Claustrophobia (Christophe Reaux)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Claustrophobia (Christophe Reaux)

Post autor: janekbossko »

Witam wszystkich!

przegladajac oferte jednego ze sklepów natafiłem na tą grę - Claustrophobia. Z opisu wygląda na cos ala Descent ale na 2 graczy czyli ma w sobie cos ze SH ;)
Opis również nasuwa ten tytuł.
Zdziwiło mnie jedno...ze już Rebel ten produkt poleca, czyli albo ktoś stamtąd grał albo coś o niej wie. Instrukcja nawet po polsku jest!

Może ma ktoś jakieś informacje?

Pozdrawiam
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Dabi »

Ta gra planszowa to w świecie dość świeżego bitewniaka - Helldorado

Utalentowani rzeźbiarze ale niestety na siłę zbyt dużą dawkę groteski wcisneli w swoją grę i zbyt dużo kontrowersyjnych pomysłów.

Mechanicznie nie spodziewam się zbyt dobrego produktu niestety. Z pobieżnej lektury dużo rzucania i to takiego dość mało zróżnicowanego. Bardzo mała różnorodność dostępnych modeli dodatkowo odstrasza.

No ale skoro SH się sprzedaje to może i to się sprzeda.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Nataniel »

janekbossko pisze:Zdziwiło mnie jedno...ze już Rebel ten produkt poleca, czyli albo ktoś stamtąd grał albo coś o niej wie. Instrukcja nawet po polsku jest!
Ekipa z REBELa widziala Claustrophobie na targach w Essen - stad co nieco juz o niej wie (ja nie bylem niestety w Essen) :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Wladek »

Wygląda zachęcająco. Krótki czas grania, elegancko wykonane elementy, nie trzeba malować (dla mnie plus) i nie kosztuje 100$.

Zdecydowanie pozostanie 'pod obserwacją' aż pojawią się jakieś recenzje na BGG.

Instrukcja jest już dostępna po angielsku.
Ostatnio zmieniony 08 gru 2009, 20:43 przez Wladek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: janekbossko »

a jak mechanika? podobno uboga i sporo turlania...czyżby taki inny Tannerhouse?
Awatar użytkownika
Baenre
Posty: 89
Rejestracja: 09 lip 2009, 08:37
Lokalizacja: Chorzów

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Baenre »

Jakoś ten wojownik na pudełku wygląda mi zupełnie jak kopia kapłana Sigmara z Warhammera
I have passed from the outermost portal
To the shrine where a sin is a prayer;

http://www.boardgamegeek.com/collection ... large&ff=1
Blejzimierz
Posty: 46
Rejestracja: 21 lip 2005, 22:05
Lokalizacja: Kraków/Pszczyna/Gliwice
Kontakt:

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Blejzimierz »

Baenre- dokładnie! :lol:
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Dzej »

Gra wygląda zbyt ubogo mechanicznie. Jednak nie kupie :(

I co to za pomysł na różnicowanie statystyk co turę kostka ? :P
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Blejzimierz
Posty: 46
Rejestracja: 21 lip 2005, 22:05
Lokalizacja: Kraków/Pszczyna/Gliwice
Kontakt:

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Blejzimierz »

Mnie akurat ten pomysł się spodobał- to nie są statystyki tak naprawdę, tylko sposób wykorzystania możliwości postaci na różne sposoby. Otrzymujesz 4 wyniki i starasz sie dobrać najlepsze możliwe na daną chwilę działania dla 4 postaci (więcej ruchu, większa obrona, silniejszy atak). Jednak również obawiam się , że gra będzie jedna wielką turlanką kostkami, od których będzie wszystko zależało. Chociaż z drugiej strony, jeśli rozgrywka zamknie się w 40-50 min, może być to niezła gra w kategorii lekkich, odstresowujących, klimatycznych gier z fajnym pomysłem (jak np. Formula D z podobnymi zresztą elementami w pudełku- karty kierowców ;) ), gdzie zarządzamy czynnikiem losowym. Takie Diablo na planszy klimatem- no i koniecznie będzie do niej trzeba podejść z dużym dystansem. Mimo wszystko przy tej jakości komponentów, pomysłach i klimacie ja chętnie spróbuję i już zamówiłem żeby sprawdzić ;) Jak co trafi w to samo miejsce na półce co Last Night On Earth, Tomb czy inne tego typu i poczeka na dzieci w rodzinie ;)

Ps. Niepokoi mnie jeszcze jeden fakt- ogromne fragmenty plansze, które w trakcie gry składamy w podziemie. Jeśli kształt ułoży się "nieszczęśliwie" np. na długość, będzie problem ze znalezieniem miejsca na granie ;) Pytanie jak duże bywają te plansze pod koniec gry...
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Dzej »

To czekam na relacje z gry :)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
pms87
Posty: 11
Rejestracja: 09 lis 2009, 10:34

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: pms87 »

Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Klos »

hm, naprawde wyglada ciekawie. Ile ma kosztowac?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: yosz »

ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Tele
Posty: 88
Rejestracja: 28 wrz 2006, 09:39

