Gry planszowe z IPN

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mn3006
Posty: 326
Rejestracja: 06 maja 2007, 19:46
Lokalizacja: Krk
Been thanked: 1 time

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: mn3006 »

Mam nadzieję, że jak zamówiłem przez internet, to jednak dostanę...
Teraz żałuję, że tylko 1 egz. :|
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Legun »

Karol Madaj pisze:Komunikat:

W punktach sprzedaży IPN nie ma już ani jednej sztuki gry Kolejka. Wszystkich zainteresowanych nabyciem gry prosimy o szukanie jej na własną rękę u spekulantów. Około czerwca prawdopodobnie pojawi drugie polsko-angielskie wydanie Kolejki.
A w "poczytaju" jest jeszcze szansa na zakup? Nie pojechałem dziś do Wawy i straciłem swoją szansę na bezpośredni zakup...
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: costi »

No, wlasnie, czy ten komunikat obejmuje tez Marszalkowska?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Karol Madaj »

Gry nie ma na Marszałkowskiej i Towarowej. poczytaj.pl, to już firma zewnętrzna.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Tycjan »

Od 14.02 Rebel też więc będzie spekulantem, to się porobiło ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: zedd »

Od 15.02 - dostaliśmy telefon z IPN, że niestety na dziś gry nie będą gotowe do odbioru, nie dojechały na czas z innego magazynu.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: sipio »

Karolu, dajcie też nowy nakład też do Empiku.
Dzisiaj nawet przy mnie jakiś młody człowiek (jak dla mnie gimnazjalista) pytał się czy mają Kolejkę :mrgreen:
Tak więc promocja wyszła Wam super.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Geko »

Karol Madaj pisze:Komunikat:

W punktach sprzedaży IPN nie ma już ani jednej sztuki gry Kolejka. Wszystkich zainteresowanych nabyciem gry prosimy o szukanie jej na własną rękę u spekulantów. Około czerwca prawdopodobnie pojawi drugie polsko-angielskie wydanie Kolejki.
No to mamy klasyczną nadwyżkę popytu nad podażą. Ciekawe czy to efekt zamierzony w celu wzmocnienia doznań z gry i, co za tym idzie, jej wartości edukacyjnej... :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: costi »

Chyba odwrotnie... nadwyzke popytu nad podaza ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Geko »

costi pisze:Chyba odwrotnie... nadwyzke popytu nad podaza ;)
Oczywiście. Poprawiłem :oops:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
yemu
Posty: 106
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: yemu »

imho na 100% efekt niezamierzony i niestety kompromitacja ipn. bo coż znaczy nawet najlepsza promocja jak nie ma dystrybucji? obawiam się, że brak gry w dużym stopniu zniweczy świetne efekty obecności gry w mediach. ale co tam, ipn to nie przedsiębiorstwo wydawnicze, prawda? a ja i tak sobie myślę, że może następnym razem powinien zlecić wydawanie swoich gier firmom, które się na tym znają.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Filippos »

yemu pisze:imho na 100% efekt niezamierzony i niestety kompromitacja ipn. bo coż znaczy nawet najlepsza promocja jak nie ma dystrybucji? obawiam się, że brak gry w dużym stopniu zniweczy świetne efekty obecności gry w mediach. ale co tam, ipn to nie przedsiębiorstwo wydawnicze, prawda? a ja i tak sobie myślę, że może następnym razem powinien zlecić wydawanie swoich gier firmom, które się na tym znają.
Na twoim miejscu używałbym takich określeń jak kompromitacja ostrożniej bo wybacz, ale widzę że nie masz bladego pojęcia i o nakładzie tej gry i o jakości wydania. Moim skromnym zdaniem żadna polska firma nie poradziłaby sobie z tą sytuacja lepiej ponieważ:

- to był naprawdę duży jak na polskie warunki nakład
- żadna inna gra nie zrobiła takiego medialnego szumu przed premierą i żadna nie miała takiej sprzedaży
- bardzo niska cena, po której żaden komercyjny wydawca nie wydałby gry również mogła zrobić swoje.

Mówiąc najprościej - gra sprzedała się błyskawicznie w bardzo dużym nakładzie i nikt nie był w stanie tego ani przewidzieć, ani tez podejrzewam nikt w Polsce nie zaryzykowałby jeszcze większej kasy i robienia jeszcze większego pierwszego nakładu "w ciemno".
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9429
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 505 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: MichalStajszczak »

yemu pisze:imho na 100% efekt niezamierzony i niestety kompromitacja ipn
Kompromitacja byłaby wtedy, gdyby IPN wydał grę w 10 tysiącach egzeplarzy i połowa z tego poszłaby na makulaturę.
Żadna z firm "które się na tym znają" nie zaryzykowałaby wypuszczenia takiej gry w większym nakładzie. A co do promocji, to IPN nie miał na nią praktycznie wpływu. To raczej "śnieżna kula", której rozmiary przeszły wszelkie oczekiwania.

