[PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i inne)

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
zardoz
Posty: 29
Rejestracja: 27 sty 2020, 21:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: zardoz »

dd333 pisze: 06 sty 2021, 15:50
W skrócie. Tor Ziemi został usunięty na planszy z Księżycem ponieważ tory planetarne symbolizują postęp kolonizacji jakiegoś ciała niebieskiego, a że na Ziemi żyjemy 'od zawsze', jest to nasz macierzysty glob więc śledzenie postępu tej planety nie ma jakiegoś wiekszego sensu. Też wplyw na taką decyzje miała szerokość planszy - aby była taka sama jak planszy głownej z Marsem (plansza wenus faza ii też zachowuje tą samą szerokość).

Kolejną sprawą jest to że każdy będzie grał z innymi dodatkami: część nie bedzie w ogóle grała z Księżycem, inni z Merkurym itp. i woleliby plansze bez tych elementów. Ciężko tu dogodzić każdemu.
Myślę, że przynajmniej na planszy US z Księżyca dobrze by było umieścić tor społeczeństwa Ziemi. Bo w przeciwnym razie zamiast wyeliminować planszę US z Pionierów i zastąpić ją tą z Księżyca trzeba będzie używać obydwu.
Awatar użytkownika
Ziomek
Posty: 51
Rejestracja: 18 cze 2020, 11:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Ziomek »

dd333 pisze: 06 sty 2021, 15:50
Ziomek pisze: 06 sty 2021, 14:13
Nie wiem czy to wykonalne, ale czy byłaby możliwość upchania tego na jednej planszy? :P
Albo przynajmniej dodania toru Ziemi do planszy US z "Księżyca"? (Opcjonalnie zamiast toru Merkurego, który byłby na kafelku razem z merkuriańskim rynkiem.)
Wykonalne jest, ale sama plansza musiałaby być jeszcze większa.
W skrócie. Tor Ziemi został usunięty na planszy z Księżycem ponieważ tory planetarne symbolizują postęp kolonizacji jakiegoś ciała niebieskiego, a że na Ziemi żyjemy 'od zawsze', jest to nasz macierzysty glob więc śledzenie postępu tej planety nie ma jakiegoś wiekszego sensu. Też wplyw na taką decyzje miała szerokość planszy - aby była taka sama jak planszy głownej z Marsem (plansza wenus faza ii też zachowuje tą samą szerokość).

Kolejną sprawą jest to że każdy będzie grał z innymi dodatkami: część nie bedzie w ogóle grała z Księżycem, inni z Merkurym itp. i woleliby plansze bez tych elementów. Ciężko tu dogodzić każdemu.
Fabularnie przyjmuje wyjaśnienie, choć trochę szkoda "marnować" zagrywane symbole ziemi. Z drugiej strony społeczeństwo na Ziemi nie zatrzyma się w miejscu, ale również będzie się rozwijać równolegle z postępem kolonizacji.
Jakkolwiek to sobie przetłumaczymy, fajnie byłoby mieć takie rozwiązanie, które choć trochę ograniczyłoby liczbę dodatkowych planszetek. By było ich mniej a bardziej uniwersalne. Zawsze łatwiej użyć jednej planszetki i jakiegoś elementu z niej nie wykorzystać niż rozłożyć kilka i wykorzystać tylko niektóre opcje z każdej, bo na jednej jest to, ale nie ma tamtego.
dd333 pisze: 06 sty 2021, 18:55 Dla zainteresowanych dodatkiem WENUS FAZA II! Właśnie dodałem instrukcję do tego dodatku.
Jutro z przyjemnością poczytam.

