Seasons (Pory roku)

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Seasons (Pory roku)

Post autor: SirSowa »

Ja to tu tylko zostawię :)

https://drive.google.com/drive/folders/ ... V?ogsrc=32

Bawcie się dobrze :)

PS: Pamiętajcie, że wszystkie karty występują w dwóch egzemplarzach :)
PPS: Poprawiłem jedną kartę - Kryształowe pazury :)
PPPS: Poprawiłem dwie karty - Wielki żywiołak ognia oraz Wielki żywiołak ziemi (miały błędne opisy i jedna miała błędny koszt przywołania).
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Seasons (Pory roku)

Post autor: EsperanzaDMV »

A co to są za karty? Jakieś fanowskie wersje? Możesz coś więcej o nich napisać?
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Seasons (Pory roku)

Post autor: Munchhausen »

Widok fanowskich kart sprawia, że jeszcze bardziej boli mnie serce z powodu oficjalnego porzucenia Seasonsów przez twórców. Ja rozumiem, że gra ma swoje lata, ale w moim odczuciu nadal mocno trzyma się na rynku - najlepszym dowodem jest ostatni dodruk Rebela oraz wypuszczenie przez BGG specjalnych żetonów.
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Seasons (Pory roku)

Post autor: SirSowa »

EsperanzaDMV pisze: 16 wrz 2018, 21:33 A co to są za karty? Jakieś fanowskie wersje? Możesz coś więcej o nich napisać?
Tak, to fanowski zestaw kart, który głównie zwiększa negatywną interakcję, której w Porach Roku zbyt wiele nie ma. Część kart jest "tylko" przeze mnie przetłumaczona na polski, inne lekko znerfione i przetłumaczone, a jeszcze inne są mojego autorstwa (jak choćby karty wielkich żywiołaków).
Karty są w wysokiej rozdzielczości, wystarczy je pomniejszych do odpowiednich rozmiarów i drukować :)
Munchhausen pisze: 16 wrz 2018, 23:14 Widok fanowskich kart sprawia, że jeszcze bardziej boli mnie serce z powodu oficjalnego porzucenia Seasonsów przez twórców. Ja rozumiem, że gra ma swoje lata, ale w moim odczuciu nadal mocno trzyma się na rynku - najlepszym dowodem jest ostatni dodruk Rebela oraz wypuszczenie przez BGG specjalnych żetonów.
Prędzej czy później niemal każda gra doczeka się fanowskich dodatków. Po prostu przy dużej liczbie gier gracze zaczynają robić automatyczne ruchy (ta karta dobra, ta zła). Z nowymi kartami pojawiają się nowe możliwości i kombinacje, dzięki czemu gracz, który widzi stare karty, będzie musiał się zastanowić, czy będą współgrały z fanowskimi.

Co do samych kart, wydaje mi się, że są one "w miarę" zbalansowane (na tyle, na ile sama gra jest zbalansowana, choć to spore nadużycie :P ). Także jak kto chce, to może korzystać :) Opłat za to nie pobieram :P

PS: Poprawiłem kartę "Filiżanka pełna przemyśleń". Miała tekst niezgodny z przyjętym na kartach Pór Roku :)
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 570 times
Been thanked: 239 times

Re: Seasons (Pory roku)

Post autor: DarkSide »

Wybaczcie głupie pytanie, ale czy można wszystkie te pliki z kartami jednym kliknięciem ściągnąć czy trzeba klikać pojedynczo? :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Seasons (Pory roku)

Post autor: kmd7 »

Tak, możesz. Z poziomu Windows kliknij na nazwą folderu (Seasons) i wybierz "Pobierz". Łącznie plik waży niecałe 76MB.
W Androidzie jest trochę inaczej. U mnie wygląda tak - wejdź w ustawienia swojego konta (te trzy poziome kreski przed "Seasons"), następnie w opcję "Udostępnione dla mnie" i kliknij na trzy kropki przy nazwie folderu Seasons, a następnie w "Dodaj do mojego dysku", potem już z górki.

