Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Nidav »

Jakiś czas temu pewien sympatyczny fan Wingspana, Sam Grey, postanowił zrobić swój własny dodatek fanowski do tejże gry (całkiem szybko, c'nie?). Tutaj można zapoznać się z samym tematem na BGG- https://boardgamegeek.com/thread/215956 ... ove/page/1

Zobaczyłem tenże dodatek i uznałem, że wygląda naprawdę zacnie, mechaniki wyglądają ciekawie i większość tych kart z powodzeniem mogłyby znaleźć się w podstawowej wersji gry, w związku z czym postanowiłem sprawdzić się, skontaktować z Samem i prosić go o pliki, ażebym mógł je przetłumaczyć. Dodatek składa się z dwóch modułów (a nawet można powiedzieć, że trzech), które można dowolnie łączyć. Efekt pracy Sama i mojego tłumaczenia poniżej:

Instrukcja
Brązowe i różowe karty ptaków w formacie .pdf
Brązowe i różowe karty ptaków w formacie .docx
Fioletowe karty ptaków + tory siedlisk w formacie .pdf
Fioletowe karty ptaków + tory siedlisk w formacie .docx

Wszystkie pliki do druku, łącznie z dodanymi rewersami, złożone przez małego.drukarza

W wielkim skrócie - moduł pierwszy to więcej kart brązowych i różowych, których celem miało być zwiększenie interakcji między graczami, przy czym wciąż zachowując jej lajtowy, nieinwazyjny charakter. Moduł drugi (który w sumie jest częścią modułu pierwszego w instrukcji, ale możecie to dowolnie łączyć, bo to w końcu fanowski dodatek) - nowy rodzaj kart (fioletowych), które mają dwa rodzaje zdolności i należy wybrać jedną z nich w trakcie zagrywania karty; pierwsza opcja to całkiem nowe zdolności "gdy zagrywasz", zaś druga opcja to zdolności "do końca gry" - które działają od momentu zagrania i opłacenia ptaka, do końca gry (zniżki na robienie rzeczy, dodatkowe umiejętności naginające zasady gry etc). Trzeci moduł to tory siedlisk, na których przesuwa się znacznik, kiedy zostaje zagrana karta w danym rodzaju siedliska. Ponadto daje to też możliwość posiadania pisklaków, które wpierw się wykluwają, potem są sobie w gniazdach, a na koniec nawet są podlotami!

Do trzeciego modułu należy użyć jakiś znaczników - proponuję albo wykorzystać kolory jaj (ustawić odpowiednie przy tabelce na planszy siedlisk w imię przypominajki) albo użyć dowolnego innego zamiennika. Podobnie trzeba mieć jakieś znaczniki do oznaczenia fioletowych ptaków, jeśli zdecydowało się na wybór umiejętności "do końca gry".

To już któreś moje tłumaczenie fanowskich dodatków na tym forum, także polecę moją klasyczną formułką - tłumaczenie, tak jak i dodatek, jest fanowskie, więc raczcie wybaczyć wszelakie błędy i literówki ;) Jeśli ktoś coś wyłapie, to proszę dać znać, bo na pewno coś się tam znalazło, czego nie zauważyłem. Dodatkowo niestety font, który został wykorzystany przy opisach zdolności, nie wspiera polskich znaków (a przynajmniej nie jego darmowa wersja dostępna w internecie) - w efekcie postanowiłem znaleźć czcionkę podobną i myślę, że wyszło nie najgorzej. Ponadto czcionka od nazw ptaków z jakiejś racji nie ma litery "ę", więc żeby już nie szaleć - zaakceptujcie proszę Dziecioła i raz pomiedzy turami ;) Do tego na torach siedlisk niestety zielony tor to skan - nie byłem w stanie sam go podmienić, dlatego też jest to jedyne miejsce, gdzie pozostał język angielski (ale zrozumiały na szczęście :D ).

Niemniej gdyby ktoś chciał się podjąć jakiś popraw, dodania czegoś, może miałby odpowiednie czcionki z polskimi znakami, to proszę się kontaktować.

