Cyclades / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Cyclades

Post autor: kaszkiet »

Czy Cyklady mają szansę mi się spodobać, jeśli nie podszedł mi Kemet?

W Kemecie w założeniach wszystko mi się podoba, szczególnie pozyskiwanie rozwinięć. System walki też jest interesujący. Natomiast widzę, że nie umiem grać w niego efektywnie i tak, jak w wielu grach mi to nie przeszkadza, tak tutaj męczę się grając. Może miałem zbyt wysokie oczekiwania w stosunku do tej gry. Ostatnio zagrałem w Nexus Ops i dostałem to, czego oczekiwałem od Kemeta - przyjemną nawalankę na planszy.

To co z tymi Cykladami? :)
Awatar użytkownika
AnaMan
Posty: 217
Rejestracja: 29 gru 2010, 15:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Cyclades

Post autor: AnaMan »

Ja z Kemetem mam podobnie, ale do Cyklad chętnie siadam. Nie ma tam az takiej nawalanki jak Nexus i na szczęście nie ma tez takiej optymalizacji jak w Kemet. ZBZa to jest wyrywanie sobie bogów we wrednej licytacji i absoltna partyzantka na planszy.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cyclades

Post autor: donmakaron »

Cyklady w pewnych aspektach są podobne do Kemeta, ale tak naprawdę to dwie bardzo różne gry. Cyklady są mniej ciasne jeśli chodzi o to co się dzieje na planszy, dają trochę więcej swobody. Spróbuj - warto :)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Cyclades

Post autor: kaszkiet »

Dzięki za odpowiedzi. Jakie aspekty są podobne?
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cyclades

Post autor: Dexterus »

Figsy. To w znacznej mierze wyczerpuje pulę podobieństw.

Nie, serio, te gry są niesłychanie od siebie różne i niezmiennie luzuje mnie, gdy ludzie wiedzeni osobą wydawcy oraz ogólną tematyką - starożytność, mitologiczne stwory etc. - próbują je stawiać obok siebie. Jedna jest eurosowatą sałatką punktową, zabawą w optymalizację na wielu płaszczyznach i pseudo-civ-builderem, do tego z teleportującymi się jednostkami WTF. Drugie to zażarta licytacja z radosną walką na kości, o wiele bardziej przejrzysta zarówno pod względem tego, co się dzieje na planszy, jak i tego, co trzeba zrobić dalej (w Kemecie AnalysisParalysis rządzi).

Reasumując, ja Cyklady (ale z Hadesem!) uwielbiam i od lat są w moim Top10, Kemet odrzucił mnie jak lawenda mola.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Cyclades

Post autor: kwiatosz »

W stawianiu obok siebie pomaga jeszcze pakiet pozwalający stosować potwory z jednej grze w drugiej :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cyclades

Post autor: donmakaron »

Dexterus pisze:Figsy. To w znacznej mierze wyczerpuje pulę podobieństw.

Nie, serio, te gry są niesłychanie od siebie różne i niezmiennie luzuje mnie, gdy ludzie wiedzeni osobą wydawcy oraz ogólną tematyką - starożytność, mitologiczne stwory etc. - próbują je stawiać obok siebie. Jedna jest eurosowatą sałatką punktową, zabawą w optymalizację na wielu płaszczyznach i pseudo-civ-builderem, do tego z teleportującymi się jednostkami WTF. Drugie to zażarta licytacja z radosną walką na kości, o wiele bardziej przejrzysta zarówno pod względem tego, co się dzieje na planszy, jak i tego, co trzeba zrobić dalej (w Kemecie AnalysisParalysis rządzi).
Nic dodać, nic ująć. No może poza tym, że Kemet da się lubić i do złych gier nie należy.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Cyclades

Post autor: kastration »

Zapytam wprost, bo to forum to kopalnia wiedzy i życzliwości przy okazji: które koszulki mam kupić do kart Cyklad? Był na forum wątek, gdzie różne naprawdę opinie były, a to koszulki na styk, a to za małe poszczególne i ogłupiałem. Nie ma dużo kart, ale i tak wolałbym mieć zakoszulkowane dobrym zwyczajem. Czy prośba o link z allegro jest zbyt śmiała na ogólnym? W takim razie choćby przez PW aukcja allegro gdzie konkretne koszulki pasujące (!) z empirii ktoś poleci, bym prosił.

Z góry dziękuję i łączę pozdrowienia.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Cyclades

Post autor: Tomson »

Mayday USA Chimera Premium 57.5 X 89 mm

Pasują idealnie
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1925 times

Re: Cyclades

Post autor: warlock »

Tomson pisze:Mayday USA Chimera Premium 57.5 X 89 mm

Pasują idealnie
Nieprawda, będą za duże. Idealnie pasują Ultra Pro Standard American 56 x 87 mm. Posiadam, polecam - sprawdzone.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Cyclades

Post autor: kastration »

http://allegro.pl/koszulki-mayday-stand ... 10192.html

Czy na pewno powyższe będą dobre czy za małe?
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Cyclades

Post autor: Tomson »

Nie słuchaj są za małe. Na wysokość są identyczne, natomiast na szerokość Ultra Pro są za wąskie. Karta jest wygięta (może z czasem się naprostuje) i do tego masz ten hologram, który na filozofie bądź kapłanie wygląda naprawdę źle.

Chcesz to mogę podesłać na maila zdjęcia obu wersji.

