Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: tomasch »

Mam pytanko o plansze zwijaną z master seta przymierze. Daje radę? Na zdjęciach na bgg wygląda obiecująco...
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Sekator »

Jasne, jest pod kazdym wzgledem lepsza od planszy ze zwyklego MS, nie wspominajac o swistkach z zestawow startowych.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: ko2a »

Mam kilka pytan.

Chce wejac swiat sw natomiast nie wiem jak sie za to zabrac.

Co kupic? Gry z ktorymi mam stycznosc sa w opisie mojego profilu.

Dodam ze chcialbym pograc z moja zonka a jej spodobalo sie ashes po recenzji.

Pytanir ktory masterset lepszy? Od razu mowie ze lubimy usiasc do gry i grac. Bez budowania decku itd.


Jakie koszulki pasuja do kart? Czy sa wogole potrzebne skoro bardzo malo sie je tasuje?

O co chodzi z nowymi taliami dla starego masterseta?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

To mało istotne, co kupisz, wszędzie jest ta sama gra, a ostatecznie i tak możesz skompletować wszystko, niezależnie od punktu "wejścia". Masz do wybory dwa mastersety (stary i alliances) i dwa minipudła (po dwie frakcje). Wybierz któreś z tych drugich, jeśli chcesz mniej wydać na start, wybierz któreś z tych pierwszych, jeśli możesz wydać więcej i chcesz mieć większy wybór. Alliances są "bardziej wypasione", jeśli chodzi o wydanie (mata, pudło), ale mają bardziej pokręcone frakcje i jest to mniej przejrzyste / trudniejsze na start. Stary masterset ma bardziej przejrzyste / proste w działaniu frakcje, i grubą planszę tekturową. Którekolwiek z tych 4 pudeł (mastersety, minipudła) wybierzesz, możesz od razu siąść i grać, wybierając talię frakcji.

Do grania w domu koszulki są moim zdaniem absolutnie zbędne. Przydają się jedynie, gdy grasz "na wyjeździe" i istnieje potrzeba rozróżnienia kart z tych samych talii (bo może przeciwnik gra też takimi), po pleckach koszulki.

Ostatniego pytania nie bardzo rozumiem niestety. W świecie SW ogólnie masz mastersety, minipudła, dodatkowe talie frakcji. To jest najprostsze do zrozumienia. Potem są jeszcze "second summoners" - drugie, alternatywne jakby talie dla tej samej frakcji (w obrębie frakcji masz dwie różne talie do wyboru, różniące się nieco stylem), oraz osobne pudełka, z kartami stricte do deckbuildingu. Jeśli chce się mieć szeroki wybór, kupujesz stary i nowy masterset i dwa minipudła z frakcjami. Do tego dodatkowe pudełka z nowymi zupełnie frakcjami. Jeśli w tym momencie chcesz mieć jeszcze wiekszy wybór, możesz do każdej z już posiadanych frakcji dokupić second summonera, efektywnie zwiększając dwukrotnie liczbę talii (każda frakcja będzie miała 2). Do tej pory, każda talia jest gotowa do gry, bez żadnego deckbuildingu. Jeśli na tym etapie chcesz mieć wybór totalny, kupujesz jeszcze wszystkie pudełka do deckbuildingu i budujesz talie :)

Second Summoners do niektorych talii jeszcze nie pojawiły się na rynku (angielska pojawią się gdzieś za miesiąc-dwa, polskie nie wiemy, ale pewnie w podobnym przedziale czasowym).
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: ko2a »

rattkin pisze:To mało istotne, co kupisz, wszędzie jest ta sama gra, a ostatecznie i tak możesz skompletować wszystko, niezależnie od punktu "wejścia". Masz do wybory dwa mastersety (stary i alliances) i dwa minipudła (po dwie frakcje). Wybierz któreś z tych drugich, jeśli chcesz mniej wydać na start, wybierz któreś z tych pierwszych, jeśli możesz wydać więcej i chcesz mieć większy wybór. Alliances są "bardziej wypasione", jeśli chodzi o wydanie (mata, pudło), ale mają bardziej pokręcone frakcje i jest to mniej przejrzyste / trudniejsze na start. Stary masterset ma bardziej przejrzyste / proste w działaniu frakcje, i grubą planszę tekturową. Którekolwiek z tych 4 pudeł (mastersety, minipudła) wybierzesz, możesz od razu siąść i grać, wybierając talię frakcji.