PS: pozostałe posty z feedbackiem, który poczyniłem są w tym wątku:
viewtopic.php?f=55&t=68485&start=25
3 posty na 2 stronie tematu, 1 na 3 stronie i piąty na 4 stronie
Awatar użytkownika
Ziomek
Posty: 51
Rejestracja: 18 cze 2020, 11:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Ziomek »

INSTRUKCJA WENUS FAZA II

strona 6 druga linijka: "Miasto(brak odstępu)- zapewnia (...)"

strona 7, przedostatnie zdanie: zamiast skrótu M€ dwukrotnie pojawia się MC

strona 8 WYGASŁA>Efekt: "poziom Wenus(zbędna spacja): jeden (...)"
to samo w:
WULKANICZNA>Bonus
JAŁOWA>Efekt
strona 9
SMOLISTA>Efekt

strona 9 OCEAN NADKRYTYCZNY opis: "Dwutlenek węgla w postaci deszczy (zmieniłbym to słowo na "deszczu" lub "opadów")"

strona 9 PARATERRAFORMOWANY ŚWIAT>Efekt: zbędna spacja przed : oraz ; dodatkowo zamiast skrótu M€ pojawia się MC

podobnie:
strona 10 TUNDRA>Bonus
dodatkowo zamiast skrótu M€ pojawia się MC


strona 10 PUŁAPKA CIEPLARNIANA: po frazie "przed erą kosmiczną" również przecinek

strona 10 PUŁAPKA CIEPLARNIANA>Efekt: zbędna spacja przed :

strona 10 GRADIENTOWA opis: nieprawidłowy cudzysłów przed "gałki ocznej" prawdopodobnie spowodował też dużą przerwę pomiędzy linijkami tekstu

strona 10 GRADIENTOWA opis Akcji: "Akcja [Energia] --> Poziom Wenus." - jest niejasny. Z symboli na planszy wynika, że za każde podniesienie poziomu produkcji energii gracz podnosi poziom terraformacji Wenus.

strona 11 ŚWIAT PÓŁCIENIA/SPOWITA - opisy akcja/efekt są zamienione miejscami w tych dwóch klimatach (wynika to z symboliki na planszy) - lub błędem jest symbolika planszy
oprócz tego zbędna spacja przed :

strona 11 SPOWITA>Efekt zamiast skrótu M€ pojawia się MC
zardoz
Posty: 29
Rejestracja: 27 sty 2020, 21:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: zardoz »

Czy na planszetce promo z Księżyca nie da się jakoś umieścić toru społeczeństwa Ziemi?
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: dd333 »

Zamieniłem go na tor Księżyca na tej planszy i pozmieniałem bonusy na innych torach.
czorbok
Posty: 56
Rejestracja: 15 paź 2020, 18:04
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: czorbok »

Witam wszystkich fanów Terraformacji Marsa.

Jakiś czas temu wydrukowałem sobie fanowskie plansze z tego tematu i zainspirowany większą planszą "Arcadia Planitia", postanowiłem zrobić własną wariację.
Tak oto właśnie powstała plansza o roboczej nazwie "Valles Marineris" (tak, to jest ta sama część Marsa co podstawowa plansza z oryginalnego pudełka).

Odrazu zaznaczę, że plansza nie jest dla tych co uważają, że rozgrywka jest za długa.
Zawiera ona:
- 91 heksów (zamiast 61)
- 1,5 razy więcej wskaźników globalnych (tlen, temp., oceany)
- bardzo dużo pól z wymaganiami symboli z kart wraz ze sporymi bonusami z tych pól.

Jest to już piąta wersja planszy (v5). Jest już dosyć dopracowana, ale możliwe że nie ostateczna.
W 5 graczy osiągnięcie limitu wraz z zapełnieniem prawie całej planszy zajeło nam około 8 godzin. Graliśmy ze wszystkimi oficjalnymi dodatkami poza "Niepokoje".

Niektóre wartości symboli i bonusów z planszy mogą wydawać się wysokie, ale statystycznie są raczej wporządku (tu najwięcej liczyłem i zmieniałem chyba). Ogólnie to nie ma tu raczej nie przemyślanych rzeczy. Trzymałem się schematu.

Jeśli chodzi o Tytuły i Nagrody to nie wymyślałem nowych. Gram na losowych za każdym razem. Ze wszystkich dodatków (oficjalnych i fanowskich) mam zrobione po około 40 żetonów tytułow i nagród, które losuję przed każdą rozgrywką (mogę pliki też udostępnić). Na planszy umieściłem opcjonalnie te co mi się wydawały najciekawsze i pasujące.

