GambitTV - Nexus Ops

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1830 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Mare Nostrum: Imperia

Post autor: Gambit »

W 2003 roku nad Morzem Śródziemnym rozgorzała walka w grze Mare Nostrum. 13 lat później, walka została podjęta w nowej odsłonie gry, zatytułowanej Mare Nostrum: Imperia. Czy warto wrócić do klasyka w nowej odsłonie?
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1830 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina

Post autor: Gambit »

W grach planszowych często mamy kontrolę nad czyimś życiem. Czy to wojsk, które posyłamy w bój, czy pracowników wysyłanych na planszę. W grze Abominacja: Dziedzictwo Frankensteina mamy jeszcze większą władzę nad życiem. Będziemy je tworzyć, korzystając z martwej tkanki.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1830 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Trismegistus: Ostateczna Formuła

Post autor: Gambit »

Kiedyś alchemicy marzyli o stworzeniu kamienia filozoficznego i zamianie ołowiu w złoto. Obecnie autorzy gier i wydawnictwa marzą o zamianie kartonu w złoto (albo odpowiednio zadrukowany papier z podobiznami odpowiednich ludzi). Czy Trismegistus: Ostateczna Formuła jest w stanie spełnić te marzenia?
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1830 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Top 10 gier z łódką na okładce

Post autor: Gambit »

Rok zamykam chyba najdziwniejszą topką, jaką do tej pory wymyślili moi Patroni. Kryterium nie była tematyka gry, mechanika, ciężkość, czy cokolwiek w tym stylu. Kryterium stał się obrazek na okładce. Oto Top 10 gier z łódką na okładce.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: GambitTV - Top 10 gier z łódką na okładce

Post autor: Tomzaq »

A gdzie "Rialto"? :evil: Brałeś od uwagę? 8)
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1830 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Top 10 gier z łódką na okładce

Post autor: Gambit »

Tomzaq pisze: 01 sty 2020, 09:21 A gdzie "Rialto"? :evil: Brałeś od uwagę? 8)
Nie brałem, bo nie grałem.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: GambitTV - Top 10 gier z łódką na okładce

Post autor: Deem »

Gambit pisze: 31 gru 2019, 16:38 Rok zamykam chyba najdziwniejszą topką, jaką do tej pory wymyślili moi Patroni. Kryterium nie była tematyka gry, mechanika, ciężkość, czy cokolwiek w tym stylu. Kryterium stał się obrazek na okładce. Oto Top 10 gier z łódką na okładce.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Swego czasu rozważaliśmy ze znajomymi kwestię, czy praca, którą wykonujemy musi mieć sens. Główny wniosek był taki, że nie, o ile jest zajęciem czysto zarobkowym, a nie hobby lub własną działalnością (bo korzyścią dla nas są po prostu pieniądze; pomijaliśmy takie kwestie jak rozwój, ambicje itd.).

Mam nadzieję, że ta topka to tylko taki trolling, który sam wymyśliłeś Tomku, ale jeśli nie to Twoim patronom gratuluję pomysłu (-ów?) na marnowanie Twojego czasu. Czekam (chociaż bez szczególnej ekscytacji) na topkę gier, w które można grać stojąc na głowę czy patrząc na planszę w lustrzanym odbiciu.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: GambitTV - Top 10 gier z łódką na okładce

Post autor: krwlng »

Deem pisze: 01 sty 2020, 17:28 Mam nadzieję, że ta topka to tylko taki trolling, który sam wymyśliłeś Tomku, ale jeśli nie to Twoim patronom gratuluję pomysłu (-ów?) na marnowanie Twojego czasu. Czekam (chociaż bez szczególnej ekscytacji) na topkę gier, w które można grać stojąc na głowę czy patrząc na planszę w lustrzanym odbiciu.
Obrazek

