Runebound 3 ed. - rozszerzenie mapy

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Runebound 3 ed. - rozszerzenie mapy

Post autor: shod »

już od dawna chodziły za mną próby zwiększenia mapy do R3. wydawało się, że FFG zostawiło sobie możliwości rozwoju od południowej strony planszy i to zapewne byłoby najłatwiejsze. Natomiast z tego co udało mi się zdobyć to więcej wiadomo o tym jak wyglądają tereny na północ...
takie moje wstępne próby...planuje wrzucić jeszcze kilką świątyń i zmienić/dodać kilka klejnotów przygód.
https://drive.google.com/open?id=19-hhA ... nzTr7R-OQI

mam prośbę, jakby Ktoś z Was posiadający Runebound 2 lub Runebound 1 mógł mi zrobić fotkę tych terenów z widocznymi polskimi nazwami miejsc to byłbym wdzięczny, bo chciałbym zrobić wersję PL i zachować spójność z tym co wykonała Galakta.
coś udało mi się zdobyć z sieci, ale jakość jest taka, że słabo widać te tereny i nazwy...
będę wdzięczny za pomoc i udostępnię na koniec mapę w lepszej jakości w wersji ANG i PL.

[EDIT]
mapa w wersji ENG https://drive.google.com/open?id=1C4Udr ... 2RkmaDWdys
mapa w wersji ENG v2 - miasta z R2 https://drive.google.com/open?id=1IltPZ ... xntz4gQGDC
mapa w wersji PL https://drive.google.com/open?id=1urhyK ... Re-1zzsMJg
mapa w wersji PL v2 - miasta z R2 https://drive.google.com/open?id=12vWtv ... u9UFEsvsPr
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2019, 10:53 przez shod, łącznie zmieniany 2 razy.
LechJ
Posty: 1
Rejestracja: 03 cze 2019, 13:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Runebound 3 ed. - rozszerzenie mapy

Post autor: LechJ »

Obrazek

Obrazek
Lamm
Posty: 27
Rejestracja: 22 maja 2019, 17:00
Been thanked: 2 times

Re: Runebound 3 ed. - rozszerzenie mapy

Post autor: Lamm »

Siemka, może odkopię trochę temat. Jak twój dodatek? Dzieje się coś czy pomysł został porzucony?
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Runebound 3 ed. - rozszerzenie mapy

Post autor: shod »

Lamm pisze: 03 wrz 2019, 11:54 Siemka, może odkopię trochę temat. Jak twój dodatek? Dzieje się coś czy pomysł został porzucony?
temat nie został porzucony...i poza mapą mam zamiar zrobić trochę kart przygód do tej rozszerzonej mapy...
aczkolwiek nie wiem co z nim finalnie zrobić, bo nie chciałbym by ktokolwiek mógł się do mnie doczepić, że robię coś nielegalnie. Rozmawiałem z kimś z Galakty, oni problemu nie widzą, ale nie są władni.
Napisałem do FFG poprzez formularz z pytaniem, czy mogę udostępnić stworzoną przeze mnie mapę z wykorzystaniem oryginalnych grafik z gry i zero odzewu. Nie wiem co z tym fantem zrobić, tym bardziej, że jeden ze znajomych, z pełną stanowczością powiedział, że na własne potrzeby to sobie mogę robić co chcę, ale z udostępnianiem [nawet non profit] to żebym uważał.

Wydaje się [co potwierdziła mi też rozmowa z ludźmi z Galakty], że byłoby to tylko z korzyścią i dla graczy i dla gry, bo poniekąd przedłużyłoby jej żywot i podniosło regrywalność, ale.... i wiem że mnóstwo ludzi udostępnia mnóstwo materiałów na forach i na BGG... Może ktoś z Was wie, jak to wygląda w świetle przepisów?
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Runebound 3 ed. - rozszerzenie mapy

Post autor: playerator »

shod pisze: 03 wrz 2019, 14:32 (...) nie chciałbym by ktokolwiek mógł się do mnie doczepić (...)
Myślę, że jeśli nawet, to po prostu zostaniesz poproszony o usunięcie plików. I tyle :)
Jednak nawet to uważam za bardzo mało prawdopodobne.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Runebound 3 ed. - rozszerzenie mapy

Post autor: shod »

playerator pisze: 03 wrz 2019, 14:52 Myślę, że jeśli nawet, to po prostu zostaniesz poproszony o usunięcie plików. I tyle :)
Jednak nawet to uważam za bardzo mało prawdopodobne.
przyznam, że również żywię taką nadzieję ;)
tylko teraz wrzucając na BGG trzeba zaznaczyć, że ma się wszelkie prawa lub zgody na zamieszczane pliki... a te, mimo iż są mojego autorstwa to jednak korzystają czyiś grafik... i tu mam dylematy i lekkie obawy czy ktoś się nie doczepi, nie oskarży itp itd... ;P
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Runebound 3 ed. - rozszerzenie mapy

Post autor: shod »

dobra, wrzucam na razie tu [edytowałem pierwszy post]...docelowo chyba też na BGG.
trochę rzeczy uległo zmianom, dodałem świątynie, zmieniłem trochę teren, żeby można było zapuszczać się we wschodnie rejony nie tylko traktami, ale nadal obszary wzorowane na mapie Terinoth. wprowadziłem też więcej klejnotów przygód, chyba po 5 wyszło.
jakby Ktoś miał jakieś uwagi czy sugestie to chętnie wysłucham :)