Tutaj umieszczam podgląd:
Spoiler:
Tutaj plik wysokiej jakości do druku (link ważny przez tydzień):
https://wetransfer.com/downloads/35882a ... 131/4ddd0f

Oczywiście zaznaczę, że można go drukować tylko na użytek własny (nie na sprzedaż).
Ja jeszcze nie zrobiłem se twardej planszy, narazie testowałem na papierze 200g (da się bez problemu grać o ile się nie składa i za mocno nie zwija).
Pomyślałem, że poczekam. Może jeszcze coś zmienię, jeśli ktoś tu wykaże zainteresowanie i ewentualnie ją przetestuje z innymi graczami.
Później będę mógł udostępnić kolejne/ostateczną wersje.
Każdy komentarz mile widziany.
Adhai Grey
Posty: 38
Rejestracja: 06 lis 2019, 06:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Adhai Grey »

Ziomek pisze: 07 sty 2021, 13:33 strona 10 GRADIENTOWA opis Akcji: "Akcja [Energia] --> Poziom Wenus." - jest niejasny. Z symboli na planszy wynika, że za każde podniesienie poziomu produkcji energii gracz podnosi poziom terraformacji Wenus.
To analogiczne oznaczenie jak na karcie: https://images.app.goo.gl/vwsM5qiySphRUnbG7
Jak długo Wenus pozostaje w tym klimacie, jest dostępna akcja.

Reszta uwag jak najbardziej zasadna, dzięki!
Adhai Grey
Posty: 38
Rejestracja: 06 lis 2019, 06:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Adhai Grey »

adis99 pisze: 05 sty 2021, 15:21
dd333 pisze: 05 sty 2021, 14:45 Dla zainteresowanych! Właśnie dodałem instrukcję do dodatku SPOŁECZEŃSTWO.

Jest jakas szansa na dodanie tego motywu do dodatku SPOŁECZEŃSTWO? Wyglada dosc ciekawie i fajnie urozmaica gre


Obrazek


https://mega.nz/folder/NuxDnBLB#tF-2hRMnrgrOSekgHCTOdw
Wygląda fajnie, niemniej:
- Niepokoje już są dość złożone (ta faza już zajmuje sporo między pokoleniami).
- Byśmy musieli to najpierw przetestować - wydłużyło by wszystko, a i tak mamy niezły poślizg.

Niemniej, zachęcam do przetestowania i dania znaka przed kolejnym wydrukiem :))
Adhai Grey
Posty: 38
Rejestracja: 06 lis 2019, 06:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Adhai Grey »

Ziomek pisze: 30 gru 2020, 17:28 SPOŁECZNOŚĆ

Skupiłem się tylko na literówkach, choć z instrukcją byłoby łatwiej ;)

KARTY WYDARZEŃ:

1. Niezależni Przewoźnicy. Pierwsze zdanie efektu brzmi: "Każdy gracz otrzymuje premię kolonialną za 1 posiadaną wybraną kolonię za każdy posiadany punkt wpływów." - Jak się przeanalizuje słowo po słowie to wiadomo o co chodzi choć brzmi fatalnie :P Długo zastanawiałem się jak to przeformułować, ale nie mogłem wpaść na żadne rozwiązanie, które brzmiałoby dobrze, a zawierało wszystkie te informacje. Najbliżej było to:
"Każdy gracz, za każdy posiadany punkt wpływów, wybiera jedną z własnych kolonii i otrzymuje z niej premię kolonialną."
Brzmi dobrze, ale oznacza, że gracz mający np. 3 pkt wpływów a tylko jedną kolonię mógłby dostać trzy razy premię z tej jednej kolonii. W zasadzie nie byłoby to złe, ale rozumiem, że w oryginale chodziło właśnie o to, by nie można było dublować premii. Więc trzeba by to było ująć w kolejnym zdaniu np. "Gracz nie może pobrać dwa razy premii z tej samej kolonii."
Brzmi dobrze, ale zwiększa objętość tekstu. Ewentualną zmianę zostawiam więc jako sugestię do przemyślenia.
A może:
"Otrzymujesz premię kolonialną z jednej wybranej kolonii za każdy posiadany punkt wpływów"? :)

