Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: BartP »

No w końcu Fantasy Flight Games ogłosiło, że będzie nowa edycja planszowej Gry o Tron.
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... 172&esem=1

Dla tych, co są z angielskim na bakier: będzie to nowe wydanie, a nie dodruk. Stąd nowa oprawa graficzna, połączone elementy podstawki i dodatków, czyli od razu dostajemy porty i twierdze. Poza tym pojawiają się jakieś opcjonalne karty wprowadzające losowość do walk, i "ekraniki" graczy.
Cena planowana: $60
Data wydania: jesień 2011
staszek
Posty: 3539
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: gra o tron

Post autor: staszek »

ciekawe jak te nowe karty,ale nareszcie ktoś pomyślał i wydaje.
Wygląd (przynajmniej na zdjęciach) SUPER
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: gra o tron

Post autor: blazej »

Wspaniała wiadomość, szczególnie cieszy włączenie dodatku do podstawki. Oprawie graficznej też nie można nic zarzucić.
Awatar użytkownika
Camilus
Posty: 91
Rejestracja: 26 gru 2008, 16:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: gra o tron

Post autor: Camilus »

Taaak, coś mi się zdaje, że się skuszę. :)
Mam co prawda starą podstawkę i ACoK, ale ta edycja wygląda super.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: gra o tron

Post autor: mig »

wydaje mi się, że mapa ma więcej obszarów niż w starszej edycji... czy można gdzieś znaleźć ją większą niż na stronie ffg?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Camilus
Posty: 91
Rejestracja: 26 gru 2008, 16:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: gra o tron

Post autor: Camilus »

mig pisze:wydaje mi się, że mapa ma więcej obszarów niż w starszej edycji... czy można gdzieś znaleźć ją większą niż na stronie ffg?
Na BGG też chyba to samo co na stronie FFG, ale mnie się wydaje, że regionów jest tyle samo, natomiast niektóre mają trochę inne kształty. Jak to wygląda z granicami, nie wiem bo jednak trochę to za małe. :)
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: wojo »

Jeżeli nie będzie zmieniona mapa* to chyba jednak zakup nowej gry nie ma sensu. Z dotychczasowego opisu wynika że jedyny nowy element to zwiększona losowość walk czyli raczej nic czego bym od Tronów oczekiwał. Oczywiście zasłonki graczy są super, nowe grafiki też na pewno będą ok (choć na pierwszy rzut oka zdają się być lekko komputerowe vide Mustering) ale nie wniosą one do gry tyle aby uzasadnić wydanie prawie 200 złotych.

Oczywiście dla osób które nie mają pierwszej edycji z dodatkami to świetna wiadomość! Brać i nie zastanawiać się :) Dostajemy od razu porty i 6 ród (i pewnie nakładkę dla trzech) czyli najistotniejsze części pierwszego dodatku za cenę jednej gry.

* pisząc o zmianach mapy mam na myśli jakiś trochę lepszy balans rodów (wzmocnienie Lannisterów) - choć u nas w sumie po kilkunastu partiach siła danego rodu jest brana pod uwagę w negocjacjach więc nie ma to aż tak dużego znaczenia.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: kaimada »

Po przeczytaniu tytułu na FFG - szał radości.
Po przeczytaniu zawartości - MEGA rozczarowanie. To jest po prostu reprint... jak nie zastosują jakiś fajnych zmian + nie poprawią balansu to niestety nie kupie.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Senaszel »

Jakiego balansu? Wszystko ok!
Mnie rażą grafiki ale to ze względu na przyzwyczajenie do oryginału który (jednak) opacznie zbyłem... :mrgreen: Welcome home gamee.
Wingmakers
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6517
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 26 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: abadura »

MisterC pisze:Wrocławianie w każdym razie mają już zapewnione, że przynajmniej jeden egzemplarz do grania będzie dostępny (chyba że Martin w Dance with Dragons odwalił jakiś numer, po którym się na niego śmiertelnie obrażę :P)
Chyba co najmniej dwa egzemplarze... ;) Od dawna się przymierzałęm do zakupu używanej, więc nowe wydanie to świetna wieść dla mnie.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: zephyr »

Czy doświadczeni gracze mogliby skomentować balans rodu Starków. Z mojego doświadczenia bunkrują się na północy i nie bardzo widzę co mieliby zrobić dalej... Baratheon za daleko, Greyjoy z kontrolą zatoki jest nie do ruszenia, chyba że go lanister pojedzie jakimś cudem wtedy wypadałoby go wspierać. Generalnie granie północą w większości moich partii było przeraźliwie nudne... czy coś robię źle?
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: schizofretka »

Nie widziałem ani jednego zwycięstwa Starków. O ile zarówno Greyjoy jak i Baratheon im nie odpuszczą całkowicie i się nie odsłonią, nie mają moim zdaniem szans - wystarczy zobaczyć jak daleko na południe muszą zajść.

