Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
diukfe
Posty: 3
Rejestracja: 09 wrz 2013, 11:23

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: diukfe »

Peter128 pisze: Pisz do Galakty, na pewno bez problemów uzupełnią. A jak nie, to do FFG. Ja poprosiłem o 2 żetony, a przysłali wszystkie :o
Dzięki za podpowiedź.

Napisałem do Galakty. Postarają się pomóc!

Tym samym należą się podziękowania dla Wydawnictwa za podejście.
trnks_
Posty: 32
Rejestracja: 10 lut 2013, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: trnks_ »

Można jeszcze gdzieś dostać II edycję? Będzie dodruk albo jakaś nowa wersja?
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: dawid »

Kupiłem wczoraj w Plan-szy za 189 PLN.
FeGy
Posty: 35
Rejestracja: 02 paź 2011, 17:09
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: FeGy »

Witam

Widziałem w weekend w Koronie we Wrocku - jest tam taki punkt z planszówkami.

Pozdrawiam
saq
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:47

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: saq »

TUTAJ ROZWIĄZANIE
Natomiast do takiej ligi wystarczy tylko 6 gier. Dlaczego? Pierwsza gra wszyscy dostają losowo rody, a potem przesuwamy się o 1 w lewo i o to tak Gracz który grał Starkiem teraz gra Greyjojem, Greyjoj teraz Lannisterem itd.
słaby punkt to taki, że ciągle masz takich samych sąsiadów. lepsze jest losowanie w którym każdy osobno losuje ród (z wyłączeniem rodu już wcześniej wylosowanego oraz tego którym grał wcześniej).
saq
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:47

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: saq »

Mimo że karty o wartości 3 są tylko dwie wydają się najbardziej denerwujące. Ktoś wspominał o tym, żeby je wyrzucić z talii i to chyba jest bardzo dobry pomysł.
miałem inny pomysł na karty losów bitwy (wtedy kiedy z nimi graliśmy bo obecnie gramy bez nich).
każda karta z cyfrą inną od zera miała nominał 1 a zera były zerami.
losowość była mniejsza ale ciagle była. nie było też sytuacji gdy faworyt losował 0, druga strona 3 i wygrywała przegraną grę.
czachy i miecze działały bez modyfikacji.
saq
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:47

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: saq »

meshuggah717 pisze:Chciałbym się zapytać jak "gra o tron" chodzi w wariancie 3 osobowym? Rozumiem, że jest to strategia typu "im więcej osób tym lepiej", ale czy jeśli przy niesprzyjających okolicznościach siądziemy do stołu tylko w 3 osoby to rozgrywka nie będzie przyjemna i satysfakcjonująca?
grałem i polecam.
3 osobowa rozgrywka jest krótsza. więcej interakcji to możliwość wypróbowania kart bohaterów w różnych wariantach. no i można grać po kolei każdym z rodów lub ... wziąć karty innych rodów. ustawienia i balans wydają się ok (chociaż lannister chyba ma najlepszy start)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: ChlastBatem »

W 3-osobowym składzie gra wypada słabo, brak balansu. Raczej grać w pełnym składzie albo powyżej 4 graczy.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: mat_eyo »

