SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Ta gra jest dobra, ale... mogłaby być trochę lepsza. I w sumie niewiele jej brakuje do tego, by wybić się ponad inne tytuły. Głównym winowajcą jest tutaj spora losowość. Chyba trochę widać, że tytuł ma już 10 lat, bo dzisiaj ta losowość byłaby pewnie nieco zmniejszona ;)

Zapraszam Was do recenzji gry: Ahoj, piraci!
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Chyba jedna z najlepszych gier wydanych przez Egmont w tym roku. Choć jest w serii "Geek" to nie jest taka trudna jakby się mogło wydawać. Mimo prostych zasad gra jest rozbudowana przez mnogość decyzji, które wpływają na nasz końcowy sukces. Tylko te grafiki trochę mnie nie przekonują...

Zapraszam Was do recenzji gry: El Gaucho
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Mała gra (teoretycznie dla dzieci) potrafi przynieść więcej frajdy niż niejeden rozbudowany tytuł - to chyba znaczy, że jest po prostu dobra ;) Podoba mi się to, że w tak prostych zasadach zawarto całkiem sporo przyjemnego kombinowania.

Zapraszam Was do recenzji gry - Pędzące Żółwie
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

W sumie to dawno nie grałem w grę, która jest stworzona tylko na dwóch graczy. Dzisiaj te zaległości naprawiam i to całkiem niezłą karcianką w skład której wchodzi zaledwie 18 kart. Chodzi oczywiście o Drogę do szaleństwa, czyli następcę Poprzez Wieki. Obiektywnie trzeba stwierdzić, że nowa wersja tej gry jest lepsza od poprzedniczki (bo daje więcej opcji), ale jakoś ciągle mam z tyłu głowy, że chyba jeszcze lepiej byłoby, gdyby udało się utrzymać klimat pierwowzoru i stworzyć mechanizm, który pozwoli sensownie te dwie karcianki ze sobą złączyć ;)

Zapraszam Was do recenzji gry: Droga do szaleństwa
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Ta gra logiczna dla dzieci bardzo dobrze wpasowuje się w profil strony którą prowadzę, więc tym chętniej się jej przyjrzałem. Muszę przyznać, że jest naprawdę bardzo dobra, a zagrać w nią mogą nawet czterolatki! 48 zadań, które polegają na dostawieniu zazwyczaj trzech klocków, a wszystko po to by rycerz mógł dotrzeć do księżniczki.

Zapraszam Was do recenzji gry: Kamelot Jr
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Bardzo dobra karcianka, która eliminuje podstawowy problem wielu rozbudowanych gier, czyli "wysoki próg wejścia". Gra jest prosta, lekka i szybka, aż jestem ciekaw w którą stronę pójdzie dodatek :)

Zapraszam Was do recenzji gry: Zaklinacze
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Sporo się dzieje na Szalonych Liczbach, ale nie zapominam o recenzjach i tak oto czas na pierwszą w tym roku karciankę :) Obóz Ninja ma bardzo dobry mechanizm pozbywania się i zbierania kart, ale ma też i wady, chociażby to że same karty mogłyby być nieco bardziej różnorodne.

Więcej informacji o tej grze znajdziecie oczywiście w recenzji: Obóz Ninja
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Niektórzy twierdzą, że w tej grze jest sporo interakcji. To ja się pozwoliłem z tym kompletnie nie zgodzić, bo moim zdaniem jest jej właśnie bardzo mało, a jeśli już się pojawia to tak naprawdę ma niewielki wpływ na końcową rywalizację. I to jest główna cecha tej gry, bo gramy tutaj "na swoje konto", a przy okazji od czasu do czasu sprawiamy, że rywal straci np. niepotrzebną kartę wynalazku. Nie jest to oczywiście wada gry - po prostu jest to target lekkich gier rodzinnych przy których można się dobrze bawić :)

Zapraszam do recenzji gry: nIQczemni Szaleni Naukowcy
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Jakość wykonania tej gry powinna być wzorem dla wielu innych mniejszych i większych tytułów. Gra ma dość unikalne komponenty, a mimo tego udało się jej utrzymać bardzo wysoką jakość. Co do samej rozgrywki - furorę robi obracająca się plansza, co oczywiście podoba się dzieciom i nie podoba tym, którzy lubią mieć większą kontrolę nad rozgrywką.

Zapraszam Was do recenzji gry: Wyprawa na biegun
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Dość dawno nie było gry typowo imprezowej, więc oto i ona. Pierwsza edycja tej gry jest w czołówce "party games" na BoardGameGeek, więc nic dziwnego, że powstała druga część tego hitu. Różni się ona od pierwowzoru dość nieznacznie, dlatego oprócz tego że w każdą z edycji można zagrać samodzielnie, to śmiało można łączyć te dwie gry w jedną całość.

Zapraszam Was do recenzji gry: Mamy Szpiega 2
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

To jeden z tych dni, kiedy łatwo być recenzentem :) W moje ręce trafiła gra z top10 swojej kategorii na BGG, więc to właśnie Wy wystawiliście najlepszą laurkę tej grze, pod którą ja mogę się tylko podpisać. Czas na głuchy telefon w wersji rysunkowej ;)

Zapraszam Was do recenzji gry: Podaj dalej
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Trzy gry z nowej serii Granny - jedna świetna, jedna przyzwoita i jedna chyba trochę nieprzemyślana ;) Która jest która, tego dowiecie się już z poniższej recenzji:

Zapraszam Was do recenzji gier: Skull, Sherlock, HMS Dolores
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Dziś mam dla Was recenzję gry, która jest jednocześnie debiutem wydawniczym Naszej Księgarni na rynku gier planszowych. Prawdopodobnie jest to najlepsza planszówka z debiutanckiego portfolio, aczkolwiek zobaczymy co jeszcze przyniesie przyszłość ;)