Pierwotnie chciałem też ogarnąć rewersy kart, ale nie wiem czy moje zdolności w GIMPie i obróbki rzeczy, które ledwo pozwoliły mi dokonać tego tłumaczenia, umożliwiłyby mi sprawne zrealizowanie tego. I nie wiem czy będzie ktokolwiek zainteresowany, a już wystarczająco się nad tym napracowałem :D Niemniej jeśli ktoś będzie chętny pomóc lub zainteresowanie faktycznie będzie duże, to się pomyśli.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2019, 17:36 przez Nidav, łącznie zmieniany 10 razy.
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: flowerus »

Świetna robota. Widziałem ten dodatek na BGG i sam myślałem o jego przetłumaczeniu, a tu taka miła niespodzianka ;) W wolnej chwili spróbuję przejrzeć pliki.
Myślę też, że można pokusić się o wydrukowanie tego w MB Print, oczywiście za zgodą autora. Ja już jestem chętny :)
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
focar
Posty: 146
Rejestracja: 19 gru 2017, 20:47
Has thanked: 6 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: focar »

Ja zdecydowanie tez. I mysle ze mnostwo chetnych sie znajdzie jakby co :)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Lothrain »

Świetna robota. Dzięki za tłumaczenie. Tak na szybko znalazłem tylko na kartach ptaków:
"Pustałka zwyczajna" - powinno być "Pustułka zwyczajna"
"Strzygieł" - powinien być "Szczygieł"
"Łabedz niemy" - rozumiem, że nie mamy "ę", ale brakuje też "ź"
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Nidav »

Dzięki za miłe słowa!
Lothrain pisze: 02 kwie 2019, 07:50 Świetna robota. Dzięki za tłumaczenie. Tak na szybko znalazłem tylko na kartach ptaków:
"Pustałka zwyczajna" - powinno być "Pustułka zwyczajna"
"Strzygieł" - powinien być "Szczygieł"
"Łabedz niemy" - rozumiem, że nie mamy "ę", ale brakuje też "ź"
I dzięki za zauważenie błędów ;) Wieczorem sam jeszcze raz przejrzę, postaram się poprawić i wrzucę poprawioną wersję - wczoraj już nie miałem sił, a chciałem się podzielić efektem, w nadziei, że inni może zauważą błędy, które uciekły przed moim wzrokiem. Przy czym kiepskie sformułowania też raportujcie, żeby jakoś lepiej ubrać rzeczy w słowa - w szczególności w przypadku ciekawostek, bo te musiałem głęboko przemyśleć i parę nawet znaleźć sam, bo oryginalne odnosiły się do angielskiej nazwy i nie miały przełożenia na polski :)
Bartek0307
Posty: 39
Rejestracja: 11 wrz 2018, 05:59
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Bartek0307 »

Z przyjemnością się dorzucę do wydruku :)
Marvel LCG
Ulvlar
Posty: 30
Rejestracja: 13 lis 2018, 18:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Ulvlar »

Jak coś, to jestem kolejnym chętnym na druk :D
Maly.drukarz
Posty: 457
Rejestracja: 08 lip 2017, 19:25
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Maly.drukarz »

To co ? Organizujemy cos ? :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Lothrain »

Maly.drukarz pisze: 02 kwie 2019, 13:49 To co ? Organizujemy cos ? :)

Pozdrawiam.
Jestem za, ale dajcie na spokojnie sprawdzić poprawność tekstu.
Oktawian
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2018, 11:01

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Oktawian »

Ja również bardzo chętnie zapiszę się na druk w MB Print :D , rzadko zaglądam na forum niestety gdyby powstawała jakaś lista proszę o kontakt jeśli to możliwe, Oktawian Smętek na FB
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Nidav »

Maly.drukarz pisze: 02 kwie 2019, 13:49 To co ? Organizujemy cos ? :)

