Gradanie ZnadPlanszy - Dune: Wojna o Arrakis

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy German Railroads/Antarktyda/Cry Hav

Post autor: windziarz44 »

Pan_K pisze:Nie lubię Was :evil: Właśnie się waham, czy kupić Troyes, czy nie. Wysłuchałem waszych opinii i... dalej się waham... :evil:
Nie moglibyście być jakoś bardziej jednoznaczni :?: Miałbym na kogo zwalić odpowiedzialność za wydanie kasy, jak mi się gra nie spodoba po zakupie, albo za to, że gry nie kupiłem, a kiedy spróbowałem, okazało się, że świetna... 8)
A co Cię wstrzymuje? łatwiej wtedy rozwiać lub wzmocnić wątpliwości gdy wiem o czym mam mówić.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Troys/German Railroads/Antarktyda

Post autor: Lothrain »

Fajnie, że wróciliście do poprzedniej formuły i da się Was posłuchać bez oglądania :) Nie to żeby mi się Wasze dłonie nie podobały, ale faktycznie z wizją pozwalaliście sobie na skróty, które były bez niej niezrozumiałe. A słucham Was w chwilach, gdy na wizję pozwolić sobie nie mogę.
@Pan_K - Troyes jest fantastyczne. Brać i grać.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy German Railroads/Antarktyda/Cry Hav

Post autor: Pan_K »

windziarz44 pisze:
Pan_K pisze:Nie lubię Was :evil: Właśnie się waham, czy kupić Troyes, czy nie. Wysłuchałem waszych opinii i... dalej się waham... :evil:
Nie moglibyście być jakoś bardziej jednoznaczni :?: Miałbym na kogo zwalić odpowiedzialność za wydanie kasy, jak mi się gra nie spodoba po zakupie, albo za to, że gry nie kupiłem, a kiedy spróbowałem, okazało się, że świetna... 8)
A co Cię wstrzymuje? łatwiej wtedy rozwiać lub wzmocnić wątpliwości gdy wiem o czym mam mówić.
Jeśli abstrahować od marnego czasu pieniężnego, to wydźwięk waszej rozmowy był mniej więcej taki: noooo, jedynki każdy z nas daje, ale w sumie... No niby fajna, ale do grania online... No niby suche euro, ale wredna interakcja... :) Szczególnie to ostatnie jakoś mnie wstrzymuje. Zabawy w piasku lubię, natomiast negatywna interakcja to nie jest tak do końca moje hobby.
Ostatecznie chyba się jednak skuszę. Choć, z drugiej strony, za chwilę wyjdzie Feld i kilka innych tytułów.
BTW: jesteście w stanie coś powiedzieć nt. Tramways?

No i - nie bierzcie tych moich utyskiwań do siebie. Wstrzeliliście się akurat z tematem w apogeum standardowej huśtawki nastrojów, którą przeżywam często, gdy chciałbym jakąś grę, ale sumienie mocno gryzie :)
Słuchałem Was jak zawsze z przyjemnością i również cieszę się z decyzji o powrocie do dawnej formuły. Bezpośrednie porównanie z poprzednią wyraźnie na plus staronowej.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Troys/German Railroads/Antarktyda

Post autor: windziarz44 »

Pan_K pisze:
windziarz44 pisze:
Pan_K pisze:Nie lubię Was :evil: Właśnie się waham, czy kupić Troyes, czy nie. Wysłuchałem waszych opinii i... dalej się waham... :evil:
Nie moglibyście być jakoś bardziej jednoznaczni :?: Miałbym na kogo zwalić odpowiedzialność za wydanie kasy, jak mi się gra nie spodoba po zakupie, albo za to, że gry nie kupiłem, a kiedy spróbowałem, okazało się, że świetna... 8)
A co Cię wstrzymuje? łatwiej wtedy rozwiać lub wzmocnić wątpliwości gdy wiem o czym mam mówić.
Jeśli abstrahować od marnego czasu pieniężnego, to wydźwięk waszej rozmowy był mniej więcej taki: noooo, jedynki każdy z nas daje, ale w sumie... No niby fajna, ale do grania online... No niby suche euro, ale wredna interakcja... :) Szczególnie to ostatnie jakoś mnie wstrzymuje. Zabawy w piasku lubię, natomiast negatywna interakcja to nie jest tak do końca moje hobby.
Ostatecznie chyba się jednak skuszę. Choć, z drugiej strony, za chwilę wyjdzie Feld i kilka innych tytułów.
BTW: jesteście w stanie coś powiedzieć nt. Tramways?

No i - nie bierzcie tych moich utyskiwań do siebie. Wstrzeliliście się akurat z tematem w apogeum standardowej huśtawki nastrojów, którą przeżywam często, gdy chciałbym jakąś grę, ale sumienie mocno gryzie :)
Słuchałem Was jak zawsze z przyjemnością i również cieszę się z decyzji o powrocie do dawnej formuły. Bezpośrednie porównanie z poprzednią wyraźnie na plus staronowej.
Interakcji negatywnej jest mnóstwo w Troyes i to chyba powoduje, że nie wszyscy są zawsze chętni do grania. Z mojej strony to jest instant buy, gdybym nie miał swojej oryginalnej wersji brałbym polską. To jest bardzo dobre euro z bardzo dużą dozą interakcji i przez to jest świetne.
Co do Felda, to ja kupuję na bank. Jorvika odpuszczę ale Oracle musimy zagrać i pewnie zrecenzować.
Tramways nie mamy i nie wiem czy w najbliższym czasie mieć będziemy.

