Najlepsza 50 gier Widzów, część 4.

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
gametroll
Posty: 793
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 102 times

Najlepsza 50 gier Widzów, część 4.

Post autor: gametroll »

To już przedostatni odcinek Waszej Najlepszej 50 Gier Planszowych :) Tym razem Marek i Piotrek podsumowali Wasze wybory, okraszali całość Trollowym humorem i wyszło...co wyszło :) Zapraszamy :D

https://youtu.be/URKrNLDeO5U

Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 mar 2024, 08:45 przez gametroll, łącznie zmieniany 961 razy.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Game Troll TV

Post autor: Maras »

game-troll.pl pisze:Zapraszamy wszystkich na premierę, która odbędzie się 21 sierpnia o godzinie 22:00 :)
"PARAMENT PIKCZERS [ryczenie lwa] PREZENT-ują «Kulisy srebrnego ekranu»"
Jędrek – "Fajny film wczoraj widziałem."
Maniek – "Momenty były?"
Jędrek – "No masz! Najlepiej jak…"
Maniek – "Nie mów! Ale kino!"
(Maniek i Jędrek śmieją się na głos)
Tytuł audycji jest aluzją:

Paramount Pictures – wytwórnia filmowa
PARA-MĘT PIKCZERS – para „mętów” opowiadająca o filmie
Czy to tylko reklama na stronę, czy problemy techniczne :?:
Awatar użytkownika
gametroll
Posty: 793
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 102 times

Re: Game Troll TV

Post autor: gametroll »

Recenzja już znajduje się na naszej stronie poniżej link:

http://www.game-troll.pl/product.php?id_product=639

Zachęcamy do komentarzy:)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Game Troll TV

Post autor: zephyr »

przedstawienie komponentów fajne,

przedstawianie mechaniki niefajne - recenzent wciąż powtarza że walka jest ciekawa, a nie zrobił ani jednego przykładu ciekawości tej walki, stanie koło kogoś i rzucanie 1k6 z szansą 66% albo 2k6 z szansą 44% ale na mocniejszego hita to nie jest ciekawa walka, a opisy kart pominięte "bo każdy może sobie przeczytać"
...
byłem ciekaw czy gracz ma do podjęcia jakieś nietrywialne wybory, nie dowiedziałem się

ujęcia można powtarzać, w jednym słychać w tle samolot, a
"możemy nic tylko i wyłącznie nagrać się tyle ile możemy"
jako podsumowanie brzmi jak coś czego by się chciało zrobić powtórkę

dźwięk! - nagranie jest strasznie ciche musiałem ustawić na maksa i słuchawki i pasek youtube'a
tylko po to żeby dostać po uszach oklaskami na koniec...

ogólnie fajnie ze jest kolejny cast, ale jakość mnie nie zachwyciła
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
gametroll
Posty: 793
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 102 times

Re: Game Troll TV

Post autor: gametroll »

Kwestia dopracowania w następnych odcinkach :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Game Troll TV

Post autor: Geko »

No nie powiem, żeby recenzja mnie zachęciła do gry. Przez kilka tur chodzimy jednostkami tylko po to, żeby w końcu spotkać przeciwnika, a spotkanie to polega na walce, czyli wielokrotnym rzucaniu dwoma kostkami. Coś tam chyba jest na kartach, ale w sumie to żadnej karty przykładowo nie widziałem, więc nie wiem. A przydałaby się taka informacja, żeby przekonać mnie, że to nie tylko gra o rzucaniu kostkami. No i zabrakło mi jakiegoś wyraźnego przedstawienia, jak wygląda tura (jak wygląda przepływ kart przez rękę, czy jednostki giną od jednego trafienia, czy dostają rany, ile tur gramy itd.).
Na plus mogę natomiast zaliczyć to, że recenzent nie przynudzał.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Game Troll TV

Post autor: Maras »

