Wojna o pierścień 15 partia

Relacje z pojedynczych gier oraz raporty z sesji.
Awatar użytkownika
vinnichi
Użytkownik wspierający
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Wojna o pierścień 15 partia

Post autor: vinnichi » 08 maja 2019, 09:15

My wczoraj zagraliśmy w rekordowo krótkim czasie, 1:15. Fajna partia. Dzięki kartom udało mi się zebrać dodatkowe siły Rohanu, dołączyli do nich Gandalf Biały, Obieżyświat i nawet mały Meriadok. Po krótkim oblężeniu Ossilgath armia Surona ruszyła dalej. Kiedy Minas Tirith broniło się resztką sił, Rohan szykował się do wojny. W Minas Tirith zostały tylko 2 jednostki. Saruman przynaglany przez swojego mrocznego władcę otwarcie staje po stronie Saurona i tym przypieczętował swój los. Rozwścieczony Rohan uderzył w Othank niszcząc go w 2 turze oblężenia. Później sprawy potoczyły się błyskawicznie. Minas Tirith padło, Rohan pognał na Morię. W Dol Guldur pojawiły się posiłki które natychmiast wyruszyły na ratunek Morii, Elfy widząc przechodzącą koło nich armię dzięki karcie zebrały dodatkowe siły w Lorien, politycznie próbowano przeforsować deklarację wojny. Sauron minął Morię jak burza zabierając z tamtąd wszystkie siły. Przed Gandalfem i resztą wyrosła czerwona ściana potworów, Elfy wciąż się wahały czy przystąpić do wojny (zabrakło jednej kości :-)). Mogłem uciekać Gandalfem i resztą ale zależało mi żeby te cholerne Elfy zdecydowały się jak najszybciej, zostawiam ich na pewną śmierć. U długouchych pojawia się Boromir. Moria stoi pusta Gandalf, Obieżyświat i Meriadok giną bohaterską śmiercią nakryci ciałami jeźdźców Rohanu. Elfy w końcu przyłączają się do Wojny i ... koniec gry. Cudowne wydarzenie, które dodaje Elfom skrzydeł i pozwala Boromirowi przemieścić armię o dwa regiony wprost do pustej Morii. Armia czerwonych wraca pod Morię, rozpoczyna oblężenie ale jest już za późno, Cień nie ma kości żeby przedłużyć walkę. Orthank i Moria w rękach Wolnych Ludów wygrana 4:2.

Największą bolączką Armii Cienia w tej rozgrywce były niechętni sojusznicy (brak kości mobilizacji). Esterlngowie zgromadzili się na granichach Wolnych ludów potężną armią ale wciąż czekali – widać dyplomaci Saurona skąpili złota na przekupstwa. Saruman także zwlekał za długo, może tliły się w nim resztki przyzwoitości :-)

To była moja 15 partia. Ostatnie 2 partie były rozgrywane bez Panów Śródziemia i nie wiem czy tak nie jest narazie lepiej. Ta gra ma w sobie tyle do poznania jako sama podstawka, że wprowadzanie kolejnych zmian na tym etapie chyba nie jest jeszcze potrzebne.
Piękne gry zostawmy graczom bez wyobraźni. Marcel Proust
Zbieranina

jakmis83
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Wojna o pierścień 15 partia

Post autor: jakmis83 » 15 maja 2019, 11:14

Powiernicy ruszyli w drogę czy leniuchowali u Elronda? ;)

Awatar użytkownika
vinnichi
Użytkownik wspierający

Post autor: vinnichi » 15 maja 2019, 11:18

Powierników ruszam tylko jeśli mam na nich pomysł, czy to jakieś działanie z karty czy konieczność wspomożenia bitwy ale muszę wiedzieć że nie będą się kręcić jak smród po gaciach. Merry wyleciał bo został wylosowany i dzięki jego umiejętności po prostu się odłączył, Gandalf Szary wziął na siebie 3 spaczenia a Obieżyświatem liczyłem że uda mi się go zmienić w Aragorna ale jak zobaczyłem że Minas Tirith upadnie razem Gandalfem Białym i Meriadokiem pognali na Orthank. Reszta raźno kroczyła z Frodo.
Zbieranina

jakmis83
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Post autor: jakmis83 » 15 maja 2019, 11:54

vinnichi pisze:
15 maja 2019, 11:18
Powierników ruszam tylko jeśli mam na nich pomysł, czy to jakieś działanie z karty czy konieczność wspomożenia bitwy ale muszę wiedzieć że nie będą się kręcić jak smród po gaciach. Merry wyleciał bo został wylosowany i dzięki jego umiejętności po prostu się odłączył, Gandalf Szary wziął na siebie 3 spaczenia a Obieżyświatem liczyłem że uda mi się go zmienić w Aragorna ale jak zobaczyłem że Minas Tirith upadnie razem Gandalfem Białym i Meriadokiem pognali na Orthank. Reszta raźno kroczyła z Frodo.
No właśnie miałem na myśli tych, co mieli zniszczyć Pierścień czyli Froda i Sama :)
Ale wiesz, że Obieżyświat może się koronować także w Pelargirze i Dol Amroth?

Awatar użytkownika
vinnichi
Użytkownik wspierający

Post autor: vinnichi » 15 maja 2019, 12:15

Powiernicy byli już za moria a o aragornie wiem ale chciałem ubić sarumana i wejść do morii bo to były dwa najsłabiej pilnowane regiony a dodatkowo miałem kartę która pozwalała się ruszyć o 2 regiony więc czułem że tam się rozegra najważniejsza bitwa. Gdyby gracz cienia zostawił chociaż jedną orke w morii pewnie bym przegrał ale tutaj po prostu wyszła kwestia nieOgrania
Zbieranina

ODPOWIEDZ