Gradanie ZnadPlanszy - Dune: Wojna o Arrakis

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Tempo/Rome city of marble/Eclipse/

Post autor: windziarz44 »

Szybka gra i szybka recenzja. Tempo w Gradaniu ZnadPlanszy, zapraszamy.
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Tempo/Rome city of marble/Eclipse/

Post autor: windziarz44 »

Czy zmiana oprawy graficznej wpłynie na lepszy odbiór gry? Czy Lucrum słusznie wydaje polską wersję? O tym i o innych aspektach gry Guildhall posłuchacie w Gradaniu ZnadPlanszy, zapraszamy.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2016, 16:21 przez windziarz44, łącznie zmieniany 1 raz.
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Tempo/Rome city of marble/Eclipse/

Post autor: windziarz44 »

Nie jedna a dwie recenzje i to z wizją, bo pisaliście że tak fajniej. Zapraszamy. Dziś edukacyjnie w Gradaniu ZnadPlanszy, zapraszamy.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2016, 20:52 przez windziarz44, łącznie zmieniany 1 raz.
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Tempo/Rome city of marble/Eclipse/

Post autor: windziarz44 »

100 dzisiejsza jest bez przelewek. Chłopaki opowiadają o tym jak cudowny jest Brass a ja sobie ich słucham i czasem wrzucę całkowicie niepotrzebną uwagę. Dziś w Gradaniu ZnadPlanszy, Martine Wallace i jego słynna miedź.
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 400
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 1 time
Been thanked: 370 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Brass/Od Helu/Ale historia/Guildhal

Post autor: Ciuniek »

Jak się mają Zamki Burgundii Gra Karciana do Zamków Burgundii? O tym w dzisiejszym Gradaniu ZnadPlanszy, zapraszamy :)
th0m4s
Posty: 133
Rejestracja: 04 gru 2013, 21:52

Re: Gradanie ZnadPlanszy Brass/Od Helu/Ale historia/Guildhal

Post autor: th0m4s »

To jak po jutrze Cry Havoc ?;)
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Tempo/Rome city of marble/Eclipse/

Post autor: romeck »

windziarz44 pisze:Martine Wallace i jego słynna miedź.
Mosiądz Panie, mosiądz. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gradanie ZnadPlanszy Brass/Od Helu/Ale historia/Guildhal

Post autor: kwiatosz »

Czasami gra zasługuje na naprawdę ogromne omówienie - tak też jest w przypadku Cry Havoc, które niniejszym przejmuje tytuł "najdłużej omawiana gra w Gradaniu ZnadPlanszy (<= to jest klikalny link)" - zachęcamy do posłuchania w wolnej (długiej) chwili :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Cry Havoc/Brass/Od Helu/Ale histori

Post autor: romeck »

Antarktice daleko do setki - poprawcie tytuł. :)

I mam tym razem jedną uwagę krytyczną, chyba związaną z nową formułą, gdy macie planszę przed sobą. Mianowicie, zaczynacie być troszkę chaotyczni. Zwłaszcza widać to po tym, ile razy Windziarz powiedział "wiesz o co mi chodzi". Ciuniek i Ink może wiedzą, ja - niekoniecznie. Dodatkowo bardzo ceniłem sobie Waszą formułę, gdy mogłem słuchać, a nie musiałem patrzeć. W nowej odsłonie często "mówicie rękami", przez co przekaz werbalny dużo traci. ;)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Cry Havoc/Brass/Od Helu/Ale histori

Post autor: ChlastBatem »

romeck pisze:Antarktice daleko do setki - poprawcie tytuł. :)

I mam tym razem jedną uwagę krytyczną, chyba związaną z nową formułą, gdy macie planszę przed sobą. Mianowicie, zaczynacie być troszkę chaotyczni. Zwłaszcza widać to po tym, ile razy Windziarz powiedział "wiesz o co mi chodzi". Ciuniek i Ink może wiedzą, ja - niekoniecznie. Dodatkowo bardzo ceniłem sobie Waszą formułę, gdy mogłem słuchać, a nie musiałem patrzeć. W nowej odsłonie często "mówicie rękami", przez co przekaz werbalny dużo traci. ;)
Również jestem za wyłączeniem kamery. Bo jakość słaba, prezentacja uboga i nie da się tylko słuchać. Uwielbiałem otwierać nową planszówkę i w między czasie słuchać Waszych opinii (wzrok był wbity w piękne wyciskane nowe żetony). :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5589
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 769 times
Been thanked: 1200 times
Kontakt:

Re: Gradanie ZnadPlanszy Cry Havoc/Brass/Od Helu/Ale histori

Post autor: mat_eyo »

romeck pisze:Dodatkowo bardzo ceniłem sobie Waszą formułę, gdy mogłem słuchać, a nie musiałem patrzeć. W nowej odsłonie często "mówicie rękami", przez co przekaz werbalny dużo traci. ;)
Dokładnie tak! Dodatkowo tracicie część swojej unikalności, stajecie się kolejną grupą wideorecenzentów, a nie podcastowymi pionierami. Już o tym, że przez obraz nie można już sobie tylko słuchać podczas koszenia trawnika albo sprzątania domu nie będę nawet wspominał.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Cry Havoc/Brass/Od Helu/Ale histori

Post autor: wojo »

Ja osobiście praktycznie wyłącznie słucham o planszówkach więc w momencie, w którym przeszliście na tryb video automatycznie przestałem Was słuchać choć byliście wysoko na mojej liście fajnych materiałów o grach:(. Natomiast rozumiem że generalnie widownia video jest znacznie większa od słuchaczy podcastów więc rozumiem decyzje przesunięcia w tym kierunku.

Jednak w chwili obecnej, moim zdaniem, stoicie w bardzo niewygodnym rozkroku (mam na myśli tylko Wasze dyskusje):
- Wasze video jest zbyt nudne aby je oglądać (palce machające nad planszą)
- Samego audio nie da się słuchać bo odwołujecie się do pokazywanych elementów i szybko traci się wątek

Myślę że powinniście wybrać format i pójść w niego na całość korzystając w pełni w jego zalet i godząc się z wadami. I na cokolwiek się zdecydujecie życzę powodzenia!

Z rzeczy które jakoś tam są podobne do Was i stoją przed podobnymi wyzwaniami wymieniłbym:
- Video Man vs Meeple - ich montaż sprawia że pomimo że to głównie gadanie na dwie głowy, to wygląda bardzo atrakcyjnie i aż chce się ich oglądać - natomiast obawiam się że koszty sprzętu i czas potrzebny na montaż są naprawdę gigantyczne.
- Rozmowy znad Planszy - to tak naprawdę podcast z video. Nigdy chłopaków nie oglądam (a słucham zawsze) ale mają sporo wyświetleń, natomiast pewnie tylko oni wiedzą jak dużo mają ściągnięć samego audio.
- Tom Vassel - publikuje część swoich recenzji w formie audio i myślę że (świadomie czy nie) stara się tak opowiadać o grze aby nie trzeba było oglądać. Nie zawsze mu się to udaje jednak z reguły jestem w stanie z grubsza zorientować się w opisie zasad na tyle aby właściwie (pod kątem swoich preferencji) odczytać jego recenzję tylko słuchając.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2016, 12:54 przez wojo, łącznie zmieniany 1 raz.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Cry Havoc/Brass/Od Helu/Ale histori

Post autor: Pan_K »

Również tęsknię za wcześniejszą formułą. Do argumentów powyżej dodam taki, który ostatnimi czasy był dla mnie ważny: same audio "waży" mniej i łatwiej mi go było słuchać w czasie, gdy miałem dostęp tylko do net w postaci pakietów w komórce...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5589
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 769 times
Been thanked: 1200 times
Kontakt:

Re: Gradanie ZnadPlanszy Cry Havoc/Brass/Od Helu/Ale histori

Post autor: mat_eyo »

Pan_K pisze:Również tęsknię za wcześniejszą formułą. Do argumentów powyżej dodam taki, który ostatnimi czasy był dla mnie ważny: same audio "waży" mniej i łatwiej mi go było słuchać w czasie, gdy miałem dostęp tylko do net w postaci pakietów w komórce...
O to to! W pociągu filmik zeżre więcej danych, niż samo audio, a jak na złość nigdzie nie mogłem wczoraj znaleźć opcji pobrania najnowszego odcinka w mp3 :(
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Cry Havoc/Brass/Od Helu/Ale histori

Post autor: wojo »

Ja z wypowiedzi chłopaków (w odcinku Guildhall fantasy) odniosłem wrażenie, że już nie będą wrzucać w ogóle mp3 więc nawet nie zaglądałem do postów. Natomiast widzę że niektóre odcinki (np. Brass) wciąż mają także pliki audio.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Gradanie ZnadPlanszy Cry Havoc/Brass/Od Helu/Ale histori