Wczoraj w końcu udało mi się zagrać w GoT pierwszy raz. Długo się z kumplem wahaliśmy, czy kupować, bo mamy tylko 4 osoby, ale jednak się skusiliśmy. Świetna gra!
Najpierw moja żona (Baratheon) była o włos od wygranej już w trzeciej rundzie mając 6 obszarów i widoki na siódmy. Została powstrzymana i później szliśmy w miarę równo poza Lannisterem, który prawie stracił wszystkie zamki. Gra zakończyła się w ósmej rundzie wygraną Greyjoya, czyli mnie :D co najśmieszniejsze wygrałem Żelaznymi Ludźmi ani razu nie przestawiając żadnego statku, całą ofensywę prowadziłem lądem. Gra nam wyjątkowo przypadła do gustu, nawet mojej żonie, która generalnie nie lubi negatywnej interakcji. Powiedziała mi coś w stylu "dobrze, że nie wygrałam w tej trzeciej rundzie, bo szkoda by było tak szybko kończyć".
Pytanie które już pewnie padło, ale na obecną chwilę 34 strony wątku są ponad moje siły - czy ktoś posiada jakiś SPRAWDZONY wariant balansujący grę dla 4 osób? Bo wydaje mi się, że Baratheon ma na początku wielką przewagę. Jakiś czas temu, jeszcze przed zagraniem, czytałem, że można grać z Tyrellem zamiast Greyjoya i zablokowanym Pyke, pytanie, czy to zbytnio nie komplikuje życia Lannisterowi ani nie daje zbyt dużej przewagi Starkowi? Jest jeszcze chyba wariant z losowaniem kart losu dla neutralnych armii, ale to z kolei bardzo osłabia Baratheona, bo na początku tylko on z nimi walczy. Ktoś sprawdzał te warianty, może któryś polecić?
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: farmer »

Oba warianty są na plus - przy czym karty losu są przez wielu graczy odrzucane z definicji (chodzi o demonizowanie czynnika losowego jako takiego).

Wg mnie zmiana z Greyjoyów na Tyrellów jest nie tyle korzystna, co konieczna i zupełnie nie rozumiem, dlaczego wg instrukcji grać powinien Kraken.
Dzięki tej zmianie, szanse zwycięstwa Baratheona maleją z 90% do jakiejś rozsądniejszej wartości (powiedzmy 30%),
zaś szanse zwycięstwa Lannistera rosną z 5% do jakiejś rozsądniejszej wartości (powiedzmy 20%).

Tak na oko :).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Indar »

mat_eyo pisze: Pytanie które już pewnie padło, ale na obecną chwilę 34 strony wątku są ponad moje siły - czy ktoś posiada jakiś SPRAWDZONY wariant balansujący grę dla 4 osób?
Dodatek "Uczta dla Wron" - właśnie dla 4 osób.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: mat_eyo »

farmer pisze:Oba warianty są na plus - przy czym karty losu są przez wielu graczy odrzucane z definicji (chodzi o demonizowanie czynnika losowego jako takiego).

Wg mnie zmiana z Greyjoyów na Tyrellów jest nie tyle korzystna, co konieczna i zupełnie nie rozumiem, dlaczego wg instrukcji grać powinien Kraken.
Dzięki tej zmianie, szanse zwycięstwa Baratheona maleją z 90% do jakiejś rozsądniejszej wartości (powiedzmy 30%),
zaś szanse zwycięstwa Lannistera rosną z 5% do jakiejś rozsądniejszej wartości (powiedzmy 20%).

Tak na oko :).

pozdr,
farm
Masz może jakiś spis (może być po angielsku) które żetony neutralne trzeba zdjąć, a które dodać zmieniając Greyjoya na Tyrella?
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: szczudel »

Zawsze jak pada sugestia aby kupić Ucztę dla Wron wbijam w temat i z całych sił odradzam. Storm of Swords jest o niebo lepsze. Ale dla weteranów. Normalnie nie polecałbym kupowania dodatku tak szybko, lepiej pograć więcej, może zebrać ekipę do 6graczy.

Zawsze pozostają warianty: https://boardgamegeek.com/thread/803739 ... -5-players

Nie grałem ale baaardzo dużo dobrego słyszałem o Rumble in the South.
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: ptf »

Będzie duży dodatek - Mother of Dragons:

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... other-drag

Z tego, co na razie wiadomo:
  • nowe rody Arryn i Targaryan
  • możliwość uczestnictwa w partii do 8 graczy
  • rozszerzenie planszy o Essos
  • nakładka na oryginalną planszę (obszar Eyrie)
  • wprowadzenie Iron Bank (będzie można zaciągać pożyczki)
  • ponoć jakieś nowe ustawienia dla mniejszej liczby graczy
Obrazek

Obrazek

Obrazek
GoT, FS, SR, WH4OK:C
klpt12
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2013, 02:44
Has thanked: 5 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: klpt12 »