SirSowa - piękne dzięki!
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Seasons (Pory roku)

Post autor: SirSowa »

DarkSide pisze: 17 wrz 2018, 06:59 Wybaczcie głupie pytanie, ale czy można wszystkie te pliki z kartami jednym kliknięciem ściągnąć czy trzeba klikać pojedynczo? :roll:
kmd7 pisze: 17 wrz 2018, 08:34 Tak, możesz. Z poziomu Windows kliknij na nazwą folderu (Seasons) i wybierz "Pobierz". Łącznie plik waży niecałe 76MB.
W Androidzie jest trochę inaczej. U mnie wygląda tak - wejdź w ustawienia swojego konta (te trzy poziome kreski przed "Seasons"), następnie w opcję "Udostępnione dla mnie" i kliknij na trzy kropki przy nazwie folderu Seasons, a następnie w "Dodaj do mojego dysku", potem już z górki.
Lepiej! U góry po prawej jest taki fajny niebieski guziczek, nazywa się, "Pobierz wszystko" :P
kmd7 pisze: 17 wrz 2018, 08:34 SirSowa - piękne dzięki!
Proszę bardzo ^^
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Seasons (Pory roku)

Post autor: kmd7 »

Ot, nie zawsze jest ten niebieski guziczek. Spróbuj go znaleźć, jak jesteś zalogowany na swoje konto Google i otworzysz link do kart :D.

PS. Piszę to, nie żeby polemizować, ale uciekam od liczby 666 postów :twisted:
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Seasons (Pory roku)

Post autor: SirSowa »

kmd7 pisze: 17 wrz 2018, 09:10 Ot, nie zawsze jest ten niebieski guziczek. Spróbuj go znaleźć, jak jesteś zalogowany na swoje konto Google i otworzysz link do kart :D.

PS. Piszę to, nie żeby polemizować, ale uciekam od liczby 666 postów :twisted:
Zwracam honor :)
W takim razie, jeśli siedzi się przy komputerze, to można wszystkie pliki zaznaczyć myszką (lewy przycisk i przeciągnąć kwadracik) jak pliki na pulpicie i wtedy prawym przyciskiem myszy / touchpada kliknąć w "Pobierz" :)
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Seasons (Pory roku)

Post autor: norkbes »

To ja podam źródłowy link może :

https://www.boardgamegeek.com/thread/20 ... -fan-cards

https://boardgamegeek.com/thread/200341 ... expansions

https://boardgamegeek.com/thread/136321 ... ate/page/1

@SirSowa: świetna robota z tym tłumaczeniem. Na którejś z kart jest literówka a na paru trochę się tekst rozjeżdża ale ogólnie fajnie. Ciekaw jestem ile kosztowałoby wydrukowanie takiego zestawu. No i czy zagrają się rewersy... W mojej ocenie jednak tylko parę kart jest wartych druku. Mało negatywnej interakcji w PR? Chyba gramy w różne gry... :) Ja od ewentualnych przyszłych rozszerzeń oczekiwał bym jakichś nowych pomysłów na punktowanie. Może jakieś karty celów jak w RftG? Ale szczerze mówiąc gra w obecnej postaci jest moim zdaniem kompletna. Pojedyncze karty niech wychodzą jako promosy lub mini dodatki.
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Seasons (Pory roku)

Post autor: SirSowa »

norkbes pisze: 17 wrz 2018, 09:32 @SirSowa: świetna robota z tym tłumaczeniem. Na którejś z kart jest literówka a na paru trochę się tekst rozjeżdża ale ogólnie fajnie. Ciekaw jestem ile kosztowałoby wydrukowanie takiego zestawu. No i czy zagrają się rewersy... W mojej ocenie jednak tylko parę kart jest wartych druku. Mało negatywnej interakcji w PR? Chyba gramy w różne gry... :) Ja od ewentualnych przyszłych rozszerzeń oczekiwał bym jakichś nowych pomysłów na punktowanie. Może jakieś karty celów jak w RftG? Ale szczerze mówiąc gra w obecnej postaci jest moim zdaniem kompletna. Pojedyncze karty niech wychodzą jako promosy lub mini dodatki.
Teraz ta literówka mi nie da spokoju i będę szukał, aż znajdę :D

