Cywilizacja: Poprzez wieki (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Nataniel »

= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: waffel »

Dziękuję. A ilość kart podana na pudełku się zgadza? Bo wychodzi mi że mam za dużo.
Maceqq
Posty: 68
Rejestracja: 08 paź 2013, 19:43

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Maceqq »

Mam prawie nową 2 edycję tej gry i żal mi trochę kupować 3 wersję - szczególnie, że nie mam możliwości grać aż tak często w taką kobyłę. Jednak widząc zachwyty nad 3 ed. jakos nie mam ochoty już rozkładać 2 - tak już mam ;) Czy ktoś z Was próbował może przerobić 2 edycję na 3? Pomyślałem, że mógłbym wszystkie karty zakoszulkować i do tych, które w jakiś sposób się zmieniły dokleić tekst z nowej edycji + wydrukować instrukcję do nowej. Czy uważacie, że jest to możliwe, czy szkoda zachodu i wybrać między graniem w starą, a kupnem nowej?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Błysk »

Maceqq pisze:Mam prawie nową 2 edycję tej gry i żal mi trochę kupować 3 wersję - szczególnie, że nie mam możliwości grać aż tak często w taką kobyłę. Jednak widząc zachwyty nad 3 ed. jakos nie mam ochoty już rozkładać 2 - tak już mam ;) Czy ktoś z Was próbował może przerobić 2 edycję na 3? Pomyślałem, że mógłbym wszystkie karty zakoszulkować i do tych, które w jakiś sposób się zmieniły dokleić tekst z nowej edycji + wydrukować instrukcję do nowej. Czy uważacie, że jest to możliwe, czy szkoda zachodu i wybrać między graniem w starą, a kupnem nowej?

Nie znam różnić na kartach w sensie tekstów i ile kart się rożni, ale sam wygląd wydania nowej edycji jest chyba wart tego, żeby starą edycję odsprzedać bardzo tanio i kupić nową ;)
Awatar użytkownika
pien
Posty: 23
Rejestracja: 06 paź 2013, 14:50

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: pien »

Maceqq pisze:Mam prawie nową 2 edycję tej gry i żal mi trochę kupować 3 wersję - szczególnie, że nie mam możliwości grać aż tak często w taką kobyłę. Jednak widząc zachwyty nad 3 ed. jakos nie mam ochoty już rozkładać 2 - tak już mam ;) Czy ktoś z Was próbował może przerobić 2 edycję na 3? Pomyślałem, że mógłbym wszystkie karty zakoszulkować i do tych, które w jakiś sposób się zmieniły dokleić tekst z nowej edycji + wydrukować instrukcję do nowej. Czy uważacie, że jest to możliwe, czy szkoda zachodu i wybrać między graniem w starą, a kupnem nowej?

Tu masz artykuł, który powinien odpowiedzieć na część pytań - list zmian.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: GrzeL »

kastration pisze:Dobry wieczór. Jak w temacie, edycja nr 3 wiadomo wszystko, ale czym różni się KONKRETNIE edycja nr 2 od edycji nr 1 TTA i jak te zmiany są oceniane ogólnie?
Druga edycja ma plastikową wypraskę oraz zawiera oba polskie dodatki.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: jrz8888 »

Ktoś mi powie jaki jest czas gry na 2 osoby?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: seki »

jrz8888 pisze: 29 maja 2019, 07:07 Ktoś mi powie jaki jest czas gry na 2 osoby?
O tym były wielokrotnie dyskusje. U nas przy grze raz na pół roku, ale już po raz kilkunasty wychodzi między 2,5 a 3 h. To już przy podziale obowiązków: jeden gracz produkuje, drugi zarządza torem kart (i tak na zmianę). Przy czym są gracze, którzy z tego co pamiętam znacznie ten czas skracają.
kamilpr
Posty: 374
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: kamilpr »

To chyba zależy jak kto gra. Ja w 4 osoby gram jakies 2,5 godziny. W 2 osoby grałem tylko raz, a gra trwała godzinę.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Zorak »

jrz8888 pisze: 29 maja 2019, 07:07 Ktoś mi powie jaki jest czas gry na 2 osoby?
Zalezy od ogarniecia. Mi z kumplem na 2os schodzilo 1,5h.
Jak zaczynacie i nie znacie kart liderow itp to pewnie dlużej tak z 1h+ mozna dodac.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
ODPOWIEDZ