Betrayal at House on the Hill (R. Daviau, B. Glassco, B. McQuillan, M. Selinker, T. Woodruff)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Betrayal at the house on the hill

Post autor: Klos »

Wszystko bylo elegancko przetlumaczone, trzeba tp tlyko gdzies znalezc.
shemko
Posty: 13
Rejestracja: 03 cze 2013, 15:18

Betrayal at House on the Hill - polskie wydanie?

Post autor: shemko »

Czy wiadomo może coś o polskim wydaniu tej gry?
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Re: Betrayal at House on the Hill - polskie wydanie?

Post autor: uocie »

ja nie wiem nic. ale szczerze mówiąc jakoś mnie bardzo Wil Wheaton nie zachęcił do tej gry (bo zgaduję że nie przez przypadek akurat teraz o to pytasz :P)
shemko
Posty: 13
Rejestracja: 03 cze 2013, 15:18

Re: Betrayal at House on the Hill - polskie wydanie?

Post autor: shemko »

Tak, to prawda. Tytuł znalazłem kiedyś przypadkiem na jakiejś stronie, ale dopiero po odcinku "Tabletop" rzeczywiście mnie zainteresował. Od dawna myślałem o jakiejś grze kooperacyjnej - min. "Horror w Arkham", "Pandemia" czy "Zakazana wyspa". Ale czegoś w tych grach brakowało, czy to z opinii wiedziałem, że gra może być nużąca, albo nie ma klimatu lub zwyczajnie jest zbyt łatwa. Zdrada w domu na wzgórzu wydaje się być w sam raz :)
Marz Jagelsdorf
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2014, 21:32

Betrayal at House on the Hill - Opinie o polskiej wersji

Post autor: Marz Jagelsdorf »

Pozdrawiam szanownych planszówkowiczów! Zwiedzam forum jakiś czas i postanowiłem w końcu napisać. Co więcej od razu ruszę z pytaniem.

Czy miał ktoś w rękach polską wersję wymienionej gry?
Widziałem na kilku polskich stronach jakoby gra była do nabycia po angielsku z polską instrukcją. Czy wie ktoś czy chodzi tu rzeczywiście o samą instrukcję, czy np. Te dwie książki wydażeń też są przetłumaczone?
Marz Jagelsdorf
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2014, 21:32

Re: Betrayal at House on the Hill - Opinie o polskiej wersji

Post autor: Marz Jagelsdorf »

Naprawdę nikt? Wielka szkoda. Bardzo gra mi się spodobała, a o ile dla mnie język angielski problem nie jest, to niektórzy znajomi z mojej grupy woleli by po polsku. Przynajmniej częściowo.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 753
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 110 times

Re: Betrayal at House on the Hill - Opinie o polskiej wersji

Post autor: pingus »

Nie wiem czy sama instrukcja to to czego szukasz, ale tę znalazłem w sieci tutaj:
http://www.rebel.pl/repository/files/in ... yal_PL.pdf
Marz Jagelsdorf
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2014, 21:32

Re: Betrayal at House on the Hill - Opinie o polskiej wersji

Post autor: Marz Jagelsdorf »

Chodziło mi o to, że na kilku stronach było napisane, że gra jest w wydaniu angielskim z polską instrukcją i nie bardzo wiem co to dokładnie znaczy. Bo gra oprócz zwykłej instrukcji ma dwie książeczki w których opisane są nawiedzenia, kluczowe do gry. Czy liczą się one jako część instrukcji? Czy też są przetłumaczone?
Ale ten pdf chyba pośrednio odpowiada na moje pytanie, dzięki bardzo za link! :)
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 753
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 110 times

Re: Betrayal at House on the Hill - Opinie o polskiej wersji

Post autor: pingus »

Wydaje mi się, że książeczki nie są przetłumaczone.
Cytryn
Posty: 41
Rejestracja: 09 sie 2013, 20:55
Been thanked: 1 time

Re: Betrayal at the house on the hill

Post autor: Cytryn »

