Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Lothrain »

Poprawki w opisach (brązowe + różowe):
Trznadel - jest: śpiew trznadela / powinno być: śpiew trznadla
Kawka - błąd merytoryczny, kawka nie jest jednym z najmniejszych krukowatych, bo jest średniej wielkości krukowatym. Jest najmniejszym ptakiem z rodzaju Corvus w rodzinie krukowatych. Nie wiem, czy nie wybrałbym innej ciekawostki :) Np. "W stadach kawek panuje ścisła hierarchia, dotycząca także łączenia się w pary. Wraz ze zmianą pozycji w stadzie, kawki zmieniają też partnerów."
Gawron - jest: Gawrony schwytane w klatce / powinno być: Gawrony uwięzione (ew. trzymane) w klatkach
Drozd śpiewak - jest: 6% to skorupka / powinno być: 6% masy stanowi (ew. to) skorupka
Świstunka górska - opis, który właściwie niewiele mówi, ale po prawdzie nic szczególnego o tym ptaku napisać się nie da.
Turkawka - jest: Oobecnie / powinno być : Obecnie + jest: liczny gatunek / powinno być: bardzo liczny gatunek (inaczej nie ma to sensu za bardzo). Ewentualnie można całkowicie zmienić opis na np. "W Europie Środkowej turkawkę uznaje się za zwiastuna prawdziwej wiosny, bo przylatuje na przełomie kwietnia i maja."
Sterniczka białogłowa - jest: zanurzyć się do wodzie / powinno być: zanurzyć się na głębokość (ew. zanurzyć się w wodzie - ale niby gdzie miałaby się zanurzać?)
Białorzytka rdzawa - jest: mają bardzo różniące się od siebie upierzenie / powinno być: bardzo różnią się od siebie ubarwieniem. (upierzenie mają raczej podobne)
Cyraneczka - jest: przecedzają błoto / powinno być: przegrzebują muł i szlam płytkich zbiorników wodnych
Gil- jest: pąkami drzew owocowych / powinno być: nasionami drzew i krzewów leśnych
Jerzyk - przed myślnikiem są dwie spacje
Zimorodek - jest: gatunków ptaktów / powinno być: gatunków ptaków + jest: upierzenie niż samce / powinno być: upierzenie, niż samce
Puszczyk zwyczajny - jest: krótkie skrzydają dają / powinno być: krótkie skrzydła dają + jest manerwowość / powinno być: manewrowość (chyba że to bardzo nerwowe puszczyki :)
Kania ruda - bardzo brytyjski opis, zmieniłbym na bardziej uniwersalny, np . "Kania szybuje na prostych lub lekko zgiętych skrzydłach, co przypomina w locie literę M" lub "Kania ze wszystkich europejskich drapieżników ma najbardziej wcięty ogon, który prawie zawsze rozkłada w locie"
Batalion - jest: dymorfizm płciowy, czego przykładem może być to, że samce są wyraźnie większe w porównaniu do samic / powinno być: dymorfizm płciowy - samce są znacznie większe od samic, a ich ubarwienie jest równie niepowtarzalne, jak ludzkie linie papilarne (tekst po przecinku dodałem samowolnie, bo to fajna ciekawostka)
Drzemlik - jest: znane są z polowania na stadach innych ptaków, często nadlatując do nich zza drzew w celu zaskoczenia ich / powinno być: znane są z polowania na stada innych ptaków, często nadlatując do nich zza drzew w celu zaskoczenia
Mewa śmieszka - jest: oczyszczają wody i plaże z odpadków po jedzeniu ludzi oraz martywch zwierząt (jedzenie ludzi pozostawia faktycznie nieco odpadków, te piszczele walające się po plaży, zmora :) / powinno być: oczyszczają wody i plaże z martwych zwierząt i odpadków pozostawionych przez ludzi

Reszta później.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2019, 11:27 przez Lothrain, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Lothrain »

