Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Rzeczywiście, niektóre propozycje (np. tzw. magic walls) mają na celu ograniczenie turtlowania/wzmocnienie ofensywy, ponieważ turtlowanie może zniechęcać do gry. Nie chodzi tu tylko o savoir-vivre, tylko o to, czy SW faworyzuje tego typu grę.
Nowe talie dość wyraźnie idą w kierunku ofensywnym/skrytobójczym.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Ok. gdzieś jest błąd w rozstawieniu Tchórza: albo w wersji polskiej albo na stronie plaidhatgames http://www.plaidhatgames.com/games/summ ... nd-goblins
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

bedzie poprawione.
kierbec
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2016, 17:59

Re: Summoner Wars

Post autor: kierbec »

Witam,
trochę poza wątkiem,
czy jest ktoś w stanie potwierdzić mi czy gror używając młotowstrząsu atakuje wszystkie 12 pól tzn. atakuje również swoje jednostki i czy zawsze musi użyć młotowstrząsu?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1525
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 558 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Ayaram »

Si. To taka broń obosieczna. Już z tym jest piekielnie silny, bez tych wad to ło mamuniu ;)
kierbec
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2016, 17:59

Re: Summoner Wars

Post autor: kierbec »

Dziękuję,
naszły mnie kolejne wątpliwości, proszę o pomoc:
-pożeracz - czy jednostki zniszczone przez pożeracza ("pora karminiea") lądują na stosi magii a gdy sam pożeracz zostaje zniszczony na cmentarz?
-Blarf - czy karty pod blarfem po jego zniszczeniu lądują na cmentarzysku czy na stosie magii. Zgodnie z instrukcją powinny wylądować na Stosie magii ale słyszałem inną opinię gracza?
- Uczeń maga - czy żeby wykorzystać Magiczny strzał trzeba zawsze wydać 1 pkt magii czy 1pkt magii używamy tylko gdy chcemy dodać jego wartość ataku a zamiana na łuk jest darmowa?
Corran
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:48

Re: Summoner Wars

Post autor: Corran »

Ogólna zasada jest stała: jeśli jednostka zostaje zniszczona, to idzie na magię gracza, który spowodował śmierć razem ze wszystkimi kartami, które są pod tą jednostką. Inaczej będzie tylko wówczas, gdy to jest wyraźnie zaznaczone.
Czyli w przypadku Pożeracza, jednostki, które on niszczy trafiają na stos magii. Jeśli nie uda się nikogo zjeść, to zgodnie z opisem jego zdolności, sam trafia na cmentarz. Zwróć uwagę na to, że on musi zjeść jednostkę jeśli z nią sąsiaduje, nawet gdybyś wolał go poświęcić, bo np. sam ledwie żyje, a jedyną sąsiadującą jednostką jest twoja własna.
Blarf trafia na magię razem ze wszystkim co było pod nim gdy zginął.

Uczeń maga musi oczywiście zapłacić gdy chce mieć łuk. Inaczej przecież nie byłoby sensu umieszczać na jego karcie symbolu miecza. Zresztą wyraźnie jest napisane "wydaj 1PM, aby ... ALBO ...". Czyli płacisz 1 i wybierasz który z dostępnych bonusów chcesz wykorzystać (tylko jeden).
dejmieno
Posty: 7
Rejestracja: 04 wrz 2016, 12:46

Re: Summoner Wars

Post autor: dejmieno »

Cześć,

Mamy pytanie do graczy summoner wars pochodzących z Krakowa. Wiecie może gdzie można w mieście pograć w SW? Są organizowane jakieś turnieje lub spotkania? Niestety nie posiada towarzystwa które lubi SW, więc muszę szukać ludzi do gry z zewnątrz. Istnieje w ogóle jakieś community SW w Krakowie?

pozdrawiam,
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Pixa »

Moze w Hex-ie?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Niezbyt często, ale Kraków wrzuca jakieś turnieje do systemu, tak więc ktoś gra: http://summonerwars.pl/turniej/789
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Summoner Wars

Post autor: grabol »

Dotarły do mnie poprawione karty do najnowszych talii, które zamówiłem w przedsprzedaży w Cube. Dodatkowo w bonusie dwóch bonusowych czempionow najemników.