Czyli mały problem techniczny. :wink:
Gratuluje Piotrkowi talentu edytorskiego - Masz gadane, a to dobrze rokuje na przyszłość i w kolejnych wideo.
Technicznie:
Oparliście recenzje i prezentacje w zasadzie na jednym długim ujęciu. Takie podejście obnażyło problem charakterystycznego dźwięku przesuwania potencjometru w kamerze czyli szelestu i trzasków w zbliżaniu i oddalaniu podczas kadrowania.
Głośnik kamery jest bardzo czuły i zbiera wszytko co się dziej wokół stąd ten samolot i wszystkie szelesty z planu filmu. Głośnik nie jest na tyle dobry aby z dużej odległości ciągnąć głos podczas podsumowania. Dlatego podczas wideo mamy efekt różnego poziomu głośności na rożnych etapach filmu. Temat do naprawienia.
Wg mnie powinniście podzielić wideo na kilka cześci nie było by wtedy problemów z kadrowaniem i odgłosami.
Merytorycznie:
Nie wiem czy mogę ten aspekt oceniać, ale spróbuje. Ciekawy wstęp, pobieżna prezentacja elementów i mechaniki. Jeżeli przyjmujecie taką formułę pokazania zasad mechaniki nie wchodźcie w szczegóły rozgrywki, że mamy dwa czegoś (czego nie widać, ale tu jest), jak odrzucimy dwie karty to możemy położyć inne karty do rozkazów (element bardzo szczegółowy w ogólnym podejściu do tematu)
Podsumowanie - za mało konkretów. Każda gra jest ciekawa i ma swojego odbiorcę.
Mimo pierwszego odninka gratuluje, naprawdę serdeczni gratuluje debiutu. Jest pomysł, dobre nastawienie a wszystko inne można dopracować. Trzymam kciuki za kolejne wideo na GameTroll Tv. .
Awatar użytkownika
gametroll
Posty: 793
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 102 times

Re: Game Troll TV

Post autor: gametroll »

Dziękujemy wszystkim za rady tutaj w privach i mailach. W nowej recenzji gry Arcany postaramy się lwią część z nich wykorzystać :)
Awatar użytkownika
gametroll
Posty: 793
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 102 times

Re: Game Troll TV

Post autor: gametroll »

Długo się zeszło, ale ostatni raz trzeba było czekać na kolejny odcinek Gam Troll TV tak długo :D Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka, tym razem przygotowaliśmy dla Was karcianą grę:

ARCANA

Zapraszamy :D
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Game Troll TV

Post autor: MattCarnall »

Skomentuje film do Arcany tu, bowiem na stronie trzeba się logować. Może i instrukcja jest słabo napisana(choć zasady można streścić w kilku zdaniach, a tłumaczenie ich nowym graczą trwa chwilę[sprawdzona nawet na małolatach :twisted: ]) to wydaje mi się że:

-grasz wbrew zasadą(celowo aby pokazać na czym polega mechanika gry)
-nie doczytałeś zasad itp.

Argumenty:

czas w filmie: 7:20, przykładowe ułożenie: walcząc o relikt( w Twoim przypadku "toporek", układ kart po lewo) nie możesz używać kart reliktu jako przekupstwa, to samo dotyczy miejsca, nie mówiąc już o tym, że po pojawieniu się reliktu gra zostaje rozstrzygnięta natychmiast, przekupujemy tylko Postać . Nie wiem czy zrobiłeś to świadomie, ale tak czy owak może wprowadzić to w błąd graczy(tych którym instrukcja sprawi problem).

Ogólnie powiem szczerze, nie chcę nikogo krytykować, ale ta videorecenzja nie prezentuje tej gry, taką jaką jest ona naprawdę, filmik wydaje się być zrobiony na szybko, prezentując jedynie zarys tego co ta i tak bardzo średnia(słaba) karcianka potrafi. Co do Aracany, to jest to gra już na starcie przekreślona przez polskich graczy, za suchy jak pieprz klimat i ciągłą monotonię. Grę osobiście posiadam i lubię. Tak w ogóle Arcana jest niestety grą, która poza grafkimai ma niewiele do zaoferowania, bo karty oprócz posiadania cyferek nie służą w większości do niczego więcej jak tyko do licytacji, porównanie jej do Dominiona jest według mnie bardziej zagrywką marketingową, aniżeli prawdą.

