Games Fanatic: Kennerspiel des Jahres, FITS, Najlepsza gra o kotach

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6422
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 549 times
Been thanked: 919 times

Re: Zmiany (pozytywne!) na GamesFanatic.pl

Post autor: Odi »

Odi pisze:Ostatnimi czasy sporo nowych tekstów i recenzji, przede wszystkim gier w klimacie 'dalekowschodnim', takich jak Yedo, Seven Swords, Trains czy Sekigahara, ale nie tylko.
Recenzowaliśmy też m.in. Neuroshimę Hex 3.0 (z drobiazgowym porównaniem do wersji 2.5), Wikingów, Relic Runners czy Buccaneer Bones, a także Babelo, którego ocena wzbudziła pewne kontrowersje.

Wkrótce m.in. Alternatywy 4 i Social Network.

Aha - no a dzisiaj zapowiadamy essenowe nowości z Rebela :)
Kezia pisze:W końcu chce się wchodzić na GamesFanatic.pl ;)

Zmiany zdecydowanie na plus, bardzo podoba mi się duża ilość recenzji gier "mniej medialnych". Poza tym wg mnie stoją na wysokim poziomie. Oby tak dalej!
Ha, recka Social Network - jak się okazuje - już jest 8)

Kezia, dzięki za miłe słowo :wink:
No katalog recenzji, to mamy faktycznie zdecydowanie największy w polskim planszówkowym necie, więc i sporo bardziej niszowych tytułów da radę w nim znaleźć.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zmiany (pozytywne!) na GamesFanatic.pl

Post autor: mig »

A mnie się bardzo podoba, że pojawia się ostatnio sporo recenzji krytycznych. Jakoś podejście "szkoda nam pisania o grach słabych" nigdy mnie nie przekonywało.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4039
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 258 times
Been thanked: 147 times

Re: Zmiany (pozytywne!) na GamesFanatic.pl

Post autor: lacki2000 »

mig pisze:A mnie się bardzo podoba, że pojawia się ostatnio sporo recenzji krytycznych. Jakoś podejście "szkoda nam pisania o grach słabych" nigdy mnie nie przekonywało.
No ale niektóre wydawnictwa nie przyzwyczajone do krytyki jakoś nie mogą sobie z tym poradzić ;)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Zmiany (pozytywne!) na GamesFanatic.pl

Post autor: kwiatosz »

To "szkoda nam pisać o grach słabych" ma korzenie w kilku miejscach - po pierwsze padało w ŚGP, gdzie zła recenzja musiałaby wypychać dobrą (skrót myślowy, chodzi o recenzję słabej i dobrej gry). Druga rzecz - jednak rzetelność recenzencka wymaga wielu partii - a w złą grę trudno się przeważnie zmusić - a pisanie po jednej-dwóch partiach potrafi być krzywdzące, bo np. recenzent czegoś po prostu nie zrozumiał, ale zabrakło partii na wyprostowanie tego (jak moja recka Dungeon Twistera); po trzecie wielu recenzentów mając do dyspozycji kilka godzinek wolnego woli je po prostu przeznaczyć na coś fajnego - czyli pisanie o czymś, co człowieka ciekawi, na wyzłośliwianie się (zwłaszcza ciekawe dla odbiorcy) trudniej mieć nastrój.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zmiany (pozytywne!) na GamesFanatic.pl

Post autor: mig »

kwiatosz pisze:To "szkoda nam pisać o grach słabych" ma korzenie w kilku miejscach - po pierwsze padało w ŚGP, gdzie zła recenzja musiałaby wypychać dobrą (skrót myślowy, chodzi o recenzję słabej i dobrej gry). Druga rzecz - jednak rzetelność recenzencka wymaga wielu partii - a w złą grę trudno się przeważnie zmusić - a pisanie po jednej-dwóch partiach potrafi być krzywdzące, bo np. recenzent czegoś po prostu nie zrozumiał, ale zabrakło partii na wyprostowanie tego (jak moja recka Dungeon Twistera); po trzecie wielu recenzentów mając do dyspozycji kilka godzinek wolnego woli je po prostu przeznaczyć na coś fajnego - czyli pisanie o czymś, co człowieka ciekawi, na wyzłośliwianie się (zwłaszcza ciekawe dla odbiorcy) trudniej mieć nastrój.
Całkowicie to rozumiem. Ale dla pełnego (pelniejszego) obrazu warto recenzowac i świetne i tragiczne i przeciętne. W każdym razie jest to istotne z punktu widzenia odbiorcy recenzji.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
TTR_1983
Posty: 3919
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Zmiany (pozytywne!) na GamesFanatic.pl

