Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: szczudel »

Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Casiliasplp »

Wow chyba czas kupić znowu podstawkę dodatki i czekać na ten nowy dodatek ;)
Hala Madrid
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: szczudel »

Chyba trochę przedobrzyli z mechaniką zwycięstwa Targaryenów. Jest tematyczne, ale różnie to bywa w Gocie i czasem argumenty "uważaj, on zaraz wygra" nie do każdego docierają. Każdy weteran będzie chciał nimi grać, a dla nowicjusza dodatek na start (czy też przed 5 grą) to za dużo. Arrynowie to strzał w 10. Namiestnicy wschodu zasługiwali od dawna na pełnoprawną frakcję. Chyba najpopularniej granym wariantem będzie gra w 7 z nimi właśnie. W nowej mapie podoba mi się to, że rozszerzy interakcję Baratheon-Martell na wschodni kontyment. Szczególnie Martellowie będą mieli nowe opcje grania samodzielnie zaraz na początku gry.
Żelazny Bank jest dobrym pomysłem, bo zdarzały się gry gdzie cała 6 graczy siedzi na 20 żetonach władzy i nie ma co z nimi robić. Jednak podobnie jak w Storm of Swords będzie problem z za dużą ilością zasad i ikon do zaznajomienia.

Hype nadal u mnie ogromny, ale już czuje w kościach, że wspomnianego SoS nie przebije. Poza tym, czy tylko mnie się wydaje, że mapa Essos powinna być z 15 cm w dół przesunięta aby morskie granice się zgadzały?
mike29
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2018, 08:22

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: mike29 »

pytanie od laika:)

Czy w tej grze mozna grac bez sojuszy - szukamy gry malo losowej bitewnej dla 4-6 osob?
Czy kupujac dodatek dla 4 graczy da sie zagrac w dwie osoby majac po 2 rody.

Dzieki
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: yanoo »

mike29 pisze: 09 wrz 2018, 16:00 Czy w tej grze mozna grac bez sojuszy - szukamy gry malo losowej bitewnej dla 4-6 osob?
Wygrywa tylko jeden, więc każdy sojusz jest iluzoryczny i tymczasowy. Z mojego doświadczenia - bez sojuszy ciężko coś ugrać, ale widziałem też partie, gdzie ktoś przeczekał rozgrywkę w cieniu i wyskoczył na prowadzenie w przeciągu tury-dwóch zgarniając pełną pulę bez niczyjej pomocy.
mike29 pisze: 09 wrz 2018, 16:00 Czy kupujac dodatek dla 4 graczy da sie zagrac w dwie osoby majac po 2 rody.
Ciężko mi to sobie wyobrazić. Teoretycznie można, ale nie miałoby to większego sensu.
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Nidav »

Gra nad stołem to całkiem istotny element tej gry, chociaż można też przyjąć zasadę, że jest to zabronione i każdy sobie rzepkę skrobie. Niemniej to raczej wychodzi całkiem naturalnie w trakcie gdy, że ktoś komuś coś o obiecuje; w szczególnośc rozkaz wsparcia wspiera takie zachowania i aż chce się próbować coś ugrać nad stołem.

A granie z dodatkiem na dwie osoby raczej bym odradzał. To po prostu nie jest gra na dwie osoby.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Gatherey »

Szykuje sie gra na 4 osoby - nikt z nas jeszcze nie gral. Czy lepiej zagrac sama podstawka czy odrazu dodatkiem (Uczta dla Wron)?
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: szczudel »

Uczta dla Wron to zdecydowanie odmienne doświadczenie, nie wiem czy chcesz od niego zacząć. Polecałbym jednak Storm of Swords albo znaleźć na Board Game Geek jakiś polecany wariant na 4 osoby (Rumble in the South- czy jak się to tam zwało).
Podstawka i defaultowe ustawienie na 4 osoby to porażka. Średnio ogarnięty Baratheon wjedzie do Dorne i nie będzie się go w stanie za żadne skarby dopaść.
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: ptf »

podstawka i polecany wariant z BGG - jest super (grają BA, TY, ST i LA, pyke zablokowane, Seagard jest zamkiem z garnizonem 4, nakładka na południe planszy z BGG)
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Casiliasplp »

Cześć.
Wiecie może jaka średnice mają te żetony rozkazów, chciałbym kupić do nich kapsle na monety a może ktoś takie zakupił i ma link ? :D
Pozdrawiam
Hala Madrid
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 150
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 34 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Piskal »

Kolega kupował, kapsle chyba 20 - ale nie dam sobie uciąć ręki. Update dam jak się dowiem

Potwierdzam posta niżej - to jednak 25 nie 20.