Poprawki w opisach (fioletowe):
Oknówka - jest: grudek błotka / powinno być: grudek błota
Modraszka - jest: w lato / powinno być: latem (ew. w lecie) + jest: w zimę / powinno być: zimą (ew. w zimie)
Cietrzew - jest: w dziurach w śniegu / powinno być: zakopując się w śniegu
Bogatka - zmieniłbym cały opis, bo obecny jest dość koślawy,a w dodatku merytorycznie wątpliwy - bogatka jest ptakiem wędrownym, a opis sugeruje, jakby nigdzie się nigdy nie ruszała; proponuję np. "Bogatka często gniazduje w sąsiedztwie człowieka, zaś zimą, ze względu na dokarmianie, jeszcze bardziej zbliża się do siedzib ludzkich, zamieszkując ogrody, a nawet skrzynki na listy."
Kuropatwa - aż tak się nie znam, ale opis w obecnym brzmieniu sugeruje, że pisklęta opuszczają gniazdo i mogą od razu przelecieć nawet 15 dni. A może ta druga informacja dotyczy dorosłych osobników, a nie tych świeżo wyklutych pisklaków? Może magiczny.gość się wypowie.
Wydrzyk - jest: Wydrzyki lecą wprost w stronę głowy innych ptaków i zwierząt w celu by je odstraszyć lub ukraść ich jedzenie / powinno być: Wydrzyki lecą wprost w stronę głowy swej ofiary, aby ją odstraszyć i ukraść jej pożywienie
Dymówka - tu będę trochę upierdliwy, bo fakt, że dymówki parują się w locie nie jest najciekawszą ich specyfiką. Dla mnie najbardziej interesujące jest, że to jedyny gatunek tej wielkości, który nie boi się drapieżników i zawsze się broni, a często wręcz atakuje przeciwnika, przed którym wszystkie inne ptaki uciekają. I nie ma znaczenia, czy to kot, czy jakiś wielki ptak. Napisałbym np. "Dymowka jest bardzo odważna wobec potencjalnych wrogów - widząc zagrożenie, atakuje drapieżnika chcąc trącić go pazurami i próbuje go przepędzić."
Czajka - dwie spacje we fragmencie "i czekają"
Grzywacz - dwie spacje po przecinku
Rybitwa białoczelna - jest: jaja rybitywy / powinno być: jaja rybitwy
Dzwoniec - jest: inne tpaki / powinno być: inne ptaki
Flaming różowy - jest: z rodziny flamiw / powinno być: z rodziny flamingów
Łabędź krzykliwy - jest: martwy łabędź krzykliwy był przyczyną wybuchu ptasiej gry w Wielkiej Brytanii (ech, planszówkowicze :) / powinno być: martwy łabędź krzykliwy był przyczyną wybuchu ptasiej grypy w Wielkiej Brytanii
Kowalik - zastąpiłbym myślniki przecinkami
Derkacz - jest: nie wędruj pieszo / powinno być: nie wędruje pieszo
Czyż - nie powinno się przenosić słowa "wieku" do nowej linijki, sugeruję usunięcie niepotrzebnego fragmentu "W efekcie", aby zostało "W XVIII i XIX wieku czyże..."
Drozd rdzawoboczny - w opisie użyłeś innej nazwy tego ptaka, jak rozumiem przez długość opisu, ale jednak bym to zmienił. Proponuję np. "Drozdy rdzawoboczne są objęte w Polsce ścisła ochroną gatunkową. Powodem zmniejszenia ich liczebności są koty i zderzenia z szybami, czy samochodami." O ile się zmieści.
Tajfunnik cienkodzioby - jest: Tajfunnik cienkodziby ten został... / powinno być: Tajfunnik cienkodzioby został...
Bekas - jest: każde z nich nad dwoma / powinno być: każde z nich dwoma
Mewa srebrzysta - jest: pożywienia, które zjada mewa srebrzysta / powinno być: pożywienia mewy srebrzystej
Petrel maderski - brak kursywy; w sumie dopiero teraz zwróciłem na to uwagę, więc należałoby przejrzeć całość pod tym kątem
Kukułka czubata - j.w.; sam opis jest dość słaby. Fraza "pomimo tego" sugeruje, że czymś oczywistym jest wyrzucanie jaj gospodarza podczas podrzucania własnych, tymczasem robią to przede wszystkim kukułki zwyczajne. Inne ptaki będące pasożytami lęgowymi albo dziurawią jaja gospodarza (jakie urocze), albo pozostawiają je nietknięte. Czyli kukułka czubata jest po prostu wyjątkiem wśród kukułek. Napisałbym więc np. " W odróżnieniu od innych kukułek, kukułka czubata podczas składania jaj w gniazdach innych ptaków, nie wyrzuca z nich potomstwa gospodarza"

Mam wrażenie, że czcionka bekasa, podobnie jak tych dwóch bezkursywowych ptaków, różni się wielkością od pozostałych. Też warto się temu bliżej przyjrzeć i uwspólnić.
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: ENDryu »

czy to są karty, które dodajemy do decku z podstawki czy może zastępujemy?

jaki jest szacunkowy koszt wydruku tego dodatku?
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Nidav »

Lothrain, dziękuję Ci bardzo za szczegółową korektę - wszystko zostanie poprawione zapewne do końca tygodnia lub gdzieś na początku nowego, bo mam obecnie troszkę mało czasu.