Ta topka wygrała głosowanie w ankiecie dla patronów a jej temat jest propozycją osoby również zajmującej się recenzowaniem. Nie bardzo rozumiem czemu według Ciebie jest ona marnowaniem czasu Tomka? Topka jak topka - jest zadane kryterium i wg niego zrobiony jest subiektywny ranking gier. Przez jego niecodzienność jest szansa że na listę trafi jakaś mało znana perełka ;)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: GambitTV - Top 10 gier z łódką na okładce

Post autor: Deem »

Lubię materiały Gambita, cenię jego rzeczowość, a przydatność tej topki jest w granicach zera, dlatego uważam, że to marnowanie (Gambita jako twórcy i mojego jako widza). Jeszcze gdyby były to okolice 1 kwietnia, to humorystyczny wydźwięk tematu miałby jakiś sens. Jeśli pomysł rzucił inny recenzent, który wie ile czasu zajmuje nagranie filmiku, to tylko pogratulować poczucia humoru, przedni żarciol.

Why so serious? Bez przesady, wyraziłem tylko swoją opinię. Wolałbym obejrzeć coś ciekawego, a nie robienie jarmarcznych sztuczek za kilka złociszy od tzw. patronów, którzy najwyraźniej sprawdzają, gdzie jest granica tandety.

I tak, tak, to tylko gry, to tylko hobby, bla, bla. Ale jakoś tak wolę nawet w takich strefach mieć do czynienia z produktami sensownymi i jakościowymi. Takie małe skrzywienie.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: GambitTV - Top 10 gier z łódką na okładce

Post autor: krwlng »

Deem pisze: 01 sty 2020, 18:31
Spoiler:
Wchodzimy już na obszar różnicy gustów, dla mnie przydatność tej topki jest taka sama jak każdej innej - robi za źródło informacji o ciekawych tytułach. To w jakiej kolejności są na liście ma drugorzędne znaczenie bo wielokrotnie się przekonałem że mam inne preferencje.

Co do marnowania Twojego czasu - widząc tytuł materiału możesz go nie oglądać. Temat gier z łódką na okładce wydawał mi się na tyle absurdalnie abstrakcyjny, że byłem ciekaw co będzie w tym zestawieniu i chętniej to obejrzałem niż np. ranking gier wg mechaniki.

Nie podoba Ci się temat topki? Chciałbyś zobaczyć coś poważniejszego? Lubisz materiały Gambita i cenisz jego zdanie? Możesz dołączyć do grona patronów i zasugerować temat kolejnej topki, poza tym na grupie na fb jest sporo dodatkowej treści. (grosza daj Gambitowi, sakiewką potrząśnij ;) )
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: GambitTV - Top 10 gier z łódką na okładce

Post autor: Deem »

I promować swoją sakiewką takie tworki? Jeśli miałem wątpliwości czy dołączać do tak zacnego grona, to już zostały rozwiane ;)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: GambitTV - Top 10 gier z łódką na okładce

Post autor: krwlng »

Nie, promować swoją sakiewką człowieka, który rzeczowo opowiada o grach planszowych i którego lubisz oglądać.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: GambitTV - Top 10 gier z łódką na okładce

Post autor: Deem »

krwlng pisze: 01 sty 2020, 21:13 Nie, promować swoją sakiewką człowieka, który rzeczowo opowiada o grach planszowych i którego lubisz oglądać.
Nie promować pomysłów grupy „patronów”, którzy zlecają mu trefnisiowe zadania. Do tej pory od tego byli inni youtuberzy. Jak widać oddanie głosu w ręce „ludu” potrafi pozbawić merytoryczności nawet tak dobry kanał. Może Tomek zada sobie i odpowie na pytanie, gdzie jest granica takich życzeń.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: GambitTV - Top 10 gier z łódką na okładce

Post autor: krwlng »

Deem pisze: 01 sty 2020, 21:19 Nie promować pomysłów grupy „patronów”, którzy zlecają mu trefnisiowe zadania. Do tej pory od tego byli inni youtuberzy.
3 lata przed patronite:
https://www.youtube.com/watch?v=yCTq1R0bVL4
https://www.youtube.com/watch?v=W5GMhwx9C78

