Gloomhaven - relacja (będą spoilery)

Relacje z pojedynczych gier, raporty z sesji oraz rozgrywki rpg na forum.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Gloomhaven - relacja (będą spoilery)

Post autor: Sarseth »

Postanowiłem sobie założyć wątek w którym będę streszczał kolejne sesje z tejże gry z moim stałym zespołem czteroosobowym. To tak pokrótce wstępu. Nie spodziewam się by też ktoś to czytał ale to dla siebie zakładam to, by pamiętać za rok przy scenariuiszu XX co było rok wcześniej :D

A co do spoilerów, to będą. I jak coś nie znajdzie się w tagu spoiler to przepraszam, ale w sumie nie trzeba tutaj wchodzić ;) Na poczatku postu będę pisał którego scenariusza post dotyczy lub kilku i postaci którymi gramy. Pewno jak odblokujemy to zacznę nazywać je przez nazwy rysunków już w opisie scenariusza - chyba że jakaś fajna akcja wyjdzie, albo zrobię to tylko raz, oznajmiając że odblokowałem i od następnego postu będzie już postać jawna, więc jak ktoś nie zna postaci to lepiej by przerwał przerzucanie stron.

Korzystamy z apki co nam zasłania lokacje, więc nie wiemy zupełnie czego się spodziewać ani jakich potworów nawet w innych pomieszczeniach.

Oczywiście jest to nasza pierwsze spotkanie z tą grą, czasem zasady namieszaliśmy, więc to też tutaj zamieszczę.

Party: Mindthief (ja), Spellweaver, Tinkerer i Brute

Personal goale ukryte. Chociaż Tinkerera się wydało ;)
Spoiler:
Dzień pierwszy:

Kupiliśmy sobie przedmioty według własnego uznania, nie według rekomendacji:

Tinkerer kupił blessa i to wszystko :) Potem okazało się, bo myśleliśmy że blessy zostają między scenariuszami jak nie zostały zużyte, niezużył żadnych, wszystkie odpadły ;)
Mindthief zaopatrzył się w hełm co broni przed dmg 2x i 20 golda zostawił.. nie wiem po co zostawiłem ;)
Spellweaver wziął łuk, ten co ignoruje shieldy na atak.
Brute wziął Heather Shield i 10 golda zostało


// TUTAJ dodam eventy numerki i co wybraliśmy i co się stało. Będzie to w formacie w mieście spotkaliśmy event X i w spoilerze będzie co było, co wybraliśmy jak zareagowaliśmy itp itd. Uzupełnie to w domu ;) Generalnie mocno posta zmienie w domu jak będe miał dostęp do komponentów ;)

Więc
CITY EVENT 28
Spoiler:
Ruszyliśmy do lokacji nuemr 1.
ROAD EVENT 17
Spoiler:
Scenariusz Black Barrow:

Szybko bo było to 4 tygodnie temu ;) i mało pamiętam
Spoiler:
I to był pierwszy wieczór, 17-23. Rozpakowywanie i rozstawianie i wybory ;) I jeden mini scenariusz ^^ Zasady dobrze że znaliśmy wcześniej
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2018, 17:47 przez Sarseth, łącznie zmieniany 3 razy.
Rebel 6% (trójmiasto)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Gloomhaven - relacja (będą spoilery)

Post autor: Sarseth »

Druga sesja po tygodniu przerwy

Poszliśmy od razo jako że linked lokacja do BARROW LAIR.
Spoiler:
Tak, trochę zakupów w końcu zrobiliśmy ;) Ale nadal skromnie

Mindthief eq: Iron Helmet + Minor Healing Potion, Boots of Striding
Tinkerer: Winged Shoes + Eagle-Eye Googles
Spellweaver: Piercing Bow (nic nie kupił)
Brute: Heather Shield + Boots of Striding

City event 15
Spoiler:
Road event .. nie pamiętam numeru coś zawalonym drzewiem na drodze. Bo zostało wrzucone powrotnie do road event decku.. a on już przetasowany bo podrósł, więc nie będę grzebał ;)
Spoiler:
Scenariusz 67 Arcane Library
Spoiler:
Dwa scenariusze poszły, jeden przegrany. 3 postacie drugi level wbiły, tylko nie ja. Na pewno nie wrócimy narazie do 67.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2018, 17:50 przez Sarseth, łącznie zmieniany 2 razy.
Rebel 6% (trójmiasto)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Gloomhaven - relacja (będą spoilery)

Post autor: Sarseth »

Trzecia sesja (dwa tygodnie przerwy)

z lokacji 67 wróciliśmy do Gloomhaven

No i tak polevelowali koledzy i pokupowali nowe rzeczy:
[zapomniałem dawać checków na battle goale, nadrabiam. Oczywiście je zdobyliśmy podczas wygranych scenariuszy]

Mindthief 1lv: Iron Helmet, Minor healing potion, Boots of striting + Hide Armor; 1x Check
Tinkerer 2lv: Winged Shoes, Eagle-Eye Googles, 2x Check. Przy levelowaniu dodał 3x muddle z rotating opcją.
Spellweaver 2lv: Piercing Bow + Eagle-Eye Googles (albo przy nastepnej wizycie, nie kojarzę), Przy levelowaniu wybrał Dodaj jedno +2 Fire
Brute 2lv: Boots of Striding, Heather Shield + Hide Armor; 2x Check, Przy levelowaniu wybrał Ignore negative item effects and add one +1. Więć Hide Armor nie robił mu nic złego ;)

City event 30
Spoiler:
Road event 11
Spoiler:
No i powtórka drugiego scenariusza
Spoiler:
Powrót do Gloomhaven:

Mindthief 2lv: Iron Helmet, Minor healing potion, Boots of striting, Hide Armor; 1x Check, przy levelowaniu podmieniłem -2 na 0.
Tinkerer 2lv: Winged Shoes, Eagle-Eye Googles, 2x Check.
Spellweaver 2lv: Piercing Bow + Eagle-Eye Googles (albo przy nastepnej wizycie, nie kojarzę)
Brute 2lv: Boots of Striding, Heather Shield + Hide Armor; 2x Check (zakupił blessinga. Już mamy dwa.)