[EDIT]
zapomniałem, że robiłem też wersje z miastami z mapy R2, żeby nie było duplikatów.
Lamm
Posty: 27
Rejestracja: 22 maja 2019, 17:00
Been thanked: 2 times

Re: Runebound 3 ed. - rozszerzenie mapy

Post autor: Lamm »

Jeśli chodzi o twórczość fanowską, to przykład Talismana pokazuje,
że gdy nie czerpiesz z tego co robisz korzyści to powinno być wszystko ok.
Fanie, że coś robisz z RB 3ed.
Chodzę wokół tej gry i mam w planie jej zakup, więc taki informacje bardzo mnie cieszą.
kowalsm
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2019, 13:00
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Runebound 3 ed. - rozszerzenie mapy

Post autor: kowalsm »

Czy może mi ktoś podpowiedzieć gdzie wydrukować taką plansze ?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2817
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Runebound 3 ed. - rozszerzenie mapy

Post autor: Gromb »

Zapytaj w MB Print.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
kowalsm
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2019, 13:00
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Runebound 3 ed. - rozszerzenie mapy

Post autor: kowalsm »

Shod, czy mógłbyś mi przesłać projekt mapy w pdf ? Potrzebują go do druku.

Poniżej koszt druku map (bez kosztu wysyłki), ktoś zainteresowany ?
"Mata lateksowa - 50 zł
Plansza tekturowa składana - 72,50zł
Ceny te są podane dla pojedynczego zamówienia. Jeśli zbierze Pan kilka osób i zamówi ten dodatek w ilości np 10 sztuk to cena spada nawet o 60%."
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Runebound 3 ed. - rozszerzenie mapy

Post autor: shod »

kowalsm pisze: 25 wrz 2019, 09:36 Shod, czy mógłbyś mi przesłać projekt mapy w pdf ? Potrzebują go do druku.

Poniżej koszt druku map (bez kosztu wysyłki), ktoś zainteresowany ?
"Mata lateksowa - 50 zł
Plansza tekturowa składana - 72,50zł
Ceny te są podane dla pojedynczego zamówienia. Jeśli zbierze Pan kilka osób i zamówi ten dodatek w ilości np 10 sztuk to cena spada nawet o 60%."
wstrzymaj się jeszcze. wprowadziłem kilka drobnych poprawek, przyciemniłem trochę i szykuje właśnie pliki PDF do druku. będzie wersja w formacie A2 jako całość i dwa pliki w formacie A3. pojawiły się prośby o wygenerowanie mapy jako całości i sam też zastanawiam się nad taką wersją, bo fajnie by się wtedy składała na 6...problem w tym, że nie posiadam dobrego skanu planszy...ani PL ani ENG.
na prośbę zainteresowanych wątek toczy się też na BGG.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Runebound 3 ed. - rozszerzenie mapy

Post autor: shod »

kowalsm pisze: 25 wrz 2019, 09:36 Shod, czy mógłbyś mi przesłać projekt mapy w pdf ? Potrzebują go do druku.
żeby nie dublować
https://boardgamegeek.com/filepage/1889 ... zenie-mapy
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Runebound 3 ed. - rozszerzenie mapy

Post autor: litk »

Ktoś drukował już tę mapę i mógłby pokazać jak to się licuje?
Pomnik
Posty: 298
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 148 times
Been thanked: 99 times

Re: Runebound 3 ed. - rozszerzenie mapy

Post autor: Pomnik »

litk pisze: 26 paź 2023, 20:15 Ktoś drukował już tę mapę i mógłby pokazać jak to się licuje?
W aktualnej wersji (bez dodatkowych karty zielonych przygód + z zielonymi kryształkami na mapie) to nie sądzę by ktoś się skusił na wydruk.
Temat też niestety od pewnego czasu martwy.
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Runebound 3 ed. - rozszerzenie mapy

Post autor: shod »

Miałem kilka pomysłów na uaktywnienie tej dodatkowej mapy łącznie z jakimś scenariuszem, ale...konieczność realizacji rożnych życiowych planów pokrzyżowała te planszówkowe.
Jakby ktoś potrzebował plik do wydruku z żetonami klejnotów, to mogę w tym temacie pomóc.
Bardzo ciekawy projekt jest na BGG wykonany przez fascynata R3, któremu bardzo spodobała się ta mapa i zapragnął ja wykorzystać tworząc niesamowita robotę.
Tu namiary https://boardgamegeek.com/filepage/2249 ... es-fanmade
Jakby ktoś miał czas i chęć to przetłumaczyć to może znalazłbym czas, żeby to graficznie ogarnąć i byłby to świetny dodatek PL.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Runebound 3 ed. - rozszerzenie mapy

Post autor: shod »

litk pisze: 26 paź 2023, 20:15 Ktoś drukował już tę mapę i mógłby pokazać jak to się licuje?
Na tą chwile nie mam zdjęć, ale na BGG kilka osób publikowało.
ODPOWIEDZ