+ bonus:
https://youtu.be/XsVCjWW4Rag?t=226
Deem pisze: 01 sty 2020, 21:19 Jak widać oddanie głosu w ręce „ludu” potrafi pozbawić merytoryczności nawet tak dobry kanał.
Wydaje mi się, że pomimo dziwnego tematu topki materiał merytorycznie jest nienaganny ;-)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: GambitTV - Top 10 gier z łódką na okładce

Post autor: Deem »

krwlng pisze: 01 sty 2020, 21:34
Deem pisze: 01 sty 2020, 21:19 Nie promować pomysłów grupy „patronów”, którzy zlecają mu trefnisiowe zadania. Do tej pory od tego byli inni youtuberzy.
3 lata przed patronite:
https://www.youtube.com/watch?v=yCTq1R0bVL4
https://www.youtube.com/watch?v=W5GMhwx9C78

+ bonus:
https://youtu.be/XsVCjWW4Rag?t=226
Deem pisze: 01 sty 2020, 21:19 Jak widać oddanie głosu w ręce „ludu” potrafi pozbawić merytoryczności nawet tak dobry kanał.
Wydaje mi się, że pomimo dziwnego tematu topki materiał merytorycznie jest nienaganny ;-)
Widzę, że z jakiegoś powodu, moja opinia o samym pomyśle tego materiału, jakoś Cię uwiera. Mogę jedynie zakładać, że chodzi o przyłożenie swojego głosu do tego światłego pomysłu i jakąś dziwną wewnętrzną niezgodę, że ktoś noże nie uznawać go za świetny żart (i nie, nie jest to wywołanie do przyznania się lub zaprzeczania, nie ma to większego znaczenia). Brak zrozumienia czym różni się ten pomysł od tych, które przedstawiłeś powyżej niestety tylko potwierdza moje obiekcje co do działania pod dyktando patronów.

Zgódźmy się po prostu, że inaczej patrzymy na kwestię tego, co jest wartościowym materiałem na kanale Gambita, a co nie i każdy zostanie ze swoim zdaniem.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: GambitTV - Top 10 gier z łódką na okładce

Post autor: krwlng »

Chyba rzeczywiście niepotrzebnie ciągnę tę dyskusję. Nie uwiera mnie Twoja opinia o samym pomyśle, próbuję zrozumieć czemu wg Ciebie ten materiał wpływa na spadek merytoryczności kanału bardziej niż inne i czemu tak bardzo winisz o to patronów. Głosowałem na ten temat, bo z podanych propozycji wydał mi się najciekawszy, bynajmniej w kategorii żartu. Najwidoczniej szukamy w materiałach Gambita innych rzeczy.
Deem pisze: 01 sty 2020, 22:46 Zgódźmy się po prostu, że inaczej patrzymy na kwestię tego, co jest wartościowym materiałem na kanale Gambita, a co nie i każdy zostanie ze swoim zdaniem.
Deal.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: GambitTV - Top 10 gier z łódką na okładce

Post autor: detrytusek »

krwlng pisze: 01 sty 2020, 21:34
Deem pisze: 01 sty 2020, 21:19 Nie promować pomysłów grupy „patronów”, którzy zlecają mu trefnisiowe zadania. Do tej pory od tego byli inni youtuberzy.
3 lata przed patronite:
https://www.youtube.com/watch?v=yCTq1R0bVL4
https://www.youtube.com/watch?v=W5GMhwx9C78

+ bonus:
https://youtu.be/XsVCjWW4Rag?t=226
Deem pisze: 01 sty 2020, 21:19 Jak widać oddanie głosu w ręce „ludu” potrafi pozbawić merytoryczności nawet tak dobry kanał.
Wydaje mi się, że pomimo dziwnego tematu topki materiał merytorycznie jest nienaganny ;-)
A ja się jednak odniosę...wybaczcie. Top gier o dinozaurach ma sens dla ludzi, którzy są zakochani w tym temacie. O superbohaterach już nie wspomnę bo tych jest dużo więcej. Teraz pokaż mi rzeszę osób zakochanych w grach...z łódką na okładce. Przecież to jest żaden wykładnik. Nie oznacza on bynajmniej marynistycznych klimatów. Tak naprawdę nic nie oznacza dlatego rzucanie takim tematem w Gambita jest "trefnisiowym zadaniem". Niestety odniosłem podobne wrażenie jak Deem ale cóż jak się wystawiło swoje usługi na sprzedaż to trzeba się liczyć z taką ceną, jak widać. I nie, nikogo nie oceniam. Ot po prostu taka konstatacja.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1830 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Top 10 gier z łódką na okładce