Pozdrawiam.
Też z chęcią się podepnę pod zamówienie, ale tak jak mówi Lothrain - najpierw jeszcze trzeba zrobić dobrą korektę ;) Możliwe też, że postaram się zrobić większy update z kartami bonusów, żeby wskazać rzeczywisty procent kart przy pomieszaniu wszystkich kart ze sobą. No i kwestia też profesjonalnego ustawienia do druku i rewersów kart (na szczęście ten został wyrzucony przez Jamiego Stegmaiera), żeby to miało ręce i nogi.
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Katia »

Też bym się dopisała. :)
3trolle - 6%
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Coen »

Też byłbym chętny :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: EsperanzaDMV »

Też się dopisuję! Polecam dopisywać też skąd zamówienie (nie każdy ma w profilu ustawioną lokalizację).
Łódź +1
magiczny.gość
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2019, 12:30
Been thanked: 3 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: magiczny.gość »

Hej,
(jestem nowy na forum), ale specjalnie dołączyłem dla tego wątku.
1. Jestem ornitologiem amatorem i chętnie bym pomógł przy tekście (zauważyłem kilka nieprawidłowości). Nie chodzi mi o jakieś wymądrzanie, po prostu bardzo bym chciał takie karty :) w jak najlepszej jakości.
2. Na druk też bym był chętny. Ja się jaram "Na skrzydłach". Dobrze, że ten fanowski dodatek powstaje... (w następnym wpisie napiszę moje uwagi - mam nadzieję, że będą pomocne).
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: kmd7 »

Wstępnie jestem zainteresowany.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Nidav »

magiczny.gość pisze: 02 kwie 2019, 17:47 Hej,
(jestem nowy na forum), ale specjalnie dołączyłem dla tego wątku.
1. Jestem ornitologiem amatorem i chętnie bym pomógł przy tekście (zauważyłem kilka nieprawidłowości). Nie chodzi mi o jakieś wymądrzanie, po prostu bardzo bym chciał takie karty :) w jak najlepszej jakości.
2. Na druk też bym był chętny. Ja się jaram "Na skrzydłach". Dobrze, że ten fanowski dodatek powstaje... (w następnym wpisie napiszę moje uwagi - mam nadzieję, że będą pomocne).
O taką pomoc właśnie mi chodzi, także proszę śmiało - na pewno wezmę pod uwagę i poprawię, bo sam z ptakami mam niewiele wspólnego i przy tłumaczeniu mogłem coś sknocić :D
Maly.drukarz
Posty: 457
Rejestracja: 08 lip 2017, 19:25
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Maly.drukarz »

Ok, widzę że chętnych sporo a będzie pewnie i więcej....
Czekam zatem na pliki po korekcie, przygotowaniem plików do druku sam się zajmę.
Jeśli ktoś może zorganizować zeskanowane rewersy kart to będzie ładniej.

PS. Zakładam, że mamy zgodę autora tłumaczenia na akcje?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Nidav »

Maly.drukarz pisze: 02 kwie 2019, 18:17 Jeśli ktoś może zorganizować zeskanowane rewersy kart to będzie ładniej.

PS. Zakładam, że mamy zgodę autora tłumaczenia na akcje?
Rewers karty można znaleźć tutaj - jest na samym dole pliku (strona 22).

Jeszcze nie pisałem do Sama w tej sprawie, bo nie spodziewałem się aż takiego odzewu, zatem skontaktuję się z nim i potwierdzę czy nie ma nic przeciwko :)
magiczny.gość
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2019, 12:30
Been thanked: 3 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: magiczny.gość »

Przejrzałem na szybko, ale solidnie nazwy ptaków. Jest kilka kwestii:
1. Nomenklatura przyrodnicza – zazwyczaj taksony mają nazwę łacińską dwuwyrazową (pierwszy człon wielka litera, drugi małą literą + Onzaczenie naukowca, który sklasyfikował takson). Polska nazwa podobnie – nazwa rodzajowa (wielką literą) + gatunkowa (małą literą)
O ile w przypadku roślin sprawa jest jasna, to jakoś biolodzy, szczególnie zajmujący się dużymi ssakami oraz ornitolodzy korzystają z jednowyrazowych lub uproszczonych nazw [można sprawdzić przewodniki ornitologiczne z Collinsem na czele]. W związku z tym albo bym wybrał opcję pierwszą, gdzie jest nazwa rodzajowa i gatunkowa (co brzmi i funkcjonuje trochę „na siłę”), albo po prostu sugerował się dobrym atlasem ornitologicznym (Collins czy nawet te ze świetnymi ilustracjami Larsa Jonssona – powinny mieć akredytację OTOPu i innych autorytetów).