City event 25
Spoiler:
Road event 16
Spoiler:
Scenariusz 3 Inox Encampment
Spoiler:
A no i jeden błąd.. bo po grze okazało się, że nie możemy brać wszystkich drugo levelowych kart tylko jedną wybrać, a drugą oddać i nie brać do następnego level upu, albo i nie. Słabo.. średnio zasada się podoba ale chyba zrefactorujemy się do niej. Tylko Tinkerer wziął obie karty drugo poziomowe, reszta i tak dodała po jednej, ale poza dodaniem nawet teraz nie wymieni :(

Następna gra w czwartek lub weekend za tydzień.
Rebel 6% (trójmiasto)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Gloomhaven - relacja (będą spoilery)

Post autor: Sarseth »

Czwarta sesja gry (sobota, 3 scenariusze - 3 wygrane)

Scenariusz 3 Inox Encampment zakończył się porażką poprzednim razem, chociaz dużo nie brakło wtedy, gdyby tank nam nie zszedł tak szybko to pewno dalibyśmy radę za pierwszym razem. Więc bez wracania rozegraliśmy ten scenariusz na nowo, może zmieniająć delikatnie talie gry.
Spoiler:
Spellweaver i Brute awansowali, mi i tinkererowi zabrakło 3-5 expa do 3 poziomów.

Powrót do Gloomhaven:

City event 26
Spoiler:
Sporo potionów nakupowaliśmy
Mindthief 2lv: Iron Helmet, Minor healing potion, Boots of striting, Hide Armor + Minor stamina potion + poison dagger
Tinkerer 2lv: Winged Shoes, Eagle-Eye Googles + Minor Power Potion
Spellweaver 3lv: Piercing Bow, Eagle-Eye Googles + minor power potion
Brute 3lv: Boots of Striding, Heather Shield, Hide Armor + Horned Helmet + minor power potion + minor stamina potion (chya nie wszystko od razu, tylko przy następnej wizycie, ale nie będę pamiętał ;))

I sporo questów już odblokowaliśmy, ale poszliśmy main questem, lokacje numer 3

Scenariusz 4 crypt of the damned

Po drodze:
Road event 28
Spoiler:


No i krypta:
Spoiler:
Powrót do Gloomhaven

City event 11:
Spoiler:
Mindthief 3lv: Iron Helmet, Minor healing potion, Boots of striting, Hide Armor, Minor stamina potion, poison dagger (3x checki i level, więc wziąłem "ignore negative scenario effects" oraz dodanie +2 frozen)
Tinkerer 3lv: Winged Shoes, Eagle-Eye Googles, Minor Power Potion + Dampening Ring
Spellweaver 3lv: Piercing Bow, Eagle-Eye Googles, minor power potion + Cloack of Invisibility
Brute 3lv: Boots of Striding, Heather Shield, Hide Armor, Horned Helmet, minor power potion, minor stamina potion

Kolegow już nie pamiętam co brali za perki. Wiem że chyba Tinkerer ma najbliżej wymiany postaci, bo zabić musi X różnych potworów, ale nie mówił ile ;)

W drodze do 67:
road event 29
Spoiler:
Ok, postanowliśmy zagrać trzeci scenariusz jeszcze.. i dylematy, bo do wyboru 5. W tym dwie krypty dla mnie.. i miałbym personal gola prawie gotowego. Wybraliśmy to co nie przeszliśmy ostatnio, Arcane Library.
Scenariusz 67:
Spoiler:
Tak też już Brute prawie 4lv, pozostałym jeszcze brakuje. Granie we wtorek.
Rebel 6% (trójmiasto)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Gloomhaven - relacja (będą spoilery)

Post autor: Sarseth »

Dawno nie było wpisy, długo nie graliśmy. Graliśmy jeszcze przed majówką i dziś mamy spotkanie, to muszę nadrobić poprzednie ;)

Ukryta koperta
Spoiler:
Mało pamiętam jednak z tego, na szybko jakie scenariusze i co odblokowaliśmy, uzupłenie braki po dzisiejszym graniu wkrótce.

City event 70:
Spoiler:
road eventu brak bo w Gloomhaven

Warehouse 8
Spoiler:
Powrót, coś zakupów. Nawet nie pamięam leveli kolegów :( Eventy mam zapamiętane ;)

City event 12:
Spoiler:
Wyvbraliśmy się do 14 - Frozen Hollow
Po drodze jednak Road Event - 21
Spoiler:
Frozen Hollow - 14 - wkońcu postanowilsiym podnieśc poprzeczkę na Hard
Spoiler:
Jeszcze gorsza relacja niż poprzednie :D Ale serio, graliśmy ostatnio 2.5 tygodnia temu. Mało pamiętam, a chciałem uzupełnić. Mam nadzieję że dziś ze 3 scenariusze pójdą ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
ODPOWIEDZ