Post autor: UncleLion »

wojo pisze:Ja z wypowiedzi chłopaków (w odcinku Guildhall fantasy) odniosłem wrażenie, że już nie będą wrzucać w ogóle mp3 więc nawet nie zaglądałem do postów. Natomiast widzę że niektóre odcinki (np. Brass) wciąż mają także pliki audio.
trochę mnie to męczyło w materiale o Cry Havoc - pokazywanie czegoś na planszy. Też jestem z tych, którzy takie materiały, szczególnie jeżeli są dłuższe, pobieram na mp3-kowiec.
Widać wszystkim cieżko dogodzić ;)

Pozostaje pobrać obraz, przerobić na dźwięk i dalej słuchać, bo to bardzo dobry podcast.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Cry Havoc/Brass/Od Helu/Ale histori

Post autor: wojo »

UncleLion właśnie problem jest taki, że odkąd Gradanie jest na video (recenzja) chłopaki zupełnie inaczej rozmawiają o grach. Odwołują się do tego co pokazują i tym samym tylko słuchając gubi się wątek i całość wydaje się chaotyczna. Myślę że to jest powód powyższych narzekań "audio-lubów" w tym mnie. Dla mnie audycja w obecnej formie jest niestety, bo słucham chłopaków od początku, nie do strawienia ani na video ani jako audio. Stąd też uwagi, które mam nadzieję zostaną odebrane jako konstruktywne a nie hejterskie.

Natomiast jak wspomniałem wyżej może większość publiczności i autorom to pasuje, wtedy powyższe uwagi można spokojnie zignorować.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Gradanie ZnadPlanszy Cry Havoc/Brass/Od Helu/Ale histori

Post autor: UncleLion »

wojo pisze:UncleLion właśnie problem jest taki, że odkąd Gradanie jest na video (recenzja) chłopaki zupełnie inaczej rozmawiają o grach. Odwołują się do tego co pokazują i tym samym tylko słuchając gubi się wątek i całość wydaje się chaotyczna. Myślę że to jest powód powyższych narzekań "audio-lubów" w tym mnie. Dla mnie audycja w obecnej formie jest niestety, bo słucham chłopaków od początku, nie do strawienia ani na video ani jako audio. Stąd też uwagi, które mam nadzieję zostaną odebrane jako konstruktywne a nie hejterskie.
generalnie przychylam się do Twojej wypowiedzi. Słucham bo lubię recenzje chłopaków. Ale plansza i ich dłonie nie są w stanie przykuć mnie do ekranu na dłużej niż kilkadziesiąt sekund ;)
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 454 times
Been thanked: 298 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Cry Havoc/Brass/Od Helu/Ale histori

Post autor: kdsz »

Udawało mi się słuchać nowych odcinków bez patrzenia w telewizor i generalnie nie miałem poczucia chaosu, w "starym świecie" czułem się jednak swobodniej. Głosuję za powrotem do poprzedniej formuły.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5589
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 769 times
Been thanked: 1200 times
Kontakt:

Re: Gradanie ZnadPlanszy Cry Havoc/Brass/Od Helu/Ale histori

Post autor: mat_eyo »

kdsz pisze:Udawało mi się słuchać nowych odcinków bez patrzenia w telewizor i generalnie nie miałem poczucia chaosu, w "starym świecie" czułem się jednak swobodniej. Głosuję za powrotem do poprzedniej formuły.
I see what you did there :D
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Cry Havoc/Brass/Od Helu/Ale histori

Post autor: windziarz44 »

Argumenty, które podajecie są niezaprzeczalnie rzeczowe i wartościowe. Ja z własnej perspektywy widzę to tak, że ta formuła ma dla mnie jedną ogromną zaletę i jedną ogromną wadę. Zaletą jest to, że jak mówimy o czymś (np. wygląd komponentów) to nagrywanie z video daje tu ogromne możliwości. Nie jesteśmy w żaden sposób medialni, tzn. może jesteśmy ale w moim poczuciu nie chcemy być kolejnymi videocasterami. Idea podcastu jest w Nas zbyt głęboko zakorzeniona, że tego nie zamierzaliśmy zmieniać. Niestety chcąc osiągnąć nową jakość, faktycznie wpadliśmy w pułapkę materiału wizualnego. Trochę to zwalnia z odpowiedzialności za to jak mówimy. Video jest także odejściem od Mixclouda. Niestety tamta platforma nie daje możliwości przetrzymania materiału na serwerze i publikacji ich w terminie późniejszym niż upload. YT daje tą możliwość (w tym momencie załadowanych jest kilka oczekujących recenzji).
Teraz o wadzie. Niestety takie nagrywanie jest bardzo czasochłonne, wymaga przygotowań większych niż nagrywanie samego podcastu. Nie wiem czy mamy czas na takie działania plus jak widać w Waszych wypowiedziach nie sprawdza się to tak jak planowaliśmy.
wojo pisze:UncleLion właśnie problem jest taki, że odkąd Gradanie jest na video (recenzja) chłopaki zupełnie inaczej rozmawiają o grach. Odwołują się do tego co pokazują i tym samym tylko słuchając gubi się wątek i całość wydaje się chaotyczna. Myślę że to jest powód powyższych narzekań "audio-lubów" w tym mnie. Dla mnie audycja w obecnej formie jest niestety, bo słucham chłopaków od początku, nie do strawienia ani na video ani jako audio. Stąd też uwagi, które mam nadzieję zostaną odebrane jako konstruktywne a nie hejterskie.

