Nemesis - Zasady Domowe

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Nemesis - Zasady Domowe

Post autor: Mixthoor »

Czy ktoś z Was modyfikował już podstawowe zasady gry? Ja odrobinę i gra nam się nieco lepiej:

1) Gdy postać zginie, jej broń, ciężkie przedmioty (jajo intruza, truchło intruza, zwłoki członka załogi) oraz przedmioty uniwersalne (samoróbki z talii niebieskiej, uzbrojenie z talii czerwonej, przedmioty pierwszej pomocy z talii zielonej, pozostałe z talii żółtej) pozostawiamy w pomieszczeniu z jej ciałem. Przedmioty osobiste odrzucamy z gry.
2) Skutki pożaru rozpatrujemy jednocześnie dla intruzów i graczy w Fazie Wydarzeń w pkt.7, a nie po spasowaniu gracza w rundzie graczy (wg instrukcji na stronie 17). Im mniej wyjątków i mikro reguł, tym lepiej.
3) Pobieranie przedmiotów. Do ręki bierzemy 3 zamiast 2 z danej wierzchu talii. W pomieszczeniach białych, do ręki bierzemy 3 zamiast 2 z danej talii lub po 1 z wierzchu talii uzbrojenia (czerwonej), przedmiotów pierwszej pomocy (zielonej) i pozostałych (żółtej).
Ostatnio zmieniony 04 sie 2019, 08:52 przez Mixthoor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Nemesis - Zasady Domowe

Post autor: Kilson »

2) Ale wydaje mi się, że pożar nie wbija ci hita jak spasujesz, tylko po każdej turze (czyli tych 2 akcjach, a nie całej rundzie) w której kończysz w pomieszczeniu z pożarem. Czyli jeśli całą rundę spędzisz w pomieszczeniu z pożarem, to dostaniesz obrażenia nawet 2-3 razy, a obcy dostają raz w swojej turze.

Generalnie nie upraszczasz czy ulepszasz zasad tylko zmniejszasz poziom trudności ;) Chociaż osobiście nie wiem, czemu sprzęt po martwych postaciach znika i punkt 1 ma moim zdaniem sens.

Ja natomiast myślałem o modyfikacji zasad związanych z kapsułami ratunkowymi, bo czekanie na drugiego gracza jest bardzo ryzykowne ze względu na to, że postać w kapsule nadal rzuca na szmery (w fazie kolonii) i nawet jak uda się wejść i drugi gracz znów wygeneruje spotkanie albo przyciągnie obcego, to trzeba z kapsuły wyjść, znów przegonić/zabić obcego, ponownie każdy musi wydać 2 karty i znów 2 rzuty na szmery - więc ogromna szansa na powtórkę z sytuacji. Przy kiepskich rzutach (szczególnie jak kapsuła jest w pomieszczeniu, gdzie są tylko 2 korytarze) może dojść do sytuacji, że przez pół gry gracze próbują wsiąść do kapsuły i się nie udaje (nawet zakładając, że są w stanie pokonać przywoływane co chwilę potworki).
W związku z tym myślałem czy np. nie potraktować gracza w kapsule, który zdecydował się czekać w ten sposób:
Opcja 1) Jeśli udało mu się wejść, to już nie rzuca na szmery w fazie kolonii jeśli w pomieszczeniu jest jeszcze inny gracz (w razie wyciągnięcia żetonu dorosłego intruza rzuca tylko gracz, który jest w pomieszczeniu, a nie wszedł do kapsuły). Jeśli w pomieszczeniu nie ma nikogo innego, to rzuca normalnie tak jak by był poza kapsułą (w sytuacji, gdy np. czekasz na gracza, który jest gdzieś dalej)
Opcja 2) Pojawienie się obcego nie zmusza cię do wyjścia z kapsuły o ile w pomieszczeniu jest jeszcze inny gracz (możesz wyjść, ale nie musisz). Czyli siedzisz i czekasz w kapsule w ręką nad przyciskiem startu (oczywiście automatycznie pasujesz - nie możesz wykonywać ataków ani żadnych innych akcji). Jeśli drugi gracz zginie, to zostajesz sam z obcym i wracasz do pomieszczenia (zakładam, że drzwi nie zatrzaskują się natychmiastowo ;) ), ale jeżeli drugi gracz zdoła przepędzić lub zabić intruza, to nie musisz wsiadać do kapsuły ponownie i jeszcze raz rzucać na szmery.

