Flamme Rouge - Wielka Pętla

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Flamme Rouge - Wielka Pętla

Post autor: Czochrun »

Witam!
Wczoraj udało mi się zagrać pierwszy raz w Wielką Pętlę. Wprawdzie rozegraliśmy tylko jeden wyścig i nie powinienem się jeszcze wypowiadać, ale zastanawiam się czy ktoś próbował bardziej taktycznego rozgrywania wyścigu? Czyli zamiast odrzucania trzech kart (po dobraniu czterech), trzymanie ich na ręce i decydowanie dopiero wtedy gdy zagra gracz prowadzący zawodnika na czele. Jeszcze tego nie testowałem, ale mam wrażenie, że będzie ciekawiej. W końcu powinniśmy na żywo reagować na to co się dzieje na trasie. Ruch robi pierwszy zawodnik i jeśli przyjdzie nasza kolej decydujemy czy trzymać się na jego kole, wyprzedzić go (ryzykując zmęczeniem) czy może odpuścić i zaczaić się na atak w następnym ruchu. Teraz planowanie jest totalnie w ciemno i odnoszę wrażenie, ze przez to gra wiele traci.
Czy ktoś to może próbował? Jak to wygląda w praktyce? A może taka wersja była testowana? Przekopuję się na forum poprzez multum tematów na BGG i na razie na nic takiego nie trafiłem.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Flamme Rouge - Wielka Pętla

Post autor: jnowaczy »

Pomysł nie głupi, tylko chyba nie najlepszy. Co jeśli do ręki wpadnie Ci 3x2 i jedna 4 a w późniejszym rozdaniu załóżmy 2 karty zmęczenia i 5 i 4 i co wtedy ? Jesteś ugotowany i najlepsza strategia Ci nie pomoże, po wyscigu
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 954
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Flamme Rouge - Wielka Pętla

Post autor: Bart Henry »

Rozegraj taką grę i sprawdź ile straci dynamika. Bo że straci, to pewne. Symultaniczne akcje pozwalają rozegrać partię w 30 minut, więc choćby tutaj jest duży plus takiego rozwiązania. Gra stanie się policzalna, więc sytuacje, gdy "tracisz" 1-2 oczka z wartości karty, bo zostałeś zablokowany zostaną okrojone do minimum, gdy i tak nie możesz zagrać czegoś innego. Im więcej osób, tym naturalnie większy downtime wygeneruje ta zmiana. Dla ogranej grupy może być to ciekawa modyfikacja.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Flamme Rouge - Wielka Pętla

Post autor: lotheg »

Pograj wiecej, bo gra jest dobrze policzona i ograni gracze ogrywaja tych slabszych/poczatkujacych, wiec losowosc jest ograniczona. Szczegolnie to sie ujawnia na przestrzeni Grand Touru :)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
ODPOWIEDZ