Symbole są prostsze ;))
Awatar użytkownika
Ziomek
Posty: 51
Rejestracja: 18 cze 2020, 11:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Ziomek »

Adhai Grey pisze: 15 sty 2021, 15:50
Ziomek pisze: 30 gru 2020, 17:28 SPOŁECZNOŚĆ

Skupiłem się tylko na literówkach, choć z instrukcją byłoby łatwiej ;)

KARTY WYDARZEŃ:

1. Niezależni Przewoźnicy. Pierwsze zdanie efektu brzmi: "Każdy gracz otrzymuje premię kolonialną za 1 posiadaną wybraną kolonię za każdy posiadany punkt wpływów." - Jak się przeanalizuje słowo po słowie to wiadomo o co chodzi choć brzmi fatalnie :P Długo zastanawiałem się jak to przeformułować, ale nie mogłem wpaść na żadne rozwiązanie, które brzmiałoby dobrze, a zawierało wszystkie te informacje. Najbliżej było to:
"Każdy gracz, za każdy posiadany punkt wpływów, wybiera jedną z własnych kolonii i otrzymuje z niej premię kolonialną."
Brzmi dobrze, ale oznacza, że gracz mający np. 3 pkt wpływów a tylko jedną kolonię mógłby dostać trzy razy premię z tej jednej kolonii. W zasadzie nie byłoby to złe, ale rozumiem, że w oryginale chodziło właśnie o to, by nie można było dublować premii. Więc trzeba by to było ująć w kolejnym zdaniu np. "Gracz nie może pobrać dwa razy premii z tej samej kolonii."
Brzmi dobrze, ale zwiększa objętość tekstu. Ewentualną zmianę zostawiam więc jako sugestię do przemyślenia.
A może:
"Otrzymujesz premię kolonialną z jednej wybranej kolonii za każdy posiadany punkt wpływów"? :)

Symbole są prostsze ;))
Może być i tak.
Może niepotrzebnie się martwię, że ktoś nie zrozumie opisu. W końcu w fanowskie dodatki będą grać sami ogarnięci ludzie :P
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Gizmoo »

Z góry przepraszam za swoją pierdołowatość, ale nie mogę odnaleźć linku do instrukcji Merkury vs Mars. Chciałem oddać się lekturze i zobaczyć, czy w ogóle mnie to interesuje, zanim zamówię z MB Print.

Kochani, pomóżcie! :D
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Babik »

"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
olszastefan
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2017, 17:44
Has thanked: 1 time

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: olszastefan »

Hej, mam pytanie do osób co ograły już dodatek Księżyc, jak on się ogólnie prezentuje?
Nie ukrywam najbardziej mnie zaciekawił.
Zastanawiają mnie też te symbole przy pasku Terraformacji Wenus, od 18 pkt. Co one oznaczają?
zardoz
Posty: 29
Rejestracja: 27 sty 2020, 21:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: zardoz »

olszastefan pisze: 24 sty 2021, 23:44 Zastanawiają mnie też te symbole przy pasku Terraformacji Wenus, od 18 pkt. Co one oznaczają?
Te symbole oznaczają, że gdy podnosisz terraformację Wenus to dobierasz jeden dowolny zasób standardowy.
Zrecyr
Posty: 9
Rejestracja: 30 maja 2017, 13:24

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Zrecyr »

Cześć.