Co do tematu organizacji zamówienia zbiorowego mam smutną informację - prawdopodobnie nie będzie to możliwe. Odpowiedź względem mojego zapytania o aprobatę od autora dodatku poniżej:
Thanks Dominik, that looks great!

It’s also great to hear that it has been received well.
Unfortunately due to the bird images, it won’t be possible to print this. I have no problem with it personally, but the owner of the bird images will need to give copyright permission.

In order to make a mass printing, you could replace the images with those you have permission to print in such a circumstance. As the print house would be making money from Stonemaier Games’ property, Jamey Stegmaier would also need to give the go ahead.

Sorry for the bad news, and thanks for your translation,
Sam
Odpisałem Samowi, że to zaledwie zorganizowane zamówienie u drukarni na użytek własny, nie w celach sprzedaży lub jakkolwiek komercyjnych. Odpowiedzi nie otrzymałem - podejrzewam, że jej nie będzie i temat z jego strony jest zamknięty.

Z ciekawości napisałem nawet do Rebela, jako polskiego wydawcy Wingspana, jak oni zapatrują się na to, skoro przy TIME Stories polecali MB Print i otrzymałem odpowiedź, że takie zamówienie zbiorowe to już działanie na granicy prawa, zatem autor może mieć swoje obawy, a oni nie mogą poprzeć tego typu inicjatywy.

W związku z tym zamówienie zbiorowe jest niestety raczej niemożliwe. Jedyny pomysł jakiś przychodzi mi do głowy, to żeby ktoś bardziej profesjonalnie złożył karty wraz z rewersami do druku (wszystkimi mogę się z tą osobą podzielić, jeśli będzie chciał pojedyncze pliki dla każdej karty), które zamieszczę w pierwszym poście i potem osoby zainteresowane musiałyby same złożyć zamówienie w MB Print, wysyłając te pliki.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, to wiecie co z tym zrobić (w sensie podzielić się tutaj ;) ).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: detrytusek »

Ja też jestem zainteresowany ale mam następujące obawy. Po pierwsze primo czy ktoś to testował mechanicznie? Czy nie robi się jakaś uber strategia? Procenty z kart bonusowych się mocno rozjeżdzają w niektórych przypadkach.
Po drugie primo :P - karty w oryginale mnie drażnią bo są miękkie ale nic z tym nie zrobimy i czy Maly.drukarz da radę wydrukować na identycznym materiale?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Iro
Posty: 109
Rejestracja: 15 lut 2019, 07:23
Has thanked: 48 times
Been thanked: 16 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Iro »

Czy dobrze rozumiem ze nie wolno aby jedna osoba zlecila druk nieoficjalnego dodatku w ilosc np 100 szt. Ale mozliwe jest aby 100 osob na wlasna reke zlecilo druk tylko dla siebie?
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Nidav »

Iro pisze: 03 kwie 2019, 13:04 Czy dobrze rozumiem ze nie wolno aby jedna osoba zlecila druk nieoficjalnego dodatku w ilosc np 100 szt. Ale mozliwe jest aby 100 osob na wlasna reke zlecilo druk tylko dla siebie?
Właśnie o to chodzi, że jest to działanie na granicy prawa. Jeśli zrobisz jedno zamówienie dla siebie w imię domowego grania, to nie ma problemu - inaczej drukarnie nie mogłyby za bardzo funkcjonować ;) Ale jak już chcesz to sprzedać w imię czerpania z tego zysku, to jest to nielegalne, bo posługujesz się własnością intelektualną kogoś innego - w tym wypadku autora rysunków ptaków oraz ogólnie Jamey'ego Stonemaiera i jego wydawnictwa. I chociaż taka akcja zbiorowego zamówienia nie jest próbą czerpania zysku, to już można mieć wątpliwość względem prawnych. A że autor się nie zgadza na zbiórkę, to też nie chcę, żebyśmy coś robili za jego plecami. Drukarnia też nie może po prostu mieć tych plików i oferować ich wydruku, bo łamałaby prawo - może za to przyjąć zlecenie ich wydruku, dlatego za każdym razem musi je otrzymać.

