Strażnicy Xobos

Relacje z pojedynczych gier, raporty z sesji oraz rozgrywki rpg na forum.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Strażnicy Xobos

Post autor: vinnichi »

Kolejna partia za mną. Z każdą czegoś nowego się uczę. Jak na przykład tego żeby nie atakować za wcześnie :-). Ostatnia partia rozkręcała się powoli jeśli chodzi o część militarną ale z każdym nowo postawionym budynkiem czuć było rosnące napięcie i uciekający czas. Gracz zielony poszedł w budynki technologiczne i kopalnie betonu, szybko wykupił dodatkowe usprawnienia dla swoich Strażników, skutecznie gasząc mój zapał do walki. Ja w międzyczasie przyssałem się do źródła i powoli gromadziłem kryształy. Pojawiły się pierwsze starcia, kilka razy udało mi się zaatakować wrogiego strażnika na kilku frontach, niestety byli już tak podrasowani że moje quarki odbijały się od nich jak muchy. Natomiast z moich Strażników życie wylewało się jak z dziurawego wiadra. Pierwszy raz w tej rozgrywce udało mi się sensownie wykorzystać wieżyczki. Postawiłem ich ze 4 z czego 2 szybko padły ale dwie stały blisko kopalni i nie pozwalały na zniszczenie budynku. W pewnym momencie udało mi się wyskoczyć na tyły wroga i zniszczyć kopalnie betonów. To przeważyło zwycięstwo na moją stronę. W kolejnych rundach zacząłem budować reaktory i stale odssysać źródło. Zielony cierpliwie musiał czekać na ukończenie Bardzo zacięta partia, każda rozgrywka jest zupełnie inna. Grą niezmiennie jestem oczarowany, szkoda że wydawca do tej pory nie przygotował porządnego faqa bo dużo ludzi pewnie odbija się od gry przy pierwszej partii..
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Strażnicy Xobos

Post autor: kelvar »

vinnichi pisze: 08 cze 2019, 19:38 Grą niezmiennie jestem oczarowany, szkoda że wydawca do tej pory nie przygotował porządnego faqa bo dużo ludzi pewnie odbija się od gry przy pierwszej partii..
...wydawca też nie wywiązał się z realizacji wersji angielskiej (Kickstarter) i jeszcze jednej gry (wspieram.to + chyba kickstarter...) - więc na rozwój gry ze strony wydawnictwa bym nie liczył :)
A szkoda bo gra wydaje się mieć potencjał do wytężania mózgu...
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: Strażnicy Xobos

Post autor: ThunderFantastic »

Ja do tej gierki pokusiłem się o wykonanie organizerów dla wszystkich żetonów i kafli, oddzielnych dla każdego gracza i na poziomy technologii (mieszanka druku 3D i obudowy z kartonu). Dzięki temu rozłożenie gry to kwestia kilku minut. Składanie trochę więcej bo jednak trzeba to później poukładać.
Podzieliłem się pomysłem z wydawcą ale jakoś nie przebił się chyba w gąszczu tych wszystkich maili bo nawet dziękuję nie było :).
Awatar użytkownika
Chenoss
Posty: 20
Rejestracja: 16 gru 2019, 11:20
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Strażnicy Xobos

Post autor: Chenoss »

Jeszcze jakiś czas temu rozglądałem się za tą gierką. Kocham komputerowe RTS a strażnicy Xobos ponoć świetnie oddają to odczucie. Jak myślicie czy nadal myśleć nad tą grą, możecie powiedzieć jakie są wasze uwagi na temat gry?