Natomiast co do rozjeżdżającego się tekstu, tutaj niestety często nie dało się wiele zrobić, ponieważ albo tekstu jest dużo i mogłoby coś uciąć albo litery chowały się pod grafikami (lub na nie najeżdżały). Robiłem co mogłem, żeby miało to ręce i nogi :) Koszt wydruku na papierze 200g to jakieś 60 zł. Tyle kosztuje ryza papieru (mniej więcej). Co do rewersów, zamiast ich drukowania można zastosować nieprzezroczyste koszulki :) No i jak wyżej napisano, Pory Roku nie będą miały już dodatków :/
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 570 times
Been thanked: 239 times

Re: Seasons (Pory roku)

Post autor: DarkSide »

Świetna robota. Dużo pracy. Zawsze podziwiam tych którym chce się nad tym usiąść :D

Mam trochę drobnych uwag do treści i pytań do zasad działania niektórych kart. Przeanalizowałem póki co do literki P 8)

"Branzoletka pomocy" - W treści karty wielką literą zacząłbym słowo "Kompana"

"Gniewny Urm" i "Niezapisana księga" - Analogicznie jak wyżej dla słów: "Mocy Przywołania" i "Biblioteki"

"Filiżanka..." - Czy poświęcana karta jest z ręki czy ze stołu?

"Kamień przemian..." - Drugie zdanie przeformułowałbym: "za każdym razem gdy korzystasz ze zdolności tej karty, to otrzymujesz o 2 kryształy mniej" i tu pojawiają się tu dwie kwestie:
- czasem z kości dostajemy zdolnośc przemiany, więc jak rozumiem wtedy z karty nie korzystamy, a zdanie w tej postaci jak jest teraz to sugerowałoby że zawsze
- jak rozumiem 2 kryształy mniej od sumy otrzymanej z całej przemiany a nie kurs jednostkowy :mrgreen: (tylko czy możemy dostać ujemne punkty?)

"Kostka Pradawnych" - Tu mam pytanie czy można jej używac tylko latem i tylko raz? Jeśli tak, to znowu trzeba trochę zmienić treść: "(można jej użyć raz do roku i tylko latem)"

"Kryształowe Pazury" - W treści karty wielką literą zacząłbym słowo "Kompana". Znowu kwestia czy odrzucić Kompana z ręki czy ze stołu?

"Kustosz..." - Jak wygląda znacznik kustosza?

"Lodowe więzienie" - Zmieniłbym na: "Weź 2 żetony energii z banku i połóż na tej karcie"
Czy ta karta działa tylko w rundzie gracza który ma wyłożoną tę kartę czy można w nieswoich kolejkach odrzucać żeton energii i stopować upływ czasu?

"Loren Zwycięzca" - W treści karty wielką literą zacząłbym słowo "Kompana" i "Kompanów" oraz literówka "za kaŻdym razem"

"Lustro Meduzy" - W treści karty wielką literą zacząłbym słowo "Kompana". Zbędny przecinek

"Mikstura Światła" - Literówka "PoświęĆ"

"Niebiański Zegarek" - Zmieniłbym na: "za każdą kartę zagrywaną do Twojego obszaru gry"

"Niekontrolowany Troll"
Jak on działa gdy ktoś zagra "Buty"? czy nadal działa nawet jeśli przeskoczy się w grze daną porę roku? albo czy działa po dwakroć gdy cofnie się znacznik i po rundzie wpadnie znowu w tę samą porę roku?