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Tele »

Mnie osobiście zasady zachęcają i to bardzo. Liczę na klimatycznego dungeon crawla z prostymi zasadami do zagrania w godzinkę. Na ten moment tak to wygląda. Zasada z przydzielaniem kości bohaterom co determinuje ich "stance" w danej turze (i turze demonow) brzmi świetnie a dodany do tego system ran, gdzie rana wyłącza kolejne możliwości bohatera wydaję się znakomitym uzupełnieniem. Z każdą rundą trzeba zdecydować do czego chce się uzywać poszczególnych hirołów, czy mają atakować kosztem obrony czy odwrotnie, czy może szybko przemieszczać się przez podziemia. Z tych stanc'ów używane są tez magiczne zdolności i przedmioty. Gracz kierujący demonami ma podobną mechanikę zarządzania swoimi siłami ale wszystkimi na raz. Generalnie rozwiązanie używania kostek do zarządzania zawodnikami uważam w tego typu grze za bardzo obiecujące. Pozostałe kwestie to układane podziemia, dla mnie plus, że bez pól ruchu czy innych takich za to zróżnicowane. Dzięki temu można grać szybko i taktycznie jednocześnie bo limit postaci na kaflu powoduje że trzeba będzie drużynę dzielić. Co do rzucania kościami, to imho normalne w takiej grze a skupia się ona na zarządzaniu prawdopodobieństwem wyników i w mojej ocenie, tyle że jedynie po przeczytaniu instrukcji, pozwala robić to obu stronom efektywnie. Spodziewam się klimatu a la Aliens gdzie drużyna smiałków idzie przez labirynt tuneli i czeka na atak który nie wiadomo kiedy nastąpi a gdy już nastepuje to trzeba się ciężko bronić. I tak aż do końca misji. Generalnie klimat, napięcie, sporo możliwości zarządzania ekipą, podnoszące adrenaline rzuty i piękne wykonanie. Tego się spodziewam podkreslam po instrukcji. Nie spodziewam się brainburnera a klimatycznego dungeon crawla.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Michałku »

zasady po przeczytaniu instrukcji mi się podobają, ale smutne jest to, że tak mało różnych bohaterów i potworów dali :( jeśli dobrze rozumiem, w drużynie możemy mieć klechę, dwóch rzeźników i dwóch najemników, natomiast piekło dysponuje jednym demonem i kilkoma mniejszymi, którzy wszyscy są tacy sami. Gdyby była trochę większa różnorodność, to bym się na pewno skusił, a tak... niesmak pozostaje.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Tele
Posty: 88
Rejestracja: 28 wrz 2006, 09:39

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Tele »

Jest jedna figurka dla dużego złego demona ale jego statystyki, moce, itp są inne w zależności od scenariusza. Ja tam zamówiłem.
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: klema »

Tele pisze:Jest jedna figurka dla dużego złego demona ale jego statystyki, moce, itp są inne w zależności od scenariusza. Ja tam zamówiłem.
No i pewnie będą dodatki z fajnymi nowymi figurkami i nowymi statystykami :) Też chyba zamówię :)
Blejzimierz
Posty: 46
Rejestracja: 21 lip 2005, 22:05
Lokalizacja: Kraków/Pszczyna/Gliwice
Kontakt:

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Blejzimierz »

Czyli krótko mówiąc- zapowiada się niezłe dojonko :twisted:
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: yosz »

Blejzimierz pisze:dojonko
dojonko is (c)opyrighted by yosz. All usage without permission of yosz is strictly forbidden.

;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Blejzimierz
Posty: 46
Rejestracja: 21 lip 2005, 22:05
Lokalizacja: Kraków/Pszczyna/Gliwice
Kontakt:

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Blejzimierz »

Poczułem się jak Nermal z avatara :wink:
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Dzej »

Musze ignorować to co pisze Tele bo po jego poście prawie kupilem tą gre :evil:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: sielus »

Też właśnie bardzo mocno się zastanawiam nad tą pozycją, ogólnie jestem zwolennikiem przygodówek cooperative. Gramy przeważnie z małżonką we dwoje i od jakiegoś czasu myśleliśmy o Descent. Teraz się zastanawiam czy nie spróbować najpierw tego, taki Descent lite mi się wydaje... , jednak nie mam doświadczenia na tyle aby stwierdzić po przeczytaniu instrukcji czy mechanika jest fajna czy nie i prosiłbym o wypowiedź kogoś kto najlepiej miał doświadczenie z samym Descentem.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: sowacz »

Descent Lite? Chyba tylko pod względem czasu. Zasady Descenta są proste bardzo.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Czy w Claustrophobii zdobywa się nowe mocniejsze przedmioty, jakoś rozwija postać o nowe umiejętności? Czy gramy tym co dostaliśmy na początku?
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Claustrophobia - SH w innym świecie?

Post autor: sielus »

Troglodyty już do mnie jadą :twisted: , mam nadzieje iż nie będę żałował, chociaż taka szybka, godzinna gierka zawsze się przyda :D
ODPOWIEDZ