Legendary Encounters: Spartacus (LE: Firefly retheme)

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Legendary Encounters: Spartacus (LE: Firefly retheme)

Post autor: mmag »

Obrazek

Po zakończeniu prac nad rozszerzeniem do Star Wars: Rebelia czas po raz kolejny porwać się z motyką na słońce... Zainspirowany bliźniaczym wątkiem, którego autor pracuje nad LE: Wiedźmin postanowiłem spróbować swoich sił w podobnym projekcie. Aby nie dublować prac i nie męczyć już biednego Aliena, postanowiłem sięgnąć po inną grę z tego cyklu - LE: Firefly i przenieść ją w realia serialowego Spartacusa. Wybór ten pozwoli uniknąć kilku problemów (przede wszystkim trudną do przełożenia mechanikę facehuggerów), da nowe możliwości (wcielamy się w konkretnych bohaterów, a nie bezimiennych randomów, możliwość dowolnego mieszania misji, tak aby nadać im sens fabularny...), a jednocześnie stworzy kilka nowych komplikacji (statki? ulepszenia serenity?? uszkodzenia kadłuba???).

Uwagi wstępne
- projekt będzie opracowywany w języku angielskim - nie mam w planie dokładania sobie pracy w postaci tłumaczenia wszystkich tekstów i działania kart. No chyba, że ktoś poczułby w sobie ambitne powołanie połączenia sił i przekazywania mi gotowych tłumaczeń :D
- jest to projekt czysto amatorski, niekomercyjny, tworzony... nazwijmy to "z pasji" w wolnym czasie. W związku z tym nie ma też żadnych "deadline'ów". Będzie jak będzie, nie ma co pół roku przypominać :P
- z uwagi na poruszaną tematykę, klimat, brutalność, nagość, fabułę itd. itp. jest to projekt 18+;
- wszystkie prezentowane materiały są wersją roboczą i podlegają negocjacji;) W związku z tym chętnie przygarnę wszelkie sugestie odnośnie tak warstwy tekstowej (terminologia...) jak i graficznej (pasujące kadry z serialu...);
- w miarę postępów prac będę starał się aktualizować ten wątek. Na tę chwilę motywacja jest silna, więc prace powinny przebiegać w miarę szybko;
Ostatnio zmieniony 20 sty 2020, 11:16 przez mmag, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Spartacus (LE: Firefly retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Bardzo dopinguję projektowi! Uwielbiam serial "Firefly", niestety nie miałem okazji zagrać w grę planszową, Spartakusa oglądałem całego, więc jeszcze coś tam pamiętam (mam nadzieję, że chodzi o ostatni serial a nie film z "kwadratowym Kirkiem" ;) ). Nie wiem jednak, czy będę mógł teraz pomóc, gdyż mam dużo pracy nad rzeczonym "LE:W". Gdybym skończył przed Tobą to się podłączę ;)
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Legendary Encounters: Spartacus (LE: Firefly retheme)

Post autor: mmag »

Zdecydowanie chodzi o serialowego Spartacusa. Dzięki za słowa zachęty i powodzenia z Twoim projektem - sam bardzo chętnie przymierzę buty Geralta i skopię tyłki kilku Facehugu... znaczy Redańczyków:D Jakbyś potrzebował przy czymś pomocy to też daj znać:)

Aktualizacja 1
Charakterystyczną cechą LE: Firefly jest stała obecność w grze wszystkich 9 członków załogi. Skład mojej proponowanej ekipy ze Spartacusa to:
- Spartacus (a to ci niespodzianka...);
- Crixus;
- Gannicus;
- Oenomaus;
- Agron;
- Nasir;
- Naevia;
- Mira;
- Saxa;
- rezerwowy Barca/Lugo (jako postać z fanowskiego rozszerzenia "Serenity")?