Zapraszam Was do recenzji gry: Domek na drzewie
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Choć sezon ogórkowy w świecie planszówek wykorzystuję do rozwoju innych działów tematycznych na stronie, to nie zapominam także o recenzjach ;) A dziś mam grę która bez wątpienia jest jedną z najlepszych gier ekonomicznych jakie miałem okazję poznać w ciągu ostatnich miesięcy. Mam więc nadzieję, że o tej grze zrobi się jeszcze dość głośno, bo ta planszówka niewątpliwie na to zasługuje :)

Zapraszam Was do recenzji gry: Capital
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Dzisiaj na stronie powracam do serii Smart Games, a tym razem pod lupę biorę dwie gry logiczne dla najmłodszych - Dżunglę oraz Dinozaury. Nie ukrywam, że Dżungla spodobała mi się bardziej, ale Dinozaury też są ciekawe.

Zapraszam Was do recenzji gier: Dżungla oraz Dinozaury
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Patchwork jest chyba do dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najchętniej polecanych gier dwuosobowych. A co jeśli chcemy zagrać w coś podobnego w gronie kilkuosobowym? Jest na to recepta ;)

Zapraszam Was do recenzji gry: Ogródek
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Na dziś przygotowałem recenzję dwóch dodatków frakcyjnych do Osadników, czyli do Zaawansowanej Gry Roku 2015 ;)
Atlantydzi - według jednych zbyt mocni, według innych zbyt trudni, a według mnie zbyt "zamknięci" i zmuszający innych do ofensywnej taktyki.
Aztekowie - świetny pomysł z modlitwami, lepsza korelacja z innymi nacjami i ogólnie chyba dodatek jako taki jest nieco lepszy od Atlantydów :)

Po więcej szczegółów zapraszam do recenzji dodatków: Atlantydzi i Aztekowie
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

W czasie kiedy wszyscy zajmują się ogrywaniem Pierwszych Marsjan ja kontynuuję omawianie serii Smart Games :D A dziś pod warsztat wziąłem dwa tytuły: "Dzień i Noc" oraz "Mądry Zamek". Obydwie gry są dla dzieci w wieku 3+, obydwie polegają na odtworzeniu jakiejś konstrukcji z obrazka, ale mimo wszystko są to dwie zupełnie różne łamigłówki, z których jedna jest moim zdaniem nieco lepsza ;)

Zapraszam Was do recenzji gier: Dzień i Noc oraz Mądry Zamek
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Pewnie jest to jedna z najlepszych gier jakie wyjdą w tym roku na polskim rynku. Nie zdziwię się jak w najbliższym czasie ta mechanika z wyjmowanymi ściankami zyska na popularności, choć trzeba sobie jasno powiedzieć - poprzeczka (zwłaszcza jeśli chodzi o jakość wykonania) została postawiona bardzo wysoko.

Zapraszam Was do recenzji gry: Kowale Losu
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Dziś mam dla Was duet gier karcianych. Jedna z nich jest w porządku, druga jest bardzo słaba. Pewnie zaprawieni w bojach Planszówkowicze bez problemu wytypują która jest która ;)

Zapraszam Was do recenzji gier: Spiskowcy oraz Stoi na stacji lokomotywa
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Ostatnio opisywana gra o pociągach nie była zbyt ciekawa, dlatego dziś prezentuję absolutny hit utrzymany w tej samej tematyce ;) "Wsiąść do pociągu: Kraje Północy" różnią się przede wszystkim zbalansowaniem na 2-3 osoby, a jakie to niesie ze sobą konsekwencje, o tym dowiecie się z poniższej recenzji.

Zapraszam Was do recenzji gry: Wsiąść do pociągu: Kraje Północy
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Ostatnio była gra w klimacie Skandynawii, teraz czas na klimaty azjatyckie :) Ta recenzja miała się pojawić szybciej, ale zdaje się że gra się wyprzedała, więc poczekałem na dodruk. W sumie to chyba nie istnieje żadna lepsza rekomendacja dla tej gry jak właśnie pozytywny odbiór graczy.

Swoją drogą chciałbym, żeby wszystkie gry były wydane tak profesjonalnie, jak moja dzisiejsza bohaterka :)

Zapraszam Was do recenzji gry: Kanagawa
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Pozostaję w azjatyckich klimatach i tym razem opisałem chyba jedną z najlepszych karcianek w jakie grałem w tym roku. No i weź tu potem człowieku namów kogoś do cięższych tytułów, skoro taka mała karcianka daje więcej możliwości niż niejedna "duża gra" :)

Zapraszam Was do recenzji gry: Gejsze
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Prawdopodobnie jedna z lepszych gier quizowych na rynku, zwłaszcza że ma bardzo dobre pytania, które widać że nie były wymyślone na siłę. Na duży plus sama mechanika związana z obstawianiem odpowiedzi, natomiast na minus mimo wszystko wykonanie (średnia jest ta mata prawdę mówiąc...). Więcej moich przemyśleń znajdziecie w recenzji :)

Zapraszam Was do recenzji gry: Ryzyk fizyk
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
Awatar użytkownika
SzaloneLiczbyPL
Posty: 142
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:16
Kontakt:

Re: SzaloneLiczby.pl | Recenzje gier planszowych

Post autor: SzaloneLiczbyPL »

Lubię te wydawane przez Egmont nowe edycje klasyków sprzed lat. Okazuje się, że dobra gra wydana 15-20 lat temu nadal może się nieźle prezentować na tle nowych planszówek :)

Zapraszam Was do recenzji gry: Torres
Szalone Liczby - zagadki, quizy, łamigłówki i gry planszowe
ODPOWIEDZ