartach (nie weryfikowałem)

Dodruk:
1) mimo dodruku, wciąż błędny opis na jednym z żetonów potworów "Sługa Glaaki" - w polskiej wersji jest 2x sługa, który odbiera przedmiot powszechny, podczas gdy jeden z nich powinien odbierać przedmiot powszechny, a drugi - przedmiot unikatowy;
+ewentualne poprawki wspólne z erraty/FAQ anglojęzycznego, które mogą zmieniać coś w zasadach/opisie na kartach (nie weryfikowałem)

Żródło: stare forum Galakty.
ODPOWIEDZ