Do grania w domu koszulki są moim zdaniem absolutnie zbędne. Przydają się jedynie, gdy grasz "na wyjeździe" i istnieje potrzeba rozróżnienia kart z tych samych talii (bo może przeciwnik gra też takimi), po pleckach koszulki.

Ostatniego pytania nie bardzo rozumiem niestety. W świecie SW ogólnie masz mastersety, minipudła, dodatkowe talie frakcji. To jest najprostsze do zrozumienia. Potem są jeszcze "second summoners" - drugie, alternatywne jakby talie dla tej samej frakcji (w obrębie frakcji masz dwie różne talie do wyboru, różniące się nieco stylem), oraz osobne pudełka, z kartami stricte do deckbuildingu. Jeśli chce się mieć szeroki wybór, kupujesz stary i nowy masterset i dwa minipudła z frakcjami. Do tego dodatkowe pudełka z nowymi zupełnie frakcjami. Jeśli w tym momencie chcesz mieć jeszcze wiekszy wybór, możesz do każdej z już posiadanych frakcji dokupić second summonera, efektywnie zwiększając dwukrotnie liczbę talii (każda frakcja będzie miała 2). Do tej pory, każda talia jest gotowa do gry, bez żadnego deckbuildingu. Jeśli na tym etapie chcesz mieć wybór totalny, kupujesz jeszcze wszystkie pudełka do deckbuildingu i budujesz talie :)

Second Summoners do niektorych talii jeszcze nie pojawiły się na rynku (angielska pojawią się gdzieś za miesiąc-dwa, polskie nie wiemy, ale pewnie w podobnym przedziale czasowym).
Co zmieni sie w tym second summoners?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

Wydaje mi się, że odpowiedziałem na to pytanie już wyżej :) Second Summoners to drugie talie dla już istniejących frakcji - są po prostu nieco inne, więcej tego samego, na inną modłę. Część z tych drugich talii już wyszła i jest do kupienia, część jeszcze nie.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Np. Krasnoludy Gildii; w obrębie tej frakcji masz dwóch summonerów/przywoływaczy: Oldina (jest w jednej z 2 pierwszych podstawek) i Bolviego (do kupienia jako osobna talia). Każdy z nich to osobna talia z przypisanymi kartami wydarzeń, ale jeżeli chcesz się pobawić w budowanie talii, to jednostki Bolviego możesz umieścić u Oldina i odwrotnie, ponieważ należą do tej samej frakcji - Krasnoludów Gildii. Chodzi o zwiększenie różnorodności.
Do grania wystarczy plansza, znaczniki, kości i jakiekolwiek 2 talie.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kasper »

Skoro masz zamiar grać z żoną której podoba się Ashes to powinieneś też pokazać żonie recenzje Sammonersów bo to nie to samo, i może jej nie podejść. Wiem z własnego doświadczenia, że aspekt przestrzenny nie wszystkim odpowiada, tak samo jak kości z które w przeciwieństwie do Ashes nie modyfikujesz przerzucasz itp.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: ko2a »

Dlatego pokusze sie na startowa talie vs.
Ktor wybrac? Orki elfy czy krasnoludy costam?