Jakiś czas już minął od ostatniego pytana w tym poście ale czy komuś udało się odnaleźć tłumaczenie tej gry ? Boje się że wkradnie się jakieś nieporozumienie wśród graczy jeżeli ktoś ze słabym angielskim zostanie zdrajcą.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Betrayal at the house on the hill

Post autor: misioooo »

Nie znalazłem, ale za to grywamy teraz w Hunt: The Unknown Quarry :) Takie nie-koop i nie ma tekstu. Świetna zabawa :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Betrayal at the house on the hill

Post autor: Helga »

Generalnie jest tylko instrukcja po polsku, ale tych ksiąg zdrajcy i dobrych ziomów ze scenariuszami niestety nie ma. Też by mi się przydało, bo mam osoby, które aż tak po angielsku nie ogarniają.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 200 times

Re: Betrayal at the house on the hill

Post autor: Furan »

jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1271
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 357 times
Been thanked: 210 times

Re: Betrayal at the house on the hill

Post autor: ShapooBah »

Odkopuje grobowiec, a w nim dom na wzgórzu,

Gra jest na moim radarze wishlisty i teraz moje pytanie, czy Ktoś jeszcze tutaj grywa w zdrajcę? Czy lepiej wskoczyć w klimat Martwego zła, czy może jednak wrota Baldura okazały się godniejszym następcą (czy to tylko różnica pomiędzy potejto a potato, czy raczej coś bardziej znaczącego?)

Jak z regrywalnością? Dużo komentarzy na temat gry opiera się o to, że scenariusze zdarzają się wtórne i że gra pomimo 50 różnych scenariuszy, tak naprawdę jest zawsze taka sama i fun znika po kilku rozgrywkach.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Betrayal at the house on the hill

Post autor: grzeslaw90 »

ShapooBah pisze: 13 mar 2019, 14:23 Odkopuje grobowiec, a w nim dom na wzgórzu,

Gra jest na moim radarze wishlisty i teraz moje pytanie, czy Ktoś jeszcze tutaj grywa w zdrajcę? Czy lepiej wskoczyć w klimat Martwego zła, czy może jednak wrota Baldura okazały się godniejszym następcą (czy to tylko różnica pomiędzy potejto a potato, czy raczej coś bardziej znaczącego?)

Jak z regrywalnością? Dużo komentarzy na temat gry opiera się o to, że scenariusze zdarzają się wtórne i że gra pomimo 50 różnych scenariuszy, tak naprawdę jest zawsze taka sama i fun znika po kilku rozgrywkach.
To nie jest gra gdzie nastawiasz się na wygraną czy przegraną - ot taki odcinek Twojego własnego Scooby Doo. Tutaj najważniejszą rolę gra wczucie się w klimat co zaś zależy od podejścia grupy graczy do niewielkiego role-play'a - gra wtedy zyskuje najwięcej i bawi się przy niej świetnie. Największą przeszkodą jest jednak to, że nie została wydana po polsku, a po angielsku ciężko jest się dobrze w ten klimat wczuć...
Opowieść oparta na własnych doświadczeniach - nie kopiować!
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1584
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 714 times
Been thanked: 1056 times

Re: Betrayal at House on the Hil (R. Daviau, B. Glassco, B. McQuillan, M. Selinker, T. Woodruff)

Post autor: ave.crux »

Zapowiedziano 3cią edycję tego fenomenalnego coop-horroru.

https://www.youtube.com/watch?v=9gsK6dbD0ec

Fajnie jakby jakieś wydawnictwo wydało wersję w ojczystym języku.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1584
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 714 times
Been thanked: 1056 times

Re: Betrayal at House on the Hill (R. Daviau, B. Glassco, B. McQuillan, M. Selinker, T. Woodruff)

Post autor: ave.crux »

Board news wrzuciło przeciek potwierdzający polską wersję językową!
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Betrayal at House on the Hill (R. Daviau, B. Glassco, B. McQuillan, M. Selinker, T. Woodruff)

