Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: vincentblack »

raiden25 pisze: Dzieki Wszystkim za info, ale Standard Amercian z Ultra Pro mają wymiar 56x87 - to chyba 1mm mniej niż mają karty. Jak by ktoś mógł wrzucić które dokładnie posiada ULTRA PRO i ewentualnie zdjęcie karty w koszulce bo będę wdzięczny.
Używam dokładnie tych: Obrazek

I uwierz na słowo, pasują rewelacyjnie! (zdjęcie mogę podesłać wieczorem). Nie przejmuj się wielkością nominalną, sprawdza się świetnie (używałem dla Summonersów w wersji polskiej)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Summoner Wars

Post autor: warlock »

Potwierdzam wszystko co napisano powyżej ;). Zaufaj na słowo, karty wchodzą dość ciasno, ale wszystko pasuje idealnie.

/Tak to wygląda w rzeczywistości (mam nadzieję, że dobrze widać krawędzie koszulki).

Obrazek
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Summoner Wars

Post autor: raiden25 »

Rewelacja, też ich używam do LCG, zatem zamawiam :) THX !
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Tym samym nie mogę polecić tego zestawu 100% nowych graczy. Osoby znające karcianki oparte na zdolnościach kart powinny sięgnąć po Przymierza, jednak zupełnym laikom radzę wpierw spróbować Starterów lub Master Seta
W sumie mogę się zgodzić z tym zdaniem z recki. + odpowiada mi bardzo pozytywny ton recenzji, z którym głęboko się solidaryzuję :)
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: tassman »

warlock pisze:Potwierdzam wszystko co napisano powyżej ;). Zaufaj na słowo, karty wchodzą dość ciasno, ale wszystko pasuje idealnie.

/Tak to wygląda w rzeczywistości (mam nadzieję, że dobrze widać krawędzie koszulki).

Obrazek
Ja kupiłem wczoraj z Mayday. Też wchodzą ciasno, ale delikatnie się wyginają w środku co niektóre. Też tak masz
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Summoner Wars

Post autor: raiden25 »

Kupilem wczoraj ultra pro, pasuja idealnie, ze 2 koszulki były za male ale wiadomo to sa milimetrowe różnice.
Jedyna wada ultra pro ktora znałem wczesniej jest to ze powiększają strasznie objętość kart + talia jest śliska jak mydło....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Orik
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2013, 09:36
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Orik »

To prawda, niektóre mogą się nieco wyginać. Co do śliskości, wyrobią się kilkunastu tasowaniach.

@pan_satyros Wrzuciłbyś te zdjęcia w Chimerach i Ultra Pro dla porównania dla innych? Sam nie mogę bo mam tylko Chimery, ultra widziałem u kumpli.

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
Mało pisząc Dużo czytam ;)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Summoner Wars

Post autor: raiden25 »

Ultra Pro sa wrzucone powyżej, ale sam dodam jeszcze raz.Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Summoner Wars

Post autor: raiden25 »

Pytanko do kolegów.
Czy pod Śmieciarzem może znajdować sie kilka jednostek czy tylko jedna?
Czy moge przywoływać jednostki na polu gracza jesli mur leży na granicy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

raiden25 pisze:Pytanko do kolegów.
Czy moge przywoływać jednostki na polu gracza jesli mur leży na granicy?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W sensie na drugiej połowie planszy? Tak możesz.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Pixa »

raiden25 pisze:Pytanko do kolegów.
Czy pod Śmieciarzem może znajdować sie kilka jednostek czy tylko jedna?
Czy moge przywoływać jednostki na polu gracza jesli mur leży na granicy?
Tak i tak.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Summoner Wars

Post autor: zix »

To ja 2 słowa o koszulkach.
Moje mayday (w wersji premium) pasują prawie idealnie.
Zdecydowana większość karty jest wygięta i nie da się ułożyć jednego stosu :(
Aktualnie testuje duże obciążenie na kartach :))
Może się "wyprasują"? ;)

I pytanko
Są dostępne jakieś wypraski do master seta?
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: tassman »

zix pisze:To ja 2 słowa o koszulkach.
Moje mayday (w wersji premium) pasują prawie idealnie.
Zdecydowana większość karty jest wygięta i nie da się ułożyć jednego stosu :(
Aktualnie testuje duże obciążenie na kartach :))
Może się "wyprasują"? ;)

I pytanko
Są dostępne jakieś wypraski do master seta?
o właśnie też tak mam. tylko się bałem prasować :twisted: Daj znać jak eksperyment.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Summoner Wars

Post autor: grabol »

Ja polecam arcane tinmen medium. Na szerokość pasują idealnie, kart się nie wyginają, za długie o 3-4 mm, grubsze wyraźnie od mayday.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Grubsze od zwykłych Maydayów, od Premium chudsze. Rzeczywiście świetne koszulki, choć niekiedy odrobinkę za ciasne na szerokość.
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Summoner Wars

Post autor: zix »

Podrzucam info z testów :)
Fantasy Flight Supply (standard american 57x89 mm) pasuje ok. Karta leży bardzo płasko i jedyny minus to długość - wymaga cięcia.

Mayday premium.
Koszulki się bardzo wyginają i nie ma opcji by złożyć z nich jeden stos.
Jednak po sprasowaniu (położyłem na karty ciężki drapak dla kota :D są niemal idealnie :)
Są naprawdę minimalnie wygięte jednak w zupełności to nie przeszkadza :) Gdyby się bardziej postarać to może byłyby super płaskie.
Pasują idealnie (+ nie ma problemy z ułożeniem stosiku :) i są tańsze od powyższych.