A wracając do tematu: nowe (?) karty bohaterów wydają się znowu silne jak w CoK; mi zdecydowanie najbardziej odpowiadały te z podstawki, gdzie mogły jedynie przeważyć szalę przy w miarę równych siłach, a tak jak wygląda na to, że ma być + karty Szal Bitwy tylko psuje grę zwiększając losowość.

Gdybym był pewien, że chociaż te karty postaci są nie przegięte, pewnie sprzedałbym swoją edycję i kupił nową. Tak jak jest - wstrzymam się.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1340
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 543 times
Been thanked: 280 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Atamán »

schizofretka pisze:Nie widziałem ani jednego zwycięstwa Starków. O ile zarówno Greyjoy jak i Baratheon im nie odpuszczą całkowicie i się nie odsłonią, nie mają moim zdaniem szans - wystarczy zobaczyć jak daleko na południe muszą zajść.
Ja do tej pory w GoT grałem jedynie 5 razy, ale raz widziałem wygraną Starków - gdy Greyjoy się bardzo mocno skupili na Lannisterach, to Tyrell wraz ze Starkami rzucili się wspólnie na Barethona. Centralne rody przestały rywalizować dopiero, gdy w którymś momencie Tyrell miał 6 zamków/miast a Stark 5. Pierwsza reakcja była w stronę Tyrella, a drugiej reakcji już nie było. (ale może była to wina niedoświadczonej ekipy) :roll:
schizofretka pisze:A wracając do tematu: nowe (?) karty bohaterów wydają się znowu silne jak w CoK; mi zdecydowanie najbardziej odpowiadały te z podstawki, gdzie mogły jedynie przeważyć szalę przy w miarę równych siłach, a tak jak wygląda na to, że ma być + karty Szal Bitwy tylko psuje grę zwiększając losowość.
Też mam takie odczucia związane z kartami - też wolę słabe karty, by nie przesądzały bitew a także, by częściej mogło dochodzić do remisów (generalnie im mniejsze i mniej zróżnicowane wartości mają siły wojsk tym większa szansa na remis - czyli tym większe znaczenie rywalizacji o pozycję na torze lenników).
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: gervaz »

i jeszcze taki mały detal - mają byc plastikowe figurki...
Mam mieszane uczucia - figurki zawsze wygladaja fasnie, ale poprzednie pionki byly bardzo wygodne i czytelne.
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: michaelius »

Przy cenie 60$ jak zrobia przelicznik 1$=1euro to wyjdzie niewiele mniej niz kiedys podstawka i dodatek chodzily osobno.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: BartP »

A jak zrobią przelicznik 1$ = 1 sztabka złota, to dopiero wyjdzie. Skąd takie dziwne założenia?
$60 to 180 zł, a gra i tak wyjdzie trochę taniej.
staszek
Posty: 3539
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: staszek »

Myślę,że za przesyłkę ze Stanów,też trochę doliczą...
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 482 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: yosz »

będzie po polsku na jesieni :) (wydaje oczywiście Galakta)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
staszek
Posty: 3539
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: staszek »

ciekawe w jakiej cenie...
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 482 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: yosz »

w us ma kosztować 60$
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: janekbossko »

Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 768
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 23 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: sowacz »

Galakta wyraźnie przyspiesza.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: janekbossko »

tak czytam zapowiedz na stronie Galakty i jest napisane ze 2 wydanie ma w sobie OBA dodatki. Ciekawe czy tez nowe plansze na wiecej i mniej osob. W zapowiedzi jest mowa o zetonach i kartach.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: waffel »

Co do ceny to zauważcie że np. Twilight Imperium ma sugerowaną przez FFG cenę $90, a I-Szop podaje ceny już od 230 czy 240 zł. Cosmic Encounter $60 a w Polsce od 160 zł, a gdyby gra była bardziej popularna to pewnie i taniej by było. W Polsce mało kto sprzedaje w cenach sugerowanych :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: BartP »

Bylibyście tacy mili i wkleili zawartość artykułu z linku Galakty sprzed paru postów?
Niestety lokalne proxy uniemożliwia mi przeczytanie go bezpośrednio u źródła.
ODPOWIEDZ