GambitTV - Wirtualna Rewolucja

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GildiaTV - [Królestwo w budowie i Level 7 Omega Protocol

Post autor: Gambit »

Dziś recenzuję Królestwo w Budowie, czyli polską edycję Kingdom Buildera. Dodatkowo, możecie zobaczyć unboxing gry Level 7 [Omega Protocol]. Zapraszam do oglądania.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1522
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 181 times
Been thanked: 548 times

Re: GildiaTV - [Królestwo w budowie i Level 7 Omega Protocol

Post autor: Ayaram »

Strasznie lubię oglądać twoje recenzję, ale do jednego się przyczepie :twisted: Często recenzujesz angielskie wydania i naprawdę dziwnie się słucha tego żonglowania polskimi i oryginalnymi nazwami, typu: "otwieramy pudełku i mamy książeczkę z zasadami i książeczkę z "miszyn gajds"", albo "mamy tu różne jedostki fajr madżes, ogniste golemsy, ajs golemsy". Nie mam pojęcia czy tylko mnie tak to irytuję, ale IMO lepiej by dla recenzji było, gdybyś się zdecydował na jedną wersję i konsekwentnie się potem tego trzymał, Pozdro :wink:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GildiaTV - [Królestwo w budowie i Level 7 Omega Protocol

Post autor: Gambit »

Ayaram pisze:Strasznie lubię oglądać twoje recenzję, ale do jednego się przyczepie :twisted: Często recenzujesz angielskie wydania i naprawdę dziwnie się słucha tego żonglowania polskimi i oryginalnymi nazwami, typu: "otwieramy pudełku i mamy książeczkę z zasadami i książeczkę z "miszyn gajds"", albo "mamy tu różne jedostki fajr madżes, ogniste golemsy, ajs golemsy". Nie mam pojęcia czy tylko mnie tak to irytuję, ale IMO lepiej by dla recenzji było, gdybyś się zdecydował na jedną wersję i konsekwentnie się potem tego trzymał, Pozdro :wink:
Dziękuję za zwrócenie uwagi :) To podpada u mnie pod "zboczenie zawodowe"...jak człowiek grał w tyle gier w barbarzyńskich dialektach, to część nazewnictwa staje się dla niego naturalna. Ale postaram się nad tym zapanować.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - [Kingsport Festiwal]

Post autor: Gambit »

Przez chwilę mnie nie było, ale cisza była związana z pewnymi zmianami. Na przykład taką, że siedzę teraz na zupełnie nowym kanale. Takim swoim, przytulnym. I właśnie wrzuciłem tam pierwszy materiał, czyli recenzję symulatora kultysty. Nosi on tytuł Kingsport Festiwal. Czy wzywanie Przedwiecznych jest fajne? Zobaczcie sami.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - [Maskarada Rozszerzenie]

Post autor: Gambit »

Kolejny materiał dotyczy dodatku do imprezowej gry blefu i dedukcji. Jak sprawuje się Maskarada: Rozszerzenie? Zobaczcie sami.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - [Poczwórny unboxing]

Post autor: Gambit »

Byłem chory, więc postanowiłem zmontować materiał leżący na dysku, który w zasadzie prawie nie zmieścił się w moim cyklu publikacji. Nie sa to recenzje, ale unboxingi. Sztuk cztery. A dokładniej Sons of Anarchy, Firefly: Blue Sun, Abyss i Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - [Thunder Alley]

Post autor: Gambit »

Nadeszło ozdrowienie, więc czas na kolejną recenzję (wideo oczywiście). Tym razem pojeździmy samochodami wyścigowymi w Thunder Alley. Zapraszam do oglądania.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - [Abyss]

Post autor: Gambit »

O małego słonia nie byłbym w stanie wrzucić dziś tego materiału. Miałem wszystko nagrane, ale zanim zająłem się montażem umarł mój komputer. Na szczęście udało mi się go postawić na nogi i zdążyłem z montażem (choć nie w 100%) i wysłaniem filmu na YT. Zapraszam zatem do oglądania wideorecenzji Abyss.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - [Firefly: Blue Sun]

Post autor: Gambit »

Dziś wideorecenzja najnowszego dodatku do Firefly: The Game, zatytułowanego Blue Sun. Co dobrego dostajemy tym razem? Zapraszam do oglądania (i subskrybowania, i otaczania mnie czcią).
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Damage Report unboxing

Post autor: Gambit »

