Time of Crisis - pierwsza rozgrywka z rozszerzeniem

Relacje z pojedynczych gier, raporty z sesji oraz rozgrywki rpg na forum.
mk20336
Posty: 1543
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Time of Crisis - pierwsza rozgrywka z rozszerzeniem

Post autor: mk20336 »

Otrzymałem niedawno zamówione w ramach P500 GMT pudełko (nowe, większe) z Time of Crisis plus rozszerzeniem do niego - The Age of Iron and Rust. Niewiele czekając, postanowiłem je przetestować. W mocnym składzie z Adrianem, Pawłem i Łukaszem gramy o kontrole na Imperium Rzymskim:

Time of Crisis z rozszerzeniem - relacja

Obrazek

Miłego czytania!
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
StrateGeek
Posty: 16
Rejestracja: 27 mar 2020, 20:10
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Time of Crisis - pierwsza rozgrywka z rozszerzeniem

Post autor: StrateGeek »

Przyznam, że trochę pod wpływem twoich artykułów na blogu zdecydowałem się zakupić Time of Crisis od razu z dodatkiem. Miałem trochę wątpliwości przed zakupem, ze względu na niektóre opinie: zbyt abstrakcyjna, zbyt prosta, plansza brzydka itp.

Na szczęście gra spełniła moje oczekiwania. Rozegrałem jak na razie 2 partie na 2 i 3 graczy, bez rozszerzenia. Jak na dość prostą grę, grało się świetnie i kombinowania było sporo. Możliwości wyboru, różne taktyki i kombinowanie kartami daje sporo różnorodności i czuć klimat intryg starożytnego Rzymu. Szczególnie jak grało się w trzy osoby. To jednak jedna z tych gier, co świetnie się sprawdza w więszym gronie.

Teraz będzie czas na dodatek i nowe możliwości. Cieszą mnie opcje z botami i możliwość gry solo. Nowe karty wyglądają na dość istotne rozbudowanie możliwości kreowania wlasnej "ręki", ale to już trzeba ocenić w praktyce. W każdym bądź razie dzięki za interesujące relacje z sesji i artykuły.
mk20336
Posty: 1543
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Time of Crisis - pierwsza rozgrywka z rozszerzeniem

Post autor: mk20336 »

StrateGeek pisze: 01 mar 2021, 18:09 Przyznam, że trochę pod wpływem twoich artykułów na blogu zdecydowałem się zakupić Time of Crisis od razu z dodatkiem. Miałem trochę wątpliwości przed zakupem, ze względu na niektóre opinie: zbyt abstrakcyjna, zbyt prosta, plansza brzydka itp.

Na szczęście gra spełniła moje oczekiwania. Rozegrałem jak na razie 2 partie na 2 i 3 graczy, bez rozszerzenia. Jak na dość prostą grę, grało się świetnie i kombinowania było sporo. Możliwości wyboru, różne taktyki i kombinowanie kartami daje sporo różnorodności i czuć klimat intryg starożytnego Rzymu. Szczególnie jak grało się w trzy osoby. To jednak jedna z tych gier, co świetnie się sprawdza w więszym gronie.

Teraz będzie czas na dodatek i nowe możliwości. Cieszą mnie opcje z botami i możliwość gry solo. Nowe karty wyglądają na dość istotne rozbudowanie możliwości kreowania wlasnej "ręki", ale to już trzeba ocenić w praktyce. W każdym bądź razie dzięki za interesujące relacje z sesji i artykuły.
Mam nadzieję, że zagrasz w 4 graczy, na pełnej mapie. To najlepszy i najbardziej emocjonujący tryb :)
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
ODPOWIEDZ