Post autor: Gambit »

Panowie, Pax...Ja rozumiem gorące dyskusje pod recenzją Gloomhaven, czy Władcy. Ale to jest topka. Jasne temat mocno luźny, ale gry wybrane na poważnie (choć faktycznie przegapiłem łódki na dwóch, czy trzech grach, które miałyby szanse trafić na tę listę). I faktycznie, nikt nie kupuje gier kierując się okładką (a może jednak), ale mam wrażenie, że mimo tego coś z tej listy jest w stanie zainteresować ludzi.
Dziękuję za miłe słowa wszystkim i życzę Planszowego Nowego Roku. Wszak to już 2020, czyli czas na wszczepy i Cyberpunka pełną gębą :)
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: GambitTV - Top 10 gier z łódką na okładce

Post autor: kastration »

Jedyny recenzent, którego recenzje staram się oglądać po kolei (chyba, że gry mnie wybitnie nie interesują), a tu taka topka, też początkowo myślałem, że to trolling. No ale fani płacą, fani wymagają, więc tu pełne zrozumienie. Choć osobiście myślę, że przydatność topki dla postronnych obserwatorów (i tych częstych, nawet spoza patronite) jest... żadna. Przynajmniej dla mnie, który z tych topek wcześniejszych coś wynosił wartościowego i sprawdzał te gry z reguły z dobrym szczęściem. Dlatego moim zdaniem taki falstart noworoczny, ale minusa i tak nie dam :D
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1830 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Ecos: First Continent

Post autor: Gambit »

Czas zabawić się w tworzenie Ziemi. Czas wznieść pustynie, sawanny, lasy, góry, zalać wodą morza i oceany. Czas wpuścić zwierzęta na te nowo stworzone tereny. Czas w końcu zebrać za to wszystko masę punktów zwycięstwa w Ecos: First Continent.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1830 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Coloma

Post autor: Gambit »

Czy jesteście gotowi na Dziki Zachód? Czy jesteście gotowi na strzelaniny? Czy jesteście gotowi na gorączkę złota w Kalifornii? Jeśli tak, to zerknijcie na grę Coloma od Final Frontier Games.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1830 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Tiny Epic Mechs

Post autor: Gambit »

Nie ma to jak dobry program w TV, w którym uczestnicy próbują odstrzelić sobie kończyny. Tym razem jednak będą mogli zasiąść za sterami wielkiego mecha, aby wykończyć konkurentów. Oto Tiny Epic Mechs.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1830 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Detektyw

Post autor: Gambit »

Dziś recenzja gry, o której już wszyscy wszystko wiedzą. Ale trzymałem ją u siebie tak długo, że to aż wstyd. Czas więc zobaczyć jak bardzo można poczuć się detektywem w grze Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1830 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Podsumowanie oczekiwań na rok 2019 i Top 10 oczekiwanych gier w 2020 roku

Post autor: Gambit »

Czas na kolejne podsumowanie i planowanie. Kolejny podwójny materiał. Pierwsza część, to podsumowanie moich oczekiwań na miniony rok, a potem przedstawię Top 10 gier na które czekam w 2020.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1830 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Rocketmen

Post autor: Gambit »

Martin Wallace postanowił sięgnąć gwiazd. A przynajmniej dać na to szansę graczom. Razem z wydawnictwem PHALANX wystartował na Kickstarterze z grą Rocketmen. Gdzie zdołają dolecieć?
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
ODPOWIEDZ