"Odrodzona Resurgir" - W treści karty wielką literą zacząłbym słowo "Kompana" oraz zmieniłbym na "stos kart odrzuconych" a najlepiej również wielką literą pisanych.

"Podróżnik Myst" - Dopóki nie zmieni się pora roku to czy ktokolwiek (nawet właściciel karty) nie może już jej aktywować czy po prostu gracz od karty Podróżnika nie może drugi raz skorzystać?

"Podróżnik w czasie" - Zmieniłbym na wielką literą pisane "Moc Przywołania" i "Bibliotek"

"Przywoływacz Wali" - W treści karty wielką literą zacząłbym słowo "Kompana".
W drugiej częsci masakra z przecinkami :wink: zbędne przecinki po "gdy" i "rundzie"

No i pytanie natury ogólnej do lingwistów czy po sformułowaniu "Za każdym razem" powinien stać wszędzie przecinek? :roll: Pytam bo nie wiem, a chętnie bym nabrał pewności na przyszłość. :)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1925 times

Re: Seasons (Pory roku)

Post autor: warlock »

Proponowałbym przenieść tę dyskusję do działu Modyfikacje i warianty zasad viewforum.php?f=19
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Seasons (Pory roku)

Post autor: SirSowa »

DarkSide pisze: 17 wrz 2018, 10:38 Świetna robota. Dużo pracy. Zawsze podziwiam tych którym chce się nad tym usiąść :D

Mam trochę drobnych uwag do treści i pytań do zasad działania niektórych kart. Przeanalizowałem póki co do literki P 8)

"Branzoletka pomocy" - W treści karty wielką literą zacząłbym słowo "Kompana"

"Gniewny Urm" i "Niezapisana księga" - Analogicznie jak wyżej dla słów: "Mocy Przywołania" i "Biblioteki"
W oryginalnych kartach gry te nazwy są z małej :)
DarkSide pisze: 17 wrz 2018, 10:38 "Filiżanka..." - Czy poświęcana karta jest z ręki czy ze stołu?