Poniżej zaproponowałem moje zmiany i sugestie (bo są niekonsekwencje i nieścisłości w obecnej wersji ptaków, np. jest oknówka zwyczajna i dymówka, to powinno być albo oknówka i dymówka labo oknówka zwyczajna i dymówka zwyczajna)

2. Literówek nie wspominam, pewnie taki font, co da się dopracować, jak w PS-ie, to w wolnej chwili mogę pomóc)
3. Błędy merytoryczne (ale z tego co pamiętam to bielik tylko). Nie czytałem jeszcze ciekawostek, ale mogę to zrobić 😉
Wśród nazw są rzadko używane. W literaturze fachowej oraz przewodnikach ornitologicznych występują raczej (po lewej nazwa z karty, po prawej częściej używana przez ornitologów):
I. Brązowe i różowe karty ptaków:
1. Trznadel żółtobrzuch – Trznadel zwyczajny
2. Sójka żołędziówka – Sójka zwyczajna (lub po prostu Sójka)
3. Strzyżyk woleoczko – Strzyżyk zwyczajny (lub po prostu Strzyżyk)
4. Sterniczka białogłowa – Sterniczka zwyczajna (lub po prostu Sterniczka)
5. Puchacz śnieżny – Sowa śnieżna (tak raczej się mówi)
6. Orzeł bielik – Bielik (tu ewidentny błąd; Bielik jest orłanem, a nie orłem!)
7. Bojownik batalion – jest kilka nazw w użyciu, trochę kłopotliwy gość, może zostać po prostu Batalion
8. Sokół drzemlik – tu po prostu Drzemlik (jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś mówił sokół drzemlik,
9. Sosnówka – tu jest spoko (mimo, że to sikora sosnówka)
II. Fioletowe karty ptaków + tory siedlisk
1. Gąsiorek - tu jest spoko (mimo, że to Dzierzba gąsiorek)
2. Oknówka zwyczajna – Może być oknówka, a funkcjonuje jeszcze jaskółka oknówka
3. Modraszka zwyczajna – Modraszka po prostu (a funkcjonuje sikora modraszka, Sikora modra)
4. Bogatka zwyczajna – Bogatka (a funkcjonuje także Sikora bogatka)
5. Czernica – jest git (a funkcjonuje kaczka czernica lub nawet kaczka czarnoczuba)
6. Dymówka – można? Można (a funkcjonuje dymówka zwyczajna lub jaskółka dymówka)
7. Gołąb grzywacz – to po prostu Grzywacz
8. Czyż pospolity – Czyż (a funkcjonuje czyż zwyczajny, czy nawet czyżyk [swoją drogą mam na nazwisko Czeżyk i prawie każdy to przekręca właśnie na czyżyka 😝 stąd wiem])
9. Bekas kszyk – Może być sam Kszyk lub sam bekas (czasem bekas baranek)

W przypadku: Kawki, Zięby, Sroki, Łyski, Kosa, Sójki, Turkawki, Cyraneczki, Gila, Strzyżyka, Ślepowrona, Jerzyka, Pustułki, Zimorodka, Bataliona, Drzemlika – wystarczy sama nazwa, bez przymiotnika „zwyczajny”;
Co do arkusza z fioletowymi kartami może być po prostu: Oknówka, modraszka, cietrzew, bogatka, kuropatwa, Czajka, głuszec, dzwoniec, kowalik, derkacz, czyż, przepiórka, świerszczak.