Post autor: Gambit »

ave.crux pisze: 02 kwie 2022, 15:56 Board news wrzuciło przeciek potwierdzający polską wersję językową!
Szkoda, że nikt się edycją Legacy nie zainteresował :) Ale i zwykłą z radością zobaczę na sklepowych półkach po naszemu.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1584
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 714 times
Been thanked: 1056 times

Re: Betrayal at House on the Hill (R. Daviau, B. Glassco, B. McQuillan, M. Selinker, T. Woodruff)

Post autor: ave.crux »

Gambit pisze: 02 kwie 2022, 22:37
Szkoda, że nikt się edycją Legacy nie zainteresował :) Ale i zwykłą z radością zobaczę na sklepowych półkach po naszemu.
Może jak ta edycja siądzie na naszym rynku to zainteresują się wersją legacy. W końcu już pierwszy scenariusz tam mocno rozwala łeb.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: Betrayal at House on the Hill (R. Daviau, B. Glassco, B. McQuillan, M. Selinker, T. Woodruff)

Post autor: Mr_Fisq »

Podejrzewacie jakieś konkretne wydawnictwo?
Mi przychodzi do głowy Galakta albo Czacha.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1254 times

Re: Betrayal at House on the Hill (R. Daviau, B. Glassco, B. McQuillan, M. Selinker, T. Woodruff)

Post autor: Yuri »

Mr_Fisq pisze: 04 kwie 2022, 07:15 Podejrzewacie jakieś konkretne wydawnictwo?
Mi przychodzi do głowy Galakta albo Czacha.
Ja bym obstawił Galakte. Z Czacha jakoś utożsamiam, bardziej niszowe pozycje.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
vder
Posty: 722
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 286 times
Been thanked: 122 times

Re: Betrayal at House on the Hill (R. Daviau, B. Glassco, B. McQuillan, M. Selinker, T. Woodruff)

Post autor: vder »

jest jakiś postęp w temacie wersji PL? czy raczej 'rozeszło się po kościach'?
spirit7
Posty: 41
Rejestracja: 15 sty 2020, 09:40
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Betrayal at House on the Hill (R. Daviau, B. Glassco, B. McQuillan, M. Selinker, T. Woodruff)

Post autor: spirit7 »

Podbijam pytanie, czy ktoś coś wie w temacie wersji pl ?
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1584
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 714 times
Been thanked: 1056 times

Re: Betrayal at House on the Hill (R. Daviau, B. Glassco, B. McQuillan, M. Selinker, T. Woodruff)

Post autor: ave.crux »

spirit7 pisze: 30 sie 2022, 19:46 Podbijam pytanie, czy ktoś coś wie w temacie wersji pl ?
Na razie nic nie wiadomo. Wydaje mi się, że z racji tego, że gametroll o tym wiedział, to wyda to rebel u może przez wchłonięcie lacerty się z tym wstrzymali, ale to tylko domysły.

Jakieś informacje miała asia z on table i właśnie gametroll, może ich pytać?
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1480
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Betrayal at House on the Hill (R. Daviau, B. Glassco, B. McQuillan, M. Selinker, T. Woodruff)

Post autor: Tringa »

Hej,

O polskiej edycji nic nie wiem, ale przemogliśmy się i kupiliśmy angielska edycję Betrayal Legacy. Jesteśmy po prologu i 1-szym scenariuszu. Jakie to fajne! Scenariusze mają fajne pomysły, z zapartym tchem śledzi się historię i nawet kości za bardzo nie przeszkadzają (gdzie na ogół unikam ich jak ognia). :)

Są fajne rozwiązania, których nie widziałam w innych grach. Np. losuje się kartę z tożsamością, i owa karta to zdrapka. Zdrapujesz i wtedy dowiadujesz się, czy jesteś człowiekiem, czy nie.

Jak ktoś się zastanawia to polecam!
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
ODPOWIEDZ