W przerwie między kolejnymi recenzjami, postanowiłem po raz kolejny pokazać Wam jak otwieram grę. Tym razem jest to symulator naprawiania statków kosmicznych, w sytuacjach stresowych. Po prostu Damage Report.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Naruto Shippuden Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Kolejna wideorecenzja gry z gatunku deck building. Tym razem budujemy talie w świecie Naruto, czyli kapitalnej mangi Masashiego Kishimoto. Przed Wami Naruto Shippuden Deck-Building Game
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Ucieczka: Świątynia Zagłady

Post autor: Gambit »

Dzisiejszy materiał jest swego rodzaju eksperymentem. Znaczy to nadal wideorecenzja i ma trzy główne części, ale sposób jej kręcenia był nieco inny. A to dlatego, że recenzowałem grę Ucieczka: Świątynia Zagłady. Zapraszam do oglądania.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Sons of Anarchy: Men of Mayhem

Post autor: Gambit »

Gale Force Nine chyba znalazło swoje poletko w planszówkach. Są to gry oparte na serialach. Najnowsza to Sons of Anarchy: Men of Mayhem, czyli gra o tym, co lubią robić gangi motocyklowe.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Pathfinder Adventure Card Game Skull & Shackl

Post autor: Gambit »

Skull & Shackles to drugi zestaw podstawowy do karcianego Pathfindera. Tym razem można będzie pobawić się w piratów. W pewnym sensie oczywiście, bo nadrzędnym klimatem jest tu fantasy. Jak wyszło? Zobaczcie sami.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: GambitTV - Pathfinder Adventure Card Game Skull & Shackl

Post autor: Rune »

Gambit wielkie dzięki za recenzję Skull & Shackles :D Mam jednak kilka uwag i pytań. Po pierwsze przy najbliższej okazji wytargam Cię za brodę, że przy recenzji tej gry nie miałeś nawet opaski na oku ;) Po drugie, będziesz musiał zeżreć beczkę soli za to, że nie było żadnych szant w tle. Po trzecie zagramy w Get Bit i sprawdzimy z kogo będzie kasza na śniadanie :lol:

Teraz kilka pytań:
1. Jak gra chodzi solo?
2. Czy w Twojej ocenie warto kupić to pudło tylko do rozgrywek solo?
3. Jak jest z tym klimatem, czy naprawdę czuć morską przygodę, a właściwie piracką awanturę? Pytam, bo kartę postaci którą pokazywałeś uznałbym raczej za standardową postać ze świata fantasy, niż wilka morskiego :)
4. Na czym polegają przygody? W sensie, czy jest łupienie statków, szukanie skarbów itp.
5. Ile średnio zajmuje rozegranie jednej przygody?

Pytania typowo ameritrashowe ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Pathfinder Adventure Card Game Skull & Shackl

Post autor: Gambit »

Rune pisze:Gambit wielkie dzięki za recenzję Skull & Shackles :D Mam jednak kilka uwag i pytań. Po pierwsze przy najbliższej okazji wytargam Cię za brodę, że przy recenzji tej gry nie miałeś nawet opaski na oku ;) Po drugie, będziesz musiał zeżreć beczkę soli za to, że nie było żadnych szant w tle. Po trzecie zagramy w Get Bit i sprawdzimy z kogo będzie kasza na śniadanie :lol:

Teraz kilka pytań:
1. Jak gra chodzi solo?
2. Czy w Twojej ocenie warto kupić to pudło tylko do rozgrywek solo?
3. Jak jest z tym klimatem, czy naprawdę czuć morską przygodę, a właściwie piracką awanturę? Pytam, bo kartę postaci którą pokazywałeś uznałbym raczej za standardową postać ze świata fantasy, niż wilka morskiego :)
4. Na czym polegają przygody? W sensie, czy jest łupienie statków, szukanie skarbów itp.
5. Ile średnio zajmuje rozegranie jednej przygody?