Obecne zasady mają chyba na celu wymuszanie "trudnych decyzji", ale ten aspekt nie bardzo mi się podoba. Bo nawet jak już wiemy, że zależy nam na współpracy, uzbroiliśmy się i wyposażyliśmy, wykonaliśmy swoje karkołomne zadanie, a potem drugie tyle czasu nie możemy wsiąść do kapsuły, bo gra chce wymusić na nas zostawienie kolegi na śmierć :/
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 2331 times

Re: Nemesis - Zasady Domowe

Post autor: Curiosity »

Obrazek
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Nemesis - Zasady Domowe

Post autor: Mixthoor »

Kilson pisze: 28 lip 2019, 18:50 2) Ale wydaje mi się, że pożar nie wbija ci hita jak spasujesz, tylko po każdej turze (czyli tych 2 akcjach, a nie całej rundzie) w której kończysz w pomieszczeniu z pożarem. Czyli jeśli całą rundę spędzisz w pomieszczeniu z pożarem, to dostaniesz obrażenia nawet 2-3 razy, a obcy dostają raz w swojej turze.
Hmm... niesprawiedliwe. Czy nie lepsze zatem byłoby: "przy wejściu do płonącego pomieszczenia gracz otrzymuje jedną powierzchowną ranę?" Przetestuję. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Nemesis - Zasady Domowe

Post autor: Kilson »

Mixthoor pisze: 04 sie 2019, 00:44 Hmm... niesprawiedliwe. Czy nie lepsze zatem byłoby: "przy wejściu do płonącego pomieszczenia gracz otrzymuje jedną powierzchowną ranę?" Przetestuję. Co o tym sądzicie?
Moim zdaniem zły pomysł, bo 1 powierzchowna rana jeśli stoisz całą rundę w ogniu, walczysz, korzystasz z pomieszczenia itd. to ogień byłby bardzo słaby. Wręcz walka z obcymi w płonącym pomieszczeniu byłaby wtedy wskazana... bo 1 rana obcego za 1 powierzchowną to świetny deal.
Dobrze jest jak jest.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Nemesis - Zasady Domowe

Post autor: addekk »

a czy ktoś myślał o "stworzeniu" nowych kart celów?
Czy uważacie, że zachwiało by to balans gry?
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 861
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 283 times

Nemesis - nowe cele

Post autor: KOSHI »

Po iluś tam partiach postanowiłem napisać nowe cele do gry coop na 2, może 3, osoby. Jeśli w zasadach startowych danego wariantu nie ma wzmianki o zmianach zasad co do skoku, działania silników i celu podróży to tego nie zmieniamy. Zostaje wszystko po staremu. Wariantów nie ograłem - wrzucam surowe. Zrobiłem je alternatywnie dla bazowych celów, których nie używamy - nie losujemy w ogóle tych kart a cel jest narzucony z góry. Po co powstały nowe cele? Kasacja efektu Beny Hilla - sprawdź silniki, sprawdź koordynaty i łażenie w kółeczko. Potrzebowałem większej immersji i klimatu. Dodatkowo planuje wprowadzić zmiany:

NOWE ZASADY OGÓLNE


Broń znalezioną w trakcie przeszukiwania statku znajdujemy w pełni naładowaną.
Po martwym członku załogi można przejąć przedmioty (ale nie osobiste).
W momencie pociągnięcia karty wydarzenia "Wystrzelenie kapsuły ratunkowej" należy rzucić kostką k6, aby określić z której sekcji należy usunąć kapsułę. Wynik - 1,2,3 to sekcja A. Wynik - 4,5,6 to sekcja B.

WARIANT I - NIE ODDAM CI JEJ SUKO!