Post autor: TTR_1983 »

mi się marzą przepowiednie na rok 2014 wrzucane ustawiane codziennie na 6.00 rano :mrgreen:
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6422
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 549 times
Been thanked: 919 times

Re: Zmiany (pozytywne!) na GamesFanatic.pl

Post autor: Odi »

Nie ma sprawy. Pierwszą wrzucę tutaj:

"Uuuuu.... Uuuuuu!!! .... Wiiidzęęę.... Nowe gry.... Nowe gry!!! Dużoooo!!! Dużoooooo nowych gierrrr!!!" 8)

Efekt recenzji 'mniej pozytywnych' wynika w dużej mierze z tego, że z Essen RedNacz przywiózł mnóstwo tytułów wziętych w ciemno, i teraz się okazuje co z tego jest kitem, a co hitem. No a statystycznie w takiej liczbie gier musi po prostu być więcej kitów.

A co do ŚGP, zgadzam się z Kwiatoszem. Miejsca w drukowanym czasopiśmie jest naprawdę bardzo, bardzo mało. Nie sposób zmieścić się ze wszystkim w 4 czy 6 tys. znaków, a często taki jest właśnie limit na grę. W samym czasopiśmie tez szkoda tych kilku tys. znaków na coś, co jest słabe, dlatego takie recenzje ukazywały się raczej na stronie ŚGP, patrz np moja o Warcard: Afganistan.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zmiany (pozytywne!) na GamesFanatic.pl

Post autor: mig »

Ok - ja i tak wolę czytać recki negatywne niż pozytywne, a co najmniej lubię tak samo;) jakoś zaburzało to mój obraz świata planszowego, kiedy 99% gier o których czytałem i słyszałem była "och i ach" :) Nawet w kontekście "promowania hobby" skierowanego do casuali recenzja krytyczna jest tak samo istotna jak pozytywna.

Ciekaw jestem, swoją drogą, czy po takich reakcjach jak Trefla skłonność do pisania recenzji krytycznych nadal będzie tak wysoka jak w ostatnim czasie ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 262
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 51 times
Been thanked: 49 times

Re: Zmiany (pozytywne!) na GamesFanatic.pl

Post autor: JimmyPL »

mig pisze:Ok - ja i tak wolę czytać recki negatywne niż pozytywne, a co najmniej lubię tak samo;) jakoś zaburzało to mój obraz świata planszowego, kiedy 99% gier o których czytałem i słyszałem była "och i ach" :) Nawet w kontekście "promowania hobby" skierowanego do casuali recenzja krytyczna jest tak samo istotna jak pozytywna.

Ciekaw jestem, swoją drogą, czy po takich reakcjach jak Trefla skłonność do pisania recenzji krytycznych nadal będzie tak wysoka jak w ostatnim czasie ;)
Recki takie naprawdę są bardzo cenne. Jakoś też zawsze miałem przekonanie że większość portali/blogów ocenia głównie pozytywnie. A przykład Babelo który dostępny jest prawie wszędzie jest bardzo dobrym przykładem. Cieszę się iż ta recka może ostrzec ludzi których zakup tej gry może raz na dobrze odstraszyć od planszówkowego hobby a i może Trefl weźmie się za lepsze testowanie.

Ja co prawda nie grałem ale odpowiedź wydawnictwa upewniła mnie w przekonaniu iż gra jest zła.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Zmiany (pozytywne!) na GamesFanatic.pl

Post autor: WRS »

JimmyPL pisze:Recki takie naprawdę są bardzo cenne.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...
http://www.gamesfanatic.pl/2013/12/22/8 ... cej-karty/
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Zmiany (pozytywne!) na GamesFanatic.pl

Post autor: sipio »

Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1884
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 144 times
Been thanked: 169 times

Re: Zmiany (pozytywne!) na GamesFanatic.pl

Post autor: tomuch »

Kiedy startujecie z "przepowiedniami"? :)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Zmiany (pozytywne!) na GamesFanatic.pl

Post autor: Matio.K »

Dajcie wreszcie disquss na GF, bo obecnie logowanie na WP to jedyny powód, ktory mnie zachęca do zabierania głosu :P
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6422
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 549 times
Been thanked: 919 times

Re: Zmiany (pozytywne!) na GamesFanatic.pl

Post autor: Odi »

Ostatnimi czasy zrecenzowaliśmy na GF wiele ciekawych nowości essenowych i innych, m.in. Rokoko, Palmyra, Świat Dysku: Wiedźmy, Time's Up Family, Zaginione Wyspy, Tajemnicze Domostwo, Ugo i Szachy Solo.

Do tego znajdziecie u nas liczne zapowiedzi polskich wydawnictw, m.in. najnowsze informacje na temat testowanych prototypów Fabryki Gier Historycznych.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5826
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: A tymczasem na GamesFanatic.pl...

