Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Nic nie wiemy w tym temacie. Colby stał się bardzo tajemniczy, choć wiadomo że prace trwają :-) Podejrzewam jednak, że nie nastąpi to w najbliższym czasie, jako że wciąż nie mamy plików...
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Rafal_Kruczek »

Krwawisz pisze:Nic nie wiemy w tym temacie. Colby stał się bardzo tajemniczy, choć wiadomo że prace trwają :-) Podejrzewam jednak, że nie nastąpi to w najbliższym czasie, jako że wciąż nie mamy plików...
Plaid Hat ma tyle projektów na ten rok przyszykowane że trudno bedzie im wcisnąc cokolwiek.
Specter Ops, Ashes, SW:Alliances dopiero wyszło. A NA horyzoncie Seafall, Tail Feathers, Tajemnicze Euro o którym Colby wspomnial w podcascie które ma wyjść w DWÓCH zupełnie róznych "skinach" tematycznych i pewnie wiele innych.
W SW przy projektowaniu nowych kart trzeba brac pod uwagę interakcje z innymi kartami w tej frakcji(podczas konstrukcji decku) jak i interakcje ze wszystkimi innymi kartami (w grze). powoduje to że porojektowanie, rozwój tesowanie , staje sie przynajmniej KWADRATOWO trudniejsze, a zaryzykowałbym stwierdzenie że konstrukcja talii to prawie ekspotencjalny wzrost liczby możliwości wraz ze wzrostem liczby różnych kart.
Powoduje to że ci drudzy summonerzy (a de facto trzeci summonerzy po Aliances) wymagaja mase pracy
Ja tam nie wiem ile PHG ma jeszcze pomysłów, ale pewnie poniewaz nie ma u nich wyrzucania startch kart z obuiegu turniejowego gra zaczyna się zbliżać do masy krytycznej przy której wejscie do gry może byc trudne i drogie. Wiec nic dziwnego że zwalniaja tempo - a raczej lepiej powiedzieć, że to tempo nie przyspieszyło.

a.d. Kwadratowy wzrost
Najlepszym porównaniem może być z sytuacja w Neuroshima Hex gdzie I.Trzewiczek opisuje jak M.Oracz się męczy z testowaniem nowej 12 armii przeciw wszystkim 11 poprzednim. n^2-n możliwości do sprawdzenia.
a.d. Ekspotencjany wzrost- w NH armir są gotowe. a SW armir sa konstruowane. dwukrotny wzrst liczny czhampionów powoduje okolo 2^3 wzrost mozliwości ich wyboru, i około 2^10 mozliwości dochodzacych commonów (licze że tyle minimum kart sie pociagnie podczas gry) - czyli wzrost jest raczej potęgowy.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

Nie robią Second Summonerów bo to się zwyczajnie nie opłaca. Słabo im to schodziło, więc obecnie to jest pewnie najniżej na liście priorytetów, jeśli w ogóle kiedyś powstaną. Inna rzecz, ze przestrzeń designerska już też się powoli kończy - już armie w Alliances były powydziwiane.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

W to że zaprojektowanie i przetestowanie brakujących II Summonerów jest ciężkie na chwilę obecną nie wątpię. Zdziwiłem się dlatego bardzo że najpierw wydają A a nie ciągną właśnie drugich talii. CO do zbliżania się do masy krytycznej ja już wcześniej podjąłem decyzje że po A kupuję komplet II talii ( tak aby każda frakcja miała równe pole do kombinowania jeżeli chodzi o deckbuilding) i kończę z Summonerem bo tego będzie tyle że życia nie starczy na ogranie.