Brawa dla Cube za bezproblemową realizację!
Rumcajs
Posty: 160
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Summoner Wars

Post autor: Rumcajs »

Wczoraj otrzymałem poprawione karty. Sprawdziłem je z plikami ze strony Cuba (http://factorycube.com/gra/summoner-wars/pliki) i mam zagwozdkę. Otrzymałem kartę mutacji Dziki mutant o której nie było mowie w erracie (miała być nie poprawiona) ale nie mam Kowla Run który pojawił się w plikach. Znalazł się tam niepotrzebnie?
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kasper »

Przyjrzyj się uważnie Zdolności Kowala Run którego masz w zestawie z tym umieszczonym w pliku.
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: nikczemnik »

W jakie koszulki najlepiej ubrać karty? Zależy mi na dość solidnych, żeby karty z nich nie wypadały i były dopasowane na tyle, żeby można było swobodnie przesuwać je na planszy bez zawadzania innych kart, czyli koszulki nie mogą być za duże.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Summoner Wars

Post autor: warlock »

Ultra Pro Standard American. Karty siedzą bardzo ciasno, ale idealnie mieszczą się na polach planszy. Używam od dawna i polecam.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Summoner Wars

Post autor: carlos »

nikczemnik pisze:W jakie koszulki najlepiej ubrać karty? Zależy mi na dość solidnych, żeby karty z nich nie wypadały i były dopasowane na tyle, żeby można było swobodnie przesuwać je na planszy bez zawadzania innych kart, czyli koszulki nie mogą być za duże.
Mayday Chimera są idealne.
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: nikczemnik »

carlos pisze:Mayday Chimera są idealne.
Chimery rozumiem PREMIUM?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Summoner Wars

Post autor: warlock »

Idealne są Standard American, jeśli Chimery są większe, to będą wystawać za krawędź pola. Kupisz co zechcesz, ale szczerze polecam Ultra Pro.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Summoner Wars

Post autor: carlos »

warlock pisze:Idealne są Standard American, jeśli Chimery są większe, to będą wystawać za krawędź pola. Kupisz co zechcesz, ale szczerze polecam Ultra Pro.
Standard American to na pewno nie jest idealne rozwiązanie do SW. Wchodzą zdecydowanie za ciasno.
Chimery są idealnie dopasowane i na planszy nie widzę żadnego problemu.
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: nikczemnik »

carlos pisze:Standard American to na pewno nie jest idealne rozwiązanie do SW. Wchodzą zdecydowanie za ciasno.
Chimery są idealnie dopasowane i na planszy nie widzę żadnego problemu.
warlock pisze:Idealne są Standard American, jeśli Chimery są większe, to będą wystawać za krawędź pola. Kupisz co zechcesz, ale szczerze polecam Ultra Pro.
Jesteście w stanie wrzucić jakieś foto poglądowe :)
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Summoner Wars

Post autor: carlos »

nikczemnik pisze:Jesteście w stanie wrzucić jakieś foto poglądowe :)
Nie ma problemu, ale dopiero wieczorem.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Summoner Wars

Post autor: warlock »

Kiedyś wrzucałem już zdjęcie w tym wątku ;).

Obrazek
Ultra Pro standard american
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: nikczemnik »

carlos pisze:Nie ma problemu, ale dopiero wieczorem.
Ok, dzięki, nie spieszy mi się.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Summoner Wars

Post autor: carlos »

nikczemnik pisze:
carlos pisze:Nie ma problemu, ale dopiero wieczorem.
Ok, dzięki, nie spieszy mi się.
Proszę:
Spoiler:
Dodam, że karty w koszulkach siedzą idealnie. Wchodzą gładko (nie trzeba wciskać tak jak w przypadku s. american) i nie mają żadnych luzów.

Pokazałem też jak wygląda karta na macie z Przymierzy (na planszy powinno być tak samo). Idealnie mieści się w polu.
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: nikczemnik »

@carlos
@warlock

Wielkie dzięki za fotki. Wizualnie to bardziej mi się podoba to dopasowanie Ultra-Pro chociaż z tego co widzę to bardzo na wcisk wchodzą. Dziś akurat tak się złożyło, że w weekend będę w pobliżu sklepu, który posiada oba modele koszulek więc po prostu wezmę z 10 sztuk kart i zobaczę jak to leży w kupce na żywo. Jeszcze raz dzięki, dam znać finalnie w co wsadziłem ;)
ODPOWIEDZ