Pytanie kolejne - kto zastąpi kogo?
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019, 18:21 przez mmag, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Legendary Encounters: Spartacus (LE: Firefly retheme)

Post autor: mmag »

Aktualizacja 2
Na dobry początek - coś ambitniejszego. Wersja robocza maty do gry:
https://drive.google.com/file/d/1Me6G5h ... pNWZF/view

Obrazek

Na macie widoczna jest przyjęta przeze mnie na tę chwilę terminologia (wszelkie sugestie co do nazw mile widziane), poziom graficzny jakiego można się spodziewać po całości projektu, wprawne oko dostrzeże też zmienione symbole kosztu rekrutacji i ataku (standardowe technosymbole słabo komponowały się z tematyką starożytnego Rzymu)...
Podstawowe wątpliwości, co do zmienionego nazewnictwa, które mam na ten moment:
- scan = prepare?
- talent = boast?
- flaw = weakness?
- serenity / serenity upgrades / ship strikes = state of mind / determination / traumas?
Ostatnio zmieniony 09 paź 2019, 18:44 przez mmag, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Spartacus (LE: Firefly retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Już wygląda elegancko. Będzie drukowane :)
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Legendary Encounters: Spartacus (LE: Firefly retheme)

Post autor: mmag »

Aktualizacja 3
Talia obrażeń ukończona!
https://imgur.com/a/HVXgkC2

Obrazek
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Spartacus (LE: Firefly retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Wygląda klimatycznie, lubię ten dobór kolorów, bardzo pasuje do serialu i też przypomina mi gamę z gry planszowej. Masz już jakieś plany co do daty ukończenia projektu? Bo widzę, że idzie Ci dosyć szybko.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Legendary Encounters: Spartacus (LE: Firefly retheme)

Post autor: mmag »

Nie no, o żadnych datach na pewno nie ma mowy, będzie kiedy będzie;) Na razie idzie to w miarę sprawnie, schodki zaczną się pewnie gdy przejdę do bardziej wymagających zadań - sensowne przeniesienie talii postaci i misji w nowe realia zajmie pewnie znacznie więcej czasu...
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Legendary Encounters: Spartacus (LE: Firefly retheme)

Post autor: mmag »

Aktualizacja 4

Trochę czasu upłynęło od ostatniej aktualizacji, ale dobra wiadomość jest taka, że nie był to czas zmarnowany;) Talie bohaterów są niemal w całości gotowe - na pierwszy ogień idzie nie kto inny jak sam Spartacus!

Talia postaci: https://imgur.com/a/Ge350SW

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 sty 2020, 20:21 przez mmag, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: Spartacus (LE: Firefly retheme)

Post autor: woytas »

Pięknie to wygląda, tylko dlaczego po angielsku? :(
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Legendary Encounters: Spartacus (LE: Firefly retheme)

Post autor: mmag »

woytas pisze: 19 sty 2020, 10:59 Pięknie to wygląda, tylko dlaczego po angielsku? :(
Z powodów czysto praktycznych: opracowanie dobrego tłumaczenia, a przede wszystkim spójnej i stałej terminologii funkcjonującej w ramach gry wcale takie proste pewnie by nie było. Dodatkowo wydłużyłoby to znacznie realizację całego projektu, który i tak wymaga od groma roboty, nawet w obecnej formie, gdzie mogę po prostu przenieść oryginalne, angielskie teksty działania kart 1:1. Kolejna kwestia - pozostając przy angielskim mogę swobodnie wplatać w grę nazwy odcinków serialu, charakterystyczne cytaty itp. - po przełożeniu na polski to już jednak nie byłoby to;) No i finalnie - jestem już ograny z angielskimi wersjami LE, przez co takie wyrażenia jak "Strike" czy "Coordinate" są bardziej intuicyjne niż ich ewentualne polski odpowiedniki, na które musiałbym się przestawić.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Legendary Encounters: Spartacus (LE: Firefly retheme)

Post autor: mmag »

Aktualizacja 5

Drugi z przywódców rebelii Spartacusa - Niezwyciężony Gal Crixus!

Talia postaci: https://imgur.com/a/8MsLReq

Obrazek
ODPOWIEDZ