Stąd też mój pomysł poskładania wszystkiego do kupy w profesjonalny sposób i jeśli ktoś będzie zainteresowany, to sam wyśle i zamówi. Cena niestety zapewne będzie gorsza, ale cóż. Tylko najpierw ktoś takie cudo musi przygotować, bo ja niestety się na tym nie znam, a nie chcę odwalić fuszerki. Może mały.drukarz mógłby pomóc, ale to sam musi wyrazić zainteresowanie ;)
Iro
Posty: 109
Rejestracja: 15 lut 2019, 07:23
Has thanked: 48 times
Been thanked: 16 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Iro »

To pozostaje tylko z ciekawosci ustalic ile by kosztowal pojedynczy druk. Bo moze faktycznie nie warto lamac danego slowa autorom ze nie bedzie sie tego powielac ani bulic nie wiadomo ile w pojedynke nie majac do konca pewnosci czy dodatek nie popsuje mechaniki gry.
I jesli autor gry nie wyrazil zgody na druk to mozna przypuszczac ze sam planuje dodatek. Bo ponoc maja byc.
Ale i tak brawa i podziekowania dla osob co tlumaczyly i poprawialy karty.
Maly.drukarz
Posty: 457
Rejestracja: 08 lip 2017, 19:25
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Maly.drukarz »

Cześć.

Ja oczywiście pliki przygotuje. Podepnie sie je pod pierwszym postem i każdy bedzie mógł sobie zamówić wydruk gdzie bedzie chciał. (Lub wydrukowac samemu).

Czekam tylko na gotowe pliki z poprawkami. Jak dostane zielone światło od Nidav to sie za to zabiorę.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Nidav »

I jednak po dramatycznych chwilach kolejny update - troszkę się jednak pospieszyłem z dawaniem Wam znać, że zamówienie zbiorowe nie dojdzie do skutku.

Sam odpisał mi parę chwil temu, że personalnie nie ma problemu z tym, żebyśmy taką akcję zorganizowali, ale sam umywa od tego ręce. Dlatego też mając zgodę autora - możemy działać.

Dogadałem już z małym.drukarzem, że złożenie wszystkiego i wycena nastąpi, jak tylko skończę poprawę plików - mogę nie mieć czasu już na to w tym tygodniu, więc prawdopodobnie skończę w przyszłym.

Także raczcie wybaczyć ten dramatyzm w kwestii zamówienia i możecie spodziewać się update'u w niedalekiej przyszłości ;)
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: ENDryu »

Ależ dynamicznie się sytuacja zmienia! Miejmy nadzieję, że będzie pozytywne zakończenie :)
smobolob
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2019, 17:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: smobolob »

Hi everyone! Sorry if you can't speak English - I used 'Google Translate' to understand Polish.
I am the designer of this fan-expansion.

Answers to a few questions I saw:
"czy to są karty, które dodajemy do decku z podstawki czy może zastępujemy?" The cards are meant to be added to the deck.
"Po pierwsze primo czy ktoś to testował mechanicznie? Czy nie robi się jakaś uber strategia?" I have tested it mechanically personally many times, and have made lots of changes so that no cards are too powerful. I believe that the food cost I gave to each card is proportional to the benefit that they give. However, I cannot promise it is perfect - you may find problems that I didn't.

Many thanks to Nidav for the great job translating this.
Bartek0307
Posty: 39
Rejestracja: 11 wrz 2018, 05:59
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Bartek0307 »

smobolob pisze: 03 kwie 2019, 17:39 Hi everyone! Sorry if you can't speak English - I used 'Google Translate' to understand Polish.
I am the designer of this fan-expansion.

Answers to a few questions I saw:
"czy to są karty, które dodajemy do decku z podstawki czy może zastępujemy?" The cards are meant to be added to the deck.
"Po pierwsze primo czy ktoś to testował mechanicznie? Czy nie robi się jakaś uber strategia?" I have tested it mechanically personally many times, and have made lots of changes so that no cards are too powerful. I believe that the food cost I gave to each card is proportional to the benefit that they give. However, I cannot promise it is perfect - you may find problems that I didn't.