Powodzenia przy następnych produkcjach. :D
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Game Troll TV

Post autor: zephyr »

Od strony merytorycznej mi się podobało. Poznałem kluczową mechanikę i już wiem że gra mnie nie interesuje - 4 karty to za mało na sensowne zarządzanie ręką a "deck building" też będzie kuleć jeśli na stosie do zdobycia jest 12 kart, a deck przetasowuje się co 4-5 tur

jeśli były jakieś błędy co do szczegółów to możnaby je poprawić ale dla mnie to mało istotne przy recenzji

można popracować nad stylem wypowiedzi, ale to generalnie trudne i wymaga dużo doświadczenia, a bardzo źle nie jest

Za to strona techniczna:
- dźwięk dalej skacze jeśli chodzi o głośność, zwłaszcza oklaski w końcówce; może spytajcie na jakimś forum o obróbce wideo albo coś o jakiś prosty program do wyrównania głośności do jednego poziomu
- jak ustawiliście to nagranie że standardowe karty wydają się na nim kwadratowe albo jak z blue moona w zależności od orientacji pion-poziom ??? :shock: O_o
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Game Troll TV

Post autor: Geko »

zephyr pisze: - jak ustawiliście to nagranie że standardowe karty wydają się na nim kwadratowe albo jak z blue moona w zależności od orientacji pion-poziom ??? :shock: O_o
Obraz jest faktycznie ściśnięty, tak jak to czasem miało miejsce w telewizji, jak na ekranie 4 na 3 wciskali stary film w wersji kinowej. Wszyscy wtedy są cieniasami :mrgreen:

A recenzja dużo lepsza od pierwszej. Gra mnie raczej nie zainteresowała, ale od strony mechanicznej i merytorycznej mam pojęcie, o co biega.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
gametroll
Posty: 793
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 102 times

Re: Game Troll TV

Post autor: gametroll »

Ciesze się, że recenzja poza mankamentem technicznym nad którym pracujemy, podobała się bardziej niż pierwsza. Co do porównania do Dominiona, to chcąc nie chcąc (a nic to z marketingu nie ma, bo gdyby miało to nie mówiłbym o minusach gry) gra ma podobny system rozbudowywania talii i tylko o to mi chodziło :) Granie wbrew zasadom, to jak również zauważyliście na potrzeby recenzji chcieliśmy pokazać zdobywanie jednej karty, a że wypadło na toporek, fakt nie zauważyłem :wink:
Następną recenzowaną grą będzie Rattus i to już w ten weekend :D
Awatar użytkownika
gametroll
Posty: 793
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 102 times

Re: Game Troll TV

Post autor: gametroll »

Zapraszam do obejrzenia kolejnego odcinka Game Troll TV, tym razem jest to gra RATTUS

Obrazek
Awatar użytkownika
gametroll
Posty: 793
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 102 times

Re: Game Troll TV

Post autor: gametroll »

W odpowiedzi na mailowe zapytania informujemy o najbliższych videorecenzjach :) Postanowiliśmy przed wysypem nowych gier w październiku przypomnieć tytuł Zaginione Miasta, a w tygodniu podamy recenzję gorącej nowości, czyli gry Anioł Śmierci na którą i My czekaliśmy z niecierpliwością :)

Powstaje również specjalna recenzja Orła i Gwiazdy :)
Awatar użytkownika
gametroll
Posty: 793
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 102 times

Re: Game Troll TV

Post autor: gametroll »

Obrazek

Piąty odcinek Game Troll Tv, tym razem przedstawiamy nowość z tego tygodnia, grę Space Hulk - Anioł Śmierci, zapraszamy do oglądania:)

Space Hulk - Anioł Śmierci
Ostatnio zmieniony 02 paź 2010, 20:26 przez gametroll, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Game Troll TV

Post autor: zephyr »

popsuty link (dopisane 0 na końcu)

Obrazek
link

i obrazek IMO też powinien być linkiem

co do samej recenzji

- uwagi o karcie instinct idiotyczne, co z tego że zagrywa ją jeden gracz? jeśli nie konsultuje się z innymi to kooperacja coś kuleje... a jeśli się konsultuje to co za różnica kto ją zagrywa... jeśli chodzi o co-opa bez dominującego gracza to zdecydowanie Space Alert - realtime + communication system down i nie ma czasu na myślenie za wszystkich

- brakuje mi przykładu dylematów w trakcie rozgrywki, czy gra jest trudna bo trzeba mieć kosmicznego farta czy jednak trzeba dużo kombinować jak efektywnie wykorzystać zdolności

- ogólnie coraz lepiej idą te recenzje
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
gametroll
Posty: 793
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 102 times