EDIT: Filippos mnie uprzedził z praktycznie identyczną co do meritum odpowiedzią
Awatar użytkownika
yemu
Posty: 106
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: yemu »

i nie można było być na ten sukces przygotowanym? informacja, którą tu widziałem, że dodruk będzie w czerwcu, jest po prostu śmieszna. chyba, że to nie prawda. do czerwca wiekszość ludzi zapomni o czymś takim jak "Kolejka". a drugi raz takiego hype'u medialnego nie uda sie zrobić.
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Karol Madaj »

yemu pisze:informacja, którą tu widziałem, że dodruk będzie w czerwcu, jest po prostu śmieszna
A mnie to jakoś nie śmieszy. Przypomnijmy, że IPN jest firmą państwową, która podlega prawu o zamówieniach publicznych. Co oznacza:
Przygotowanie wniosku + ogłoszenie przetargu + pytania do przetargu + ogłoszenie zwycięzcy + produkcja 60 dni + przyjęcie do magazynu =~czerwiec

Jedyną szybszą opcją w tej sytuacji byłoby chyba sprzedanie licencji.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: mbork »

Karol Madaj pisze:
yemu pisze:informacja, którą tu widziałem, że dodruk będzie w czerwcu, jest po prostu śmieszna
A mnie to jakoś nie śmieszy. Przypomnijmy, że IPN jest firmą państwową, która podlega prawu o zamówieniach publicznych.
Uściślijmy: to, co jest śmieszne (choć to śmiech przez łzy...), to cały cyrk z ustawą o zamówieniach publicznych. (Też pracuję w budżetówce ;) .) IPN nie ma tu nic do rzeczy, po prostu musi przestrzegać prawa.

Choć sprzedanie licencji *być może* *mogłoby być* dobrym pomysłem. (Ale nie wiem, dlatego aż dwukrotnie użyłem trybu przypuszczającego!) Teoretycznie mogłoby to np. zamknąć usta czepiającym się tzw. "pierdół za państwowe pieniądze", choć wtedy pewnie zarzucaliby, że licencję dostał czyjś dobry kolega albo że ktoś posmarował czy cokolwiek - ot, takie teorie spiskowe wrogów istnienia IPN :P .

Generalnie rzecz biorąc, IPN jest tego rodzaju instytucją, do której zawsze ktoś będzie miał jakieś pretensje, więc w sumie argument "zróbmy tak, bo się nas nie będą czepiać" to za mało, żeby podjąć taką decyzję.
Awatar użytkownika
yemu
Posty: 106
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: yemu »

co do pierwszego mojego postu w tym temacie: przyjmuję uwagi przedmówców, że słowo kompromitacja to przesada z mojej strony. z tego się wycofuję. w zamian niech będzie "brak przygotowania" :)

z faktem, że IPN jest firmą państwową nie zamierzam dyskutować, ale czy nie dało się od razu ustalić z firmą robiącą druk, warunków dodruku działając w ramach pierwszej procedury przetargowej? wtedy dałoby radę wszystko przyspieszyć.

co do ceny, to bardzo fajnie, że gra była tania, ale jakie to ma znaczenie jak jej nie można kupić? moment, można przecież, na allegro, po ok 70PLN + wysyłka idą jak swieże bułeczki. a no i będzie można w czerwcu. ja na szczęście kupiłem w normalnej cenie (żałuję że nie 10 egzemplarzy, byłbym parę stówek do przodu :).

piszę to wszystko, bo mam przekonanie, że niestety "kolejka" nie zdyskontuje swojego sukcesu w takim stopniu w jakim mogłaby. i trochę mi szkoda. pozostaje mi się cieszyć, że taka gra w ogóle powstała.
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Karol Madaj »

yemu pisze:co do ceny, to bardzo fajnie, że gra była tania, ale jakie to ma znaczenie jak jej nie można kupić? moment, można przecież, na allegro, po ok 70PLN + wysyłka idą jak swieże bułeczki.
Kolejkę można jeszcze spokojnie kupić za mniej niż 40 PLN.