Many thanks to Nidav for the great job translating this.
We understand English. No worry. We are very pleased that you come here to talk with us. You did great job with this expansion ;)
Marvel LCG
pasza_sadyka
Posty: 194
Rejestracja: 11 lis 2017, 19:52
Lokalizacja: Ùlëniô
Has thanked: 55 times
Been thanked: 65 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: pasza_sadyka »

Drobne literówki które zauważyłem w ciekawostkach to:

1. Turkawka ma zdublowaną literę "o" w ciekawostkach.
2. Sczygieł w ciekawostkach to strzygieł.

Pytanie techniczne - w grze karty mają zaokrąglone narożniki, tutaj też uda się uzyskać ten efekt?

Kawał dobrej roboty!
Pozdrawiam, Marcin.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Nidav »

pasza_sadyka pisze: 04 kwie 2019, 10:11 Drobne literówki które zauważyłem w ciekawostkach to:

1. Turkawka ma zdublowaną literę "o" w ciekawostkach.
2. Sczygieł w ciekawostkach to strzygieł.

Pytanie techniczne - w grze karty mają zaokrąglone narożniki, tutaj też uda się uzyskać ten efekt?

Kawał dobrej roboty!
Pozdrawiam, Marcin.
Dzięki za zauważenie błędów - już chyba nawet je poprawiłem w najnowszej, jeszcze nieopublikowanej wersji, ale dwa razy sprawdzę dla pewności ;)

MB Print w przeszłości nie miało problemów z zaokrąglaniem rogów, więc byłbym zdziwiony, gdyby i w tym wypadku było inaczej. Na ich funpage'u możesz zobaczyć efekty ich wydruków ;) Różnica może być taka - ale to tylko domniemywam i mały.drukarz może lepiej się w tym orientuje - że sam papier może być inny. Ale jeśli tak będzie, to ja pewnie zdecyduję się na zakoszulkowanie kart i problem z głowy.
Ekoterrorysta
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2019, 20:18

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Ekoterrorysta »

magiczny.gość pisze: 02 kwie 2019, 18:42 Przejrzałem na szybko, ale solidnie nazwy ptaków. Jest kilka kwestii:
1. Nomenklatura przyrodnicza – zazwyczaj taksony mają nazwę łacińską dwuwyrazową (pierwszy człon wielka litera, drugi małą literą + Onzaczenie naukowca, który sklasyfikował takson). Polska nazwa podobnie – nazwa rodzajowa (wielką literą) + gatunkowa (małą literą)
W polskich nazwach nazwa rodzajowa jest też z małej! Z wielkiej może być gatunkowa jeśli pochodzi od nazwiska.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Nidav »

Zatem obiecany update!

Wierzę, że udało mi się ostatecznie wszystko poprawić - błędy wskazane wcześniej, błędy przez nikogo niezauważone, a i dosyć mocno zmieniłem układ tekstów i ikon, żeby wszystko wyglądało możliwie jak najbardziej profesjonalnie. Po tych paru godzinach korekt i wybitnej walki mam nadzieję, że już żadnego rażącego błędu - a nawet małego błędu - nie ma ;) Uaktualnione pliki dostępne w pierwszym poście + jeśli ktoś chce zobaczyć, a nie za bardzo ma ochotę klikać:

Instrukcja
Brązowe i różowe karty ptaków
Fioletowe karty ptaków + tory siedlisk

Pliki zostały również wysłane do małego.drukarza, który podjął się złożenia tego wszystkie do druku, skontaktowania się z drukarnią w celu oszacowania kosztów i przeprowadzenia potem zbiórki. W efekcie można już chyba zakładać, że w najbliższym czasie takowa się odbędzie :D

Gdybym jednak gdziekolwiek coś przeoczył, to niezmiennie piszcie, że trzeba coś jednak poprawić. Ze swojej strony składam głębokie ukłony wdzięczności dla każdego, kto zwrócił uwagę na błędy - a w szczególności kłaniam się Lothrainowi i magicznemu.gościowi za porządną korektę :)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Lothrain »

Jutro z samego rana przejrzę jeszcze raz karty po wprowadzonych poprawkach, dzisiaj już nie dam rady.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: bogas »