Re: Game Troll TV

Post autor: gametroll »

Miło, że recenzje zaczynają się podobać i za konstruktywną krytykę :)

Space Hulk - Anioł Śmierci
Awatar użytkownika
gametroll
Posty: 793
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 102 times

Re: Game Troll TV

Post autor: gametroll »

Tym razem troszeczkę szybciej, następna videorecenzja czyli gra wydawnictwa axel, Awanturnicy. Gra, która przyciągnęła mnie niezłym wykonaniem komponentów, a przede wszystkim tematyką o przeszukiwaniu świątyni gdzie czeka nas masa pułapek, skarby i nieśmiertelna chwała:)

Obrazek

Najnowsza videorecenzja - AWANTURNICY
Awatar użytkownika
gametroll
Posty: 793
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 102 times

Re: Game Troll TV

Post autor: gametroll »

Zakończyliśmy prace nad kolejna recenzją, oto ona 51 State:

51 State

Miło jest nam również poinformować, że nasz podcast przekroczył już liczbę 1000 wyświetleń:) Dziękujemy i zapraszamy!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Game Troll TV

Post autor: Geko »

game-troll.pl pisze:Zakończyliśmy prace nad kolejna recenzją, oto ona 51 State:
Moim zdaniem bardzo dobrze wyszło. Przede wszystkim wiadomo z grubsza jak wygląda mechanika. I ogólnie wszystko poszło sprawnie - dobrze się ogląda. A komentarz do punktacji na pudełku... hmm :mrgreen:
W porównaniu z 1. odcinkiem jest naprawdę o niebo lepiej. Nie wiem tylko czemu u mnie obraz jest ściśnięty.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
adamatom
Posty: 96
Rejestracja: 26 sty 2010, 22:02

Re: Game Troll TV - najnowsza videorecenzja 51 STATE :)

Post autor: adamatom »

Też wydaje mi się, że z proporcji 16:9 jest ściśnięte do 4:3. Chyba występujący nie jest taki chudy;)

Co do samej recenzji. Ogólnie bardzo dobrze. Gruntowny przegląd wszystkich elementów - czyli to czego potencjalny klient poszukuje. Mam dwa zastrzeżenia:
1. Lektor za szybko mówił.
2. Jak opisywałeś mechanikę wiele rzeczy oczywistych pomijałeś. Wszystko rozumiałem z racji tego, że długo interesuje się grą, czytałem cały wątek na tym forum odnośnie gry, mechaniki, elementów, więc dla mnie nie było problemów. Jednak ktoś, kto tak bardzo nie siedzi w temacie może poczuć się zagubiony.

Bardzo na plus. Gratuluje włożonej pracy.

PS Pan Andrew Kramer robi bardzo dobre tutoriale, ale warto trochę ich efekty samemu poprzerabiać ;) To nie jest negatywna uwaga, tak tylko się droczę :D
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Game Troll TV - najnowsza videorecenzja 51 STATE :)

Post autor: MattCarnall »

A mnie Pan recenzen przypomina kolegę ze studiów, hehe, wspaniałe czasy, a recenzje coraz lepsze, lubię je oglądać, najbardziej podobała mi się ta za SH: Anioł Smierci. Pozdrawiam, życzę dalszych udanych filmików z grami planszowymi:)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Game Troll TV - najnowsza videorecenzja 51 STATE :)

Post autor: Krwawisz »

Zgadza się. Ostatnie dwie recenzje na zdecydowanie wyższym poziomie niż debiut. Gratuluje i czekam na kolejne :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 630 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Game Troll TV - najnowsza videorecenzja 51 STATE :)

Post autor: pan_satyros »

Przyjemnie się oglądało, widać progres :)
CO do zastrzeżeń postaraj się czasem mówić nieco wolniej i bardziej przemyślanie <patrz np. 'koniec pudełka'> (naturalnie w granicach możliwości, nadmierna sztuczność też nie jest wskazana), polecam tutaj zerknąć na planszolandię, Maras się już wyrobił ;)
Ogólnie duży plus za kolejną sympatyczną inicjatywę w PL światku.

btw

kwestia toru punktacji wyszła bardzo naturalnie ;) świetny motyw, swoją droga mam podobne odczucia ...
ODPOWIEDZ