Edit:

Co do tego że słabo schodzą II talie to zawsze można wydać kolejnego Master Seta z drugimi taliami właśnie ;)
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kudlacz135 »

Rafal_Kruczek pisze: Tajemnicze Euro o którym Colby wspomnial w podcascie które ma wyjść w DWÓCH zupełnie róznych "skinach" tematycznych i pewnie wiele innych.
Nie wiem czy o tym mówisz, ale na redditcie akurat pojawił się wątek, który linkuje do podcastu, gdzie podobno jest mowa o grze Caravan, będącej chyba tym tajemniczym euro: http://www.plaidhatgames.com/podcast/176, podobno w 31:20 zaczyna się mowa na ten temat.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

mckil pisze: Co do tego że słabo schodzą II talie to zawsze można wydać kolejnego Master Seta z drugimi taliami właśnie ;)
Oblicz sobie spodziewany koszt takiego pudła i zadaj sobie pytanie, kto by je kupił.
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sirias »

mckil pisze: Zdziwiłem się dlatego bardzo że najpierw wydają A a nie ciągną właśnie drugich talii.
Duże pudło wydali wcześniej niż pierwotnie planowali by przyciągnąć nowych graczy (gdzieś półoficjalnie o tym nawet pisali), bo wtedy jest większa szansa, że drugie talie się w miarę sprzedadzą.
Ja tam nie wiem ile PHG ma jeszcze pomysłów, ale pewnie poniewaz nie ma u nich wyrzucania startch kart z obuiegu turniejowego gra zaczyna się zbliżać do masy krytycznej przy której wejscie do gry może byc trudne i drogie. Wiec nic dziwnego że zwalniaja tempo - a raczej lepiej powiedzieć, że to tempo nie przyspieszyło.
W USA ta gra nigdy nie była popularna turniejowo, więc raczej sama bariera wejścia itd. nie ma specjalnego znaczenia. Większym problemem jest to, że gracze którzy grę znają już się nasycili dotychczasowymi dodatkami.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 754
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 111 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

rattkin pisze:Nie robią Second Summonerów bo to się zwyczajnie nie opłaca. Słabo im to schodziło, więc obecnie to jest pewnie najniżej na liście priorytetów, jeśli w ogóle kiedyś powstaną. Inna rzecz, ze przestrzeń designerska już też się powoli kończy - już armie w Alliances były powydziwiane.
Przestrzeń disegnerska w żaden sposób nie ogranicza tworców w mojej opinii.
Talie przymierzy są trochę bardziej powydziwiane, bo pragnęli oddać ducha obu frakcji w każdym z nich (moim zdaniem wyszło nieźle, poza może jednym wyjątkiem). Drudzy summonerzy są najfajniejszymi do grania w mojej opinii.

Niestety nie mogę się podzielić niczym na temat brakujących summonerów, ale powiem, że warto czekać. ;)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1533
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 564 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Ayaram »

Niby cena kusi, niby same pudło kusi, ale jak tak sobie pomyślę w ile czasu jestem w stanie ograć to co mam obecnie, to rozum mi podpowiada, że na pewno nie w ciągu roku. Więc przymierze chyba może poczekać.
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: tassman »

Ayaram pisze:Niby cena kusi, niby same pudło kusi, ale jak tak sobie pomyślę w ile czasu jestem w stanie ograć to co mam obecnie, to rozum mi podpowiada, że na pewno nie w ciągu roku. Więc przymierze chyba może poczekać.
To ma kusić takich jak ja, którzy mają zamiar kupić cokolwiek i teraz mają problem.
Awatar użytkownika
antsaren
Posty: 86
Rejestracja: 29 sty 2014, 18:46

Re: Summoner Wars

Post autor: antsaren »