Natomiast jak wspomniałem wyżej może większość publiczności i autorom to pasuje, wtedy powyższe uwagi można spokojnie zignorować.
Dla mnie to rzeczowe i świetne uwagi, za które bardzo dziękuje.
wojo pisze:Ja z wypowiedzi chłopaków (w odcinku Guildhall fantasy) odniosłem wrażenie, że już nie będą wrzucać w ogóle mp3 więc nawet nie zaglądałem do postów. Natomiast widzę że niektóre odcinki (np. Brass) wciąż mają także pliki audio.
To moja i Ciuńka wina. Ja jestem od przygotowania mp3. Niestety dwa razy, zapomniałem wrzucić na dysk. Ciuniek mnie nie popędził i mp3 się nie pojawiło. Wszystkie już zamieściliśmy do ściągnięcia.
wojo pisze:Ja osobiście praktycznie wyłącznie słucham o planszówkach więc w momencie, w którym przeszliście na tryb video automatycznie przestałem Was słuchać choć byliście wysoko na mojej liście fajnych materiałów o grach:(. Natomiast rozumiem że generalnie widownia video jest znacznie większa od słuchaczy podcastów więc rozumiem decyzje przesunięcia w tym kierunku.

Jednak w chwili obecnej, moim zdaniem, stoicie w bardzo niewygodnym rozkroku (mam na myśli tylko Wasze dyskusje):
- Wasze video jest zbyt nudne aby je oglądać (palce machające nad planszą)
- Samego audio nie da się słuchać bo odwołujecie się do pokazywanych elementów i szybko traci się wątek

Myślę że powinniście wybrać format i pójść w niego na całość korzystając w pełni w jego zalet i godząc się z wadami. I na cokolwiek się zdecydujecie życzę powodzenia!
Będziemy dyskutować, ale Wasze komentarze utwierdzają mnie, że video które jest bardzo czasochłonne się po prostu nie sprawdza.
ChlastBatem pisze:
Również jestem za wyłączeniem kamery. Bo jakość słaba, prezentacja uboga i nie da się tylko słuchać. Uwielbiałem otwierać nową planszówkę i w między czasie słuchać Waszych opinii (wzrok był wbity w piękne wyciskane nowe żetony). :)
:)

Podsumowując, dzięki za uwagi. Będziemy dyskutować o formie.
A tak na marginesie, niezwykle mi miło, że Nas słuchacie (szczególnie, że to jest śmietanka tego forum).
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Tempo/Rome city of marble/Eclipse/

Post autor: windziarz44 »

Na tegorocznym Essen spotkaliśmy mały wysyp gier o tematyce kolejowej. My wracam do zeszłego roku by przypomnieć Wam do datek do gry Rosyjskie Koleje czyli German Railroads. To wszystko w Gradaniu ZnadPlanszy, zapraszamy.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy German Railroads/Antarktyda/Cry Hav

Post autor: Pan_K »

Nie lubię Was :evil: Właśnie się waham, czy kupić Troyes, czy nie. Wysłuchałem waszych opinii i... dalej się waham... :evil:
Nie moglibyście być jakoś bardziej jednoznaczni :?: Miałbym na kogo zwalić odpowiedzialność za wydanie kasy, jak mi się gra nie spodoba po zakupie, albo za to, że gry nie kupiłem, a kiedy spróbowałem, okazało się, że świetna... 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gradanie ZnadPlanszy German Railroads/Antarktyda/Cry Hav

Post autor: kwiatosz »

Uspokajam - grałem raz, piachem drugi rok pluję. Tak że ten, nie polecam :mrgreen:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Tempo/Rome city of marble/Eclipse/

Post autor: windziarz44 »

100 która już długo czekała na to aż ja zrobimy. Przy okazji spolszczenia gry stwierdziliśmy, że w Gradaniu ZnadPlanszy pogadamy o Troyes.
ODPOWIEDZ