Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Grając nią (przeciw Melundakowi i Moyrze) przegrałem przez agresywną taktykę przeciwnika (ok. Moyra grała mniej agresywnie i od razu moje szanse jakby wzrosły). Grając przeciw niej (Moyrą), w ten sam sposób wygrałem. I wydaje się, że naprawdę niewiele mogła zrobić...
Awatar użytkownika
Owlord
Posty: 16
Rejestracja: 15 lip 2014, 02:50

Re: Summoner Wars

Post autor: Owlord »

Jesli chodzi o styl gry to polecam typowy dla Płaszczy i Piaskowych Goblinów: Defensywnie i czekać na odpowiednie karty i moment by uderzyć.
Frakcja ta ma też spore możliwości budowaniu tali przez kombinacje zdolności z odpowiednimi jednostkami. Moje ulubione: Pająk +lepsze skradanie , Fiołek + daleki strzał i Renegat + mierzony strzał.
Wybranie odpowiednich kombinacji w danej grze nie powinno być zależne tylko od kolejności doboru kart i możliwości na planszy, ale również od znajomości swojej talii i możliwości talii przeciwnika.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

O tym, żeby znaleźć gdzieś w internecie polskie tłumaczenia wszystkich kart raczej nie mam co marzyć?
A czy jest gdzieś do ściągnięcia polska instrukcja? U wydawcy nie widzę.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Summoner Wars

Post autor: grabol »

Czy komuś jeszcze nie działa aplikacja na androidzie? Chciałem spróbować z taliami z master seta, a tu nawet nie chce się uruchomić.

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Owlord
Posty: 16
Rejestracja: 15 lip 2014, 02:50

Re: Summoner Wars

Post autor: Owlord »

kaszkiet pisze:O tym, żeby znaleźć gdzieś w internecie polskie tłumaczenia wszystkich kart raczej nie mam co marzyć?
A czy jest gdzieś do ściągnięcia polska instrukcja? U wydawcy nie widzę.
1. Nie. Na bgg jest jedynie tłumaczenie najstarszych 8 talii.

2. Jest. Na 12 stronie tego samego wątku :)
https://docs.google.com/file/d/0B-VTopv ... edit?pli=1
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Dzięki za odpowiedź. Już sobie potłumaczyłem na własną rękę, ale instrukcja się przyda.
_Jarek_
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2015, 14:38
Lokalizacja: Tczew
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: _Jarek_ »

Znowu stała się aktualna sprawa nowego FAQ PL. Trzeba go uzupełnić o Przymierza i dodać punkty związane z błędami na kartach.
Owlord pisze:Nie znalazłem, żadnego błędu w tłumaczeniu.
Niestety są przynajmniej dwa błędy. Jeden niezbyt istotny (chociaż czasem może wpłynąć na rozgrywkę), a drugi dość duży i już widziałem spowodowaną nim dyskusję podczas turnieju:
1. Runa Spętania powinna być położona na Jednostce, a nie pod nią. Jednocześnie karta zasad specjalnych powinna uściślić, że Runy kładziemy ZAZWYCZAJ pod Jednostką (a nie zawsze).
2. Bagienne Królestwo zwiększa atak maksymalnie o 5, a nie do pięciu.

Poza tym na karcie Uryka (w każdym razie tej, którą posiadam) jest napisane, że jego zdolność działa na wrogie jednostki, a powinna działać na dowolne. Źle szukałem, czy w naszym FAQ nic na ten temat nie ma? Aż dziwne, że tak stara karta ma błąd, którego nie opisano.
Krwawisz pisze:
Corran pisze:Myślę, że Wassago miał na myśli uzupełnienie FAQ o rozdział dotyczący Przymierzy, który w amerykańskiej wersji jest już całkiem obszerny.
Na to mamy jeszcze troche czasu:-)
Chyba już nie specjalnie ;)


Przy okazji pytanie o Bodgana:
Krwawisz pisze:Zobaczymy co da się zrobić. Bodgan był pierwotnie exclusivem w sklepie plaidhata i nie dostaliśmy do niego plików- dlatego też nie pojawił się od razu. Sprawdzimy, czy sytuacja uległa zmianie
To ostatnia karta, której nie wydano po polsku. Mam wrażenie, że w USA działa na takich samych prawach, jak trzej pozostali czempioni Promo. Czy można liczyć na polską wersję.


A przy okazji, gdyby ktoś miał wersję angielską, to na turniejach ligowych na razie nie może jej używać, prawda?
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2015, 14:13 przez _Jarek_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

_Jarek_ pisze:A przy okazji, gdyby ktoś miał wersję angielską, to na turniejach ligowych na razie nie może jej używać, prawda?
Nie, nie można jej oficjalnie używać co jest idiotyzmem. Sam zdobyłem angielskiego Bogdana, żeby nie mieć dziury w kolekcji :) Chociaż karta i tak słaba, więc przynajmniej tyle dobrego.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

_Jarek_ pisze: Przy okazji pytanie o Bodgana:
Krwawisz pisze:Zobaczymy co da się zrobić. Bodgan był pierwotnie exclusivem w sklepie plaidhata i nie dostaliśmy do niego plików- dlatego też nie pojawił się od razu. Sprawdzimy, czy sytuacja uległa zmianie
To ostatnia karta, której nie wydano po polsku. Mam wrażenie, że w USA działa na takich samych prawach, jak trzej pozostali czempioni Promo. Czy można liczyć na polską wersję.
Jest już PL wersja Bogdana - dostałem wraz z Przymierzami.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kasper »