Ayaram pisze:Niby cena kusi, niby same pudło kusi, ale jak tak sobie pomyślę w ile czasu jestem w stanie ograć to co mam obecnie, to rozum mi podpowiada, że na pewno nie w ciągu roku. Więc przymierze chyba może poczekać.
W moim wypadku mam zapędy kolekcjonerskie a do tego Summoner Warsy bardzo mi się podobają więc jak jest szansa ich wesprzeć i zamówić w całkiem fajnej cenie to czemu nie.:) ( tzn. już zamówione :wink: )
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

rattkin pisze:
mckil pisze: Co do tego że słabo schodzą II talie to zawsze można wydać kolejnego Master Seta z drugimi taliami właśnie ;)
Oblicz sobie spodziewany koszt takiego pudła i zadaj sobie pytanie, kto by je kupił.
Nie rozumiem argumentu. Czy koszt byłby dużo większy niż koszt I MS albo MS:A? A Przecież brakuje dokładnie 8 II talii ( wszystkie frakcje z I MS + Plugastwo i Najemnicy). Jeżeli pojedyncze talie się nie sprzedają to może wydanie tego pod szyldem kolejnego MS by pomogło.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

rattkin pisze:
mckil pisze: Co do tego że słabo schodzą II talie to zawsze można wydać kolejnego Master Seta z drugimi taliami właśnie ;)
Oblicz sobie spodziewany koszt takiego pudła i zadaj sobie pytanie, kto by je kupił.
Ja bym chętnie kupił, tak jak pozostałe dwa Master Sety - koszt byłby pewnie porównywalny do Alliances.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

Ech, ekonomiści.

Takie pudło musiałoby zawierać wszystkie frakcje second summonerów (wysoki koszt) albo musieliby je rozbić na dwa kolejne - nie tylko wprowadzając więcej zamieszania (to ile tych master setów, do licha?), ale ryzykując nowym wydaniem (koszt, magazyn) czegoś, co i tak może nie schodzić, nie wspominając już o tym, że kanibalizują sobie swój własny produkt (SS sprzedawanych w małych pudełkach). Jak myślicie, dlaczego frakcji z Master Seta nie można kupić osobno?

Na razie nie wiadomo nawet jak Alliances schodzą. Podejrzewam, że nie najgorzej, ale bez większego szału. Dlatego SW po prostu osiąga powoli koniec swojego cyklu życia (i wydawniczego - łaskawie przypomnę, że wydano tę grę 6 lat temu) i skupiają się na nowych, świeżych tytułach (vide Ashes).
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Przyjąłem, że chodzi o Master Set z pozostałymi do wydania taliami drugich Summonerów, a nie wszystkich, którzy się ruszają.
Pozostali do wydania wszyscy z pierwszego Master Seta (6 talii), oraz Filth i Mercenaries. I taki zestaw (6 frakcji, z pierwszego MS, ewentualnie 8 talii) kupiłbym z chęcią.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

Jeśli kupiłbyś z chęcią, to prawdopodobnie i standardowe pudełeczka też - po co więc angazować dodatkowe koszty i zasoby?. Pozostali, po kupnie master seta i alliances będą mieli dość na długo, jeśli w ogóle bedą chcieli iśc w dodatku. Poza tym, wymagałoby to zrobienia wszystkich SS naraz - a to zajmie dużo więcej czasu i odsunęłoby premierę takiego pudła długo w przyszłość, tracąc cały hype, jaki ma nakręcić Alliances. Domyślam się, że teraz niedługo puszczą kolejnych dwóch second summonerów (skoro mają nazwy dla wszystkich liderów, to znaczy, że są już w zarysie przynajmniej, a część na pewno już testowana od jakiegoś czasu, bodaj Shiva i Saturos? Pingus pewnie wie), żeby kapitalizować i podtrzymać napęd.

Tak więc z pewnością graniczącą z 100% mogę powiedzieć, że żadne pudło z second summonerami nie powstanie w najbliższym czasie.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Master Sety kosztują mniej, niż osobne pudełeczka i jestem bardziej chętny, żeby je kupować. Pewnie skompletuję w końcu Second Summonerów, ale na razie mi się z nimi bardzo nie spieszy.
A co do braku sensu wypuszczania nowego Master Seta zaraz po Alliances - w pełni się zgadzam.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Ale nikt chyba nie miał na myśli tego żeby ten "nowy MS" wyszedł zaraz po premierze Przymierzy. Między pierwszym wydaniem Master Seta a wydaniem Przymierzy właśnie, minęło ile? 3 -4 lata z tego co kojarzę i taka przerwa pewnie by została zachowana. Ale to i tak są tylko nasze czcze gadania i wywody :wink: .
Robert Srz
Posty: 80
Rejestracja: 09 mar 2014, 14:23