:)
Ostatnio zmieniony 14 lis 2018, 12:17 przez Piskal, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Casiliasplp »

Z tego co się dowiedziałem od wydawcy to jest 25 mm / 2,5 cm. Zostawiam dla potomnych
Hala Madrid
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: szczudel »

Ostatnio się dowiedziałem się, ze do dodatku będzie jeszcze cos takiego:
https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... e-gamemat/

Super sprawa. Koniec z suwaniem się planszy po stole!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Szaweł »

szczudel pisze: 11 gru 2018, 15:20 Ostatnio się dowiedziałem się, ze do dodatku będzie jeszcze cos takiego:
https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... e-gamemat/

Super sprawa. Koniec z suwaniem się planszy po stole!
No na tę matę czekam chyba z takimi samymi wypiekami jak na sam dodatek. Suwanie jak suwanie, ale miejsca będzie chyba więcej na jednostki, żetony i insze takie.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: szczudel »

Tyle, że na tej mapie nie da się grać w podstawkę (trzeba by jakoś zasłonic dodatkowe pola w Dolinie.
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 131
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: nightrunner »

Ciekawe jak będą wyglądały tryby dla 3 - 4 graczy z dodatkiem - czy mapa będzie jakoś ograniczana itp., oraz czy będzie można wybrać np. Targaryenów przy rozgrywce z mniejszą liczbą graczy.
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 474
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 897 times
Been thanked: 191 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

nightrunner pisze: 13 gru 2018, 10:43 Ciekawe jak będą wyglądały tryby dla 3 - 4 graczy z dodatkiem - czy mapa będzie jakoś ograniczana itp., oraz czy będzie można wybrać np. Targaryenów przy rozgrywce z mniejszą liczbą graczy.
Targaryenów mozna wybrac juz od 4 graczy. Na 3 graczy (czyli bez nich) nie uzywa sie mapy z dodatku.
Pozostale rody biora udzial w grze jako wasale, nad ktorymi kontrola moze sie zmieniac co ture, wiec poza wspomnianym wyzej przypadkiem mapa nie jest w zaden sposob ograniczana.

Takze jesli ktos odchodzi od gry w trakcie, jego rod dalej uczestniczy w grze jako wasal.
Hansek
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2018, 12:19
Has thanked: 2 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Hansek »

Może ktoś się orientuje czy jeszcze gdzieś dostanę mate? Proszę o pm, dzięki!
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: ajfel »

Hansek pisze: 20 sty 2019, 23:46 Może ktoś się orientuje czy jeszcze gdzieś dostanę mate?
Przecież mata jeszcze nie miała premiery, trwa przedsprzedaż.
Hansek
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2018, 12:19
Has thanked: 2 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Hansek »

ajfel pisze: 21 sty 2019, 09:33
Hansek pisze: 20 sty 2019, 23:46 Może ktoś się orientuje czy jeszcze gdzieś dostanę mate?
Przecież mata jeszcze nie miała premiery, trwa przedsprzedaż.
Nakład jest praktycznie wyprzedany.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: ajfel »

Hansek pisze: 21 sty 2019, 14:42 Nakład jest praktycznie wyprzedany.
Nakład PL czy EN ? I skąd ta informacja o kończącym się nakładzie?
Hansek
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2018, 12:19
Has thanked: 2 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Hansek »

ajfel pisze: 21 sty 2019, 16:57
Hansek pisze: 21 sty 2019, 14:42 Nakład jest praktycznie wyprzedany.
Nakład PL czy EN ? I skąd ta informacja o kończącym się nakładzie?
Został 1 sklep w Polsce który jeszcze realizuje sprzedaż. Jak masz więcej to proszę o link.

"Niestety cały zamówiony przez nas nakład się sprzedał i nie wiemy czy będzie możliwość zamówić więcej (na tą chwilę nie jest to możliwe), dlatego wyłączyliśmy przedsprzedaż na stronie…"
Info z jednego ze sklepów
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: szczudel »

My tu gadu gadu o Matce Smoków a na forum widziałem 2 oferty sprzedaży Storm of Swords. Będę do znudzenia powtarzał, że to najlepszy dodatek do GoT niezależnie od edycji. Nie tyle dostajemy w nim klimat rozgrywki w pełnym składzie dla 4 ( i tylko 4 osób) co mechanikę dowódców, pozwalającą planować bitwy w o wiele ciekawszy sposób. Co ciekawe, częśc mechanik mozna przenieśc ana standardowa plansze dla 6 osób.
Jak ktoś nie ma to polecam brać zamiast Matki Smoków, szczególnie, że Storm of Swords to biały kruk i nie mozna go dostać na zawołanie.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: uyco »

szczudel pisze: 24 sty 2019, 09:53 My tu gadu gadu o Matce Smoków a na forum widziałem 2 oferty sprzedaży Storm of Swords.
ciekawe. jak to połączyć z 2 edycją gry? próbowałeś?
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Nidav »

Sam się nad tym zastanawiałem i tutaj z pomocą przychodzi BGG, gdzie również ludzie mieli taką zagwozdkę. I ponoć da się, bo dodatek ma osobną planszę, karty itp. zatem z podstawki wykorzystuje się jedynie jednostki, żetony rozkazów, zasłonki i coś tam chyba jeszcze (ręki sobie odciąć nie dam, ale wystarczy zobaczyć na forum odnoście SoS na BGG). I podobno warto zapoznać się z zasadami podstawki 1 edycji, bo coś tam jest trochę inaczej względem najazdów.
ODPOWIEDZ