http://www.zgrami.pl/index.php?products ... od_id=1962
Awatar użytkownika
yemu
Posty: 106
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: yemu »

tę sprawę należy nagłośnić! dla dobra robotnika, dla dobra inteligenta, dla dobra wszystkich klas pracujących! trzeba bez chwili wahania obciąć łeb kapitalistycznej hydrze spekulanctwa! ;)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Geko »

yemu pisze:co do pierwszego mojego postu w tym temacie: przyjmuję uwagi przedmówców, że słowo kompromitacja to przesada z mojej strony. z tego się wycofuję. w zamian niech będzie "brak przygotowania" :)

z faktem, że IPN jest firmą państwową nie zamierzam dyskutować, ale czy nie dało się od razu ustalić z firmą robiącą druk, warunków dodruku działając w ramach pierwszej procedury przetargowej? wtedy dałoby radę wszystko przyspieszyć.
To nie takie hop siup. Jak nie przewidzisz w SIWZ zamówienia uzupełniającego, to się nie da. Poza tym ono może być do iluś procent wartości pierwotnego zamówienia. Zamówienia publiczne rządzą się swoimi prawami i są bardzo wyczulone na takie kwestie jak np. równy dostęp potencjalnych wykonawców.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: costi »

yemu pisze:co do pierwszego mojego postu w tym temacie: przyjmuję uwagi przedmówców, że słowo kompromitacja to przesada z mojej strony. z tego się wycofuję. w zamian niech będzie "brak przygotowania" :)

z faktem, że IPN jest firmą państwową nie zamierzam dyskutować, ale czy nie dało się od razu ustalić z firmą robiącą druk, warunków dodruku działając w ramach pierwszej procedury przetargowej? wtedy dałoby radę wszystko przyspieszyć.

co do ceny, to bardzo fajnie, że gra była tania, ale jakie to ma znaczenie jak jej nie można kupić? moment, można przecież, na allegro, po ok 70PLN + wysyłka idą jak swieże bułeczki. a no i będzie można w czerwcu. ja na szczęście kupiłem w normalnej cenie (żałuję że nie 10 egzemplarzy, byłbym parę stówek do przodu :).

piszę to wszystko, bo mam przekonanie, że niestety "kolejka" nie zdyskontuje swojego sukcesu w takim stopniu w jakim mogłaby. i trochę mi szkoda. pozostaje mi się cieszyć, że taka gra w ogóle powstała.
Nie miales nigdy do czynienia z ustawa o zamowieniach publicznych, farciarzu ;) Geko juz Ci naswietlil najwazniejsze punkty. Jak sie zastanawiasz, co to SIWZ, wyjasniam: Specyfikacja Istotnych Warunkow Zamowienia. Organizator przetargu ma tym zwiazane rece - jak zapomnisz czegos wpisac do SIWZ, to czesc piesni, nie mozna po rozpatrzeniu ofert zrobic aneksu czy korekty.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: mbork »

yemu pisze:co do pierwszego mojego postu w tym temacie: przyjmuję uwagi przedmówców, że słowo kompromitacja to przesada z mojej strony. z tego się wycofuję. w zamian niech będzie "brak przygotowania" :)

z faktem, że IPN jest firmą państwową nie zamierzam dyskutować, ale czy nie dało się od razu ustalić z firmą robiącą druk, warunków dodruku działając w ramach pierwszej procedury przetargowej? wtedy dałoby radę wszystko przyspieszyć.

co do ceny, to bardzo fajnie, że gra była tania, ale jakie to ma znaczenie jak jej nie można kupić? moment, można przecież, na allegro, po ok 70PLN + wysyłka idą jak swieże bułeczki. a no i będzie można w czerwcu. ja na szczęście kupiłem w normalnej cenie (żałuję że nie 10 egzemplarzy, byłbym parę stówek do przodu :).

piszę to wszystko, bo mam przekonanie, że niestety "kolejka" nie zdyskontuje swojego sukcesu w takim stopniu w jakim mogłaby. i trochę mi szkoda. pozostaje mi się cieszyć, że taka gra w ogóle powstała.
Oho, widzę, że kol. yemu jest kryptoetatystą, przekonanym, że skoro IPN jest agendą państwową, to jest w stanie lepiej niż spekulanci i pazerni kapitaliści przewidzieć reakcję rynku. No, no, nie sądziłem.

(Nie mogłem się powstrzymać.)
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Karol Madaj »

Zmieniam trochę temat. Jak myślicie, czy warto zachowac wariant dwu osobowy w drugim wydaniu Kolejki?
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9429
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 505 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: MichalStajszczak »

A może, tak jak to jest w kilku innych grach, wariant dwuosobowy zrobić w wersji "podwójnej" tzn. gracz ma do zrealizowania dwie listy zakupów i ewentualnie gra jednocześnie dwoma kolorami
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Karol Madaj »

To ciekawe. Muszę przetestować. Listy by się sumowały i każdy gracz musiałyby zebrać 20 towarów obojetnie jakim kolorem. Tylko czy ma mieć dwie ręce czy jedną rękę podwójną? :)
ODPOWIEDZ