Re: Summoner Wars

Post autor: Robert Srz »

Krótka informacja dla użytkowników aplikacji SW. Udało mi się wkręcic na "posadę" beta testera nowej wersji SW App i już wiem jak jest. Sytuacja wygląda następująco:
- update, który się ukaże będzie zawierał dodatkowych sześc frakcji (Filth, Swamp Orcs, Shadow Elves, Mercenaries, Sand Goblins i Deep Dwarves).
- obecnie w becie dostępne są wszystkie katy najemników (mercenaries), ale finalnie wypuszczone zostaną tylko karty należące do decku Ralula oraz dodatku Mercenaries Pack 1. Reszta pewnie będzie później.
- systemu turniejowego "mber" na razie nie będzie w ogóle. To bardzo dobrze bo miał sporo błędów a graczom chodzi głównie o dostęp do nowych frakcji.
- w grze on-line zaimplementowany będzie "chat"
- ze swojej strony mogę powiedziec, że gra wygląda świetnie. Grafika itp., wydaje się byc lepsza i bardziej dopracowana niż wcześniej. Wadą jest to, że AI niestety wciąż działa strasznie wolno i gra bardzo słabo.
- kiedy rzecz wejdzie na rynek - nie wiem. Na razie bugów jest sporo i gra się wywala dośc często w różnych sytuacjach, które jako beta testerzy ochoczo zgłaszamy:) Wszystko jest poprawiane naprawdę szybko, ale prawdopodobnie trzeba będzie jednak chwilę poczekac na oficjalną premierę.
To tyle, jeśli jakiś sympatyk SW App ma jakieś pytania odnośnie bety to (w miarę możliwości) odpowiem.
Mój nick w Summoner Wars IOS: Nadhir 99.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Sekator »

A upewniłeś się że można Ci rozpowszechniać takie informacje? Nie chcemy żebyś miał przez nas problemy :D
Robert Srz
Posty: 80
Rejestracja: 09 mar 2014, 14:23

Re: Summoner Wars

Post autor: Robert Srz »

Sekator pisze:A upewniłeś się że można Ci rozpowszechniać takie informacje? Nie chcemy żebyś miał przez nas problemy :D
Jest luz. Możemy mowić o becie, nowych frakcjach itp. Nie możemy udostępniać zdjęć z bety.
Mój nick w Summoner Wars IOS: Nadhir 99.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Sekator »

Te nowe frakcje, to są te "nowe" nowe, co to mają przekładki w Alliances, ale nic więcej na ich temat nie jest napisane?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

Sekator pisze:Te nowe frakcje, to są te "nowe" nowe, co to mają przekładki w Alliances, ale nic więcej na ich temat nie jest napisane?
Nie - to te podane w poście wyżej. Plugastwo, bagienne orki itd.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Sekator »

No tak, myślałem że to będą drugie talie z tych właśnie frakcji. Miałem nadzieję na jakieś spoilery, nie sądziłem że frakcji z pierwszego MS nie było jeszcze w aplikacji.
Corran
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:48

Re: Summoner Wars

Post autor: Corran »

Mam pytanie do Cube'a odnośnie rejestracji wyników ligowych w ramach nowego systemu Pick Your Poison. Czy jest szansa, że wkrótce będzie można podawać faktycznie używaną frakcję w poszczególnych grach? Dla rankingu to nie ma wielkiego znaczenia (chociaż dla rankingu frakcji, jeśli ktoś na to patrzy, to zdecydowanie ma), ale jak już pokazuje się kto czym grał, to fajnie by było widzieć prawdziwe informacje.
ODPOWIEDZ