Arcane tinmen medium - nie znam, jednak standardowych mayday strasznie nie lubię także ich plus, że są lepsze od nich lepsze :)
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Odnośnie drużynowych Mistrzostw Polski. Na stronie z zapisami jest wymóg podania frakcji jaką będziemy grać. Nie jest to wiążący wybór, także można podać dowolną frakcję, oficjalnie i tak podamy ją przed samym turniejem (w formularzu i tak było dostepnych jedynie 17 z 24 frakcji). Po prostu organizatorzy Wojny Światów, gdzie odbędzie się turniej, stworzyli taki formularz z przyzwyczajenia od bitewniaków.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Wybieracie się tylko na Wojnę Światów, czy tez na ten wcześniejszy turniej miast?
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

adalbert pisze:Wybieracie się tylko na Wojnę Światów, czy tez na ten wcześniejszy turniej miast?
Ja się jeszcze zastanawiam. Na drużynówkę na pewno pojadę, natomiast zastanawiam się ciągle odnośnie turnieju miast. Pewnie w przyszłym tygodniu podejmę decyzję o ile będą jeszcze miejsca.
Smola1991
Posty: 7
Rejestracja: 26 gru 2014, 23:34

Re: Summoner Wars

Post autor: Smola1991 »

Mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy Przymierzy :) jak te talie sprawują się na tle standardowych frakcji ? Umiejętności nie są zbytnio powielone ? Jak z balansem na tle innych? Czy późniejsze mieszanie frakcji z frakcjami Alliances nie robi się już za bardzo pomieszane ?

Jestem wielkim fanem Summonersów i pewnie i tak kupie Przymierza, ale chciałbym poznać Waszą opinię :)

Wiadomo coś o drugich taliach ze zwykłego Master Seta ?
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Wiesz, to zależy do których talii chcesz porównywać, bo jednak co innego Grognak czy Elien, a co innego niemodyfikowany Ret-Talus czy Sera.
Moim zdaniem najtrudniejsi do prowadzenia w wersji out of the box są Mar'ek, Hogar i Endricz.
Możliwości budowania talii, jakie dają Przymierza, są bardzo duże, ale nie przytłaczające.
Krótko mówiąc, produkt jest świetny, wg mnie najlepszy jak dotąd. Zdecydowanie polecam.
Smola1991
Posty: 7
Rejestracja: 26 gru 2014, 23:34

Re: Summoner Wars

Post autor: Smola1991 »

Dzięki za odpowiedź :)
Generalnie to utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że tak czy siak kupie Przymierza. Widzę, że też jesteś ze Szczecina. Jak u nas wygląda scena Summonersów? Dzieje się coś ciekawego? Jest trochę ludzi do grania? Ze znajomym mamy już sporo partii rozegranych i może byśmy spróbowali sił z innymi :)
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

PW
Jawor
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2013, 19:06
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Summoner Wars

Post autor: Jawor »

Hej
Na stronie wydawnictwa można pobrać nowy FAQ
http://factorycube.com/gra/summoner-wars/pliki
Pozdrawiam
Corran
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:48

Re: Summoner Wars

Post autor: Corran »

Dzięki. Trochę kazano nam czekać na nową wersję FAQ. Szkoda tylko, że czas przygotowania nie przełożył się na jakość...

Powiedzmy, że nie będę się czepiał literówek i drobiazgów językowych w rodzaju "należy powinno być" (chociaż do słowa "afektowany" to już bym się przyczepił),
ale dlaczego wciąż nie ma sprostowania dla Uryka? (Rozpychanie powinno odnosić się do dowolnych jednostek, a nie tylko wrogich - tak jak u Brutala)

Inny drobiazg, to punkt dotyczący Krzyżowca (3.8.2.1). Moim zdaniem w polskiej wersji można było sobie darować ten problem, bo u nas on nie występuje.
Jednocześnie dla osób, które nie czytały go w oryginale będzie to prawdopodobnie wielką zagadką. Na kartach z tekstami w języku angielskim LIGHT występowało jako fragment słów FLIGHT i LIGHTNING, więc pytanie miało sens, ale u nas raczej nie trafi się nic zawierającego w sobie "światło", co jednocześnie oznaczałoby coś zupełnie innego.

Mam też podpowiedź do punktu 3.8.3.1. Te kropki pewnie miały być uzupełnione drugą nazwą zdolności (której zresztą zabrakło w samym pytaniu), ale ktoś zapomniał, że musi tego poszukać :)
Nie jestem pewien jak dokładnie nazywają się po polsku te zdolności porównywane z "Utrzymać Szyk", ale jedna, to zdolność Samuela (to chyba ta zapisana Tarcza Światła), a druga pochodzi z wydarzenia Moyry (Oślepiająca Światłość, albo coś takiego).

No a na koniec najważniejszy zarzut: nowy punkt Erraty dotyczący Jaskiniowych Goblinów poprawia jeden błąd dodając drugi - moim zdaniem jeszcze większy:
Cytuję:
4.1.0.4 Rzut Kamieniem
Treść karty powinna brzmieć: „Wybierz JEDNĄ z poniższych opcji: Do końca tej tury, wszystkie Podstawowe Jednostki Jaskiniowych Goblinów pod twoją kontrolą, które mają symbol miecza – traktowane są jakby miały symbol łuku ALBO do końca tej tury, wszystkie Podstawowe Jednostki Jaskiniowych Goblinów, które kontrolujesz, otrzymują +1 do swojej Wartości Ataku.”

Poprawiono po "ALBO", żeby karta działała na jednostki podstawowe (OK), ale niepotrzebnie usunięto w nim fragment mówiący, że w drugiej części odnosi się ona do jednostek z symbolem łuku!
ODPOWIEDZ