Eclipse (Touko Tahkokallio)

Relacje z pojedynczych gier, raporty z sesji oraz rozgrywki rpg na forum.
mk20336
Posty: 1524
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 428 times
Kontakt:

Eclipse (Touko Tahkokallio)

Post autor: mk20336 »

Dzisiaj mam okazję zaprezentować rozgrywkę w Eclipse - mieliśmy dwie szybko rozprzestrzeniające się razy (Planta i Draco) co powodowała dosyć asymetryczną grę.

Eclipse - relacja

Zachęcam do czytania!
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
tse
Posty: 17
Rejestracja: 15 sie 2013, 09:52
Been thanked: 2 times

Re: Eclipse (Touko Tahkokallio)

Post autor: tse »

Zapoznałem się z relacją - powiem tak - jeśli grę wygrywa planta albo draco to coś zepsuliście w ustawieniach gry (pomijam oczywiście Wasze doświadczenie w grze).
Zacznijmy od tego, że przy grze na mniej niż 5 doradza się, aby usunąć plantę. Ew. na 4 osoby też można grać - wystarczy z Board Game Geeka ściągnąć i wydrukować sobie takie plansze do zmniejszania galaktyki - wszystkich graczy wtedy dzieli odległość taka jak przy grze na 6.

Następnym błędem było pozwolić grać Magellanem - lepiej brać zwykłych ludzi. W normalnej partii mechanema w 3 rundzie powinna podbijać centrum galaktyki. Wątpliwości budzi też konstruowanie baz gwiezdnych 1-2 na heksie. Mechanika gry sprawia, że najlepiej zrobić 4 bazy na jednym heksie i w zasadzie, grając tylko ludżmi.

Cóż, przy takich ustawieniach planta szybko wyczerpuje pulę III heksów zostawiając Wam ochłapy i robiąc wąskie gardło do swojego terytorium gdzie robi monolity i w spokoju, z dala od innych graczy czeka na koniec gry:)

Pozdrawiam
mk20336
Posty: 1524
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 428 times
Kontakt:

Re: Eclipse (Touko Tahkokallio)

Post autor: mk20336 »

Za rzadko niestety gramy w Eclipse - tak maksymalnie raz na rok, więc wtedy niestety wychodzą takie kwiatki. Mieliśmy też jednego zupełnie nowego gracza.

inna sprawa, że dobra zabawa jak najbardziej była a to się liczy przy planszówkach :)
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
ODPOWIEDZ