O kurde. Myślałem, że już tylko dodatki fanowskie będą się pojawiać. Co do Essos, grałem raz w wariant 9 osobowy właśnie z drugim kontynentem. Gracz tam stacjonujący miał problem, gdyż graniczył z 4 rodami i był w patowej sytuacji, bo był łatwym celem ataków drogą morską. Ciekawe jak to rozwiażą
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Indar »

Może być fajnie, wszytsko poza graniem na 8 osób. 6 to optymalna liczba, powiększenie grona to masochizm - chyba że cała osemka kocha GoTa.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: mauserem »

Indar pisze: 03 sie 2018, 07:39 (...)powiększenie grona to masochizm - chyba że cała osemka kocha GoTa.
i chyba to jest klucz - spróbowałbym zagrać w maksymalnym gronie (akurat mamy taką ekipę)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Szaweł »

Najbardziej ciekawi mnie, kto to wyda w Polsce. Bo, że zostanie wydane, to raczej jestem spokojny.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: ptf »

Cieszę się, że GoT żyje i z zainteresowaniem będę przyglądał się rozwiązaniom z dodatku, jednak pomimo bycia wielkim fanem tej gry nie jestem pewien, czy kupię Mother of Dragons (a jeśli już to w wersji angielskiej - w takiej mam podstawkę). Jeśli chodzi o naprawianie balansu dla 4-5 graczy i sytuację Greyjoy - Lannister to mam wypracowane rozwiązania. Tak naprawdę problemem jest zebranie ekipy - ostatni raz udało mi się zagrać w GoT dwa lata temu :(

edit - w cenie tego dodatku można mieć Battle for Rokugan, które ze względu na długość rozgrywki ma szansę dużo częściej trafić na stół
Ostatnio zmieniony 03 sie 2018, 10:33 przez ptf, łącznie zmieniany 2 razy.
GoT, FS, SR, WH4OK:C
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: szczudel »

Jaram się na ten news jak trawa na wiosnę. Spodziewałbym się znowu jakiegoś duperelowatego dodatku wydanego jako druk na żądanie nazwanego zapewne „Winds of Winter”, a tu się zapowiada prawdziwe rozszerzenie na miarę Storm of Swords (najlepszego z dotychczas wydanych i w pełni kompatybilnego z 2ED) posiadające nawet dodatkową planszę.

Tryb 8-osobowy onieśmiela. Coś czuje, że zagram go raz w życiu jednak zapowiedź możliwości grania dodatkowych rodów w mniejszym gronie sprawia, że to dla mnie najgorętsza zapowiedź roku. Dzisiaj ma być na stronie FFG pełnoprawny news z zapowiedzią. Liczę na pionki i żetony Arrynów, tak aby można było grać Ucztę dla Wron na wypasie.

Co do wydawcy to liczę, że jednak Galakta (jak Arkham Horror). Chciałbym mieć całą kolekcję od jednego wydawcy.
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 131
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: nightrunner »

MisioKret
Posty: 176
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: MisioKret »

Nie orientuje się ktoś, czy taki dodatek będzie kompatybilny z I edycją?
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: szczudel »

Noi elegancko. Kolekcja będzie spójna pod względem wykonania elementów.

Chyba nikt nie może się orietnować. Zastanów się jak bardzo jest 1ED podobna do 2ED i wtedy może uda się wydedukować odpowiedź. Strzelałbym, że jeśli masz Clash of Kings to będzie kompatybilna (lub z minimalnym wysiłkiem kompatybilna), ale ze zgrzytem w postaci innego stylu grafiki.

Zauwazyliście, ze Targi zamiast wież oblężniczych maja chyba pionki smoków :)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Szaweł »

szczudel pisze: 03 sie 2018, 13:22 Zauwazyliście, ze Targi zamiast wież oblężniczych maja chyba pionki smoków :)
Gdzie można to zauważyć?

E: Już oglądam :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: mauserem »

Do pooglądania i posłuchania na youtube prosto z GenCon'u Never Bored Gaming
ODPOWIEDZ