PS nie chcę tu strugać jakiegoś biologa, ale kawałek życia naturę, szczególnie ptaki obserwuję. Jeżeli wyjdzie dodatek, nawet fanowski – chciałbym go mieć i to w możliwie jak najlepszej jakości merytorycznej i estetycznej.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: hutriel »

Merytorycznie pewnie super, ale jak to się ma do mechaniki zbierania punktów za ptaki z kolorem, częścią ciała itp w nazwie?
magiczny.gość
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2019, 12:30
Been thanked: 3 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: magiczny.gość »

Oho - racja. Tu jest dobry argument na dwuczłonowe nazwy i to te rzadziej stosowane. Czyli można to ugryźć zupełnie inaczej. Jest spis synonimów i nazw regionalnych poszczególnych gatunków, co daje możliwości "naciągania" nieco nazw na potrzeby gry. Mógłbym pewnie bliżej weekendu zrewidować każdy gatunek, chociaż przyznam szczerze, że dużo zmian nie będzie, bo u wielu gatunków jest to kwestia słowa zwyczajny/pospolity, co w efekcie nic nie daje.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Nidav »

Słowa zwyczajny, pospolity akurat faktycznie mogę usnąć. Zostawiłbym za to właśnie nazwy, które mogą wpłynąć na karty bonusowe - czyli przykładowo strzyżyka woleoczko i trznedela żółtobrzuchego. Zrobiłem już wyliczenia zmian procentowego udziału kart spełniających dane warunki kart, kiedy wymiesza się wszystkie karty ze sobą i zmiany wyglądają następująco:

• Anatom – 21% kart (gra podstawowa – 28%) - ptaki z części ciała w nazwie
• Fotograf – 34% kart (gra podstawowa – 40%) - ptaki z kolorem w nazwie
• Globtroter – 55% kart (gra podstawowa – 34%) - ptaki spoza Ameryki Północnej i Środkowej
• Kartograf – 14% kart (gra podstawowa – 19%) - nazwy geograficzne
• Miłośnik ptaszków – 46% kart (gra podstawowa – 42%) - ptaki za mniej niż 4 punkty
• Miłośnik robaczków – 11% kart (gra podstawowa – 9%) - ptaki żywiące się tylko robakami
• Ogrodnik dzikiej natury – 29% kart (gra podstawowa – 31%) - ptaki w jednym z typów gniazd
• Przewodnik stada – 13% kart (gra podstawowa – 15%) - ptaki z jedną ze zdolności
• Znawca gryzoni – 13% kart (gra podstawowa – 15%) - ptaki żywiące się wyłącznie gryzoniam

Reszta kart to różnica na poziomie 1% lub pozostają takie same - trzeba przyznać autorowi, że dobrze mu to wyszło. To jednak 82 karty dodane do 170, więc nie ma jakiegoś wielkiego burzenia balansu, poza Globtroterem, bo wszystkie karty z dodatku spełniają jego warunek :D Dlatego z dodatkiem radziłbym grać, wyrzucając wpierw tę kartę z talii.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2019, 20:55 przez Nidav, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 348 times
Been thanked: 623 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: bogas »

Wow! Świetna robota, a i dodatek ciekawy. Oczywiście jestem chętny na druk w dobrej jakości, więc proszę mnie dopisać (lokalizacja: Katowice i okolice).
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Na Skrzydłach: Ptaki Europy (dodatek fanowski)

Post autor: Nidav »

Informacyjnie - wprowadziłem zmiany nazewnictwa zasugerowane przez magicznego.gościa (z pominięciem tych, które wpłynęłyby na karty bonusowe) oraz poprawiłem błędy zauważone przez Lothraina. Dodatkowo sam poprawiłem drobne rzeczy, które wpadły mi w oko + w instrukcji na samym końcu dodałem zmiany w procentach na kartach bonusowych. Linki do plików zostały podmienione w pierwszym poście.

Wszelakie zauważone błędy i sugestie proszę dalej zgłaszać ;)
ODPOWIEDZ