Gry typu CC lub Memoir 44 - wariant solo.

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Gry typu CC lub Memoir 44 - wariant solo.

Post autor: maciejo »

Jako że uwielbiam gry wojenne a niestety kompletnie nie nam z kim grać pozwolę sobie prosić Was o poradę.
Mianowicie,czy mielibyście jakieś ciekawe propozycje w kwestii zastosowania wariantów solo w takich grach jak Conflict of Heroes, Memoir 44 Commands Colors itp.
Dokładnie chodzi mi o możliwość zagrywania kart Rozkazów na których oparte są te gry.
Czy wogóle jest to możliwe do zastosowania.
Wiem że jest wiele ciekawych gier stricte solo ale w/w gry mam już w swojej kolekcji i jakoś ciężko mi się z nimi rozstać.
Będę wdzięczny za wszelkie propozycje :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Gry typu CC lub Memoir 44 - wariant solo.

Post autor: imssah »

Sam sie zastanawiałem co z tym zrobic i grzebałem trochę w temacie M44. Zdecydowana większość to po prostu branie kolejnej karty z decku i rozpatrywanie jej w jak najlepszym interesie przeciwnika - tutaj tylko pytanie czy najlepszy interes to parcie do przodu i ostrzał jak tylko się da czy przyczajanie się. Wydaje mi się że trzeba byłoby zastosować metodę parcia do przodu (no chyba że jednostki czegoś bronią to wtedy się okopać)
Do Coh jest moduł solo podobno ciekawy. Nie wiem nie znam.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Gry typu CC lub Memoir 44 - wariant solo.

Post autor: Gromb »

Może zerkniesz na system poniżej : Kiedyś zainteresowała mnie jego uniwersalność, ale sił nie starczyło. Podobno świetne AI
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Gry typu CC lub Memoir 44 - wariant solo.

Post autor: maciejo »

Gromb pisze: 24 wrz 2019, 18:36 Może zerkniesz na system poniżej : Kiedyś zainteresowała mnie jego uniwersalność, ale sił nie starczyło. Podobno świetne AI
O dzięki,mam tylko pytanko zanim ruszę z tłumaczeniem.
Jak rozumiem nie grałeś z tym systemem ale czy wogóle przerobiłeś zasady ?
Uważasz że jest warty uwagi ?
Z tego co autor pisze na pierwszej stronie wynika że system jest prosty i intuicyjny, masz podobne odczucia ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Gry typu CC lub Memoir 44 - wariant solo.

Post autor: Gromb »

Nie, miałem problem prozaiczny z wydrukowaniem kart. A później znalazła się ekipa do grania, syn dorósł i problem się rozwiązał. Niemniej, nie zniechęcaj się. Poczytaj forum, zanim zaczniesz działać z tym systemem.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Gry typu CC lub Memoir 44 - wariant solo.

Post autor: maciejo »

U mnie jest trochę inaczej,syn dorósł i skończyło się granie :(
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Gry typu CC lub Memoir 44 - wariant solo.

Post autor: ArnhemHorror »

Jeśli chodzi o gry CDG (card-driven), a do takich należą również C&C oraz Memoir, to pewien dość znany w środowisku wargamer i youtuber opracował uniwersalną metodę do grania w tego typu gry samemu:
https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... -materials

Sam zagrałem raz w Paths of Glory solo używając tego systemu, ale było to rok, czy dwa temu, a od tamtej pory rozrósł się on o kolejne „wspierane” gry i pojawiła się m.in. sekcja z Commands & Colors. System jest dość prosty, ale jeśli instrukcja nie zachęci do lektury, to na YT można znaleźć kilka filmików zarówno od autora, jak i również graczy testujących tę metodę. Wystarczy wpisać „CDG solo method”. Powodzenia i daj znać jeśli stwierdzisz, że może się to sprawdzić w C&C.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Gry typu CC lub Memoir 44 - wariant solo.

Post autor: maciejo »

wilecki pisze: 24 wrz 2019, 21:36 Jeśli chodzi o gry CDG (card-driven), a do takich należą również C&C oraz Memoir, to pewien dość znany w środowisku wargamer i youtuber opracował uniwersalną metodę do grania w tego typu gry samemu:
https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... -materials

Sam zagrałem raz w Paths of Glory solo używając tego systemu, ale było to rok, czy dwa temu, a od tamtej pory rozrósł się on o kolejne „wspierane” gry i pojawiła się m.in. sekcja z Commands & Colors. System jest dość prosty, ale jeśli instrukcja nie zachęci do lektury, to na YT można znaleźć kilka filmików zarówno od autora, jak i również graczy testujących tę metodę. Wystarczy wpisać „CDG solo method”. Powodzenia i daj znać jeśli stwierdzisz, że może się to sprawdzić w C&C.
Dzięki ale 25 stron,nie pass :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Gry typu CC lub Memoir 44 - wariant solo.

Post autor: ArnhemHorror »

Z pozoru 25 stron, ale gdyby się przyjrzeć uważniej, to zawartość wygląda następująco:
1-5.....wstęp i porównania tej wersji z pierwotną wersją metody
6...…...reguły "vanilla" dla tych gier CDG, które nie zostały szczegółowo opisane w dalszej części -> możesz pominąć, bo C&C jest opisana
7-8......naklejki na żetony (niepotrzebne przy C&C) oraz opcjonalne naklejki na kości
9-11.....dyskusja na temat tych bardziej skomplikowanych mechanik (np. karty punktacji z Twilight Struggle) -> dla C&C ważny tylko punkt #8.
12-25....właściwe reguły dla każdej z wspieranych gier, w tym:
24-25....reguły dla C&C

A więc tak naprawdę to tylko 2 strony reguł dla C&C (można wydrukować jako 2-stronną kartę pomocy).

P.S. Poleciłbym również tak jak ktoś wyżej dodatek solo do CoH, który moim zdaniem z gry dobrej robi wybitną, ale tam jest jeszcze więcej czytania ;)
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Gry typu CC lub Memoir 44 - wariant solo.

Post autor: maciejo »

A rzeczywiście, teraz już to tak strasznie nie wygląda.
Na początku zobaczyłem tylko te 25 stron i już mi się odechciało.
Dzięki :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