Czy jest szansa na przetłumaczenie dodatkowych kart z dodatku solaris oraz dodatków, które na ten moment nie są przetłumaczone ?

https://boardgamegeek.com/thread/229392 ... n-fan-made
Zrecyr
Posty: 9
Rejestracja: 30 maja 2017, 13:24

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Zrecyr »

Przetłumaczony pakiet zawiera 11 kart. Obecna wersja solaris ma już ponad 40 kart. A zbieranie kolejnych kart galaktyk to najlepsza zabawa na giga mapie moim zdaniem
zardoz
Posty: 29
Rejestracja: 27 sty 2020, 21:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: zardoz »

Może pytanie laika ale do czego służy "Tracker" w dodatku Społeczeństwo?
Rvdy
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2020, 01:12
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Rvdy »

dd333 pisze: 14 sty 2021, 20:29 Zamieniłem go na tor Księżyca na tej planszy i pozmieniałem bonusy na innych torach.
Wciąż nie rozwiązuje to problemu dublowania się elementów na planszach... Chciałbym zamiast tego zaproponować inne rozwiązanie:
Skoro jednym z powodów jest brak miejsca to proponuję przenieść Księżyc wraz jego paskiem rozwoju na osobną planszę. Pozostała część byłaby w zasadzie tym, co jest dostępne w ramach promo packu Merkury vs Mars. Ewentualnie, jeśli chciałoby się zachować rozmiar 52 cm tak, by umieścić planszę nad mapą, można by umieścić tam rynek merkuriański (w zasadzie tylko jego brakuje na tej planszy, a tak niestandardowy kafelek będzie tylko przeszkadzał w rozstawieniu). Idealnie byłoby umieścić planszę Księżyca na rewersie podstawki, tworząc niejako wersję "podstawową" i "rozszerzoną". Raczej wątpię, żeby komuś było potrzebne posiadanie obu plansz Księżyca w jednej rozgrywce.

Niżej przedstawiam graficznie o co mi chodzi:
Obrazek

Dla kompletności można by również dodać mniejszy pasek postępu Księżyca po stronie "podstawowej", tak żeby pasował również do oryginalnej planszy Pionerów.

Dałoby radę? ;) Wiem że już dość późno na tego typu zmiany ale może jeszcze będzie się dało taką opcję dodać.
Ehyar
Posty: 24
Rejestracja: 27 sty 2021, 22:27
Has thanked: 7 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Ehyar »

Cześć, nie mogłem znaleźć nigdzie na wierzchu a wyszukiwanie nie znalazło. Które z fanowskich dodatków są kompatybilne z podstawową wersją gry i preludium?
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: dd333 »

Rvdy pisze: 25 sty 2021, 23:23
Dałoby radę? ;) Wiem że już dość późno na tego typu zmiany ale może jeszcze będzie się dało taką opcję dodać.
Graficznie oczywiście jest do zrobienia bo sam to robiłem więc mam wszystkie pliki.
Jeżeli masz na myśli aktualną akcję druku organizowaną przez Małego drukarza to nie ma takiej możliwości.
Akcja jest już na etapie składania zamówień, wszystkie pakiety są wycenione itp.
Dodatkowo już ponad 60 osób złożyło swoje zamówienia, więc nie widzę opcji, aby Mały drukarz edytował zawartości pakietów w tym momencie.

Ale na przyszłość rozważę taką zmianę (w sumie już też o tym myślałem, ale nie było czasu na takie zmiany bo priorytetem było ukończenie dodatków Społeczeństwo i Wenus Faza II) ;).
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: dd333 »

Ehyar pisze: 27 sty 2021, 22:46 Cześć, nie mogłem znaleźć nigdzie na wierzchu a wyszukiwanie nie znalazło. Które z fanowskich dodatków są kompatybilne z podstawową wersją gry i preludium?
Jestem prawie pewien, że już kilka osób pisało na ten temat, w tym ja.
W skrócie to chyba każdy fanowski dodatek w mniejszym lub większym stopniu wymaga posiadania oficjalnych dodatków.
Na pewno:
- Społeczeństwo wymaga dodatku Niepokoje,
- Wenus Faza II wymaga dodatku Wenus,
- Wysoka orbita - może nie jest wymagane ale dość mocno integruje się z dodatkiem Kolonie,
- Merkury vs Mars wymaga dodatków Kolonie i Niepokoje.

