Gry planszowe z IPN

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Hippie
Posty: 26
Rejestracja: 07 paź 2009, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Hippie »

:shock: Ej no... a w innych miastach to gier byście porozdawać nie chcieli? (Kraków? :wink: )
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: folko »

Hippie pisze::shock: Ej no... a w innych miastach to gier byście porozdawać nie chcieli? (Kraków? :wink: )
E tam Kraków... stolica planszówek - Wodzisław ;-)
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Karol Madaj »

Ostatnio rozdawaliśmy gry w Radzyminie w S.P. nr 1 gdzie zrobiliśmy turniej "303" dla 90 dzieciaków. Turniej wygrała Monika z 6 klasy i grajac naprawdę optymalnie wygrała 7 czy 8 partii z rzędu.

Jest jeszcze parę miejsc na planszówkowej mapie Polski które chciałbym odwiedzić, np.: Ropczyce :wink:
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: WRS »

Karol Madaj pisze:Jest jeszcze parę miejsc na planszówkowej mapie Polski które chciałbym odwiedzić, np.: Ropczyce :wink:
No ba!

A tak swoją drogą, po tygodniowym pobycie w Czarnej, zbieram się za raport z kolejnego Turnieju Gier Logicznych.

I za recenzje Awansu i 303 - Dziękujemy P.T.Koledze Karolowi za dar dla Klubu!
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Leo »

Ubawiły mnie setnie wzory kart produktów do "Kolejki".

A 10 listopada będę na prezentacji OiG z grupą uczniów ze liceum, w którym pracuję. Jak na razie jest ok.10 chętnych.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
adamatom
Posty: 96
Rejestracja: 26 sty 2010, 22:02

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: adamatom »

Szkoda, że 10 jest dniem tuż przed długim weekendem - a więc dla niektórych wyjazdów do domu. No nic, mam nadzieję, że następnym razem uda się wpaść i zabrać udział w losowaniu. Życzę dobrej zabawy!
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Karol Madaj »

Leo pisze:A 10 listopada będę na prezentacji OiG
Świetnie! Czy będzie szanasa na zobaczenie prototypu gry o Solidarności?
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Karol Madaj »

Promocja 303 z Sabatonem

Biuro Edukacji Publicznej IPN, Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Łodzi oraz Stowarzyszenie "WIZNA 1939" zapraszają na prezentację historycznej gry planszowej "303", wydanej dla upamiętnienia udziału polskich pilotów w Bitwie o Anglię, w 70 rocznicę bitwy.

Gra zostanie zaprezentowana na specjalnie zaprojektowanej replice stołu sztabowego RAF. Uczestnicy prezentacji będą mogli wziąć udział w konkursie i wygrać promocyjne egzemplarze gry "303".

Gościem specjalnym spotkania będą muzycy zespołu SABATON, którzy wykonają poświęcony Bitwie o Anglię utwór "Aces in Exile".

Spotkanie odbędzie się 11 listopada 2010r. o godz. 16.00 w Muzeum Kinematografii w Łodzi, PL. Zwycięstwa 1.

Ktoś byłby chetny?

Dla graczy znajdzie się parę miejsc :)

Rezerwacje na moją pocztę służbową karol.madaj@ipn.gov.pl
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Karol Madaj »

Hippie pisze:Ej no... a w innych miastach to gier byście porozdawać nie chcieli?
Dasz radę do Łodzi dojechać?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: costi »

Karol Madaj pisze:Promocja 303 z Sabatonem

Biuro Edukacji Publicznej IPN, Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Łodzi oraz Stowarzyszenie "WIZNA 1939" zapraszają na prezentację historycznej gry planszowej "303", wydanej dla upamiętnienia udziału polskich pilotów w Bitwie o Anglię, w 70 rocznicę bitwy.

Gra zostanie zaprezentowana na specjalnie zaprojektowanej replice stołu sztabowego RAF. Uczestnicy prezentacji będą mogli wziąć udział w konkursie i wygrać promocyjne egzemplarze gry "303".

Gościem specjalnym spotkania będą muzycy zespołu SABATON, którzy wykonają poświęcony Bitwie o Anglię utwór "Aces in Exile".

Spotkanie odbędzie się 11 listopada 2010r. o godz. 16.00 w Muzeum Kinematografii w Łodzi, PL. Zwycięstwa 1.

Ktoś byłby chetny?

Dla graczy znajdzie się parę miejsc :)

Rezerwacje na moją pocztę służbową karol.madaj@ipn.gov.pl
Super!