Pytania typowo ameritrashowe ;)
Arrrrrrrr....
1. Gra dość dobrze chodzi solo, choć im dalej w las tym trudniej jedną postacią. Do tego grając sam, nie dostajesz pełni tego, co oferują scenariusze pod kątem lokacji (ich liczba skaluje się ze względu na liczbę graczy)
2. "To pudło" to również kolejne Adventure Packi, jeśli gra Cię wciągnie. W sumie cały pakiet to jakieś 600 złotych.
3. Czuć nie tyle czystą piracką przygodę, co przygodę fantasy z dość mocnym pirackim motywem. Nadal jednak główny setting, to świat high fantasy
4. Większość przygód, to po prostu znajdź inne. Na przykład zbierz jak najwięcej Sprzymierzeńców przed upływem czasu. Nie wiem jak w kolejnych Adventure Packach, ale w Rise of the Runelords, mieli dość ciekawe pomysły - na przykład ratowanie ludzi przed wielkim wężem pożerającym mieszkańców miasteczka. Nie można go było zabić, trzeba było szukać odpowiednich kart.
5. Rozłożenie i rozegranie scenariusza dla jednej osoby, to jakieś 15-30 minut. Rozłożenie i rozegranie scenariusza dla 6 osób, to jakieś 45-90 minut
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: GambitTV - Pathfinder Adventure Card Game Skull & Shackl

Post autor: Rune »

Dzięki za szybką odpowiedź. Wygląda na to, że będę chyba musiał gdzieś zagrać nim kupię. Przyglądając się kartą, które są widoczne w trakcie recenzji brakuje mi trochę klimatu pirackiego, co pokrywa się z ty, co napisałeś. Szkoda, bo korci mnie cholernie ale marzy się piracka awantura ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Pathfinder Adventure Card Game Skull & Shackl

Post autor: Gambit »

Rune pisze:Dzięki za szybką odpowiedź. Wygląda na to, że będę chyba musiał gdzieś zagrać nim kupię. Przyglądając się kartą, które są widoczne w trakcie recenzji brakuje mi trochę klimatu pirackiego, co pokrywa się z ty, co napisałeś. Szkoda, bo korci mnie cholernie ale marzy się piracka awantura ;)
Kart z pirackim sznytem jest tyle, że osoby, którym RPG nie jest obce spokojnie zrobią sobie klimat. Jednak, jeśli będziesz chciał, żeby gra narzuciła ten klimacik, to może go jednak być za mało. Choć są i statki, i plądrowanie napotkanych wrogich okrętów. Jednak, jak mantrę będę powtarzał, że podstawą jest świat high-fantasy. To trochę tak, jakbyś grając w Dungeons & Dragons grał w kampanię, w trakcie której pływacie statkami, używacie kordelasów i walczycie z morskimi stworzeniami i piratami.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Shadowrun: Crossfire

Post autor: Gambit »

Shadowrun: Crossfire łączy w sobie kilka elementów, które bardzo lubię. Jest rozwój postaci, jest walka z wrogami, są scenariusze i jest mnóstwo kart. Czy jednak to połączenie przypadło mi do gustu? Zobaczcie sami.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Level 7 [Omega Protocol]

Post autor: Gambit »

Descent jest w czołówce moich ulubionych gier, dlatego z chęcią wziąłem się za ogrywanie Level 7 [Omega Protocol], który miał być Descentem z obcymi. Jak mu to wyszło? Zobaczcie sami.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Doomtown: Reloaded

Post autor: Gambit »

Czas na kowbojskie LCG, czyli przeładowaną edycję karcianki Doomtown. Jak wypada starcie w samo południe w miasteczku Gomorra? Zobaczcie sami.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - A Study In Emerald

Post autor: Gambit »

Dziś materiał o grze, która łączy najdziksze rzeczy o jakich można pomyśleć. Cthulhu, zombie, wampiry i Sherlock Holmes. A do tego Neil Gaiman i Martin Wallace. To wszystko razem daje nam A Study In Emerald.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Damage Report

Post autor: Gambit »

Materiał miał być wczoraj, ale awaria sprzętu pokrzyżowała mi plany. Na szczęście obsuwa nie była zbyt duża. Zresztą gra, o której dziś mówię, też dotyczy awarii, tyle że dużo poważniejszych. Takich na statku kosmicznym. Oto Damage Report.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Space Empires 4X

Post autor: Gambit »

Sporo czasu mi to zajęło, ale w końcu mierzę się ze Space Empires 4X od GMT Games. Było to ciężkie, a nawet bardzo ciężkie zadanie, co zresztą widać w podsumowaniu recenzji. Zapraszam do oglądania.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Terror in Meeple City

Post autor: Gambit »

Dziś chcę Wam pokazać jak wygląda miasto pustoszone przez cztery wygłodniałe potwory. Terror in Meeple City, to gra, w której trzeba być zręcznym i mieć pojemny brzuch.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
ODPOWIEDZ