Większość pozostałych fanowskich dodatków zawiera elementy z oficjalnych dodatków np. efekty na kartach itp. - można je usunąć z dodatku i wtedy można grać tylko z podstawką.

Wszystkie pliki są do wglądu, więc można samemu też je przejrzeć, zwłaszcza jak masz zamiar złożyć zamówienie w akcji druku zbiorowego organizowanego przez Małego drukarza.
Rvdy
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2020, 01:12
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Rvdy »

dd333 pisze: 28 sty 2021, 10:25 Graficznie oczywiście jest do zrobienia bo sam to robiłem więc mam wszystkie pliki.
Jeżeli masz na myśli aktualną akcję druku organizowaną przez Małego drukarza to nie ma takiej możliwości.
Akcja jest już na etapie składania zamówień, wszystkie pakiety są wycenione itp.
Dodatkowo już ponad 60 osób złożyło swoje zamówienia, więc nie widzę opcji, aby Mały drukarz edytował zawartości pakietów w tym momencie.

Ale na przyszłość rozważę taką zmianę (w sumie już też o tym myślałem, ale nie było czasu na takie zmiany bo priorytetem było ukończenie dodatków Społeczeństwo i Wenus Faza II) ;).
Dzięki za odpowiedź. W sumie to prawda, zmiana opcji mogłaby wprowadzić poważny chaos w zamówieniach, biorąc pod uwagę ilość już zgłoszonych zamówień. Czy jednak planujesz w przeciągu paru miesięcy zabierać się za to? Rozmawiałem z lokalną drukarnią odnośnie możliwości wydruku tego typu planszy (dokładniej: folii, którą można później nakleić na tekturę) i okazało się, że z pewnym nakładem własnej pracy mógłbym ją zrobić dla siebie, o ile oczywiście będę miał plik do wydruku. Jeśli miałbyś w planach zaprojektowanie tej planszy, chętnie skorzystałbym z tej opcji, zwłaszcza, że obecny stan formularza pozwala na taką elastyczność. Gdybyś jednak nie planował się za to zabierać, wybrałbym raczej w zamówieniu opcję z planszą, dlatego też pytam o to :) .
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: dd333 »

Aktualnie muszę jeszcze nanieść poprawki w tekście do części dodatkow przed drukiem.
I tracker ze społeczności jest jeszcze nie gotowy.

Oryginalnie nie było toru Księżyca z bonusami, który podmieniłem z Ziemią i moje załiżenie było takie, że grając z dodatkiem Księżýc po prostu nie będzie toru Ziemi w grze. Widzę jednak, że sporo osób chce tory do wszyskich symboli planetarnych (i Księżyca) co jest ciężkie do osiągnięcia w aktualnych wersjach plansz solarnych.

Myślę, że w okolicach końca lutego/marca powinienem znaleźć na to czas ale nie obiecuje ;).
Wtedy też chyba usunę planszę 'małego' Księżyca (wydaje mi się ona bezsensowna ale na razie zostawiłem ją bo taka jest "oficjalna" wersja w tym dodatku) i planszę solarną edycja Księżycowa tak, aby została tylko jedna plansza w tym dodatku a w promo packu zostaną same karty.
Awatar użytkownika
Ziomek
Posty: 51
Rejestracja: 18 cze 2020, 11:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Ziomek »

dd333 pisze: 29 sty 2021, 10:56 Myślę, że w okolicach końca lutego/marca powinienem znaleźć na to czas ale nie obiecuje ;).
Wtedy też chyba usunę planszę 'małego' Księżyca (wydaje mi się ona bezsensowna ale na razie zostawiłem ją bo taka jest "oficjalna" wersja w tym dodatku) i planszę solarną edycja Księżycowa tak, aby została tylko jedna plansza w tym dodatku a w promo packu zostaną same kary.
To byłoby super. Wtedy biorę "Księżyc" bez mrugnięcia okiem.
ODPOWIEDZ