Formuła będzie dawna, bo mimo oczywistych zalet video, chyba podcastowo lepiej i łatwiej nam szło.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5589
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 769 times
Been thanked: 1200 times
Kontakt:

Re: Gradanie ZnadPlanszy Troys/German Railroads/Antarktyda

Post autor: mat_eyo »

windziarz44 pisze:Formuła będzie dawna, bo mimo oczywistych zalet video,
ma też oczywiste wady ;)


windziarz44 pisze:chyba podcastowo lepiej i łatwiej nam szło.
chyba, a nawet na pewno, tak!

Super!
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Tempo/Rome city of marble/Eclipse/

Post autor: windziarz44 »

Przypłynęła, kilka osób już opisało i opowiedziało o swoich wrażeniach a dziś my w Gradaniu ZnadPlanszy, zapraszamy do posłuchania o Scythe.
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Tempo/Rome city of marble/Eclipse/

Post autor: windziarz44 »

Tuż przed końcem kampanii mówimy o dodatku do Dominiona Empires Gradaniu ZnadPlanszy, zapraszamy do posłuchania.
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Tempo/Rome city of marble/Eclipse/

Post autor: windziarz44 »

Podczas tegorocznego Falkonu pograliśmy chwilę w kilkanaście gier. Zapraszamy do posłuchania Gradania ZnadPlanszy w odcinku o grach Granny, Lucrum, Portalu, Galakty, Rebela, Phalanxów i innych wydawnictw.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5589
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 769 times
Been thanked: 1200 times
Kontakt:

Re: Gradanie ZnadPlanszy Specjalny/Dominion/Scythe

Post autor: mat_eyo »

Ostatnio taki pomysł mi przyszedł do głowy. Jako, że nie lubicie topek, to może chcielibyście jakąś nagrać? :D Mianowicie coś w stylu "Top x gier, które chcielibyście dostać pod choinkę". Czyli gry, których z jakiegoś względu nie macie, a byście chcieli, albo gry, na które szkoda Wam kasy (bo np. są horrendalnie drogie), ale Was kuszą i otrzymane w prezencie byłyby super. Myślę, że dla osób regularnie Was słuchających i mających pojęcie o Waszym guście taki materiał byłby gratką ;)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Specjalny/Dominion/Scythe

Post autor: ChlastBatem »

mat_eyo pisze:Ostatnio taki pomysł mi przyszedł do głowy. Jako, że nie lubicie topek, to może chcielibyście jakąś nagrać? :D Mianowicie coś w stylu "Top x gier, które chcielibyście dostać pod choinkę". Czyli gry, których z jakiegoś względu nie macie, a byście chcieli, albo gry, na które szkoda Wam kasy (bo np. są horrendalnie drogie), ale Was kuszą i otrzymane w prezencie byłyby super. Myślę, że dla osób regularnie Was słuchających i mających pojęcie o Waszym guście taki materiał byłby gratką ;)
Fenomenalny pomysł! Zróbcie to! :)

Do tego musowo musiałaby być muzyczka/intro na wstępie w postaci mixu dźwięków dzwoneczków mikołaja, radosnym "ho ho ho" oraz skowytem wiatru.
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Specjalny/Dominion/Scythe

Post autor: windziarz44 »

ChlastBatem pisze:Fenomenalny pomysł! Zróbcie to! :)

Do tego musowo musiałaby być muzyczka/intro na wstępie w postaci mixu dźwięków dzwoneczków mikołaja, radosnym "ho ho ho" oraz skowytem wiatru.
Jak załatwisz nam taką muzyczkę to nagramy taki odcinek - deal?
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Specjalny/Dominion/Scythe

Post autor: ChlastBatem »

windziarz44 pisze:
ChlastBatem pisze:Fenomenalny pomysł! Zróbcie to! :)

Do tego musowo musiałaby być muzyczka/intro na wstępie w postaci mixu dźwięków dzwoneczków mikołaja, radosnym "ho ho ho" oraz skowytem wiatru.
Jak załatwisz nam taką muzyczkę to nagramy taki odcinek - deal?
Challenge accepted!
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Specjalny/Dominion/Scythe

Post autor: ChlastBatem »

No to zabierajcie się za nagrywanie! 8)

Znalazłem parę godnych pozycji. Większość z nich ma upragnioną muzyczkę tylko na początku. Podam do, której sekundy należy słuchać (czyli w jakim przedziale czasowym znajduje się to co trzeba). Wszelkie dalsze słuchanie jest na własną odpowiedzialność. Można stracić słuch.