Czy jak kupie jeden z tych zestawow to talie mi sie zdubluja z ew mastersetem?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Pixa »

Nie zdubluja sie. Wez od razu master set - ciekawsze talie i fajna, gruba plansza, a nie jakis swistek papieru jak w zestawach startowych.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

ko2a pisze:Dlatego pokusze sie na startowa talie vs.
Ktor wybrac? Orki elfy czy krasnoludy costam?
Stronę wcześniej była o tym dyskusja. i jeszcze wcześniej też.
Ogólnie moim zdaniem to jest kwestia gustu i osobistych preferencji.
ko2a pisze:Czy jak kupie jeden z tych zestawow to talie mi sie zdubluja z ew mastersetem?
Nic Ci się nie zdubluje (skąd taki pomysł?).
Ogólnie w SW każde pudło to inne talie (gotowe do gry od razu po wyjęciu z pudełka) bez znaczenie czy Mastersety , "Minisety" czy pojedyncze talie frakcyjne.

Co do kwestii koszulek, gra nie jest długa, w ciągu godzinki da radę pyknąć że 3 razy (po ograniu) także troszkę się ich tasuje, zresztą są karty które pozwalają przeszukać talię w poszukiwaniu danej karty ( np. Czempiona) po czym trzeba talię znowu przetasować więc nie tylko po zakończonej rozgrywce mielimy karty, a jeżeli chodzi o mielenie kart ( a raczej miętolenie) to karty trzyma się w ręku więc...
Reasumując moim zdaniem koszulki są potrzebne. Polecam żółte Ultra pro ( American standard). Moim zdaniem najlepsze.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

gra nie jest długa, w ciągu godzinki da radę pyknąć że 3 razy (po ograniu)
No, da się, ale to jednak mocno zależy od graczy, bo można i jedną partyjkę ciągnąć godzinę, a czasem nawet dłużej. Aplikacja zegara szachowego bardzo pomaga na zbytnie móżdżenie.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Pixa »

U nas jedna partia to okolo 30-40 minut.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Rumcajs
Posty: 160
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Summoner Wars

Post autor: Rumcajs »

Krwawisz pisze:Przedsprzedaż w przyszłym tygodniu :-) co do premiery to jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć ale robimy wszystko żeby jak najszybciej
Czyli wychodziłoby, że w tym tygodniu...jakiś konkretny dzień? Rozumiem, że na stronie Cube.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Czekamy :)
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kasper »

Niecierpliwie czekamy :D
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Hej

wiem, wiem że czekacie -sam się nie mogę doczekać tych talii. Niestety w związku z moim wyjazdem do Stanów, delikatnie musimy całą rzecz przesunąć i przedsprzedaż wystartuje w poniedziałek. Mam nadzieję, że wytrzymacie :-)

pozdrawiam i do usłyszenia!
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Można już zamawiać drugie talie, 200zł wraz z przesyłką

http://www.cubecp.home.pl/pl/p/Zestaw-D ... r-Wars/945
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Summoner Wars

Post autor: grabol »

Cena bardzo zacna jak za 8 talii.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Sekator »

No i gites, już nie mogę się doczekać.

Wychodzi na to że polskie karty będą w podobnym czasie co angielskie, to świetnie. A nawet jeśli nie to warto poczekać, bo są lepsze jakościowo niż oryginalne :D
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Scd 40 zł trochę przeraża, ale po 25 zika za talię w przedsprzedaży (w zestawie) to już całkiem dobra oferta. Kupię na pewno.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

To ja tylko wspomnę, że przedsprzedaż kończy się 25 maja :-)
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Sekator »

Ale nie planujecie jej zakończyć bez ostrzezenia tydzien wczesniej :D
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Nie mamy takich niecnych planów :D
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: parasite »

elo
miałem summonery "jedynkę" niestety ją odsprzedałem, a teraz zastanawiam się nad "przymierzem". Pytanie: czy złożoność zasad w "przymierzu" naprawdę jest tak skomplikowana, że nowym będzie trudno? Ja powinienem dać sobie jakoś radę, ale martwię się o znajomych. Jeśli ktoś ma doświadczenie to może to spróbować określić jakoś procentowo :mrgreen: żebym miał mniej więcej pogląd?
ODPOWIEDZ