Napisałem maila z prośba o wejściówkę.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: asiok »

Link do utworu promującego "Dywizjon 303"

http://www.youtube.com/watch?v=DrqmMlBG ... r_embedded
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Karol Madaj »

asiok pisze:Link do utworu promującego "Dywizjon 303"

http://www.youtube.com/watch?v=DrqmMlBG ... r_embedded
Link do utworu promującego "Dywizjon 303"

http://www.youtube.com/watch?v=DrqmMlBG ... r_embedded
To nie jest teledysk IPN. Dziennikarz Gazety Wyborczej to zmyślił. Nasz trailer gry "303", który w czawrtek zobaczyli muzycy Sabatonu jeszcze nie został umieszczony w sieci.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Nataniel »

Generalnie dziennikarze to jakaś porażka. Na WP jest artykuł o nowej grze IPN pod tytułem "Orzeł i Gwiazda" a bodajże na Onecie "Orzeł czy Gwiazda".
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: costi »

Karol Madaj pisze:
asiok pisze:Link do utworu promującego "Dywizjon 303"

http://www.youtube.com/watch?v=DrqmMlBG ... r_embedded
Link do utworu promującego "Dywizjon 303"

http://www.youtube.com/watch?v=DrqmMlBG ... r_embedded
To nie jest teledysk IPN. Dziennikarz Gazety Wyborczej to zmyślił. Nasz trailer gry "303", który w czawrtek zobaczyli muzycy Sabatonu jeszcze nie został umieszczony w sieci.
Wlasnie mialem sie zapytac, czy ten teledysk z prezentacji w Lodzi juz gdzies jest w sieci.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: folko »

Trochę z innej beczki. Dostałem jakiś czas temu 303, ale czekała na swoją kolejkę. Zagrałem w długi weekend kilka razy i... jestem pod wrażeniem. Gra jest bardzo dobra. Krótka, dynamiczna, wzbudza emocje. Oczywiście element losowy jest tu spory, może zepsuć nasze plany... ale przecież nie chodzi o symulator, no i trwa 15 minut. Bardzo żałuję, że gry nie można kupić (w normalnych sklepach) bo to świetny tytuł. Karolu zrobiłeś świetną robotę, teraz jeszcze bardziej czekam na Kolejkę :-)
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: asiok »

A czy można by zorganizować promocję Dywizjonu na Pionku? Myślę że gra byłaby "w użytku" cały czas...
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Karol Madaj »

costi pisze:Wlasnie mialem sie zapytac, czy ten teledysk z prezentacji w Lodzi juz gdzies jest w sieci.
Tamten teledyk, który widziałeś w Łodzi prawdopodobnie nie zostanie w ogóle puszczony do sieci. Mamy fajny materiał filmowy jak goście z Sabatonu grają na dużym stole i grzechem by było nie zmontować go w oficjalnym trailerze gry.

http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/2/14429 ... _2010.html

Widziałem, że chłopakom z zespołu, z resztą bardzo sympatycznym i zupełnie nie nadętym, 303 się spodobała.
Coś tam po szwedzku gadali przy stole i widać było, że móżdżą. Wygląda na to, że gra jest na tyle wciagająca, że nawet mój angielski nie był im w stanie zepsuć zabawy :)
folko pisze:Trochę z innej beczki. Dostałem jakiś czas temu 303, ale czekała na swoją kolejkę. Zagrałem w długi weekend kilka razy i... jestem pod wrażeniem. Gra jest bardzo dobra. Krótka, dynamiczna, wzbudza emocje. Oczywiście element losowy jest tu spory, może zepsuć nasze plany... ale przecież nie chodzi o symulator, no i trwa 15 minut. Bardzo żałuję, że gry nie można kupić (w normalnych sklepach) bo to świetny tytuł. Karolu zrobiłeś świetną robotę, teraz jeszcze bardziej czekam na Kolejkę
Bardzo dziękuję! Cieszę się, że udało mi się zrobić grę o prostej mechanice, którą potrafią docenić zarówno fachowcy jak i dzieciaki
http://fakty.wwl.pl/component/content/a ... sarek.html

To jest bardzo motywujące.

Gry nie można kupić w sklepach, bo niestety sklepy nie zgłasząją się po nią do IPN. Z tego co wiem, gra jest sprzedawana tylko przez tych, którzy sami wykazali się inicjatywą i pomęczyli Gospodarstwo Pomocnicze o rabaty.