Sam chciałem ją wesprzeć ale mój studencki budżet akurat wtedy na to nie pozwalał :(
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Strażnicy Xobos

Post autor: vinnichi »

Mimo że gra nie trafiła dawno na stół to ją zostawiam i będę promował w naszej grupie bo to dla mnie jedna z ciekawszych gier ostatnich lat
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1658
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 275 times
Been thanked: 860 times

Re: Strażnicy Xobos

Post autor: XLR8 »

vinnichi pisze: 02 lut 2020, 17:45 Mimo że gra nie trafiła dawno na stół to ją zostawiam i będę promował w naszej grupie bo to dla mnie jedna z ciekawszych gier ostatnich lat
Od dawna Xobos krąż w dalszym kręgu gier, którymi się interesowałem, ale już tyle razy się przejechaliśmy ostatnio, że kupuję tylko pewniaki. Czy uważasz, że ta gra jest obiektywnie aż tak dobra? Na ilu graczy jest wg Ciebie najlepsza?
Czy ma szansę być hitem wśród fanów RTS na PC ale jednocześnie graczy, którzy nie zostawili suchej nitki na np Blood Rage?
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Strażnicy Xobos

Post autor: vinnichi »

Odpisałem PW, podsumowując dla innych zainteresowanych których nie ma to:
grałem tylko na dwóch działa super
po 10 partiach gra wciąż mi się bardzo podoba i chciałbym pograć więcej
Blood Rage to zupełnie inna gra tutaj mamy bitewniaka z elementami ekonomii co mi się bardzo podoba
trzeba cierpliwie się przedrzeć przez zasady, wątpliwości itp.
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
bunny
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2018, 17:35

Re: Strażnicy Xobos

Post autor: bunny »

Vinnci czy zrobiłeś własnej roboty poprawki/wytłumaczenia do instrukcji? Jest ona kiepsko wytłumaczona jeśli wchodzimy w szczegóły rozgrywki.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Strażnicy Xobos

Post autor: vinnichi »

Zacząłem jakąś przypominajkę robić ale nic konkretnego
Spoiler:
Ale też jak ostatnio siadłem do tej gry to udało mi się w miarę zrozumieć. Sama instrukcja nie wystarczy trzeba się posiłkować tymi dodatkowymi pomocami no i watek pytań na forum trzeba przejrzeć. Szkoda że gra padła bo nadal uważam ją za świetny rts na planszy.
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
staniu90
Posty: 29
Rejestracja: 17 sty 2016, 00:22
Been thanked: 3 times

Re: Strażnicy Xobos

Post autor: staniu90 »

vinnichi pisze: 16 gru 2021, 15:55 Zacząłem jakąś przypominajkę robić ale nic konkretnego
Spoiler:
Ale też jak ostatnio siadłem do tej gry to udało mi się w miarę zrozumieć. Sama instrukcja nie wystarczy trzeba się posiłkować tymi dodatkowymi pomocami no i watek pytań na forum trzeba przejrzeć. Szkoda że gra padła bo nadal uważam ją za świetny rts na planszy.
Mógłbyś dać link do forum z FAQ bo nie umie znaleźć żadnego FAQ

Bo mam kilka pytań może pomozecie:

1. Można się ruszać samymi quarkami i można atakować samymi quarkami? Ale czy można strażnikiem kontratakować same quarki ? Kto wtedy pierwszy atakuje? Tak samo ze strażnica można kontratakować jej atak...? Lub jeśli strażnik atakuje strażnicę to leżące na niej kryształy służą do skontrowania jego mocy czy zadania obrażeń ?

2. Jak właściwie rozpatruje się walkę/ataki ? Wgl instrukcji najpierw walka i ten kto ma więcej "dodatków" quarkow itd. później drugi i na końcu pojedyncze ataki... Ale co jeśli podczas walki miałby przeciwnik odrazu zginąć ? Wtedy nie zadaje już żadnych obrażeń bo zginął ?

3. Dobrze rozumiem budowę? Deklaruje budowę strażnikiem kładę żeton budowy pod nim na swojej planszy żeton budowanego budynku i odrazu mogę położyć nie więcej niż 1 zasób ? Czyli strażnica buduje się odrazu w tej samej rundzie. Później podczas każdej innej rundy mogę dołożyć nie więcej niż 1 zasób na dany budynek co znaczy że kopalni nie da się zbudować szybciej niż w 3 rundy tak ?
ODPOWIEDZ