Post autor: KubaP »

Naprawdę fajny news - Fabryka Gier Historycznych zrobi city building o odbudowie Warszawy po wojnie! Więcej info (choć niewiele więcej :) ) na GamesFanatic.pl.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6422
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 549 times
Been thanked: 919 times

Re: A tymczasem na GamesFanatic.pl...

Post autor: Odi »

W ostatnim czasie sporo nowych tekstów:

- recenzje m.in. essenowego hitu Russian Railroads, Trains and Stations, Inkognito, Craftsmen, My First Activity, Dino Detektive, Alias, Azteka

- newsy i zapowiedzi: Mice and Mystics, El Generale, Mythotopia(?), zapowiedzi wydawnictw: Albi, G3 i Red Imp

- felieton Kuby Polkowskiego, poświęcony funkcji recenzji i recezentów na naszym planszówkowym rynku, no i zabawa: Pojedynek z Mistrzem (rozgrywka w Mr Jacka z Adamem "Folko" Kałużą)

Zapraszamy :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Odp: A tymczasem na Games Fanatic...

Post autor: Don Simon »

Szybkie resume co pol roku? Szijeeeet.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6422
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 549 times
Been thanked: 919 times

Re: A tymczasem na Games Fanatic...

Post autor: Odi »

Szybkie, bo gdy je pisałem, zerkałem sobie od czasu do czasu przez szybkie za okno 8)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5826
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: A tymczasem na Games Fanatic...

Post autor: KubaP »

Nowy format/cykl na GamesFanatic - Dwuosobówka. Pierwsza z Adamem Kwapińskim o Polish Publishing League. Temat jak widać wzbudza pewne kontrowersje, co widać po pierwszym komentarzu.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6422
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 549 times
Been thanked: 919 times

Re: A tymczasem na Games Fanatic...

Post autor: Odi »

Dzisiaj debiutuje u nas Cotygodnik redakcyjny GF - cykliczny tekst zbiorczy, w którym redaktorzy Games Fanatic dzielić będą się swoimi wrażeniami i przemyśleniami z ostatnich rozgrywek w gry najnowsze, starsze i najstarsze. Różne po prostu :)
projekt8
Posty: 90
Rejestracja: 17 wrz 2013, 09:33

Re: A tymczasem na Games Fanatic... debiutuje COTYGODNIK

Post autor: projekt8 »

Pomysł regularnych krótkich relacji super. Natomiast ten z przedstawianiem spostrzeżeń z niektórych zaledwie lekko posmakowanych gier trochę ryzykowny ale miejmy nadzieję, że nie wprowadzi nikogo w błąd.

BTW - co "cyklem" Dwuosobówek?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6422
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 549 times
Been thanked: 919 times

Re: A tymczasem na Games Fanatic... debiutuje COTYGODNIK

Post autor: Odi »

Dzięki :)

Uporządkowane przemyślenia publikować będziemy w dalszym ciągu w recenzjach. Nic się nie zmienia pod tym względem. To recenzja jest docelową formą wypowiedzi. W Cotygodniku z założenia wrzucać będziemy wrażenia 'na gorąco', także po jednej rozgrywce. Otwarcie o tym mówimy i myślę, że Czytelnicy spokojnie będą o tym pamiętali.

Dwuosobówki - bardziej niż cykl, to forma wywiadu, którą będziemy stosować (w miarę możliwości), w jakiejś gorącej sytuacji.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5826
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: A tymczasem na Games Fanatic... debiutuje COTYGODNIK

Post autor: KubaP »

Odi pisze:
Dwuosobówki - bardziej niż cykl, to forma wywiadu, którą będziemy stosować (w miarę możliwości), w jakiejś gorącej sytuacji.
Tym niemniej, jeśli macie pomysł albo potrzebę z kim mielibyśmy porozmawiać, to jesteśmy zdecydowanie otwarci na propozycje :)
projekt8
Posty: 90
Rejestracja: 17 wrz 2013, 09:33

Re: A tymczasem na Games Fanatic... debiutuje COTYGODNIK

Post autor: projekt8 »

KubaP pisze:
Odi pisze:
Dwuosobówki - bardziej niż cykl, to forma wywiadu, którą będziemy stosować (w miarę możliwości), w jakiejś gorącej sytuacji.
Tym niemniej, jeśli macie pomysł albo potrzebę z kim mielibyśmy porozmawiać, to jesteśmy zdecydowanie otwarci na propozycje :)
Nie chcę wyjść na marudę, ale od października było trochę ciekawych tematów do zagospodarowania. Liczyłem na to, że wypełnicie przestrzeń między szczującą Gradiostacją a przesłodzonymi audycjami Board Timesa.
ODPOWIEDZ