Wojna o pierścień 15 partia

Relacje z pojedynczych gier oraz raporty z sesji.
Awatar użytkownika
vinnichi
Użytkownik wspierający
Has thanked: 33 times
Been thanked: 6 times

Wojna o pierścień 15 partia

Post autor: vinnichi » 08 maja 2019, 09:15

My wczoraj zagraliśmy w rekordowo krótkim czasie, 1:15. Fajna partia. Dzięki kartom udało mi się zebrać dodatkowe siły Rohanu, dołączyli do nich Gandalf Biały, Obieżyświat i nawet mały Meriadok. Po krótkim oblężeniu Ossilgath armia Surona ruszyła dalej. Kiedy Minas Tirith broniło się resztką sił, Rohan szykował się do wojny. W Minas Tirith zostały tylko 2 jednostki. Saruman przynaglany przez swojego mrocznego władcę otwarcie staje po stronie Saurona i tym przypieczętował swój los. Rozwścieczony Rohan uderzył w Othank niszcząc go w 2 turze oblężenia. Później sprawy potoczyły się błyskawicznie. Minas Tirith padło, Rohan pognał na Morię. W Dol Guldur pojawiły się posiłki które natychmiast wyruszyły na ratunek Morii, Elfy widząc przechodzącą koło nich armię dzięki karcie zebrały dodatkowe siły w Lorien, politycznie próbowano przeforsować deklarację wojny. Sauron minął Morię jak burza zabierając z tamtąd wszystkie siły. Przed Gandalfem i resztą wyrosła czerwona ściana potworów, Elfy wciąż się wahały czy przystąpić do wojny (zabrakło jednej kości :-)). Mogłem uciekać Gandalfem i resztą ale zależało mi żeby te cholerne Elfy zdecydowały się jak najszybciej, zostawiam ich na pewną śmierć. U długouchych pojawia się Boromir. Moria stoi pusta Gandalf, Obieżyświat i Meriadok giną bohaterską śmiercią nakryci ciałami jeźdźców Rohanu. Elfy w końcu przyłączają się do Wojny i ... koniec gry. Cudowne wydarzenie, które dodaje Elfom skrzydeł i pozwala Boromirowi przemieścić armię o dwa regiony wprost do pustej Morii. Armia czerwonych wraca pod Morię, rozpoczyna oblężenie ale jest już za późno, Cień nie ma kości żeby przedłużyć walkę. Orthank i Moria w rękach Wolnych Ludów wygrana 4:2.

Największą bolączką Armii Cienia w tej rozgrywce były niechętni sojusznicy (brak kości mobilizacji). Esterlngowie zgromadzili się na granichach Wolnych ludów potężną armią ale wciąż czekali – widać dyplomaci Saurona skąpili złota na przekupstwa. Saruman także zwlekał za długo, może tliły się w nim resztki przyzwoitości :-)

To była moja 15 partia. Ostatnie 2 partie były rozgrywane bez Panów Śródziemia i nie wiem czy tak nie jest narazie lepiej. Ta gra ma w sobie tyle do poznania jako sama podstawka, że wprowadzanie kolejnych zmian na tym etapie chyba nie jest jeszcze potrzebne.

jakmis83
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Wojna o pierścień 15 partia

Post autor: jakmis83 » 15 maja 2019, 11:14

Powiernicy ruszyli w drogę czy leniuchowali u Elronda? ;)

Awatar użytkownika
vinnichi
Użytkownik wspierający

Post autor: vinnichi » 15 maja 2019, 11:18

Powierników ruszam tylko jeśli mam na nich pomysł, czy to jakieś działanie z karty czy konieczność wspomożenia bitwy ale muszę wiedzieć że nie będą się kręcić jak smród po gaciach. Merry wyleciał bo został wylosowany i dzięki jego umiejętności po prostu się odłączył, Gandalf Szary wziął na siebie 3 spaczenia a Obieżyświatem liczyłem że uda mi się go zmienić w Aragorna ale jak zobaczyłem że Minas Tirith upadnie razem Gandalfem Białym i Meriadokiem pognali na Orthank. Reszta raźno kroczyła z Frodo.

jakmis83
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: jakmis83 » 15 maja 2019, 11:54

vinnichi pisze:
15 maja 2019, 11:18
Powierników ruszam tylko jeśli mam na nich pomysł, czy to jakieś działanie z karty czy konieczność wspomożenia bitwy ale muszę wiedzieć że nie będą się kręcić jak smród po gaciach. Merry wyleciał bo został wylosowany i dzięki jego umiejętności po prostu się odłączył, Gandalf Szary wziął na siebie 3 spaczenia a Obieżyświatem liczyłem że uda mi się go zmienić w Aragorna ale jak zobaczyłem że Minas Tirith upadnie razem Gandalfem Białym i Meriadokiem pognali na Orthank. Reszta raźno kroczyła z Frodo.
No właśnie miałem na myśli tych, co mieli zniszczyć Pierścień czyli Froda i Sama :)
Ale wiesz, że Obieżyświat może się koronować także w Pelargirze i Dol Amroth?

Awatar użytkownika
vinnichi
Użytkownik wspierający

Post autor: vinnichi » 15 maja 2019, 12:15

Powiernicy byli już za moria a o aragornie wiem ale chciałem ubić sarumana i wejść do morii bo to były dwa najsłabiej pilnowane regiony a dodatkowo miałem kartę która pozwalała się ruszyć o 2 regiony więc czułem że tam się rozegra najważniejsza bitwa. Gdyby gracz cienia zostawił chociaż jedną orke w morii pewnie bym przegrał ale tutaj po prostu wyszła kwestia nieOgrania

ODPOWIEDZ