Gospodarstwo Pomocnicze IPN
ul. Towarowa 28
00-839 Warszawa
tel. (0-22) 581-88-72
fax (0-22) 581-88-32
joanna.pamula@ipn.gov.pl
sekretariat.gpipn@ipn.gov.pl

asiok pisze:A czy można by zorganizować promocję Dywizjonu na Pionku? Myślę że gra byłaby "w użytku" cały czas...
Problem polega na tym, że ja nie mogę inicjować takich działań. Jeżeli ktoś napisze pismo do dyrektora BEP czy samego Prezesa i zaprasza na prezentację to jeśli jest zgoda ja jadę. Bedę na tagach ksiazki historycznej w Warszawie 25-28.11, w Dęblinie w Szkole Orląt 7.12, w Zielonce na pikniku lotniczym 11.12, a potem w trasie po polskich szkołach w Londynie.
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Karol Madaj »

Na stonie IPN ogłosiłem konkurs (z atrakcyjnymi nagrodami) na szukanie bug`ów w 303 on-line .

Info tutaj:
http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/2/14609 ... i_muz.html

Dajcie proszę znać Waszym synom, córkom i młodszemu rodzeństwu :)

Każdy bug wygrywa!
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: WRS »

Ekhm...
Ale czy to tylko u mnie tak jest, że ekran powitalny nie daje mi szansy uruchomienia czegokolwiek więcej?
(Firefox 3.6.12 i najnowszy FlashPlayer)

I druga sprawa:
Karol Madaj pisze:Każdy bug wygrywa!
A na stronie jest napisane:
Dodatkowo wśród wszystkich uczestników konkursu rozlosujemy trzy egzemplarze gry „303”.
Wyczuwam w tych dwóch stwierdzeniach pewną niespójność.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Karol Madaj »

WRS pisze:Ale czy to tylko u mnie tak jest, że ekran powitalny nie daje mi szansy uruchomienia czegokolwiek więcej?
(Firefox 3.6.12 i najnowszy FlashPlayer)
Zapytam webmastera czy coś sie da poradzić.
WRS pisze:I druga sprawa:

Karol Madaj napisał(a):
Każdy bug wygrywa!

A na stronie jest napisane:

Cytuj:
Dodatkowo wśród wszystkich uczestników konkursu rozlosujemy trzy egzemplarze gry „303”.

Wyczuwam w tych dwóch stwierdzeniach pewną niespójność.
Mamy tu oczywiście do czynienia z marketingową hiperbolą :oops:
Każdy znaleziony bug pomoże w tym, żeby ostateczna wersja była lepsza.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: konev »

Mi gra chodzi piekielnie wolno pod Chrome. Nie da się praktycznie przez tutorial przejść.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: WRS »

Karol Madaj pisze:
WRS pisze:Ale czy to tylko u mnie tak jest, że ekran powitalny nie daje mi szansy uruchomienia czegokolwiek więcej?
(Firefox 3.6.12 i najnowszy FlashPlayer)
Zapytam webmastera czy coś sie da poradzić.
Może to mój komputer (sprawdzę później na innym), ale na IE 8 też nic nie mogę z tej aplikacji uruchomić. Po prostu mam obrazek, bez aktywnych linków.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: zephyr »

http://www.ipn.gov.pl/ftp/303/index.php - link do gry a nie strony z małym kliknij "tutaj"

edit

potencjalny bug z generatorem losowości, nie trafiłem ani razu mimo chyba z 8 rzutów... 1:256 albo trudny polega na psuciu kostek - to nie jest fajne AI (CPU trafia z 75% jak nie lepiej...)

pierwsze trfienie, jednak system jest sprytny, wie że bombowiec ma 2 hp...
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: WRS »

zephyr pisze:http://www.ipn.gov.pl/ftp/303/index.php - link do gry a nie strony z małym kliknij "tutaj"
Sprawdziłem wieczorem na innej maszynie - działa.
Czyli południowe problemy to wina maszyny, a nie aplikacji.
zephyr pisze:pierwsze trfienie, jednak system jest sprytny, wie że bombowiec ma 2 hp...
No nie wiem...
W jednej z gier komp strzelał do bombowca mimo posiadania jednego rzutu. Nie wyczułem, by "przelot" na inną pozycję był korzystniejszy. A mógł walić do obok lecącego Messera :roll:
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: zephyr »

pewnie się przyzwyczaił do kosmicznego farta i liczył na 2 trafienia na 1 kostce :)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
ODPOWIEDZ