CEL:
• Opuść statek kapsuła ratunkowa posiadając niebieskie ciało członka załogi.
• Zniszcz gniazdo.
• Statek nie może zostać zniszczony i nie może dotrzeć na Ziemię.

ZAŁOŻENIA SCENARIUSZA:
• Po odkryciu "Gniazda" umieść w nim niebieski znacznik członka załogi.
• Nie dokładaj tokenu Królowej do woreczka intruzów na etapie setupu. Gdy wejdziesz do "Gniazda" dołóż jej token do worka intruzów.
• Jednym z pomieszczeń na statku musi być "Sterownia"

WARIANT II - 20 MILIONÓW TON RUDY

CEL:
• Statek nie może zostać zniszczony i musi dotrzeć na Ziemię.
• Zniszcz gniazdo.
• Zabij Królową lub wyrzuć ją w przestrzeń kosmiczną przy pomocy śluzy powietrznej.

ZAŁOŻENIA SCENARIUSZA:
• Na statku muszą znajdować sie pomieszczenia "Śluza powietrzna" i "Centrum dowodzenia".
• Odkryj 2 słabości intruzów: ciało intruza oraz jajo - są znane od początku.
• Po odkryciu "Laboratorium" umieść w nim niebieski znacznik członka załogi.
• Po odkryciu "Gniazda" umieść w nim Królową (nie dokładaj jej tokenu do woreczka intruzów na etapie setupu). Królowa nie może uciec do kanałów technicznych ani w żaden inny sposób zniknąć z planszy. Jeśli jakiś efekt nakazuje to zrobić - zignoruj go.
• Ustaw status wszystkich silników na sprawny. Jeżeli w którejś maszynowni pojawi się znacznik awarii zmień status odpowiadającego jej silnika na niesprawny. Po usunięciu awarii zmień status silnika ponownie na sprawny.
• Domyślny cel podróży statku to Ziemia. Weź jedną z kart celu podróży z adnotacją B = Ziemia i połóż ja zakrytą na polu koordynat. Dopóki cel lotu nie zostanie potwierdzony w "Kokpicie" statek pozostanie w trybie orbitowania do dookoła Ziemi.

WARIANT III - KWARANTANNA

CEL:
• Statek nie może zostać zniszczony i nie może dotrzeć na Ziemię.
• Wyślij sygnał.
• Odkryj wszystkie pomieszczenia na statku.

ZAŁOŻENIA SCENARIUSZA:
• Ustaw status wszystkich silników na niesprawne. W zależności od celu lotu do udanego skoku będą potrzebne:

1. 1 sprawny silnik- Wenus.
2. 2 sprawne silniki - Mars.
3. 3 sprawne silniki - Daleka przestrzeń.

WARIANT IV - CHRZANIĆ KORPO!

CEL:
• Zniszcz statek
• Opuść statek kapsuła ratunkowa posiadając niebieskie ciało członka załogi.

ZAŁOŻENIA SCENARIUSZA:
• Jednym z pomieszczeń na statku musi być "Sterownia".
• Po odkryciu "Gniazda" umieść w nim niebieski znacznik członka załogi.
• Ustaw cel lotu - Ziemia. Cele lotu można zmieniać losując tylko kolejna kartę celu lotu. Znacznik na torze destynacji przez całą grę zostaje na polu B.
• Ustaw status wszystkich silników na sprawne. Do nieudanego skoku jako jednej z możliwości zniszczenia statku będą potrzebne:

1. 3 niesprawne silnik - Ziemia.
2. 2 niesprawne silniki - Mars i Wenus.
3. 1 niesprawny silnik - Daleka przestrzeń.

WARIANT V - MROCZNY SEKRET

CEL:
• Statek musi dotrzeć na Marsa.
• Na koniec gry w "Gnieździe" musi pozostać żywe co najmniej 1 jajo i nie może być w nim znacznika pożaru.
• Odkryj 2 słabości intruzów: ciało intruza oraz jajo.
• Wyślij sygnał.

ZAŁOŻENIA SCENARIUSZA:
• Usuń z kart wydarzeń kartę "Wystrzelenie kapsuły ratunkowej" oraz tokeny kapsuł ratunkowych. Nie będą potrzebne w rozgrywce. Statku nie można opuścić kapsułą ratunkową.
• Królowej nie można zabić.