Przyznaję się, że dokładniej przecztałem karty fioletowe, a brązowe i różowe jedynie przejrzałem, ale co mi się rzuciło w oczy to brak Ę w nazwach ptaków (np. ŁABEDŹ). Być może to wina czcionki, albo coś zasłania ogonek? No i jeszcze zauważyłem, że jest karta DYMÓWKA, która jest już w oryginalnej talii kart z podstawki (chyba nawet grafika jest taka sama), więc się nam ptak dubluje ;)
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Nidav »

bogas pisze: 08 kwie 2019, 13:14 co mi się rzuciło w oczy to brak Ę w nazwach ptaków (np. ŁABEDŹ). Być może to wina czcionki, albo coś zasłania ogonek?
Si, nawet w pierwszym poście o tym pisałem - font Cardenio Modern Bold, czyli właśnie ta czcionka, ma wszystkie polskie znaki poza Ę. Dlatego też jest "raz miedzy turami" - długo szukałem czy nie ma jakiejś wersji z tą literą, ale jak już nie znalazłem, to stwierdziłem, że to na tyle drobna różnica, że już nie ma sensu szukać innej czcionki, bo lepiej jednak skorzystać z oryginalnej. Stąd też zresztą zdecydowałem się umieścić "pisklak" na torach siedlisk, bo chociaż "pisklę" byłoby lepsze, to cóż - modern problems require modern solutions ;)

Co do Dymówki - tego nie wiedziałem i z ciekawości aż sprawdzę po powrocie z pracy. Ale zdublowany ptak to chyba nawet nie jest jakiś wielki problem :D

EDIT: Faktycznie Dymówka jest też w podstawce, ale z nieco inną grafiką (i oczywiście umiejętnością). Także jeśli w grze pojawią się obie, to trzeba będzie przyjąć, że jedna przyleciała do rezerwatu z Ameryki, a druga z Europy :D
Maly.drukarz
Posty: 457
Rejestracja: 08 lip 2017, 19:25
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Maly.drukarz »

Cześć.

Temat ogarnięty, pliki przygotowane.

Wg wytycznych i możliwości wychodzi:

82 karty - 57mm x 87mm, papier kreda 350g (gruby jak do kart) bez efektu płótna
planszetka - 187,6 x 159,3 papier kreda 350g (gruby jak do kart) z dodatkowym foliowaniem matowym dla zabezpieczenia i nadania sztywności, bez efektu płótna
planszetka - 180 x 213,9, papier kreda 350g (gruby jak do kart) z dodatkowym foliowaniem matowym dla zabezpieczenia i nadania sztywności, bez efektu płótna
Z uwagi na fanowski charakter dodruku rewersy kart będą się w pewnym stopniu różniły od oryginałów. Nie da się tego całkowicie wyeliminować.

Cena wydruku to 44 zł (plus koszt wysyłki) - pod warunkiem zebrania się minimum 20 chętnych (nie powinno być problemu)
Jeśli nie ma uwag to jutro (wtorek) założę wątek zbieraczkowy i oczywiści dam również tutaj znać.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: detrytusek »

Trochę mnie martwi ten brak efektu płótna. Koszulkować nie cierpię ale nawet gdybym zacisnął zęby to i tak potem nie upchnę tego w pudełku.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: ENDryu »

Maly.drukarz pisze: 08 kwie 2019, 22:05 Cena wydruku to 44 zł (plus koszt wysyłki)
Nie będzie problemu z wysyłką zbiorową np, do Warszawy? Bedzie kilku chetnych, szkoda za wysylke mnozyc koszty :)
Maly.drukarz
Posty: 457
Rejestracja: 08 lip 2017, 19:25
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Maly.drukarz »

Akcja ruszyła - viewtopic.php?f=55&t=60680
ENDryu pisze: 09 kwie 2019, 17:21 Nie będzie problemu z wysyłką zbiorową np, do Warszawy? Będzie kilku chętnych, szkoda za wysylke mnozyc koszty
Nie będzie problemu - zróbcie jeden przelew lub niech każdy z tej ekipy w wiadomości napisze mi ze wysyłka razem do np. ENDryu
detrytusek pisze: 08 kwie 2019, 23:24 Trochę mnie martwi ten brak efektu płótna. Koszulkować nie cierpię ale nawet gdybym zacisnął zęby to i tak potem nie upchnę tego w pudełku.
Nie ma szans uzyskać taki sam efekt jak w oryginalnej grze - inna technika druku (nie do zastosowania przy małych nakładach).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Nidav »

maly.drukarz podesłał mi link z wszystkimi plikami, które już są przygotowane do druku i mają rewersy. Zainteresowanych odsyłam do pierwszego posta :)
ODPOWIEDZ