A w jakim sklepie i kiedy kupiłeś Przymierza, że dostałeś Bogdana?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

On się nazywa Bodgan, nie Bogdan :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

Dla mnie to typowy Bogdan ;P ale ok niech będzie Bodgan

Przymierza dostałem bezpośrednio od wydawcy - egzemplarz do recenzji, jakoś w zeszłym tygodniu.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kasper »

Zatem mam nadzieję, że wydawca wyśle do wszystkich osób które zakupiły Przymierza bezpośrednio u niego owego Bodgana zwanego Bogdanem :D
_Jarek_
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2015, 14:38
Lokalizacja: Tczew
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: _Jarek_ »

Czuję się zawiedziony, bo pamiętam sugestię, żeby wydać go po polsku i dodać do Przymierzy kupionych w przedsprzedaży, a ja też go nie dostałem :(
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Dostanie garść osób promki o ile się doproszą i rozda na turniejach, czyli w 95% w Poznaniu. Żadnego info o BOGDANIE (żaden Bodgan, jak to w ogóle brzmi, Bogdan jets swojski) nie było. W ogóle nie ma żadnego info o czymkolwiek. Drużynowe MP - cisza. Poprawienie błędów rankingowych - cisza. Promowanie dogorywającego produktu - cisza. O dacie premiery Alliances też nic nie było wiadomo wbrew temu co było napisane na starcie przedsprzedaży.
Corran
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:48

Re: Summoner Wars

Post autor: Corran »

Flogiston pisze:Drużynowe MP - cisza
A mają być jakieś drużynowe MP?
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

No, w zeszłym roku były.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

Flogiston pisze:dogorywającego produktu
jest aż tak źle?
_Jarek_
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2015, 14:38
Lokalizacja: Tczew
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: _Jarek_ »

Mam pytanie do Cube'a. Wprowadziliście nowe formaty rozgrywki, a przeglądając co w tym zakresie proponuje Plaid Hat Games, zauważyłem jeszcze jeden format.
Nie chcecie zatwierdzić czegoś, co oni nazywają Five For Fighting? Dla niewtajemniczonych, polega to na graniu każdej rundy innym summonerem. Przynosimy tyle talii ile ma być rund (wg oryginalnego formatu 5) i z góry określamy w jakiej kolejności ich użyjemy (już według własnego uznania, a nie według wyboru przeciwnika, jak to jest w Pick Your Poison).
Format raczej nie dla każdego, więc może nie będzie się cieszył dużą popularnością, ale dla urozmaicenie czasami można by taki turniej zorganizować.

Ciekaw jestem co o tym sądzą inni gracze i co na to Cube?
pawelacb
Posty: 231
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:53
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pawelacb »

Witam

Może offtop, ale mam do sprzedania ręcznej roboty wypraskę do gry Summoner Wars Master Set
więcej można zobaczyć i poczytać pod tym linkiem:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 22#p601922

Zapraszam
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Pomysł nowego formatu do rozważenia w nowym sezonie.
Może króciutka refleksja o Przymierzach: wydanie jest w ok. aczkolwiek pudło się nieco rozłazi od ciężaru przy większej ilości talii, a te karteczki z informacją o każdej talii łatwo się niszczą/zużywają.
Na razie sam grałem Melundakiem i Moyrą (ok. jeszcze Markiem, ale tylko 3 razy), a przeciw wszystkim taliom poza Hogarem.
Powiem tyle: produkt jest świetny, a jeżeli posiadasz już poprzednie talie, to świetny do kwadratu.
_Jarek_
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2015, 14:38
Lokalizacja: Tczew
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: _Jarek_ »

adalbert pisze:Pomysł nowego formatu do rozważenia w nowym sezonie.
Dlaczego w nowym sezonie? W tym zostało jeszcze trzy i pół miesiąca, a pozostałe dwa formaty też wprowadzono w trakcie sezonu.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Summoner Wars

Post autor: grabol »

Przychylam się do pochlebnych opinii o Przymierzach. Na minus miękka tektura pudełka przez co lekko się rozłazi przy większym upchaniu, kiepska grafika na matach. Poza tym same plusy. Na matach gra się bardzo wygodnie, leżą płasko, talie bardzo ciekawe, choć niektóre jak Głębinowe Plugastwo nieco przekombinowane mechanicznie. Nie mniej jednak każda talia ma swoją specyfikę, czuć zróżnicowanie. Mimo wszystko na początek zabawy z SW poleciłbym chyba Master Seta.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Głębinowe Plugastwo
Jaskiniowe ;)
Mimo wszystko na początek zabawy z SW poleciłbym chyba Master Seta.
Moim zdaniem Przymierza przebijają wszystko, co do tej pory wydano + cokolwiek kolejnego kupisz, pozwala - w miarę chęci - zwiększać różnorodność posiadanych talii; od tej strony Przymierza są najlepszym punktem wyjścia. Z drugiej strony faktycznie jest więcej tekstu na kartach i niektóre talie są nieco bardziej złożone od strony mechanicznej, co trochę podnosi próg wejścia.
Także bardziej doświadczonym graczom planszowym czy karcianym, polecałbym od razu Przymierza. W innych wypadkach ("zieloni", gracze w wieku szkolnym) można się zastanawiać - zależy, jak szybką łapią, czy ma im kto pomóc itp.
Awatar użytkownika
Owlord
Posty: 16
Rejestracja: 15 lip 2014, 02:50

Re: Summoner Wars

Post autor: Owlord »

Ja bym polecał zaczynać od startera (2taliowego):
1. cena,
2. prostsze mechanicznie talie.
ODPOWIEDZ