WARIANT VI - NOWY DOM...

CEL:
• Statek musi dotrzeć na Wenus.
• Opuść statek kapsułą ratunkową posiadając jajo intruza.
• Podczas skoku procedura samozniszczenia musi być aktywna. W tym scenariuszu procedura samozniszczenia nie niszczy statku podczas skoku a dopiero po dotarciu statku na Wenus.

ZAŁOŻENIA SCENARIUSZA:
• Jednym z pomieszczeń na statku musi być "Sterownia".

WARIANT VII - HORYZONT ZDARZEŃ


CEL:
• Statek musi polecieć w Daleką przestrzeń.
• Wszystkie silniki muszą być sprawne.

ZAŁOŻENIA SCENARIUSZA:
• Ustaw status wszystkich silników na niesprawne.
• Umieść w "Kokpicie" na etapie setupu 2 dorosłych osobników oraz 1 pełzacza.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2020, 22:15 przez KOSHI, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4444
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Nemesis - nowe cele

Post autor: Hardkor »

Bardzo ciekawe, po ograniu wszystkich dodatków, czyli za jakieś miliony godzin może bym wziął pod uwagę to xD Ale naprawdę podoba mi się. Jeszcze ilustracja graficzna (opis tego) na jakiś kartach i spokojnie można zrobić PnP
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Nemesis - nowe cele

Post autor: lotheg »

Po pierwsze to liczba życia równa cyfrze z tokenu to spore ułatwienie, bo to będą wartości od 1 do 4, a nie od 2 do 6.
Po drugie to bardzo źle się czyta rzeczy napisane WIELKIMI LITERAMI, więc ciężko ocenić dalszą część ;)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 861
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 283 times

Re: Nemesis - nowe cele

Post autor: KOSHI »

Generalnie nie używam dużych liter w postach, ale tekst jest przeklejony z Worda i ma iść na wydruk A4. Dla mnie w tej formie będzie czytelniejszy na dużej drukowanej kartce. Nie oceniajmy książki po okładce. :wink: Wariant z tokenami jest w fazie planów. Nie wiem jak będzie pasował w rozgrywce na zmienionych zasadach celów. Nie testowałem jeszcze żadnego ze scenariuszy. Dzisiaj się przymierzam do jakiegoś.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Nemesis - nowe cele

Post autor: lotheg »

Dobra rada: spróbuj wydrukować jedną stronę A4 z takim tekstem i zobacz czy rzeczywiście jest to czytelne :) Ostatnio taki błąd popełnił Grotwórca i swoje instrukcje do pnp z kampanii na wspieram.to zrobił wielkimi literami. Już się wycofał z tego...
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 861
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 283 times

Re: Nemesis - nowe cele

Post autor: KOSHI »

Faktycznie kiepsko się to czyta. Ludzkie oczy nie są przystosowane do dużych liter. Każdy wyraz trzeba analizować a po zwykłym tekście się sunie oczami. Jeśli będę robił plik do druku to poprzerabiam jednak na normalną czcionkę.