"Kryształowe Pazury" - W treści karty wielką literą zacząłbym słowo "Kompana". Znowu kwestia czy odrzucić Kompana z ręki czy ze stołu?
Zgodnie z zasadami gry, karty na ręce są odrzucane, karty ze stołu - poświęcane.
DarkSide pisze: 17 wrz 2018, 10:38 "Kamień przemian..." - Drugie zdanie przeformułowałbym: "za każdym razem gdy korzystasz ze zdolności tej karty, to otrzymujesz o 2 kryształy mniej" i tu pojawiają się tu dwie kwestie:
- czasem z kości dostajemy zdolnośc przemiany, więc jak rozumiem wtedy z karty nie korzystamy, a zdanie w tej postaci jak jest teraz to sugerowałoby że zawsze
- jak rozumiem 2 kryształy mniej od sumy otrzymanej z całej przemiany a nie kurs jednostkowy :mrgreen: (tylko czy możemy dostać ujemne punkty?)
Zmieniłem nazwę karty na "Transmuter Ragnora" (nie jest to zabronione słowo :P). Słuszna uwaga, treść zdania zmieniona. Tak, można mieć ujemne punkty, ale nie możemy zejść poniżej 0 kryształów.
DarkSide pisze: 17 wrz 2018, 10:38 "Kostka Pradawnych" - Tu mam pytanie czy można jej używac tylko latem i tylko raz? Jeśli tak, to znowu trzeba trochę zmienić treść: "(można jej użyć raz do roku i tylko latem)"
Tylko latem i tylko raz. Zmieniam treść :)
DarkSide pisze: 17 wrz 2018, 10:38 "Kustosz..." - Jak wygląda znacznik kustosza?
Trzeba go sobie zrobić :D Można w dowolny sposób to oznaczyć :P
DarkSide pisze: 17 wrz 2018, 10:38 "Lodowe więzienie" - Zmieniłbym na: "Weź 2 żetony energii z banku i połóż na tej karcie"
Czy ta karta działa tylko w rundzie gracza który ma wyłożoną tę kartę czy można w nieswoich kolejkach odrzucać żeton energii i stopować upływ czasu?
Poprawiłem tekst. W nieswoich również.
DarkSide pisze: 17 wrz 2018, 10:38 "Loren Zwycięzca" - W treści karty wielką literą zacząłbym słowo "Kompana" i "Kompanów" oraz literówka "za kaŻdym razem"
Tak, już to zauważyłem :) Poprawiłem :)
DarkSide pisze: 17 wrz 2018, 10:38 "Lustro Meduzy" - W treści karty wielką literą zacząłbym słowo "Kompana". Zbędny przecinek
Zmieniłem całkowicie treść. Teraz będzie (chyba) lepiej :)
DarkSide pisze: 17 wrz 2018, 10:38 "Mikstura Światła" - Literówka "PoświęĆ"
Poprawione. Zmieniłem nazwę na "eliksir".
DarkSide pisze: 17 wrz 2018, 10:38 "Niebiański Zegarek" - Zmieniłbym na: "za każdą kartę zagrywaną do Twojego obszaru gry"
Poprawiłem treść, żeby nie było problemów w zrozumieniu tej karty. Chodzi o to, że pierwotny koszt tej karty to każdy typ energii + 21 kryształów. Ale za każdą kartę Mocy w Twoim obszarze gry, płacisz 3 kryształy mniej przywołując tę kartę, ale nie mniej niż 1. Czyli przy 7 kartach Mocy w obszarze gry (i więcej) płacisz po żetonie energii każdego typu oraz 1 kryształ.
DarkSide pisze: 17 wrz 2018, 10:38 "Niekontrolowany Troll"
Jak on działa gdy ktoś zagra "Buty"? czy nadal działa nawet jeśli przeskoczy się w grze daną porę roku? albo czy działa po dwakroć gdy cofnie się znacznik i po rundzie wpadnie znowu w tę samą porę roku?
Karta ma efekt natychmiastowy (strzałka), więc patrzymy na aktualną Porę Roku, nie ważne co się działo ze znacznikiem Pór Roku w między czasie :)
Dodam, że ta karta tyczy się WSZYSTKICH graczy (również tego, który zagrał tę kartę), ale tego nie napisałem, bo nie starczyło miejsca :D Ale wydaje mi się, że ta kwestia akurat jest zrozumiała.
DarkSide pisze: 17 wrz 2018, 10:38 "Odrodzona Resurgir" - W treści karty wielką literą zacząłbym słowo "Kompana" oraz zmieniłbym na "stos kart odrzuconych" a najlepiej również wielką literą pisanych.
W "oryginalnym" opisie tej karty był stos kart odrzuconych, ale pomyślałem, że skoro na rysunku jest feniks (w tle), to dlaczego nie zrobić wyjątku i nie dać możliwości powrócenia z zaświatów karcie kompana? :) Jest to jedyna możliwość przywrócenia w ten sposób karty (tym bardziej, że później na liście jest karta, która może zlikwidować 1 graczowi wszystkich kompanów, ta karta miałaby być swego rodzaju "równowagą" dla tamtej).
DarkSide pisze: 17 wrz 2018, 10:38 "Podróżnik Myst" - Dopóki nie zmieni się pora roku to czy ktokolwiek (nawet właściciel karty) nie może już jej aktywować czy po prostu gracz od karty Podróżnika nie może drugi raz skorzystać?
Nikt, nawet właściciel. Można powiedzieć, że Myst wpadł w odwiedziny, nachlał się na umór, zrobił bajzel, i trzeba po nim posprzątać co może potrwać minimum miesiąc :P ALE! Jeśli ktoś użyje butów czy innej karty, która sprawi, że zmieni się Pora Roku, to droga wolna :wink:
DarkSide pisze: 17 wrz 2018, 10:38 "Podróżnik w czasie" - Zmieniłbym na wielką literą pisane "Moc Przywołania" i "Bibliotek"
Jak wyżej.
DarkSide pisze: 17 wrz 2018, 10:38 "Przywoływacz Wali" - W treści karty wielką literą zacząłbym słowo "Kompana".
W drugiej częsci masakra z przecinkami :wink: zbędne przecinki po "gdy" i "rundzie"
True, przecinkami chciałem wskazać, że w jednej rundzie musi się to odbyć, ale mam pomysł, jak to zmienić :D
DarkSide pisze: 17 wrz 2018, 10:38 No i pytanie natury ogólnej do lingwistów czy po sformułowaniu "Za każdym razem" powinien stać wszędzie przecinek? :roll: Pytam bo nie wiem, a chętnie bym nabrał pewności na przyszłość. :)
"Za każdym razem, gdy" - przed "gdy" stawiamy przecinki :)