1) w całości się nadaje, jedynie wstęp przydługi
2) do 10 sekundy max! Brakuje ho ho
3) do 5 sekundy max!
4) do 6 sekundy max!
5) sami oceńcie ;)
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Tempo/Rome city of marble/Eclipse/

Post autor: windziarz44 »

NIQczemni, zapraszamy do Gradania ZnadPlanszy.
ChlastBatem pisze:No to zabierajcie się za nagrywanie! 8)

Znalazłem parę godnych pozycji. Większość z nich ma upragnioną muzyczkę tylko na początku. Podam do, której sekundy należy słuchać (czyli w jakim przedziale czasowym znajduje się to co trzeba). Wszelkie dalsze słuchanie jest na własną odpowiedzialność. Można stracić słuch.

1) w całości się nadaje, jedynie wstęp przydługi
2) do 10 sekundy max! Brakuje ho ho
3) do 5 sekundy max!
4) do 6 sekundy max!
5) sami oceńcie ;)

Good job - teraz na nas pora :)
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Tempo/Rome city of marble/Eclipse/

Post autor: windziarz44 »

Nie jedna a trzy gry dziś w Gradaniu ZnadPlanszy, zapraszamy do posłuchania.
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Tempo/Rome city of marble/Eclipse/

Post autor: windziarz44 »

Gra o zdrajcy? Tak, dziś w Gradaniu ZnadPlanszy rozmawiamy o Homeland od Gale Force Nine.
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Specjalny/Dominion/Scythe

Post autor: windziarz44 »

mat_eyo pisze:Ostatnio taki pomysł mi przyszedł do głowy. Jako, że nie lubicie topek, to może chcielibyście jakąś nagrać? :D Mianowicie coś w stylu "Top x gier, które chcielibyście dostać pod choinkę". Czyli gry, których z jakiegoś względu nie macie, a byście chcieli, albo gry, na które szkoda Wam kasy (bo np. są horrendalnie drogie), ale Was kuszą i otrzymane w prezencie byłyby super. Myślę, że dla osób regularnie Was słuchających i mających pojęcie o Waszym guście taki materiał byłby gratką ;)
No i tak to się kończy podkręcanie Gradania, czyli co byśmy chcieli dostać pod choinkę Gradanie ZnadPlanszy
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5589
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 769 times
Been thanked: 1200 times
Kontakt:

Re: Gradanie ZnadPlanszy Homeland/karcianki Foxgames/NIQczem

Post autor: mat_eyo »

Super! Akurat będę miał dziś do pociągu ;)

Jeszcze nie słuchałem, ale na pewno świetny materiał, jak zawsze. W ciemno obstawiam, że choć raz pojawi się Cthulhu Wars.
No i gratuluję błyskotliwości przy doborze tematu :D
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Homeland/karcianki Foxgames/NIQczem

Post autor: ChlastBatem »

Świetny odcinek! Czuć w nim magię świąt i pozytywny nastrój. Cieszę się, że dotrzymaliście słowa.

Co do The Colonists, mam te same odczucia. Chciałbym posiadać, chciałbym zagrać mimo wielu negatywnych opinii. Ale rozum podpowiada, że nikt przecież nie zagra ze mną w coś co trwa 10 godzin, a półka na gry nie jest z gumy. Szkoda :P

Czekam na następny odcinek!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5589
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 769 times
Been thanked: 1200 times
Kontakt:

Re: Gradanie ZnadPlanszy Homeland/karcianki Foxgames/NIQczem

Post autor: mat_eyo »

Przesłuchałem, wyszło świetnie.

Ze stwierdzeniem, że odcinek interesujący tylko dla trzech stałych słuchaczy. Tak to można o każdej recenzji napisać - kogo interesuje Wasze zdanie o grze, skoro nie znają Waszych gustów? [emoji14]

No i jako pomyślodawca tematu tego odcinka serce mi pękło, kiedy Ciuniek powiedział "następna topka, ktorą nagramy będzie miała sens" ;)
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Homeland/karcianki Foxgames/NIQczem

Post autor: windziarz44 »

proponujcie kolejne, mogą być bez sensu :)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Homeland/karcianki Foxgames/NIQczem

Post autor: Pan_K »

Chętnie bym np. posłuchał o najlepszych Waszym zdaniem grach z mechaniką opartach na nie-losowych kościach (dice manipulation, dice placement itp.)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5589
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 769 times
Been thanked: 1200 times
Kontakt:

Re: Gradanie ZnadPlanszy Homeland/karcianki Foxgames/NIQczem

Post autor: mat_eyo »

windziarz44 pisze:proponujcie kolejne, dla odmiany mogą być bez sensu :)
FTFY ;)
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Tempo/Rome city of marble/Eclipse/

Post autor: windziarz44 »

Granie w picie alkoholu, trucie innych, bycie pierwszym do eliminacji? Tak dziś w Gradaniu ZnadPlanszy recenzujemy Raise Your Goblets.
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Gradanie ZnadPlanszy Tempo/Rome city of marble/Eclipse/

Post autor: windziarz44 »

Jeśli lubicie sobie postrzelać to Adrenaline powinno Wam się spodobać. Jak nam przypadło do gustu? W Gradaniu ZnadPlanszy rozmawiamy o Adrenaline.
ODPOWIEDZ