Rozegrałem dziś wariant nr 1 na 2 osoby i chyba ta ilość będzie odpowiednia do gry. Wariant z tokenami obcych odpada. Grałem normalnie i nie ma sensu zmieniać im ilości HP. Dużo lepsza jest zabawa jeśli obcy nie są na hita i trzeba kombinować. Wieżyczki chyba załatwia sprawę dodatkowego dmg przy niektórych scenariuszach i znajdowane w pełni naładowane pukawki. Drugie spostrzeżenie - zdecydowanie należy grać na alternatywnej planszy ponieważ lewa strona to są tylko pomieszczenia "2" a prawa "1". Łatwiej coś planować i znane są miejsca, gdzie są kapsuły ewakuacyjne, a dodatkowo warianty, gdzie ucieczka kapsułą jest obowiązkowa mają mieć zawsze sterownie, która pozwala na ich otwarcie jeśli gra się nie ułoży. Co mi się nie podoba to wydarzenie - wystrzelenie kapsuły o najniższym nr i dlatego nie trzymałbym się założeń setupu, że kapsuła z najniższym nr zawsze musi być w sekcji A. Widzę to tak, że nie powinniśmy tego wiedzieć do momentu wejścia do niej, a losowanie nr nastąpiłoby przy pociągnięciu karty wydarzenia. Po odkryciu gniazda musiałem się ostro pobawić systemem p.poż i gaśnicami, żeby królową wygnać gdzieś dalej i potworki, które się pojawiały na skutek niszczenia gniazda. Świadomość, że królowa tam jest i czeka i, że dopóki się jej nie wygna, to nie można wziąć zwłok i rozwalać jajek, zrobiła fajny klimat. Od razu trzeba było kombinować, żeby mieć coś na jej wykurzenie z gniazda gdzieś dalej, żeby nie przylazła z powrotem.
Awatar użytkownika
Mankoslaw
Posty: 92
Rejestracja: 30 sie 2017, 09:43
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 186 times
Been thanked: 29 times

Re: Nemesis - nowe cele

Post autor: Mankoslaw »

moja podpowiedź - bo mi także nie podoba się założenie z instrukcji że znaleziona broń jest zawsze naładowana tylko 1 nabojem... ale również nie odpowiada mi znalezienie broni naładowanej maksymalną ilością naboi...
ja losuję jeden żeton intruzów z woreczka i znalezionej broni przypisuję tyle amunicji ile wynosi cyfra na wylosowanym żetonie [żeton oczywiście ląduje z powrotem do worka]
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis - nowe cele

Post autor: Fenrisek83 »

Dobre. Jak masz zdolności graficzne to zrób z tego p&p. ja takowych nie posiadam więc nie pomogę.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 861
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 283 times

Re: Nemesis - nowe cele

Post autor: KOSHI »

Oj do pnp to jeszcze daleka droga. Trzeba te warianty po testować jeszcze. Na razie to dłubię w scenariuszach, żeby były w miarę zbalansowane i sensowne a potem trzeba to ograć...
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 861
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 283 times

Re: Nemesis - nowe cele

Post autor: KOSHI »

Aktualizacja - przeredagowałem za radą tekst by był czytelniejszy, zmieniłem częściowo założenia scenariuszy.
Kira.Hiroshi
Posty: 198
Rejestracja: 21 lis 2014, 22:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times

Nemesis poprawienie zasad, macie jakieś porady?

Post autor: Kira.Hiroshi »

Szybkie pytanie. Zagraliśmy w Nemesis. Gra świetna, ale interesuje nas tylko wariant semi coop czyli z pvp. Niestety w tej jednej partii właściciel gry stwierdził, że nie jest w stanie spełnić swojego celu i po ogłoszeniu tego stojąc przy silnikach wysadził statek. Trochę słaby koniec zważając na czas gry i wysiłek jaki włożyliśmy w spełnienie swoich celów.

Czy są jakieś zasady/warianty, które blokują coś takiego?
Czy po prostu trzeba ustalić zasadę gentlemanów, że gramy do końca nawet jeśli nie jesteśmy w stanie spełnić celu? Pytanie czy taka zasada nie zepsuje rozgrywki.
probbi
Posty: 949
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Nemesis poprawienie zasad, macie jakieś porady?

Post autor: probbi »

Jak widać rozgrywkę zepsuły nie zasady a gracz. Macie opcję na jego zmianę czy to jedyny właściciel Nemesis w okolicy?
myrmek
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2019, 00:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis poprawienie zasad, macie jakieś porady?

Post autor: myrmek »

Kira.Hiroshi pisze: 24 sie 2020, 22:34 Szybkie pytanie. Zagraliśmy w Nemesis. Gra świetna, ale interesuje nas tylko wariant semi coop czyli z pvp. Niestety w tej jednej partii właściciel gry stwierdził, że nie jest w stanie spełnić swojego celu i po ogłoszeniu tego stojąc przy silnikach wysadził statek. Trochę słaby koniec zważając na czas gry i wysiłek jaki włożyliśmy w spełnienie swoich celów.