Ale zdecyduj jak chcesz.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Cyclades

Post autor: Furia »

kastration pisze:http://allegro.pl/koszulki-mayday-stand ... 10192.html

Czy na pewno powyższe będą dobre czy za małe?
Do Cyklad pasują Mayday Chimera (pomarańczowe).
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Cyclades

Post autor: kastration »

Tomson pisze:Nie słuchaj są za małe. Na wysokość są identyczne, natomiast na szerokość Ultra Pro są za wąskie. Karta jest wygięta (może z czasem się naprostuje) i do tego masz ten hologram, który na filozofie bądź kapłanie wygląda naprawdę źle.

Chcesz to mogę podesłać na maila zdjęcia obu wersji.

Ale zdecyduj jak chcesz.
Czyli nie bać się, że troszeczkę za duże będą? Bo dziś zamierzam kupić. Polecasz jednak te ciut większe Mayday USA Chimera Premium 57.5 X 89 mm, tak?
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1925 times

Re: Cyclades

Post autor: warlock »

Tomson pisze:Nie słuchaj są za małe. Na wysokość są identyczne, natomiast na szerokość Ultra Pro są za wąskie. Karta jest wygięta (może z czasem się naprostuje) i do tego masz ten hologram, który na filozofie bądź kapłanie wygląda naprawdę źle.

Chcesz to mogę podesłać na maila zdjęcia obu wersji.

Ale zdecyduj jak chcesz.
Wytłumacz mi proszę co jest nie tak z dopasowaniem Ultra Pro do kart i w którym miejscu karta jest wygięta?
Spoiler:
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Cyclades

Post autor: Tomson »

Poniżej linki do zdjęć. Na pierwszym dopasowanie Mayday Chimera Premium na pozostałych dwóch Ultra Pro.

http://wrzucaj.net/image/YZSmO

http://wrzucaj.net/image/YZnTt

http://wrzucaj.net/image/YkB2h
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 960
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 659 times

Re: Cyclades

Post autor: Bart Henry »

Arcane Medium. Trochę trzeba się natrudzić z ich włożeniem, bo na szerokość są na styk. Nie wyginają kart. Na wysokość trochę wystaje ponad karty, ale chyba wszystkie Arcane'y i FGG tak mają.

Podgląd.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Cyclades

Post autor: Rocy7 »

Będzie mikro dodatek Monumenty

Attract more favors from the Gods with Cyclades: Monuments, a mini-expansion for Cyclades that consists of ten monument miniatures and ten associated monument cards. Now you can build temples dedicated to Zeus or Poseidon's glory, a great university to Athena, or a citadel from which Ares will watch down with each of these new buildings giving you a unique power to achieve victory!
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Cyclades

Post autor: Michał M »

Kupiłem używane Cyklady i nie mam w nich tej książeczki z informacjami o mocach stworów. Rozumiem, że sprzedawca mógł nie zauważyć, że jej nie ma, bo jest wspomniana tylko w jednym zdaniu w podstawowej instrukcji. Na zasłonkach mam niby jakieś skróty i pomoce, ale nie rozszyfruję ich bez wcześniejszej lektury zagubionej książeczki. Na stronie Rebela znalazłem jedynie zwykłą instrukcję. W związku z tym pytanie, czy jakiś dobry człowiek mógłby ją zeskanować i wysłać mi skany?
Turnavine

Re: Cyclades

Post autor: Turnavine »

https://boardgamegeek.com/filepage/5773 ... zne-stwory

Na BGG warto poszukać, na szybko znalazłem to co wyżej.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Cyclades

Post autor: Michał M »

Właśnie zajrzałem tam dosłownie chwilę przed przeczytaniem Twojego postu, ale dzięki za sugestię!
Turnavine

Re: Cyclades

Post autor: Turnavine »

Czy ktoś może spotkał się z monetami, którymi można by było zastąpić tekturowe oryginały (zaczynają się niektóre przecierać, zdarzają się też gracze, którzy lubią pieniądze miętolić zamiast kulturalnie trzymać za zasłonką ; P)? Szukałem pobieżnie od pewnego czasu i nie wpadłem na nic pasującego.

I czy może zabezpieczaliście jakoś inne tekturowe elementy w tej grze? Lubię koszulkować karty z gier na wszelki wypadek, ale to maks moich zabezpieczeń jak dotąd. ; )
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Cyclades

Post autor: Munchhausen »

Sam wsparłem na Kickstarterze "Legendary Metal Coins" - dość droga fanaberia, ale greckie monety z ich oferty wyglądają świetnie i bardzo fajnie ciążą w ręce. Po prostu nie da się nimi nie bawić. Jedynym minusem jest to, że są tego samego rozmiaru :)
Awatar użytkownika
AnaMan
Posty: 217
Rejestracja: 29 gru 2010, 15:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Cyclades

Post autor: AnaMan »

Idealne monety są w Cargo Noire albo Age of Empires. Ale gdzie je dostać :-(

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Turnavine

Re: Cyclades

Post autor: Turnavine »

Legendary Metal Coins wpadły mi w oko swego czasu, ale jestem trochę niechętny by płacić 1 Euro per moneta zaczynając od 24 gdzie do Cyklad czasem trzeba sporej ilości, a szczególnie przy takich Tytanach. Choć są idealne to prawda... Czemu ich jednolity rozmiar jest tutaj minusem?
Idealne monety są w Cargo Noire albo Age of Empires.
Nie mają w sobie absolutnie nic greckiego. ; )
ODPOWIEDZ