Za chwilę zrobię update na serwerze :)
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Seasons (Pory roku)

Post autor: Vester »

Bransoletka nie branzoletka
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Seasons (Pory roku)

Post autor: SirSowa »

Vester pisze: 05 paź 2018, 08:56 Bransoletka nie branzoletka
Od dłuższego czasu już poprawione :)

W każdym razie można śmiało ściągać i drukować :)

Jeśli o mnie chodzi to zastosowałem papier 200g HP mat photo, druk wyszedł całkiem ładnie (jak na amatora, to podoba mi się co zrobiłem :P), teraz tylko czekam na koszulki Dragon Shield, które przyjadą w przyszłym tygodniu :) Łącznie wszystkich kart jest ponad 350 (oryginalne + te fanowskie).
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Seasons (Pory roku)

Post autor: SirSowa »

Wyjaśnienie kilku kart, z którymi w trakcie gry (testów) były problemy z interpretacją :)

Drzewo żywiołów – gracz otrzymuje kryształy tylko raz, niezależnie, o ile żetonów energii więcej gracz otrzymał, niż ma limit zasobów, gracz decyduje kiedy chce użyć efektu
Kostur Mocy – wykorzystując tę zdolność gracz musi zatrzymać jedną kartę Mocy
Loren Zwycięzca – jeżeli żaden z graczy nie posiada kart kompanów w grze, Loren Zwycięzca nie zabiera kryształów
Ręka Przeznaczenia – koszt zagrania karty nie może być zmniejszony przez Rękę Fortuny
Serce głębi – gracz otrzymuje żeton energii wody, kiedy przeciwnik, w dowolny sposób, odrzuca żeton energii wody (zagranie karty Mocy, poświęcenie karty, efekt karty itd.)
Tarcza Argos – blokowany jest konkretny efekt, a nie cała karta
Wielki żywiołak ognia – gracze tracą kryształy w liczbie sumy odrzuconych, wszystkich żetonów ognia
Zestaw alchemika – zestaw nie posiada limitu zasobów, może być łączony z Zaczarowanym grymuarem
Źródło światła – gracz otrzymuje żeton energii, gdy którykolwiek z graczy poświęci kartę, można otrzymać maksymalnie 1 żeton energii
Kryształowy Pradawny - jeżeli więcej graczy ma tyle samo kryształów, to wszyscy gracze z największą liczbą kryształów oddają innym graczom kryształy (w przypadku gry na 2 osoby liczba kryształów się nie zmieni)
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2019, 17:32 przez SirSowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
dReD
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:15

Re: Seasons (Pory roku)

Post autor: dReD »

Super sprawa. Mnie tylko strasznie kole w oczy, że dużo kart ma grafiki z Heartstone'a i widząc je widzę zdolności z HSa :p
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Seasons (Pory roku)

Post autor: SirSowa »

No niestety, Hearthstone ma najbliższe konwencji Pór Roku grafiki :)

No i jak coś to nie do mnie zażalenia :) Ja to tylko tłumaczyłem ;)
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
ODPOWIEDZ