Czy są jakieś zasady/warianty, które blokują coś takiego?
Czy po prostu trzeba ustalić zasadę gentlemanów, że gramy do końca nawet jeśli nie jesteśmy w stanie spełnić celu? Pytanie czy taka zasada nie zepsuje rozgrywki.
Możecie ustalić własne home rules, ale właśnie w takich sytuacjach jak powyżej tkwi moc tej gry :)
Kira.Hiroshi
Posty: 198
Rejestracja: 21 lis 2014, 22:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times

Re: Nemesis poprawienie zasad, macie jakieś porady?

Post autor: Kira.Hiroshi »

myrmek pisze: 24 sie 2020, 23:03
Kira.Hiroshi pisze: 24 sie 2020, 22:34 Szybkie pytanie. Zagraliśmy w Nemesis. Gra świetna, ale interesuje nas tylko wariant semi coop czyli z pvp. Niestety w tej jednej partii właściciel gry stwierdził, że nie jest w stanie spełnić swojego celu i po ogłoszeniu tego stojąc przy silnikach wysadził statek. Trochę słaby koniec zważając na czas gry i wysiłek jaki włożyliśmy w spełnienie swoich celów.

Czy są jakieś zasady/warianty, które blokują coś takiego?
Czy po prostu trzeba ustalić zasadę gentlemanów, że gramy do końca nawet jeśli nie jesteśmy w stanie spełnić celu? Pytanie czy taka zasada nie zepsuje rozgrywki.
Możecie ustalić własne home rules, ale właśnie w takich sytuacjach jak powyżej tkwi moc tej gry :)
Rujnowanie komuś zabawy w taki sposób jest dla nas tym samym co wywrócenie stołu pod koniec grania w euro.
gogovsky
Posty: 2203
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Nemesis poprawienie zasad, macie jakieś porady?

Post autor: gogovsky »

Jak się wysadza statek w silnikach?:p położył 9 uszkodzenie?:p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis poprawienie zasad, macie jakieś porady?

Post autor: Fenrisek83 »

Jak zniszczył statek? Zniszczenia można dokonać demolką wychodząc po za limit znaczników awarii albo w genratorze włączając autodestrukcje. Jest czas na jej wyłączenie i nie da się jej włączyć jak już ktoś się zahibernował. Istnieje jeszcze opcja z koktailem mołotowa i mitoaczem ognia ale ich trzeba z tego co wiem użyć na intruzie i dodatkowym efektem może być pożar i tutaj też trzeba wyjść po za limit znaczanikoe pożarów. Chyba, że w ostatnich turach uszkodził jeden z 2 działających silników. Za grał po chamsku i zachował się jak dziecko. Rozumiem jak by to była jego misja więc luz ale jak zrobił to perfidnie to nie potrafię sobie tego wytłumaczyć. Jak komuś nie idzie ale gra już trwa bardzo długo to do graj do końca i przrgraj jak mężczyzna. ;)
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Nemesis poprawienie zasad, macie jakieś porady?

Post autor: ShapooBah »

Często w filmach ten, który wydaje się najrozsądniejszym okazuje się zdrajcą.

Ot klimacik 8) bez happy endu
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Nemesis poprawienie zasad, macie jakieś porady?

Post autor: EVOCATVS »

Nie rozumiem, co jest złego w dążeniu do remisu, jeśli ktoś robi to zgodnie z zasadami gry?
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis poprawienie zasad, macie jakieś porady?

Post autor: Fenrisek83 »

Ale to nie jest remis. Nawet jak zginiesz i grasz intruzami to i tak przegrywasz jak zabijesz wszystkie postacie. Zapobiegasz tylko wygranej dla reszty graczy i to jest ok jak ustalono za zgodą wszystkich graczy, że używa się tych zasad.
W tym przypadku przegrywają wszyscy. Wg. mnie przegrana wszystkich to nie jest remis. Dla mnie to psucie przyjemności z gry innym graczom chociaż wedle zasad. Starasz się i kombinujesz a gracz który wie, że nie wygra strzela focha i psuje zabawę innym.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2020, 09:56 przez Fenrisek83, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